на сайті  
   
 
Середа, 18 вересня 2019 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рікСпасибі, мамо, за те, що відкриваєте мені світ
06.05.2016 | 13:05 | Переглядів: 1694
Рейтинг

     Чудовий подарунок отримала напередодні Великодніх свят мешканка Галича, учениця Галицької гімназії Вікторія Слободян. Вона стала фіналістом «Програми обміну майбутніх лідерів» (FLEX). Це програма культурного обміну Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США, яка адмініструється в Україні організацією «Американські Ради з міжнародної освіти (AmericanCouncils)» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Програма надає можливість українським дітям навчатися в американській школі і жити в американській сім'ї протягом одного навчального року.

     

     Участь у конкурсі з відбору учасників Програми є абсолютно безкоштовною, а конкурсанти повинні відповідати певним критеріям: навчатися в 8, 9 або 10 класі школи; володіти англійською мовою; бути громадянином України; відповідати вимогам візи «J-1»; не перебувати у США більш ніж 3 місяці впродовж останніх 5 років.
     
     Перемозі Вікторії передувала наполеглива праця над собою, вдосконалення знань і навиків із англійської мови, робота над набуттям лідерських якостей. Як зазначає сама Вікторія, про Програму знала давно, але спочатку не змогла взяти участь у ній через віковий ценз,  а наступного року проґавила терміни подачі документів.
     
     - Я вже було і не сподівалася, що знову буду мати нагоду спробувати свої сили в цій Програмі. Але одного дня в жовтні минулого року мама, переглядаючи Інтернет, випадково натрапила на повідомлення про проведення в Івано-Франківську конкурсу з відбору учасників Програми. Саме вона наполягла і переконала мене, щоб я все ж спробувала позмагатися за статус фіналіста. Вона дала мені надію і впевненість, за що я їй безмежно вдячна.
     
     Зоряна Мирославівна з дочкою поспіхом зібрали всі необхідні документи і вже наступного дня прибули до обласного центру для участі в першому етапі конкурсу. 
     
     - Коли побачили, що таких самих конкурсантів там зібралося понад 500 осіб, чесно кажучи, закрався сумнів,чи варто пробувати, - продовжує розповідати Вікторія. - Але мама вкотре заспокоїла і вселила впевненість.
     
     «Ти зможеш. Ти обов’язково будеш фіналістом», - переконливо стверджувала вона. Тай самій хотілося спробувати себе. На 16 тестових запитань англійською мовою відводилося всього 15 хвилин часу. Після цього ми пройшли співбесіду, заповнили анкету і поїхали додому. 
     
     Одним із найрадісніших моментів, за словами Вікторії, було оприлюднення того ж дня на сайті Програми результатів першого туру конкурсу, де вона побачила своє прізвище. Це означало, що вона пройшла перше тестування і допущена до другого туру конкурсу, який проводився наступного дня. Дівчина відразу ж сіла готувати три есе англійською мовою довільної тематики, які необхідно було подати на конкурс.
     
     У другому турі брало участь вже тільки 186 учасників. Конкурсантам повідомили, що всі роботи направляються до Вашингтона на перевірку, а результату слід очікувати через два місяці.
     
     Наприкінці грудня Вікторії зателефонували і повідомили, що вона стала учасником третього туру конкурсу.
     
     Він був найважчим, оскільки проводився в два етапи. Спочатку була тривала співбесіда з представниками американської сторони, потім написання твору англійською мовою та ігровий конкурс, де треба було проявити свої лідерські якості.
     
     Для Вікторії це був довгий і важкий період очікування остаточного результату. Каже, що дуже хвилювалася, бо було пройдено вже більшу частину конкурсних випробувань і дуже не хотілося програвати.  Друзі та однокласники її підтримували і вболівали за неї. Класний керівник Іван Михайлович Фрейнак постійно заспокоював, що все буде добре, і вона обов’язково переможе, бо знав якою наполегливою і відповідальною є одна з найкращих учениць його класу.
     
     - І ось у Чистий четвер пролунав довгоочікуваний  телефонний дзвінок із Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, і приємний голос повідомив мені радісну новину: «Вікторія Слободян, ми вас вітаємо! Ви стали фіналістом Програми FLEX і направляєтеся на навчання на дев’ять місяців до Сполучених Штатів Америки!» - із захопленням розповідає дівчина.  – Радості моїй не було меж. А ще більше тішилася, мабуть, за мене моя мама. Мені також повідомили, що необхідно зробити і як готуватися до поїздки.
     
     Зараз у Вікторії та її мами Зоряни Мирославівни нові клопоти – виготовлення закордонного паспорта, придбання сувенірів для нових американських друзів та членів родини, в якій дівчина житиме увесь цей період.
     
     - Хочемо якнайкраще представити в далекій Америці нашу державу, і особливо наш галицький край. Хочемо показати нашу українську щедрість і приязність. Підшукуємо найкращі взірці наших вишиванок, гуцульських виробів. Адже це ще й велика відповідальність – бути однією з тих, хто представлятиме наш прекрасний Галицький край на іншому континенті, - каже мама Вікторії Зоряна Мирославівна.
     
     Коли стаття готувалася до друку, редакції стало відомо, що з усієї України фіналістами Програми FLEX стали 328 юнаків і дівчат, у тому числі від Івано-Франківської області – 8. Надзвичайно приємно, що серед них є і наша юна галичанка. 
     
     Вікторія, користуючись нагодою, попросила через газету висловити вдячність дирекції та вчительському колективу рідної гімназії, а також друзям і однокласникам.Особливо вона дякує своїм вчителям Данів Оксані Степанівні, Хомишин Ользі Михайлівні та Цегельській Ірині Степанівні.
     
     Дівчина закликає галицьких школярів активно долучатися до участі в конкурсі з відбору учасників«Програми обміну майбутніх лідерів» (FLEX) чи інших Всеукраїнських і міжнародних програм. На її думку, це чудова нагода спробувати свої сили, перевірити і вдосконалити здобуті знання, познайомитися з новими цікавими людьми, а також можливість пізнати світ. І головне, що це не потребує особливих фінансових затрат.
     
     Але найбільше напередодні Дня матері Вікторія вдячна своїй матусі – Зоряні Мирославівні. 
     
     - За її чуйність і доброту, за ласку й ніжність, за підтримку і віру в мене… За те, що допомагає мені відкрити для себе світ. Саме це додає мені впевненості і сил, - з любов’ю зазначила Вікторія Слободян.

Володимир ТЕСЛЮК


Коментарі:

Оксана:
06.05.2016 17:03:45

Щиро радію разом із Вікторією.Ця дівчинка є надзвичайно наполегливою і працелюбною.Вона має мету і з упевненістю йде до неї.Щасти тобі,дорога Вікторіє!Я вірю в тебе1 Нехай Бог береже і помагає!

Вікторія:
10.05.2016 08:04:28

Щиро дякую за теплі слова та підтримку!


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 3 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net