на сайті  
   
 
Вівторок, 14 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікДмитро ШЛЕМКО: Влада буде працювати на громаду, якщо контролювати кожен її крок
13.03.2015 | 11:20 | Переглядів: 1093
Рейтинг

     Народний депутат України, голова Івано-Франківської обласної організації партії ВО «Батьківщина» Дмитро Шлемко працює у комітеті з питань регламенту та організаційної роботи Верховної Ради. Він - серед трьох прикарпатських нардепів (разом з Юрієм Дерев’янком і Михайлом Довбенком), які проголосували за законопроект, що вважається однією з ключових антиолігархічних законодавчих ініціатив (Рада понизила кворум для ухвалення рішень в акціонерних товариствах до 50% +1 акція). І серед чотирьох (разом з Юрієм Тимошенком, Юрієм Дерев’янком та Юрієм Солов’єм), які поставили свої підписи за розгляд питання про відставку генпрокурора Віталія Яреми. Сьогодні Дмитро Васильович відповідає на запитання редактора газети «Галицьке слово» Володимира Теслюка.

     - Пане Дмитре, однією з визначальних ознак правової держави є наявність повноцінного місцевого самоврядування. Пошук оптимальної моделі місцевого самоврядування в Україні розпочався одразу після проголошення незалежності й триває досі. Що шукаємо?

     - Дійсно, усі роки незалежності Україна - в пошуках ефективної моделі державного управління. І донині у нас є як прихильники, так і противники президентської, президентсько-парламентської, парламентсько-президентської форм правління, які вважають, що тільки через центральні управлінські системи можна вирішувати державні проблеми. Однак в останні роки починає домінувати думка, що слід провести кардинальні зміни стосовно децентралізації влади та значного розширення повноважень і місцевого самоврядування. Певний час вважали, що основним напрямом таких змін має стати адміністративно-територіальна реформа. У часи президента В.Ющенка вона ще отримала назву «реформа Безсмертного». Сьогодні уже визрівають думки з цього приводу: обмежитися окремими, косметичними правками не вдасться. Потрібний системний, комплексний підхід щодо кардинальних змін у податковій, бюджетній, земельній та інших сферах. Головна мета має полягати в тому, щоб у місцевої влади були не лише обов’язки, але й повноцінні права, реальні можливості. Сьогодні коштів практично у більшості з них вистачає лише для оплати праці бюджетників, а на розвиток міста, села, селища, реалізацію соціальних програм вони майже відсутні. Тому обмеженість у фінансових ресурсах сковує ділову ініціативу місцевої влади, можливість зробити життя громад на місцях зручнішим. І в більшості випадків не має значення, які політичні сили, представники яких громадських організацій прийдуть до місцевої влади. Необхідні зовсім інші повноваження. Наші сусіди в Польщі, і не тільки, пройшли вже цей шлях, і не гріх було б скористатися їхнім досвідом. Хоча сліпо переймати його нам не вдасться, та й потреби нема. Отже, зауважу: у нас нема часу на тривалу дискусію щодо пошуку моделі місцевого самоврядування. Колективна думка та колективні рішення мають втілюватися у життя. І чим швидше, тим краще.

     - Питання про місцеві вибори в Україні стало актуальним відразу ж після виборів парламентських. Дві точки зору - проведення місцевих виборів навесні чи восени 2015 року - передбачали різну стратегію політичних сил. Яка стратегія ближча Вам?

