на сайті  
   
 
Субота, 4 квітня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікВарто бути першими – засвідчує досвід створення ОТГ на Хмельниччині
30.06.2017 | 12:40 | Переглядів: 4488
Рейтинг

     У Галицькому районі без проблем можна знайти сюжети для таких колоритних світлин як ці. Та журналіст «Галицького слова» віднайшла їх аж у Хмельницькій області, де у рамках Програми Ради Європи вивчала минулого тижня досвід створення ОТГ (об’єднаних територіальних громад).
     
     Вважаємо, що він може бути школою і для потенційних ОТГ нашого району.

     «Хто першим встав, того й чоботи». Це прислів’я сьогодні на Хмельниччині використовують як аргумент на користь активного створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Мовляв, не варто гаяти часу на роздуми і зважати на чиїсь лобістські маніпуляції. Головне – на основі аналізу ресурсних можливостей пересвідчитися у спроможності майбутньої громади, вибрати харизматичного лідера і рухатися до кращого життя.

     

     Чого домоглися громади, які діяли саме так? Відповіді на це та інші питання отримали  учасники прес-туру «Кращі практики місцевого самоврядування», організованого 7–8 червня 2017 року  Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» у співпраці з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Хмельницькою обласною радою, Інститутом громадянського суспільства за інформаційної підтримки ГО «Інтерньюз-Україна».
     
     Представники мас-медіа зі столиці України та її регіонів (серед них і кореспондент «Галицького слова») відвідали у рамках туру чотири ОТГ Хмельницької області: Волочиську, Гуменецьку, Дунаєвецьку та Сатанівську. І дійшли висновку, що кращі практики… по-різному кращі. Але їх все-таки можна вважати школою, особливо для тих громад, які ще стоять на порозі злуки.

     У чому не гріх і натиснути
     
     На даний час на Хмельниччині створено 26 ОТГ, які об’єднали 249 рад базового рівня, що складає 41,2 % від їх загальності кількості. За цим показником область займає перше місце в Україні. І може слугувати таким собі навчальним полігоном, оскільки має практичний досвід створення ОТГ усіх можливих форм і типів. Причому, 22 ОТГ народилося у 2015 році. Хоча сприятливих передумов для успішного проведення об’єднавчої роботи не було.

     

     – Навіть над тим фактом, що Розпорядження Кабміну № 333-р «Про схвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації лади в Україні» датоване 1 квітня (2014 року, – ред.), з насолодою кепкували противники реформ і стримували її прибічників. Мовляв, заспокойтеся, бо що може народитися у День сміху, як не жарт? – пригадує голова Хмельницької облради Михайло Загородній перші місяці роботи у напрямку об’єднання громад. – Не сприяло справі і те, що децентралізація в державі мала кілька разів невдалий старт. Тим не менше, 28 травня 2015 року депутати Хмельницької обласної ради прийняли Перспективний план створення ОТГ. Як тодішній голова обласної державної адміністрації і депутат облради, сьогодні можу сказати, що задля цього довелося дещо задіяти й адмінресурс, натиснути  – у плані навчання депутатів, голів сільрад та потенційних старостів щодо суті реформ. До цього мене спонукало відчуття незворотності децентралізації як основи створення повноцінного життєвого середовища для громад, – зазначає  Михайло Загородній.
     
     Зараз тільки у двох із 20 районів Хмельниччини ще не створено ОТГ. У кількох – об’єднань менше, ніж вартувало би. Серед причин – недосконала законодавча база, яку парламент адаптує до реальних умов набагато повільніше, ніж вимагає час. Щоправда, останнім часом законодавці  значно виправили ситуацію. Та існують неформальні перепони.

     

Романтичний куточок Хмельниччини, багатої на природні, історичні та унікальні археологічні пам`ятки

     «Маємо проблеми зі створенням ОТГ, зокрема, там, де двоє хлопців – голова районної ради та голова РДА, не сприяють цьому, бо бояться, що втратять владу, коли люди не оберуть їх головами ОТГ. Не кращу роль відіграють і деякі голови самодостатніх сільрад, бажаючи спокійно дочекатися на своїх місцях пенсії, тоді як треба бути патріотами своїх громад, думати про їх розвиток. На жаль, іноді відчуваються і неконструктивні впливи деяких політичних партій. Їх спікери, які навчилися добре говорити, може й не вміють повести людей за собою, та завести ситуацію у глухий кут – у них часто виходить», – щиро зауважив Михайло Загородній, відповідаючи на питання журналістів про те, чому період дуже активного створення ОТГ на Хмельниччині змінився певним затишшям.
     
