на сайті  
   
 
Середа, 18 вересня 2019 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рікУчениця Бурштинської гімназії зайняла перше місце у конгресі „Живи, Земле!”
05.12.2013 | 18:53 | Переглядів: 1178
Рейтинг

     Нещодавно у м.Івано-Франківську відбувся   VII обласний екологічний  конгрес «Живи, Земле!», у якому взяла участь учениця 10 класу Бурштинської гімназії Наталія Філь. Вона захищала свою наукову роботу «Дослідження впливу якості питної води на рівень захворюваності населення м.Бурштина».  Не міліє наукове життя міста, талановита молодь знаходить тут підтримку і можливості для творчого розвитку та вдосконалення .Учасниця зайняла I місце і була нагороджена дипломом Івано-Франківського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

     Під керівництвом  учителя біології Наталії Бандури Наталія Філь працювала над роботою протягом двох років. Якщо вчитель так вміло поєднує любов до професійної діяльності і приділяє велику увагу учням. навчальну діяльність яких спрямовує на дослідницьку. пошукову та наукову діяльність, то він ідеальний. Чимало зусиль було докладено для того, щоб розказати правду про якість води, яку споживають жителі міста Бурштина, борозуміли, що саме приховують від жителів міста працівники служб водопостачання.
     Після довгої і клопіткої роботи, низки перепон, які зустрічалися на шляху, тривалих пошуків істини щодо якості питної води, Наталія  Філь довела залежність між розвитком  захворювань і водою, яку споживає населення міста.
     У роботі порушено актуальні екологічні проблеми сьогодення, проблема якості питної води,що впливає на рівень захворюваності населення м.Бурштина. Нерозумне, недалекоглядне ставлення людини до природи призвело до виникнення проблеми „Екологія та здоров׳я людини”. Як людина впливає на природу, так природа впливає на людину.
     Всесвітня організація охорони здоров’я при визначенні якості життя поставила «фактор води» на перше місце, підкресливши, що 80% всіх захворювань у світі пов’язують з незадовільною якістю питної води і порушенням санітарно-гігієнічних та екологічних нормативів забезпечення населення водою. Для України питання якості питної води також є вкрай актуальним і надзвичайно гострим. Високий рівень техногенного навантаження на водойми та застарілі технології водопідготовки не дозволяють забезпечити населення водою гарантованої якості, котра в результаті може бути потенційним джерелом надходження до організму людини шкідливих хімічних речовин, яким властива загальнотоксична, мутагенна, канцерогенна дія .
     Стан здоров’я людини вважається одним із основних екологічних критеріїв, що відображає якість навколишнього середовища.
     У своїй роботі учениця розкрила проблему забезпечення населення Бурштина якісною питною водою, що є одним із головних і найбільш важливих питань міста.
     У місті  воду добувають з підземних надр. Можливо , у своєму зародку вона і відповідає вимогам як за хімічними, так і за бактеріологічними показниками. Та ,пройшовши шлях по водопровідній мережі, у воді з’являються деякі відхилення. Пояснити це дуже просто, адже мережа у більшості випадків зношена, труби корозійні і потребують негайної заміни. За хімічними показниками у воді централізованого водопостачання міста спостерігаються невідповідності нормам.
     У результаті проведеного опитування було з’ясовано,що мешканці міста  на 80% використовують водопровідну воду. Наталія вважає,що населення має приділяти велику увагу якості води , яку споживає. Для цього необхідно знати найголовніші показники щодо якості води. Якість води, яка пройшла всі стадії очистки, повинна задовольняти вимоги  ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні ввимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».   
     Провівши самостійний аналіз на визначення твердості води, Наталія Філь була вражена показником,що становив 14 мг/дм3, а це вдвічі перевищує норму.
     Саме тому звернулась  до СЕС Рогатина, щоб підтвердити свої дані. Їх результати  показали, що твердість становить 15,2 мг/дм³.
     Багато вчених досліджували зв’язок твердості води з розвитком серцево-судинних захворювань. Склавши графіки динаміки захворюваності населення м.Бурштина, учениця  зробила висновок, що найвищий  показник – це хвороби серця: гіпертонія, ІХС. На жаль, головною з причин смертності є саме серцево-судинні захворювання, а трагічність полягає в тому, що вік людей, які захворіли вперше, знижується, а загальна кількість різкими темпами зростає.
