на сайті  
   
 
Неділя, 31 травня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікЖурналістка газети вирішила змінити професію і спробувала попрацювати вчителем
17.02.2012 | 09:43 | Переглядів: 1518
Рейтинг

     Сьогодні  ми  все частіше чуємо, що люди нарікають на свою роботу: їм мало платять, умови праці незадовільні тощо. Натомість посадовці розповідають нам, як вони піднімають прожитковий мінімум, зарплати, а також, що роблять усе, аби молодь могла без проблем працевлаштуватись. Маючи диплом історика, я вирішила сама знайти роботу вчителя і дізнатися якнайбільше інформації не з чиїхось слів, а спробувати усе на собі.

     Насамперед я написала своє резюме, яке рознесла по усіх районних відділах освіти Львова. Минуло більше двох тижнів, а про те, що у якусь зі львівських шкіл потрібен історик, інформації не було. Перше вересня наближалось, а робота вчителя ставала для мене лише хорошим задумом для написання журналістського матеріалу. Але я вирішила не здаватись, почала обдзвонювати  усі школи, залучила до пошуків рідних та знайомих. Коли в одній зі шкіл міста з’явилось вакантне місце педагога-організатора, я залюбки понесла туди документи.
     У школі мене зустріли привітні вчителі, не менш ввічливими були і члени адміністрації, які ввели у курс справи. Директор розповіла, які обов’язки я маю виконувати, ознайомила з внутрішньошкільним розпорядком і побажала успіхів у новій роботі. Часу на підготовку залишалося все менше, адже уже через тиждень розпочинався новий навчальний рік. Я переглянула свої студентські лекції, ознайомилась зі  шкільною програмою – і гайда до школи.
     Перший тиждень роботи виявився надзвичайно складним. Мені важко було зорієнтуватись, де який клас знаходиться, постійний шум і біг по коридору галасливих учнів ще довго відлунював у моїй голові. У мої обов’язки входило організовувати та проводити шкільні свята, різноманітні виховні заходи. Оскільки ще зі своїх шкільних років пригадую, як важко було когось залучити до таких заходів, я уже здогадалась, що мені буде нелегко.
     Перше свято, яке мені доручили підготувати, – День вчителя. Його організація традиційно покладалася на одинадцятикласників. Працювати зі старшокласниками легше, адже вони уже дорослі, у них було багато ідей, пропозицій. Підготувавши сценарій, ми взялися до роботи.
     Щоденні репетиції після уроків, прикрашання актової зали, підготовка техніки для  озвучення – усе це забирало у мене багато часу. Наполеглива праця протягом одного місяця дала свої результати – свято вдалось, усі залишились задоволені.
     Але крім цього я ще мала по два уроки історії на тиждень у 5-х класах. Потрібно було підготувати конспекти, на уроці викласти новий матеріал, перевірити домашнє завдання, відповісти на запитання усіх учнів, а їх у кожному класі по 32. Окрім того, доводилось перевіряти самостійні роботи, контрольні, реферати.
     Старші колеги-вчителі давали мені поради перед моїм першим уроком. Для того, щоб розпочати урок, потрібно, щоб у класі була ідеальна тиша, адже коли не заспокоїш учнів на початку, вважай – урок зірваний. Для цього мені доводилось застосовувати різноманітні методи: часом підвищувала голос, найбільш завзятим порушникам дисципліни записувала зауваження в щоденники, інколи просто повторювала учням, щоб були тихо, адже шум заважає не тільки мені, але і їм. Провівши кілька уроків, зрозуміла, що коли діти цілий урок працюють, часу на шум їм не залишається. Але тоді вчителю потрібно добре підготуватися, щоб його розповідь була цікавою, не монотонною, супроводжувалась ілюстраціями, слід залучати учнів до дискусії, давати можливість їм висловитися.
     Окрім звичайних уроків часом проводила нестандартні: застосовувала мультимедійні технології, проводила уроки-екскурсії, урок-гру. Усе це забирає багато часу, енергії, мені доводилось придумувавати щось нове кожного разу. Для підготовки уроків я використовувала багато паперу, адже доводиться робити ксерокопії, також застосовувала маркери, купувала магніти, щоб прикріплювати малюнки. Все це за власні кошти. Адже школа забезпечує вчителів та дітей лише підручниками (і то не всіх).
     За весь період моєї роботи траплялися різноманітні ситуації: учні запізнювалися на уроки,  хтось захворів, хтось потрапив у скрутне становище. Були випадки, коли батьків учнів не влаштовували низькі оцінки їх дітей і вони приходили з’ясовувати справу. Окрім того доводилось вести різну документацію, заповнювати різноманітні папери, готувати заходи чи бесіди до пам’ятних дат, відвідувати уроки інших вчителів для обміну досвідом та заняття «Школи молодого вчителя».
     З кожним днем я все більше заглиблювалась у професію педагога, намагалась відчути на собі усі плюси та мінуси вчительської праці. Коли минув місяць і настав час заробітної плати, я з радістю побігла до банкомату. Зарплата вчителя без досвіду роботи, без вислуги, категорії і будь-якого звання становила близько однієї тисячі гривень. Витрати на проїзд, харчування, канцелярські товари тощо становили значну частину мого заробітку. Суми, що залишалася, не вистачало до наступної зарплати.
     Я попрацювала вчителем протягом одного семестру і написала заяву на звільнення за власним бажанням. Цього часу мені вистачило, щоб зрозуміти, що праця вчителя досить важка, малооплачувана, забирає багато сил і часу. Проте вчителі повністю віддаються своїй роботі, хоча одержують за це мізерну зарплатню. З цього і випливає обгрунтована  відповідь на питання, чому серед працівників школи так мало молодих спеціалістів?
     
     

Христина ДМИТРИК, студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І.Франка


Коментарі:

гість:
24.02.2012 20:13:43

люба дівчино ти попрацювала дуже мало. за цей час не встигла вивчити систему хабарництва в школі. моя дитина незабаром закінчує школу. на все пров се щотижня вчителі вимагають якісь гроші.пропонують репетиторство. буцімто без нього дитина нематиме гарної оцінки. вимагають певні суми на іспити. ти якби це все побачила, то зрозуміла б, що та зарплата вчиетлям і не потрібна.


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net