на сайті  
   
 
Середа, 12 серпня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікДо мирного співіснування з екологією – через розвиток орнітологічного туризму
30.03.2012 | 11:40 | Переглядів: 1704
Рейтинг

     Те, що сьогодні витворює людина з природою, не просто катастрофа. Незабаром ми не матимемо жодного екологічно чистого куточка в Україні. У ставках і ріках від усіляких хімікалій гине не лише риба, а й мікрофлора. Та якби ж тільки від хімікалій. На Дністровських плесах та на Гнилій Липі озброєні до зубів, при повній амуніції (гумові човни, сіті) браконьєри знищили електровудками чи не всю рибу. Мисливці за дичиною нищать все живе навколо.
     Наші ліси поза законом вирубують новоспечені підприємці, які розгорнули цілу мережу пилорам. Ми переймаємося смородом від господарської діяльності фірми «Даноша». Про сміття, яке ми ще ніяк не навчимося утилізувати, годі й говорити.
     Ми не робимо нічого, щоб зупинити екологічне лихо, яке з кожним днем наступає на нас. Не б’ємо на сполох, що ливнева каналізація по вулиці Данила Галицького у місті Галичі збирає водовідведення чи не з усіх помешкань і несе фекалії прямо у Дністер, минаючи очисні споруди. Звісно, так простіше, не треба платити. Та влітку ті ж люди нарікають на владу, що з Дністра негарно тхне і ніде піти купатись. Ще й хворобу яку можна підчепити.
     Циніки скажуть, що знову моралізую. Але ж це гірка правда. І поки ми самі не подбаємо про екологію, яка щодня знищується нами, поки не наведемо порядок зі своїм сумлінням і совістю, природа дасть нам фору.
     Щоб цього не сталося, ми повинні звернути увагу на покращення екологічного середовища. І сьогодні нам у цьому допомагає чимало природоохоронних структур, які здійснюють цілий ряд заходів заради нашого з вами блага і здоров’я. Ми сьогодні все частіше говоримо про розвиток туризму, особливо у нашому районі, де сама природа і історія створили відповідні умови. Саме про один із видів екологічно чистого дозвілля, а це орнітологічний туризм, я поведу сьогодні розмову з керівником науково-природничого відділу Галицького національного природного парку Володимиром Бучком.
     – Пане Володимире, що спільного має орнітологічний туризм з природоохоронною роботою?
     – По-перше, слід сказати, що у всьому світі мільйони людей захоплюються спостереження за птахами, варто згадати, що лише у Західній Європі налічується понад 20 мільйонів пташиних фанів. Англійською мовою таких людей називають бірдерами. А спостереження за птахами у природі називають бердингом.
     Це особлива форма дозвілля, яка приносить велике духовне задоволення, нові знання, враження. Тобто, це є аматорська орнітологія, яка базується на спостереженні і вивченні птахів неозброєним оком або за допомогою оптичних приладів. Це справді екологічно чистий туризм. Адже, відправляючись у подорож, орнітологічні туристи беруть із собою лише бінокль, польовий визначник птахів і насолоджуються цікавими моментами пташиного життя, слухають їх спів.
     Вони не завдають шкоди природі і птахам, як звичайні мисливці, а сприяють природоохоронній діяльності та розвитку місцевої економіки.
     – А яку користь може принести орнітотуризм місцевим громадам?
     – Для місцевих громад орнітологічний туризм є гарною нагодою розвинути місцеву інфраструктуру, підвищити матеріальний та професійні рівень. В той же час місцеві жителі мають змогу долучитися до природоохоронної роботи, усвідомлюючи цінність птахів та необхідність їхнього збереження. Зрештою, сьогодні розвиток орнітологічного туризму в Україні є одним із головних напрямків роботи об’єктів природно-заповідного фонду держави, туристичних фірм та туроператорів, оскільки він є надзвичайно вдалим поєднанням людських та природоохоронних цінностей.
     – Галицький район, сподіваюсь, не є винятком?
     – Звичайно ж ні. Значна кількість водних ресурсів Галицького національного природного парку, площа яких в порівнянні з іншими районами, є найбільшою в області, багатство і різноманітність рослинного і тваринного світу, мальовничі краєвиди, пам’ятки історії і культури, м’який помірний клімат, зручне географічне положення роблять наш район популярним і приваблюють сюди сотні відвідувачів.