     Зауважимо, що є в області і громади, яким Київ з різних причин не дозволив «вскочити у перший вагон» об’єднання, а тепер вони самі свідомо не квапляться у другий, бо бачать, що державна фінансова підтримка вже не настільки щедра, якою була на початках. Та за великим рахунком процес децентралізації в області продовжується і…
     
     Практика розвіює міфи
     
     Міф-1: фінансові ресурси осядуть у центральних садибах ОТГ, а віддалені села пропадуть.
     
     Наразі – це неправда. Скажімо, Дунаєвецька та Волочиська міські ОТГ минулого року спрямували на свої села понад 80% загальної суми державної субвенції, яку отримали на підтримку та розвиток інфраструктури своїх територій.
     
     У цьому контексті цікава, зокрема, практика Дунаєвецької громади. Незважаючи на те, що її села (а таких аж 50!) потребують коштів буквально на все, команда ОТГ, депутатський корпус та старости прийняли системне рішення. 

     

У Іванківцях, поряд із Життєдайним джерелом  журналістів зустрічав кінний театр Олександра Гурова

     – Із 21 мільйона гривень субвенції, отриманої від держави на інфраструктурні зміни, понад 9 мільйонів ми використали в минулому році на придбання техніки для комунального підприємства «Благоустрій Дунаєвеччини», яке створено для обслуговування сіл ОТГ. Купили три трактори марки МТЗ, два супер-МАЗи, автовишку, навантажувач, 7 мотоблоків, 2 газонокосарки… Наразі не вистачає потужного екскаватора та грейдера, щоб нове підприємство з благоустрою почувалося абсолютно мобільним і самодостатнім. Але вважаю, що й це питання вирішимо. Окремо зазначу, що скоро запустимо сміттєроздільну лінію, яка відкриє 20 нових робочих місць, а головне – позитивно вплине на санітарну привабливість населених пунктів ОТГ, – підкреслила голова Дунаєвецької міської ради Веліна Заяць.
     
     До речі, зміцнюючи матеріально-технічну спроможність ОТГ, Дунаєвецька міська рада вже за кошти місцевого бюджету придбала сміттєвоз, два легкових автомобілі, шкільний автобус. А також пересувний флюрограф і лабораторний аналізатор, який досліджує 19 параметрів крові. 
     
     Щоб і сільські старости дбали про ефективне використання цього добра і взагалі впевнено працювали на своїх місцях, міська рада без зволікань виділила 500 тисяч гривень на вибори старост. Таким чином, було ліквідовано посадову невизначеність старост, яку деякий час підігрівала приставка «в.о.», і тепер вони – повноважні керівники, з яких по повній програмі вимагають активних дій і селяни, і міський голова.
     
     Міф-2: невеликі села приєднаються до міст, а їх школи, клуби, фельдшерські пункти позакриваються… 
     
     Таких фактів на Хмельниччині нема. Є зовсім інші. Наприклад, існує Волочиська міська ОТГ, унікальність створення якої полягає у тому, що закон про добровільне об’єднання громад в Україні було прийнято 5 березня 2015 року, а Волочиська міськрада вже 10 березня звернулася до навколишніх сільських рад з ініціативою об’єднатися. У жовтні того ж року злука відбулася. Сьогодні у складі Волочиської ОТГ – 40 населених пунктів. Очільником великої громади, яка налічує 33 115 чоловік і займає третину території району (490 кв. км), став колишній міський голова Костянтин Черниченко. 

     

Представників мас-медіа супроводжували голова обласної ради Михайло Загородній (зліва), експерт Ради Європи Анатолій Ткачук та інші організатори заходу

     Деякі села ОТГ віддалені від свого адмінцентру – Волочиська – на 25–27 кілометрів. Але, як кажуть селяни, з об’єднанням сталося ледь не диво.
     
     – Костянтине Володимировичу, я вже в місті! Тобто їду у рідному селі з роботи асфальтованою дорогою і вуличне світло веде мене до самого дому, – пригадує свій пізній дзвінок міському голові староста далекого села Клинини Ірина Завальнюк. – Це було у грудні 2015-го. Тоді, завдяки реалізації проекту освітлення, в населеному пункті вперше засвітилися ліхтарі. А до того було прокладено 700 метрів асфальтованої дороги. 
     
