на сайті  
   
 
Середа, 1 квітня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікУклін Кобзареві
14.03.2014 | 11:46 | Переглядів: 1343
Рейтинг

     ■ Галич. В рамках відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка 9 березня 2014 року в Народному домі м.Галича відбулося культурно-мистецьке свято «Ідем на сповідь до поета».
     Концерт відкрився твором на слова Кобзаря «Думи мої» у виконанні зведеного хору району.
     На сцені виступали хоровий колектив «Воскресіння» Народного дому с.Крилос, хорова капела «Княжа криниця», чоловічий вокальний ансамбль «Відродження», жіночий вокальний ансамбль та вихованці дитячого зразкового театру «Юність» районного Народного дому, вокальний гурт «Галичани» Бурштинського міського Будинку культури ім.Т.Шевченка, ансамблі скрипалів та бандуристів дитячих музичних шкіл району, переможці районного огляду-конкурсу читців, присвяченого 200-літтю від дня народження Т.Шевченка. Роль поета неперевершено відобразив на сцені Ярослав Поташник.
     Завершуючи захід, голова районної ради Петро Стрембіцький подякував всім, хто організував свято, закликав присутніх пам’ятати та цінувати поезію Кобзаря. Завершальним акордом концерту стало спільне виконання «Заповіту» Т. Шевченка.
     Вл. інформація
     
     ■ Вірші великого українського поета завжди сучасні й актуальні. Шевченкові рядки містять генетичний код нації. Вони змальовують історичне минуле, пророче окреслюють буремне (початок ХХІ століття!) сьогодення і дають надію українцям на щасливе майбуття. Тарас Шевченко – це ціла епоха, вся наша історія. Поет, прозаїк, драматург, художник, фольклорист – це все про нього. Та жодне визначення не може повністю  охарактеризувати таку надзвичайно обдаровану людину, якою був  Т.Шевченко. Минуло 200 років від народження Великого Кробзаря, а він і надалі залишається першим у літературі, мистецтві, культурі, адже творча спадщина поета багатогранна і всеохоплююча.
     У Національному заповіднику «Давній Галич» відбулися літературні читання «У вінок Кобзареві», присвячені 200-літтю від Дня народження Тараса Шевченка. Організували їх працівники інформаційно-видавничого та науково-освітнього відділів спільно з колективом Галицької гімназії. Власне гімназисти під орудою вчительки української мови і літератури Лесі Геви створили неповторне літературно-мистецьке свято в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич». Вероніка Заворотна, Ярина Квасній, Марія Нагуляк, Аліна Підгайна, Ірина Чабанюк, Владислав Заворотний, Юрій Келавець, Володимир Леочко, Андрій Микула, Андрій Федуник декламували поетичні твори Тараса Григоровича Шевченка, зокрема його вірші, уривки з поем.
     Кожне покоління щоразу по-новому розуміє твори поета – і має на це право. Юні галичани, які озвучили Шевченкові думи, засвідчили, що поет – зажди сучасний, його полум’яне слово не залишає нікого байдужим і завжди стоятиме на сторожі правди і добра.
     Любов Бойко

     
     ■ Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в Галицькій ЗОШ №1 розпочалось з покладання квітів до пам’ятника Кобзареві. Учні навчального закладу разом із вчителями прийшли на площу Волі біля адміністративного будинку минулої п’ятниці, щоб вшанувати пам’ять українського Пророка.
     Із вступним словом перед  присутніми виступила учитель української мови та літератури Лідія Попель. Поезії Кобзаря читали учні школи Валентина Мальцева, Володимир Белов, Вікторія Зорій,  Анатолій Кондратюк. На завершення присутні виконали «Заповіт».
     Опісля в святково прикрашеній актовій залі навчального закладу відбувся конкурс читців віршів  Т. Шевченка. З великою майстерністю, витонченим декламуванням, своїм національним одягом вони передали сутність неперевершених поетичних творів Кобзаря.
     Переможцями поетичного конкурсу читців журі визнало Нелю Слюзар (І місце), Мар’яну Грудзевич та Вікторію Крису (ІІ місце), Анастасію Космину (ІІІ місце). Грамоти переможцям вручила директор школи Марія Савчук.
     Мар’ян ГРІНЕР, просвітянин
     
     ■ Більшівці.  Жителі смт Більшівці 9 березня відзначили величний ювілей найвизначнішої особистості, яку змогла зродити українська нація, – 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. У зв’язку з подіями, що відбуваються нині в Україні, ювілей відзначено скромно. Парох церкви Різдва Христового отець-мітрат Василій Завірач, сотрудник церкви Св. Миколая отець Ярослав Клюса відслужили поминальну панахиду у сквері біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Спільно із шанувальниками Тарасового слова молитовно звернулися до Господа, щоб дав сили у борні за незалежність та неподільність нашої держави.
     Отець-мітрат Василій Завірач зауважив, що слово Тараса настільки сильне й актуальне нині, що він ніби звертається не до своїх сучасників, а до нас. «Ми кілька років говорили про відзначення 200-річного ювілею, які чудові були плани… І знову неспокій та тривога… Чи можемо в повноті відсвяткувати ювілей Т. Шевченка… Не можемо, бо знаємо, що там, в Криму, московський окупант зазіхає на незалежність України, хоче розшматувати нашу державу. І знову актуальне Шевченкове слово «Обнімітесь, брати мої…». Здавалося, що ми вже вийшли з тієї неволі, що вже порвали кайдани, але ні, ще не все… Молімося за нашу матір Україну! Вірмо, що якщо будемо дотримуватись Божого слова і пам’ятати Тарасове слово, дочекаємось повної перемоги. А ті нелегкі часи, які переживаємо нині, нехай будуть, як перепрошення до Бога за наші провини. І нехай живе Тарасове слово  в нашому народі і в наших серцях. Тож низький уклін тобі, Тарасе!». На завершення шкільний хор (кер. Степан Хомин) та присутні виконали твір на слова Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».
     Надія НИКОЛИН
     
