на сайті  
   
 
Середа, 18 вересня 2019 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік20 років з глядачами
28.12.2012 | 10:21 | Переглядів: 2623
Рейтинг

     Телерадіокомпанія «РАІ» – провідний електронний засіб масової інформації, який ось уже 20 років успішно працює в інформаційному просторі Івано-Франківщини. А починалося все з молодіжної студії «Енергетик», яку на початку 90-х років минулого століття заснував молодий мешканець міста Бурштина Андрій Русиняк. Перша студія становила собою невеличку кімнату одного із корпусів тодішнього енергетичного технікуму, а телевізійний сигнал охоплював лише територію Бурштина.
     
     Незважаючи на складну економічну ситуацію, що склалася на той час в Україні, Андрій Русиняк наважився на сміливий крок – заснувати на базі молодіжної студії «Енергетик» першу в Галицькому районі і одну із перших в області телекомпанію, яка б стала надійним джерелом оперативної і об’єктивної інформації для кількох сотень тисяч мешканців Галицького і сусідніх районів.
     Для цього довелося взяти в оренду кілька кімнат в гуртожитку одного із підприємств на вулиці Стуса 1 та купити кілька відеомагнітофонів для монтажу відзнятих єдиною тоді камерою відео матеріалів, а також передавач для розповсюдження телевізійного сигналу. Інформаційно-комерційне підприємство «РАІ»  (так називалася тоді щойно створена організація) змушене було взяти на обслуговування антенне господарство міста, аби заробити кошти, необхідні для погашення банківського кредиту, використаного для придбання необхідного обладнання.
     Таким чином, зусиллями засновника підприємства та невеличкого колективу ентузіастів міської влади та адміністрації Бурштинської ТЕС і тодішнього заводу великопанельного домобудування було створено умови  для виходу на медіаринок першої в області приватної телеорганізації. 25 грудня (благословенний день католицького Різдва) 1992 року мешканці Бурштина та навколишніх сіл побачили на екранах своїх телеприймачів заставку нової, тоді ще мало кому відомої, Телекомпанії «РАІ». На той час обсяг мовлення був незначним і обмежувався коротким інформаційним випуском новин, вітальною програмою «Пісенне джерело» та вечірньою казкою для дітей. Передачі виходили в ефір тричі на тиждень.
     28 січня 1998 року Телекомпанія «РАІ» отримала свідоцтво про реєстрацію як засіб масової інформації. Це сприяло активізації роботи, відкрило нові перспективи. Було налагоджено співпрацю з низкою телеорганізацій та продюсерських центрів України, що дало змогу урізноманітнити телевізійне мовлення. У той же час тривала робота з модернізації обладнання, щоб розширити радіус передачі телевізійного сигналу та поліпшення якості зображення. Вівся активний пошук у напрямку створення власної конкурентоспроможної телепродукції. На початку 1994 року в ефір почала виходити інформаційно-аналітична програма «Тиждень», автором якої був тодішній головний редактор телекомпанії Василь Теслюк. Згодом журналістка телекомпанії Віра Іваницька потішила глядацьку аудиторію проектом «Телевізійні зустрічі».Значно зросла насиченість випусків новин, які висвітлювали актуальні події з життя міста та району.
     Завдяки придбанню  нового передавального обладнання вдалось суттєво збільшити радіус поширення технічного телевізійного сигналу. Передачі Телекомпанії «РАІ» на той час могли дивитися мешканці не лише Галицького, а й сусідніх - Рогатинського і Калуського районів, а також частково Монастириського та Бережанського районів Тернопільської області. А 29 травня 1997 року ТК «РАІ» отримала ліцензію Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, здобувши право мовлення на власному каналі (з ТВК).
     Того ж року на базі ТК «РАІ» у Бурштині розпочалися роботи зі створення мережі кабельного телебачення. Протягом кількох наступних років кабельним телебаченням було охоплено мешканців усіх багатоквартирних будинків та частково приватного сектору. Розпочалися підготовчі роботи зі створення кабельної мережі у районному центрі.
