на сайті  
   
 
Неділя, 12 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікЗаміна звичайного паспорта на біометричний – право, а не обов’язок
26.01.2015 | 12:06 | Переглядів: 937
Рейтинг

     З січня 2015 року міграційна служба розпочне оформлення громадянам біометричних паспортів для виїзду за кордон.Чи складно буде отримати новий документ і які переваги він надасть своєму власникові, про це кореспондент газети дізнавався у керівника УДМС в області Сергія Саїва.

     – Чи готова міграційна служба до початку видачі нових паспортів?

     – Сьогодні у всіх областях України встановлюється обладнання для оформлення таких документів. Ми також отримали його. Воно встановлене в УДМС в області і найближчим часом пройде тестові випробування, щоби з перших робочих днів січня ми змогли обслуговувати громадян. Додам, що додатковий комплекс для оформлення паспортів нового зразка буде встановлено й на базі ДП «Документ», оскільки ми очікуємо певний ажіотаж серед громадян. У цьому році територіальні підрозділи міграційної служби області оформили громадянам понад 77 тисяч закордонних паспортів – це четвертий показник серед всіх регіонів держави.Уряд виділив додатково 150 млн  грн на обладнання для оформлення біометричних документів, відтак з часом матимемо можливість встановити аналогічне обладнання у решти підрозділах, де сьогодні оформлюються закордонні паспорти.

     – Чи буде можливість оформити звичайний закордонний паспорт без чіпа?

     – Так, у нас буде паспорт для виїзду за кордон без електронного чіпа. Він буде дещо відрізнятися від того, який ми видаємо сьогодні, але процедура його оформлення взагалі не зміниться. І, що важливо, він буде дешевшим за біометричний.

     – Вже відома вартість біометричного паспорта?

     – Документи виготовлятимуться на Державному підприємстві «Поліграфкомбінат Україна». Вартість бланка біометричного паспорта для виїзду за кордон становитиме 261 гривню. Окрім того, при оформленні закордонного паспорта до державного бюджету сплачуватимуться держмито (170 гривень) та вартість адміністративної послуги ( 87 гривень 15 копійок), що передбачено актами Кабінету Міністрів України. Отже, вартість документа становитиме 518 гривень 15 копійок.

     – Отримання біометричного паспорта громадяни пов’язують з отриманням безвізового режиму з країнами ЄС. Коли в українців з’явиться можливість подорожувати Європою без віз?

     – Міністерство закордонних справ України вже інформувало, що запровадження безвізового режиму для громадян України може відбутися у 2015 році. В Україні працюють експертні місії ЄС щодо моніторингу виконання Україною другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму ЄС для України. У вересні-жовтні поточного року європейські експерти вивчали перший блок Плану: ефективність управління міграцією, стан управління державним кордоном України, державну політику у сфері притулку. Висновки позитивні. Зараз буде вивчатися другий блок Плану. За результатами доповіді Єврокомісії Радою ЄС та Європарламентом не раніше травня прийматиметься рішення щодо надання безвізового режиму для України. З огляду на це хотів би зауважити, що   впровадження  в Україні біометричних документів – це лише одна з вимог для безвізового режиму. Лише після політичного рішення власники біометричного паспорта зможуть відчути принципи дії безвізового режиму.

     – Як зміниться процедура оформлення закордонного паспорта?

     – Для громадянина практично нічого не зміниться. Необхідно буде прийти до пункту оформлення, подати заяву і паспорт громадянина України. Фотографування і сканування відбитків пальців рук здійснюватимуть наші працівники. Зауважу, що термін виготовлення документа складе не 30, як тепер, а 20 днів. У разі необхідності, паспорт можна буде виготовити в терміновому порядку – до 7 днів, а у нагальному випадку – за 3. Ще одне нововведення:постановою Уряду передбачено видачу паспорта для виїзду за кордон строком на 10 років громадянам, яким виповнилося 16 років. Це відчують діти, які планують навчатися за кордоном. Крім того, починаючи з січня, замість проїзного документа дитини ми оформлятимемо повноцінний закордонний паспорт дітям. Строк дії «дитячого» закордонного паспорта становитиме 4 роки.

     – В яких випадках громадяни не зможуть отримати біометричний паспорт?

     – Це питання також урегульовано законодавством. Громадянину  може  бути  тимчасово  відмовлено  у  видачі паспорта у  такому разі, коли:– він  обізнаний  з  відомостями,  що  становлять   державну таємницю  - до закінчення строку,  встановленого Законом України “Про державну таємницю” (у разі виїзду  за  кордон  на постійне проживання);–  діють   неврегульовані   аліментні,   договірні   чи  інші невиконані  зобов’язання– до   виконання   зобов’язань   або  -розв’язання  спору  за  погодженням  сторін у передбачених законом випадках,  чи забезпечення  зобов’язань  заставою,  якщо  інше  не передбачено міжнародним договором України;– проти  нього порушено кримінальну справу – до закінчення провадження у справі;– він  засуджений  за  вчинення  злочину –  до   відбуття покарання або звільнення від покарання;– він  ухиляється  від виконання зобов’язань,  покладених на нього  судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи)  – до виконання зобов’язань;– він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості – до з’ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей;– щодо нього подано цивільний позов до суду – до закінчення провадження у справі;– він   перебуває   під  адміністративним  наглядом  органів внутрішніх справ – до припинення нагляду.

     – Що робити тим, хто оформлював закордонний паспорт нещодавно чи у попередні роки? Треба буде змінювати паспорти на нові?

     – Ті паспорти, які вже видані громадянам України, будуть чинними до завершення строку їх дії. Заміна такого паспорта на біометричний – це право, але не обов’язок громадян, вони і надалі зможуть подорожувати світом з тими паспортами, які вони отримали цього року і у попередні роки.

     – Чи очікуєте  в управлінні міграційної служби черги людей?

     – Прогнозуємо, що через загальний ажіотаж у січні можливі черги громадян, які бажатимуть якнайшвидше оформити закордонний паспорт нового зразка. Уже відтепер до служби телефонують і запитують про можливість оформлення біометричного паспорта. Очевидно, що нам доведеться коригувати графік роботи і працювати таким чином, щоб врахувати ці обставини. Однак хотів би ще раз наголосити на тому, що паспорти громадян України для виїзду за кордон, які видавалися дотепер, є чинними на увесь термін їх дії, а наявність біометричного паспорта на разі не дає його власнику жодних переваг у виїзді за кордон до запровадження безвізового режиму.

Розмову вела Тетяна МАЦКЕВІЧ


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 3 + 5 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net