на сайті  
   
 
Середа, 18 вересня 2019 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рікГоловна робота – попереду
05.07.2013 | 11:49 | Переглядів: 1705
Рейтинг

     7 липня працівники природно-заповідних установ України відзначають своє професійне свято. Указ Президента України у серпні 2009 року про встановлення Дня працівників природно-заповідної справи – ще одне свідчення того, що держава проводить послідовну політику в питаннях охорони навколишнього природного середовища і вона стає загальнонаціональним пріоритетом.
     Свої зусилля працівники Галицького національного природного парку спрямовують на:
     - охорону і збереження унікальних природних  комплексів лісової, лучно-степової та водно-болотних екосистем  Передкарпаття та Опілля;                                                                                                                           
     -  підтримку та забезпечення екологічної рівноваги в регіоні;
     - проведення науково-дослідних робіт з вивчення природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання, розробку наукових рекомендацій з питань   охорони навколишнього природного середовища та ефективного використання природних ресурсів;
     - створення умов для організованого туризму, екскурсій, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах із додержанням встановленого режиму охорони його природних комплексів та об’єктів;
     - поліпшення еколого-просвітньої роботи.
     На території Парку охороняється та відтворюється:
     - 26 рідкісних і зникаючих природних середовищ – грабово-дубові та букові ліси, невеликі ділянки степу, джерела, річкові гравієві екотопи, які потребують запровадження спеціальних заходів щодо їх збереження (згідно Резолюції №4 1996 р. Постійного комітету Бернської конвенції);
     - 36 рослинних угруповань, які занесено до Зеленої книги України;
     - 2 водно-болотні угіддя міжнародного значення (Бурштинського водосховища і річки Дністер) як середовища мігруючих та зимуючих птахів (згідно Рамсарської конвенції 1971 р).
     Тут охороняється 62 види судинних рослин, які занесені до Червоної книги України, 4 – до Європейського Червоного списку і 4 – до переліку Бернської конвенції. 85 видів тварин на території Парку занесені до Червоної книги України, 286 – до Бернської конвенції, 49 – до переліку Міжнародного союзу охорони природи, 35 – до Європейського Червоного списку тощо.
     Здійснюється моніторинг стану популяцій рідкісних видів рослин і тварин на 48 постійних пробних площах, 4 зоологічних маршрутах. За результатами інвентаризації флори та мікобіоти на території Парку виявлено 860 видів судинних рослин, понад 320 видів грибів. Зареєстровано 158 асоціацій лісових, лучних, водно-болотних і степових рослинних угруповань.
     Науковці та працівники Парку продовжують інвентаризацію об’єктів неживої природи (печер, гротів, скель, озер, джерел, карстових лійок і колодязів), проводять геологічні та гідрологічні дослідження поверхневих та підземних вод, рельєфу, розробляють рекомендації щодо збереження природних комплексів та об’єктів. За підсумками діяльності щорічно оформляється науковий звіт «Літопис природи».
     На базі Галицького НПП функціонує Еколого-освітній, туристичний комплекс, основними структурними елементами якого є: музей «Природа землі Галицької»; екзотаріум; Центр реабілітації диких тварин; експериментальні ботанічні ділянки, дендропарк. За півріччя у музеї природи, на 4 еколого-освітніх стежках, 4 туристичних і орнітологічних маршрутах Парку  побувало 2,5 тисячі відвідувачів, які розширили свої знання про природу, прониклись потребою шанувати природу для себе і прийдешніх поколінь.
     Свою природоохоронну роботу проводимо в тісному зв’язку з органами місцевої влади. За підтримки Галицької райдержадміністрації і депутатів районної ради у грудні минулого року вийшов фотоальбом «Невідомий Галич. Галицький національний природний парк», де відтворено у світлинах унікальні і типові природні комплекси, неповторний світ флори і фауни нашого краю, який потрібно берегти і для себе, і для наших нащадків.
     Уже в цьому році з метою поліпшення еколого-просвітньої роботи серед населення працівниками підготовлено і видано два путівники по Галицькому НПП та його Еколого-освітньому, туристичному комплексу.
     У Центрі реабілітації диких тварин, який за останні три роки зміцнив матеріальну базу за активної підтримки місцевих органів влади, обласної держадміністрації, ПАТ «Прикарпаттяобленерго», ми лікуємо і утримуємо покалічених звірів, щоб знову повернути їх у дику природу.
     Приємно відзначити, що напередодні нашого професійного свята на V конкурсі бізнес-кейсів з корпоративної соціальної відповідальності великих бізнесових компаній Європи Єврокомісія визнала кращим в Україні проект «Лелека»,  реалізований спільними зусиллями ПАТ «Прикарпаттяобленерго» та партнерами – Галицьким НПП, громадською екологічною організацією «ЕКО-Галич» та Державним Природознавчим музеєм Академії Наук України. 27 червня у столиці Бельгії – Брюсселі вручено  відзнаки КСВ та PR координатору компанії «Прикарпаттяобленерго»   Ользі Тишко та голові ГЕО «ЕКО-Галич», заступнику директора Галицького НПП Володимиру Бучку.
     Ми усвідомлюємо, що у справі охорони навколишнього природного середовища зроблено лише перші кроки. Головна робота – попереду.
     Тому вітаючи колектив Парку  з професійним святом, бажаю природо-охоронцям міцного здоров’я і родинного благополуччя, нових здобутків у благородній справі охорони довкілля, збереження неповторної краси рідної природи.
     
     

Борис Терешкун, директор Галицького національного природного парку


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 1 + 7 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net