     Твердість  води, яку останнім часом ніхто з медиків всерйоз не сприймав, тепер посилено привертає до себе увагу у зв’язку з виявленою зворотною залежністю між жорсткістю води і смертністю від серцево-судинних захворювань. Із-за надлишку кальцію в організмі спостерігаються: хронічний гіпертрофічний артрит, кістозна і фіброзна остеодистрофія, остеофіброз, м’язова слабкість, порушення координації рухів, деформація кісток хребта і ніг, кульгавість, нудота, блювота, болі в черевній порожнині, дизурія, хронічний гломерулонефрит, поліурія, часті сечовипускання, ніктурія, анурія. Рівень смертності від серцево-судинних захворювань  у Бурштині є надзвичайно високим порівняно з іншими захворюваннями .
     Тверда вода відіграє роль у появі й розвитку нирковокам’яної хвороби. Між захворюванням населення слинокам’яною та сечокам’яною хворобами і твердістю питної води встановлено певний зв’язок. Найвища захворюваність цими хворобами спостерігається в районах, де питна вода має твердість від 16,0 до 23,0 мг/дм³. При твердості питної води від 7,0 до 16,0 мг / дм³ можливий середній рівень захворюваності. Вживання води, твердість якої перевищує 10 мг/дм³, призводить до посилення місцевого кровотоку і змінює процес фільтрації та реабсорбції в нирках. Зазначені прояви є захисною реакцією організму. У м.Бурштині показник твердості становить 14-16мг/ дм³.
     Захворюваність на сечокам’яну хворобу невпинно зростає. На диспансерному обліку міста  на початок 2013 року знаходиться 38 хворих. Щорічно виявляється 40-50 хворих із діагнозом  сечокам’яна хвороба. У генезі даного захворювання найбільше значення має порушення обміну речовин в організмі, характер харчування і, зокрема для населення нашого міста, якість питної води. Під час проведення даної роботи ученицею було  з′ясовано, що вода має високий показник твердості (вода з великим вмістом кальцієвих солей), що й призводить до такої великої кількості хворих на СКХ серед населення. За останні п׳ять років кількість хворих, що потребують хірургічного лікування, зростає. Протягом  2012 року в урологічному відділенні на лікуванні перебувало приблизно 80-85 хворих, які  отримують консервативне лікування. Тенденція щодо розвитку даного захворювання, на жаль, збільшується.
     Встановлено, що тривале вживання води з підвищеним вмістом заліза (більше 0.3 мг/л) збільшує ризик  інфарктів і негативно впливає на репродуктивну функцію. Крім того, сухість і свербіж  шкіри – це теж «сліди» надмірного заліза. Надлишок цього елемента в питній воді (понад 0.1 мг/л) вражає кісткову систему.
     Хлорована вода із крана небезпечна для здоров’я. Хоча хлор і знищує багато небезпечних мікробів, однак він є однією із причин виникнення багатьох захворювань. З’єднуючись із присутніми у воді органічними речовинами, хлор також утворює канцерогенні речовини, у тому числі  й діоксин – бойову отруйну речовину, яку американські війська використовували у В’єтнамі в 70-х роках минулого століття! З іншого боку, дистильована (або очищена до стану дистильованої) вода також шкідлива для здоров’я. У результаті спеціальних методів очищення з неї видаляється все – не тільки шкідливі бактерії, але й корисні мікроелементи – і вона стає практично порожньою та некорисною. Якщо ж її пити тривалий час, то відбувається різка втрата організмом мінеральних солей, що може призвести, наприклад, до збоїв у роботі серцево-судинної й кісткової систем, стати причиною передчасного старіння організму.
     Провівши серед населення тематичне опитування «Моє відношення до якості води», з′ясувалось, що більшість людей користуються фільтрами (експериментальне порівняння катриджних фільтрів для пом’якшення води  марки «Бар′єр» (Росія), «Аквафор» (Росія), «Наша вода» (Україна)). Фільтри  «Бар′єр» показали найкращі результати, але враховуючи те, що дуже висока твердість 15,2 мг/дм³, то зниження  на кілька одиниць не таке вже й вагоме.
     Дипломантка  дійшла висновку,що для вирішення проблеми якості питної води необхідно найближчим часом провести реконструкцію очисних споруд м.Бурштина, повністю замінити водопровідну мережу, і нарешті збудувати станцію по знезалізненню води. Це питання не просто актуальне на сьогодні, а саме від нього залежить здоров′я всіх жителів м.Бурштина, в тому числі підростаючого покоління, котре щодня вживає воду, яка не просто  не відповідає санітарним нормам, а ще й перевищує показники вдвічі  і призводить до низки захворювань.


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 5 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net