     Водосховище на ріці Гнила Липа площею водного дзеркала 1300 га і об’ємом 50 млн м3 справляє відчутний вплив на екосистеми лівобережжя Галицького району, має рекреаційне і природоохоронне значення. Я вже не кажу про річки Дністер і Лімницю. Тут в літній період відпочивають жителі не тільки Івано-Франківської, але і Львівської областей.
     Ставки, що розміщені в околицях Більшівців, Кукільник, Медухи, Слобідки загальною площею 640 га мають важливе водогосподарське значення, відзначаються багатою орніто- та іхтіофауною, використовуються як для любительської риболовлі, так і для риборозведення. Це чи не найбільш популярні в області місця для спортивного полювання.
     Крім того, на території Галицького району є понад 70 пам’яток історії та культури.
     На території Галицького національного природного парку знаходяться три території, які відіграють важливе значення для збереження орнітофауни. А Бурштинське водосховище та річка Дністер (в межах парку)мають статус водойм міжнародного значення.
      – Яким орнітологічним потенціалом вирізняються водойми Галицького НПП?
     – Потенціал надзвичайно великий. Ми маємо можливість цілорічного спостереження за птахами, проходження маршрутів (і спостереження за птахами) не лише пішки, а й автомобільним та водним транспортом. На наших водоймах ми впродовж року можемо спостерігати за великою чисельністю та різноманіттям гідрофільних видів птахів, окремі з яких не є характерними для Європи. Зручний під’їзд до територій автомобільним та залізничним транспортом. Крім того, ми маємо розроблені орнітологічні маршрути.
     – Якщо можна детальніше про маршрути.
     – Звичайно. Їх чимало. Це піший еколого-пізнавальний, орнітологічний маршрут «Вздовж Бурштинського водосховища». Його довжина складає 6 кілометрів. Тут екскурсанти мають можливість познайомитися з представниками ряду горобцеподібних (велика, блакитна, чорна синиці, зеленяк, повзик, зяблик, чорний дрізд та ін.), дятлоподібних (звичайний, сирійський та малий дятли, крутиголовка), голубоподібних (горлиця кільчаста, припутень).
     До речі, на Бурштинському водосховищі перезимовує до 3,5 тис (43 види), а у період весняної та осінньої міграцій скупчується до 20 тис. (85 видів) птахів, 13 з них є представниками Червоної книги України. Тут можна побачити рідкісних водоплавних, які прилітають перезимовувати з Півночі: чорношию гагару, гоголя, великого і малого крехів, турпана, морську чернь, морянку та ін.
     Щодо інших маршрутів, то це велосипедний або кінний «Вздовж Бурштинського водосховища». Його довжина 14 км. Водні еколого-пізнавальні, орнітологічні маршрути «Бурштинським водосховищем», «На стави», «Дністром від Старого Мартинова до Галича», «Дністром від Галича до Маріямполя».
     Крім того, ми маємо триденні весняні, літні та осінні туристичні орнітологічні тури та зимовий тур на Бурштинське водосховище.
     Звичайно, що є у нас чимало проблем, а це облаштування та технічне забезпечення маршрутів. Сюди входить спорудження оглядових майданчиків та веж, встановлення інформаційних стендів тощо, що вимагає чималих коштів і використання певних ресурсів. Всі ці проблеми взаємопов’язані і часто ускладнюються негараздами у лісогосподарському, агропромисловому, водному й інших секторах. Та попри все ми намагаємось вирішувати окреслене коло проблем і прагнемо до збільшення об’єктів природо захисного фонду з найвищим статусом заповідності і раціонального використання його рекреаційних ресурсів.
     – Я сподіваюсь, не помилюся, коли підсумовуючи все Вами сказане, наголошу на тому, що пізнання світу – це найбільш мирне і захоплююче заняття. А мирне співіснування з екологічним середовищем дає нам можливість ширше осягнути світ. Не винятком є й розвиток орнітологічного туризму. Дякую за розмову.
     
     

Розмову вів Ярослав Поташник


Коментарі:

tokYgXeXXGmcfrQte:
04.06.2012 02:56:17

Always refreshing to hear a rational awnser.


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 1 + 3 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net