     - У зв’язку з підписанням коаліційної угоди визначено, що проведення місцевих виборів відбудеться у терміни, визначені Конституцією України, тобто в жовтні 2015 року, а також зі збереженням мажоритарної системи на рівні сільських і селищних рад, а до обласної, міських, районних рад - за пропорційною виборчою системою з відкритими списками. Здавалося, що питання вирішено. Однак останні події на Сході країни виокремили ряд проблем, які потрібно вирішувати вже зараз. Зокрема, в Донецькій, Луганській областях, на територіях, контрольованих Українською державою, практично відсутні можливості проведення сесій рад. В інших областях Східної, Південної, Центральної України й далі більшість у місцевих радах мають представники Партії регіонів. Незважаючи на те, що Верховна Рада України прийняла Закон про військово-цивільні адміністрації, які мають забезпечити нормалізацію життєдіяльності населення у районі проведення АТО та взяти на себе повноваження сільських, селищних, міських, районних рад, однак він не вирішує дане питання у багатьох інших областях. У зв’язку з цим деякі політики вважають, що потрібно прискорити строки проведення місцевих виборів. Однак для цього необхідно прийняти новий Закон, який би чітко визначив «правила політичної гри» на місцевому рівні. Тому планується створити в парламенті зі всіх політичних сил, що входять в коаліцію, тимчасову спеціальну комісію, яка має запропонувати відповідний законопроект.

     - Сьогодні всі визнають, що система місцевого самоврядування не задовольняє потреб українського суспільства. Фахівці вважають: без реформи місцевого самоврядування нині неможливо подолати кризові явища в соціально-економічному і політичному житті України. Ваша думка з цього приводу?

     - Реформа місцевого самоврядування дуже важлива, але не єдина складова тих реформ, які необхідно провести в суспільстві, щоб ситуація в Україні змінилась на ліпше. Нам не дають нормально жити рудименти як минулого, що дісталися у спадщину, так і набутого нами за часи української незалежності. Сьогодні основним гальмом дієвих реформ і надалі залишається корупція, що роз’їдає підвалини суспільного життя. Для того, щоб її позбутися, потрібні радикальні зміни в багатьох сферах, починаючи від судової системи, правоохоронців і завершуючи державними органами влади всіх рівнів. У цьому плані є вже певні зрушення. Верховна Рада України днями прийняла Закон щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро, на яке покладено основні завдання боротьби з тотальною корупцією. Є надія, що це не буде черговий крок у створенні ще однієї організації, робота якої захлинеться через певний час. Якщо б це трапилося, то ми приречені жити так, як жили досі, або ще й гірше. Для значного поліпшення місцевого самоврядування та подальшого соціально-економічного розвитку слід завершити розпочаті зміни в податковій, бюджетній політиці. Те, що прийнято в цьому плані Верховною Радою на 2015 рік, - лише косметичне пригладжування, а не реальні реформи. Зрозуміло, що війна на Сході вносить свої негативні корективи в прийнятті рішень. Однак ті фінансові вливання, які сьогодні надають Україні міжнародні організації та держави, те терпіння, яке демонструють прості українці, переносячи соціальні негаразди, мають стимулювати владу проводити кардинальні реформи. Якщо цього не відбудеться, то дуже складно буде уряду, керівництву держави складати екзамен перед людьми, навіть посилаючись на війну. Тому зрозуміло, що кризові суспільно-економічні явища можна подолати лише в комплексі всіх змін, і персональну відповідальність за результати несе нинішня влада.

     - Чи готова влада, регіональні еліти та населення міст, районів та сіл до проведення реформи самоврядування й адміністративно-територіальної реформи і чи є для цього належні кадри? Чи прораховані економічні, політичні та соціальні аспекти адміністративно-територіальної реформи?