     ■ Залуква. Тарас Шевченко є могутнім джерелом національної самосвідомості, учасником історичного життя народу, порадником, пророком майбутнього та апостолом правди, символом України. Україна була для нього всім і він є нині всім для українців.
     Цьогоріч Україна святкує 200-річчя від дня народження Т. Шевченка. В Залуквянській бібліотеці бібліотекарі Марія Товста та Марія Барановська провели дитячий ранок «І твоя, Кобзарю, слава не вмре не поляже…». В заході взяли участь учні третіх класів (учителі Уляна Наконечна, Ольга Петраш). Діти в прозі та віршах, цитуючи поета, оспівували чудовий край, де тихі води і ясні зорі, зелені сади і білі хати, лани  золотої пшениці й багатоводні ріки, роботящі люди. Тут народився Тарас – великий поет, Кобзар, Пророк українського народу.
     «Минають роки, десятиліття, століття, але товща часу не в змозі притупити гостру актуальність його слова для кожного з наступних поколінь, адже вся його велика спадщина – поезія, проза, мистецтво – усе пронизане любов’ю до України, до людей. Україна подарувала світові Тараса Шевченка – Генія, Поета, Пророка, що відкрив світові буття українців і завдяки якому скарби української душі повною рікою влилися в загальний потік людської культури. Ми прийшли сюди, щоб вшанувати пам’ять Кобзаря і сказати, що дивимось у майбутнє, як вільні люди, які більше не дадуть вдягнути на себе кайдани», – сказала звертаючись до присутніх, бібліотекар Марія Барановська. Поезії Т. Шевченка  також читала учениця 4 кл. Вікторія Лисак, а вокальне тріо НБК с. Залуква (кер.
     І. Сорочинська) виконало твори «Зоре моя вечірняя», «Тяжко, важко…» на слова Т. Шевченка. Також діти мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою «Повчальне слово Кобзаря».

     ■ Вже стало доброю традицією проведення районного конкурсу читців «Рідна мова – диво калинове». Цьогоріч невід’ємною його частиною є вшанування пам’яті Кобзаря з нагоди 200-ліття від дня народження Т. Шевченка. Конкурс проходив 11-12 березня, мета – популяризація творчості митця, виховання у підростаючого покоління незалежного ставлення до літературної спадщини Кобзаря.
     У конкурсі взяли участь і читачі Залуквянської бібліотеки Вікторія Курчак та Ольга Петраш (на фото). Вони представляли твір Т. Шевченка «Чого ти ходиш на могилу».
     Марія БАРАНОВСЬКА, бібліотекар
     
     ■ Кінашів. 9 березня урочисто відзначили 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Біля пам’ятника Т. Г. Шевченку відбулася панахида. Урочисте віче відкрила сільський голова Надія Цимбаліста. Галина Фреїк розповіла цікаві епізоди із життя Кобзаря, а також прочитала декілька уривків із відомих творів
     Т. Шевченка. Перед односельцями виступив сільський хор, учасники художньої самодіяльності Будинку культури та учні Кінашівської ЗОШ І-ІІІ ст. Звучали пісні на слова безсмертного Кобзаря.
     Громада також вшанувала Небесну Сотню та помолилася за спокій в Україні.
      Галина Перегінець, бібліотекар
     
     ■ Острів. «В минулім часі не кажіть про нього. Він з нами нині в майбутнє йде!». Під такою назвою в клубі с.Острів відбувся тематичний вечір та книжкова виставка, присвячені 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Ведучі Людмила Мисів та Наталія Гуда провели глядачів стежками поезії Кобзаря. Учасники гуртка художнього читання декламували поезії Т. Шевченка. Пісні «Думи мої, думи мої», «Летить галка через балку», «За байраком байрак», «Стоїть гора високая», «На високій дуже кручі», «На Вкраїні сурми грають» подарував глядачам жіночий фольклорний колектив (Галина Пшик, Оксана Гуда, Надія Вінтоняк, Оксана Мисів).
     Оксана МИСІВ, зав. клубом
     
     ■ Нові Скоморохи. Вечір пам’яті, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка «Ідем на сповідь до Тараса» проведено в сільському клубі. Завідувач бібліотекою Наталя Белей представила  присутнім книжкову виставку «Шевченка полум’яне слово на сторожі вічності стоїть». Учасники вечора читали поезії і виконували пісні на слова Т. Шевченка. Діана Довган під звуки бандури заспівала пісні «Ряст на Тарасовій горі», «Марія». Сільський голова Михайло Перепічка звернув увагу присутніх на велич постаті Кобзаря, подякував організаторам свята, побажав миру і спокою в державі. Присутні молитовно вшанували Небесну Сотню.
     Тетяна НЕЧЕСНА, секретар сільської ради


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 6 + 8 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net