     У той же період було придбано просторе приміщення в центрі міста, у якому після реконструкції у 2002 році розмістилася Телекомпанія «РАІ».
     Зростання рейтингу Телекомпанії «РАІ» в інформаційному просторі Івано-Франківщини спонукало адміністрацію телеорганізації до пошуку нових шляхів передачі телесигналу на більшу відстань. Розв’язати цю проблему вдалося після спорудження шістдесятип’яти-метрової вежі, на якій після її здачі в експлуатацію наприкінці 2005 року було встановлено передавальне обладнання. Глядацька аудиторія Телекомпанії «РАІ» поповнилась сотнями тисяч мешканців майже всіх районів Прикарпаття.
     Вагомою подією в житті бурштинських медійників стало створення у 2008 році радіо «РАІ-101,6 FM». Найрізноманітніша інформація про події у громадсько-політичному, соціально-економічному та культурному житті України та області стали доступними не лише для телеглядачів, але й для радіослухачів у найвіддаленіших куточках Прикарпаття.
     Набутий досвід роботи у медіа-просторі та наявність відповідної матеріально-технічної бази дали можливість ТРК «РАІ» прилучитися до реалізації загальнодержавної програми переходу на цифрове мовлення. ТРК «РАІ» однією з перших в області подала на розгляд Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення концепцію переходу на цифрове мовлення. У конкурсі взяли участь понад тисячу телеорганізацій з усієї України, у тому числі 16 заявок надійшло з Івано-Франківської області. ТРК «РАІ» стала однією із чотирьох телевізійних засобів масової інформації Прикарпаття, яка у вересні 2011 року отримала ліцензію на право мовлення у цифровому форматі. А вже з 1 жовтня 2011 року на території Івано-Франківщини розпочалася трансляція цифрового ефірного телебачення. Івано-Франківська обласна ТРК «РАІ» виступила на медіаринку із спільним телевізійним продуктом, об’єднавши у єдиний консорціум Івано-Франківську ТРК «Вежа», Калуське районне телебачення, телевізійні студії Рогатина, Надвірної, Коломиї, Тисмениці. Зараз обсяг мовлення ТРК «РАІ» становить 24 години на добу.
     ТРК «РАІ» посіла гідне місце в інформаційному просторі Івано-Франківщини, забезпечивши сотні тисяч глядачів якісним телевізійним продуктом.
     Про свою улюблену справу генеральний продюсер ТРК»РАІ» Андрій Русиняк розповідає:
      – У Телерадіокомпанію я втілив свою давню мрію. Тепер з хвилюванням пригадую юнацькі роки, коли переді мною постало питання  вибору професії. З усвідомленням того, що кожна людина народжується для конкретної справи, обрав журналістику, яка вабила мене з дитинства. Саме завдяки правильно зробленому вибору і щоденній наполегливій праці мені вдалося реалізувати свою мрію, заснувати одну з перших в області телевізійну студію, яка з часом стала провідною телерадіокомпанією Івано-Франківщини і яку я маю честь сьогодні представляти. ТРК «РАІ» – це не тільки результат вдало втіленого задуму, але й продовження вдало розпочатої 20 років тому роботи. Адже нові часи вимагають нової стратегії розвитку. Сьогодні весь дружній колектив ТРК «РАІ» активно працює над реалізацією комплексу завдань, спрямованих на розширення наших можливостей і стабільний динамічний розвиток.
     Я щиро вдячний  усім своїм колегам і партнерам за допомогу і підтримку у цьому невтомному творчому пошуку. Особлива вдячність нашим глядачам та радіослухачам, заради яких ми щодня виходимо в ефір. Разом ми єдина команда, здатна втілити в життя найсміливіші плани і задуми.

     З нагоди  ювілею Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення привітала ювілярів та нагородила Почесною грамотою колектив Приватного підприємства «Телекомпанія «РАІ» за активну діяльність у розбудові телерадіопростору регіону та з нагоди 20-річчя з дня заснування. Грамотами від Національної ради за багаторічну сумлінну працю, професійну майстерність та з нагоди ювілею нагороджені і ветерани ТК Андрій та Володимир Русиняки, Інна Федунків та Василь Теслюк.  

Любов ГАЛЬКО


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 1 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net