     - Наразі в Україні ми ще маємо так звану радянську модель організації влади на місцях. Нині в такій формі вона залишилася лише в деяких країнах. Натомість в країнах світу територіальні спільноти громад називаються по-різному: громади, комуни, муніципалітети, гміни, територіальні колективи тощо. По-різному вони і формувалися, мають відмінну форму місцевого управління, розміри територій, чисельність населення. У більшості європейських країн після Другої світової війни відбувся період укрупнення муніципальних утворень, а в окремих навіть встановлювалися обмеження на розмір муніципалітетів. Це були кроки так званої адміністративно-територіальної реформи, яку ми вже роками декларуємо, а тепер вважаємо за необхідне розпочати проводити. Різні підходи щодо її бачення існують і в наших державних очільників. Фракція партії «Батьківщина» у ВРУ чітко визначила свою позицію, з якою йшла на дострокові парламентські вибори в 2014 році: ми - проти примусового перекроювання меж сіл, селищ, районів та «командного їх злиття» в укрупнені громади. Нагадаю, що окремі політичні сили пропонували внаслідок адміністративно-територіальної реформи створити в Івано-Франківській області лише три райони і 51 сільську раду. Ми - за поступове, добровільне об’єднання громад. Благо, що такий підхід став домінуючим і 5 лютого цього року Верховна Рада прийняла в другому читанні 265 голосами коаліції Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Ним передбачено основні умови такого об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, порядок підготовки та прийняття рішень, надання фінансової підтримки, ініціаторів та їхні дії, принципи, терміни громадського обговорення та подальші дії щодо виборів керівних органів цих громад. Держава заохочує об’єднання через надання громадам додаткових субсидій. Тобто адміністративно-територіальна реформа планується здійснюватись не адміністративним щляхом, а фінансово-економічним стимулюванням. Безперечно, шо для здійснення на практиці такої реформи місцевого самоврядування необхідний численний прошарок кваліфікованих фахівців у галузі комунального права, управління, фінансів, юристів, інженерно-технічних працівників. Однак, враховуючи рівень зайнятості молодих людей з вищою освітою та їх прагнення долучитися до конкретної ділянки роботи, проблем з кадрами загалом не повинно бути.

     - Які, на Ваш погляд, найвдаліші і найпровальніші рішення нової Верховної Ради, уряду, Президента України? Чи відома Вам позиція простих людей з приводу оцінки дій усіх гілок влади?

     - Звичайно, що хотілося б з великою радістю повідомити мешканцям Коломийщини, що президентська, урядова та парламентська команди працюють нині як єдине ціле, і між ними не існує жодних протиріч, політичної конкуренції. Насправді це не так. Бо по багатьох стратегічно важливих позиціях існують різні підходи, оцінки. Зокрема, щодо введення і невведення в областях, де відбуваються воєнні дії, воєнного положення, оцінки роботи керівників Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Національного банку України, розподілу бюджетних коштів, міжнародної фінансової допомоги. Вважаю, що в такій критичній для Української держави ситуації, Верховна Рада оперативно прийняла більшість необхідних рішень щодо забезпечення обороноздатності країни, боєздатності Української армії, Національної гвардії, їх матеріально-фінансового забезпечення, юридично-правових норм діяльності волонтерського руху, соціального забезпечення учасників АТО, їх сімей та переміщених осіб з окупованих територій. Народні депутати України позбавили себе (правда, лише в першому читанні) депутатської недоторканності, а Януковича - почесного звання Президента України. Я міг би перелічити ще низку позитивних кроків, зроблених цією ВРУ, однак чітко усвідомлюю: люди терплять соціальну нужду і нинішню владу та активно ще не виступають проти неї лише тому, що знають: Україна веде війну з російським агресором (до речі, це визнала голосуванням більшістю і Верховна Рада), а не тому, що так люблять і поважають владу. Інфляція, яка привела до різкого зростання цін на товари повсякденного вжитку, продовольчі продукти та паливо, небачений обвал гривні, зростання комунальних платежів, квартирної плати, тарифів на громадський транспорт, заморожування заробітної плати та соціальних стандартів - ось неповний перелік тих проблем, з якими доводиться стикатися більшості українців щоденно. Якщо це перші результати реформ, які завтра принесуть поліпшення життя як у місті, так і на селі, то такі незгоди люди сприймуть й перенесуть. А якщо позитивних результатів не буде, то ми можемо отримати масовий соціальний вибух. Будемо робити все, щоб нинішня Верховна Рада України виправдала очікування українців.