     На даний час є й інші аргументи на користь життя у складі ОТГ. У Клининах організовано централізований вивіз сміття. Введено штатну одиницю працівника з благоустрою, який підтримує у порядку територію села та кладовище, доглядає за пам’ятниками.
     
     На все виділяються необхідні кошти. У тому числі, на утримання сільського будинку культури, садочка та школи. Навчальний та дошкільний заклади добре відремонтовані. Налагоджено  збалансоване харчування дітей: у меню – свіжі овочі і фрукти, молоко та сир, м’ясо і риба, – каже Ірина Завальнюк. І підкреслює, що сприяє добрим змінам у селах зокрема й те, що управлінська команда ОТГ враховує думки старостів. Вони брали безпосередню участь у створенні стратегічного плану розвитку громади – внесли по 4 –5 проектів від своїх територій і просувають їх втілення у життя. Добре й те, що село має відеозв’язок із головою ОТГ. Кожен мешканець може переговорити ним з кабінету сільського старостату, не витрачаючи часу на поїздку до Волочиська. 

     

Не розпорошуючи державні кошти, ОТГ насамперед закупила техніку для  потреб населених пунктів

     Міф-3: одного голови не вистачить на всю ОТГ
     
     – Вистачить, якщо знати, кого обирати на цей пост. Як підказує перший досвід, це повинен бути місцевий лідер, якого люди добре знають, який користується серед них авторитетом, має бажання працювати і поповнювати знання задля успішності громади, – вважає голова Хмельницької облради Михайло Загородній. На його думку, справжній лідер – це половина успіху ОТГ. Тим більше, що отримавши широкі повноваження, голови та їх громади поклали на себе величезну відповідальність, у тому числі фінансову. 
     
     До речі, минулого року з 1 мільярда гривень, які держава виділила у вигляді субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, Хмельницька область отримала 216 мільйонів 760 тисяч (21,7 % від загальної суми). І там, де у голів об’єднаних громад та їх команд було достатньо знань та амбіцій, вдалося реалізувати 98-99% отриманих коштів. Середній показник склав 95 %. На жаль, в одній ОТГ відповідна цифра не перевищила і 20%, бо керівний склад громади не готовий був до виконання такого  завдання. 
     
     Остільки прес-тур вивчав кращі практики, то адреса цієї ОТГ та ім’я її голови залишись таємницею, яку журналістам не стали розкривати. Особливо на тлі спілкування зі сильними лідерами чотирьох успішних ОТГ Хмельниччини. Цікаво, що вони, в свою чергу, знайомили представників мас-медіа зі старостами, які, попри вміння не перечити начальству, ні на крок не відступають від інтересів своїх населених пунктів. Зокрема на засіданнях виконкомів, членами яких обов’язково є.

     

Аматорський колектив "Горлиця" – пісенна візитівка Залісців

     В числі таких обранців – Юрій Гоцуляк, староста невеличкої Соснівки, що на відстані 15 км від міста Дунаївці. Колись вона була бригадним селом колгоспу, яке ніколи не мало свого голови. Тепер Соснівка (тут лише 98 мешканців) входить до Сиворгіського старостинського округу Дунаєвецького ОТГ. У минулому році люди оцінили небайдужість, активність та освітню базу 23-літнього Гоцуляка і на виборах старости проголосували за нього. Тепер не натішаться, як, у тому числі і за його сприяння, багато зроблено для села у складі ОТГ. Відремонтували занедбану контору колишнього колгоспу і облаштували під Будинок громади, у якому розміщені приймальня старости, ФАП, для молоді встановлений тенісний стіл. Вирішено проблему опалення приміщень. У селі проведено освітлення (газ у домівках є давно),  почищено і накрито новими цембринями дві громадських криниці, облаштовано волейбольну площадку, організовано виїзну торгівлю, оскільки магазину ще нема. Одним словом, знято всі гострі питання. А мріє староста головним чином про те, щоб у селі зростала кількість населення. Наразі є багато пустих обійсть. Та останнім часом ціни на ті, що продаються, значно виросли. Такою є реакція ринку нерухомості на позитивні соціальні зрушення. «Ви не думайте, гречку нам не давали, ми щиро кажемо, що об’єднання пішло Соснівці на користь», – свідчили журналістам її мешканці.
     
     Позитивні відгуки про  об’єднання громад ми чули й у Іванковецькому старостинському окрузі (тут 747 мешканців) та  Залісцівському (кількість населення – 1236 чоловік). Тобто переконалися у правоті Веліни Заяць, яка стверджує, що колективу міської ради однаково болить голова за малі і великі села. Тож робиться все можливе, щоби люди повсюди відчули покращення та свою значущість у зміцненні громад.
     