     - Щодо війни на Донбасі. Якщо не брати до уваги антиукраїнську позицію Опозиційного блоку, серед депутатів демократичної більшості немає єдиного бачення стратегії оборони державних інтересів: одні - наполягають на рішучих наступальних операціях, другі - є прихильниками переговорних процесів за принципом «Краще поганий мир, аніж добра війна». Ваша думка?

     - На президентських виборах минулого року лідер партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, як кандидат у Президенти України, чітко сформувала свою позицію: жодної п’яді землі російському агресору! Тому що він, відчувши нашу слабкість у поступках, на цьому не зупиниться. У нинішнього Президента був інший підхід: перемир’я ціною наших територіальних втрат. На сьогодні ця ідеологія є домінуючою, хоч у команді і Президента, і в ВРУ все більше тих, хто схиляється до введення воєнного стану в Донецькій та Луганській областях, введення не лише оборонних, але й активних наступальних дій. Причина таких змін проста: Путіна як головного ворога України можна зупинити лише силою. Такою силою мають стати спільні зусилля Української держави, європейської та світової спільноти, яка, на жаль, ще не може зрозуміти, що сьогодні Україна ціною тисяч смертей молодих українських патріотів, руйнуванням усталеного життя тисяч українських сімей стримує подальший похід на Захід. Безперечно, що всі люди хочуть миру, злагоди і поліпшення свого життя. Війна на сході України ще раз підтвердила, що українці мають свою державу і готові за її незалежність помирати. В той же час кожна сім я, родина має страх і не хоче втрачати батька, сина, чоловіка чи нареченого на війні. Цінність життя для кожного, навіть і в найкращих умовах, є найвищою цінністю.

     - Які кроки з точки зору народного депутата, економіста, науковця, досвідченого управлінця, політика варто зробити, аби нова політична команда успішно здала тест на ефективність?

     - Дуже хотілося б, щоб це була політична команда, об’єднана однією ідеєю, метою: якнайшвидше провести такі перетворення у країні, які б сприяли поліпшенню життя простих людей. На жаль, ми бачимо, що в командах трьох гілок влади - президентській, урядовій та парламентській - є досить багато різних людей, для яких ця мета не є основною. Не можна спокійно споглядати за тим, як йде процес розслідування злочинів режиму Януковича проти власного народу, в т. ч. й проти Майдану. Як в судах відновлюється після певного остраху знову прийняття рішень на догоду або окремим очільникам держави, або за «зелені купюри». Як підгодовується власний або своїх колег бізнес за рахунок державних коштів, як збагачується жменька банкірів - у тому числі й попереднього режиму - за рахунок маніпуляцій на валютному ринку. Як олігархи й надалі обходять закон та не платять податки відповідно до своїх мегаприбутків, а прості українці затягують паски, щоб врятувати Україну. Таких «як» у мене є чимало. Однак головне завдання - не перелічувати їх і споглядати за тим, хто буде з цими негативними явищами боротися, а гуртуватися, знаходити ініціативних людей, діяти кожний на своєму місці: в селі, селищі, місті, районі. Тільки ініціативні, професійно готові до роботи, чесні і віддані своїй справі люди, можуть стати основою руху громадянського суспільства до нового життя. Якщо влада побачить, що її контролюють на всіх рівнях, що знають про кожний її крок, кожну витрачену гривню, вона буде працювати на громаду, суспільство. Якщо тільки наступить чергова апатія, розпач, усвідомлення, що нас знову обманюють, повернення до старого -неминуче. Першим кроком до перевірки організованості громадських організацій, політичних партій мають стати вибори до місцевих рад, які через декілька місяців обов’язково відбудуться. Якщо виборці знову будуть обирати до місцевих органів влади лише за назвою політичної сили, яка, як підсніжник, напередодні виборів виросла, не аналізуючи її справи та діяльність у минулому, не оцінюючи вчинки тих людей, які її представляють на місцях, відношення до громади, то, безумовно, будуть ті ж помилки, які ми вже мали. Вчитися на помилках обов’язково треба, але вже бажано не на своїх...


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 3 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net