     Найбільше оптимізму – у Сатанові
     
     Сатанівська селищна ОТГ, у складі якої – райцентр Сатанів та 10 сіл (всього 8,3 тисячі населення), з натяжкою можна віднести до об’єднань середньої величини. Але ресурс, який є у цієї амбітної громади, викликає чи не найбільше оптимізму щодо її перспектив. Зручно розташована здебільшого у межах Національного природного парку ОТГ позиціонує себе, як рекреаційно-оздоровчу, туристично та інвестиційно привабливу територію, на якій розвивається сільське господарство – постачальник якісних продуктів харчування, зокрема, до санаторного столу. У аграрному секторі уже діє 10 компаній. Працює Сатанівський консервний завод з переробки плодово-овочевої продукції. 

     

Будинок громади у селі Соснівка Дунаєвецької ОТГ

     З кожним роком осучаснюються та набирають популярності колишні радянські санаторії-профілакторії.  У тому числі, завдяки джерелам природної медицини – мінеральним водам із унікальними лікувальними властивостями. Наприклад, «Збручанська Нафтуся» відверто конкурує з трускавецькою.
     
     Не випадково, ізраїльський інвестор закінчує будувати у Сатанові «Арден Палац» – надсучасний лікувально-оздоровчий комплекс на 1000 пацієнтів і таку же кількість робочих місць. За прогнозами, тільки у вигляді податків із зарплати працівників цієї здравиці до бюджету ОТГ буде надходити 60 мільйонів гривень у рік!
     
     Окрім того, уже існує проект гірськолижного курорту: з дорослим, дитячим та тренувальним спусками і, до речі, паркінгом на 900 авто-місць. Щоправда, цей задум на мільярд доларів наразі не афішується. 
     
     – Поговоримо про те, що уже маємо. Минулого року дохідна частина бюджету нашої об’єднаної громади зросла вдвоє, а його виконання склало 122% від передбаченого, – зазначив голова селищної ОТГ Альберт Собков. – За рахунок власних надходжень та державної субвенції на розвиток інфраструктури у населених пунктах ОТГ вдалося прокласти майже 20 кілометрів водогонів, пробурити  та облаштувати кілька артезіанських свердловин задля вирішення проблем питної води. Виконано відновлювальні роботи на 30-ти кілометрах мереж вуличного освітлення. Капітально відремонтовано частину доріг. До речі, у Сатанові замість старого асфальтового покриття викладаємо вулиці та тротуари бруківкою, як це було історично. А символом сьогодення вважаємо той факт, що торік у смт Сатанів – центрі ОТГ – розпочато будівництво спортивного комплексу. Масштаб споруди – 24 на 42 метри, – гордо уточнив голова.
     
     Перерахувавши ще цілу низку позитивних справ, пан Собков не приховував і негативів, з якими продовжує боротися. Наприклад, наполегливо домагається від бізнесу легалізації робочих місць та заробітної плати, бо від цього напряму залежить стан бюджету і соціальні гарантії найманих працівників. Процес пробуксовує, але голова вважає, що розмовляти на цю тему з менеджментом треба стільки, скільки… треба, щоб бізнес не обкрадав людей, громаду і державу. При цьому керівництво ОТГ у межах своїх повноважень дбає про сприятливий клімат для бізнесових структур та інвесторів.
     
     Постфактум. Важко розповісти про все, що вдалося побачити і оцінити у ОТГ хмельницького Поділля впродовж двох днів прес-туру. Але можна впевнено сказати, що люди на місцях вже усвідомили необхідність об’єднання громаді та більше не закидають чиновникам, що «колись нас заганяли у колгоспи, а тепер у ОТГ». Більше того, частина сільрад уже жалкує, що не поквапилася з добровільним об’єднанням і втратила чималі фінансові можливості. А об’єднуватися однаково доведеться у приказному порядку. Є й такі факти: деякі сільради просяться до явно успішних новоспечених ОТГ. Про бажання вийти з об’єднання ще ніхто не заявляв. Але й не варто подібних заяв боятися. Бо, скажімо, у Польщі, досвід якої для нас сьогодні ледь не святе, деякі гміни розпадаються, деякі банкрутують, а їх громади примикають до інших і «кінця світу» не відбувається. Все сприймається, як еволюційний процес. І ми повинні так само реагувати на певні деталі формування своїх інституцій самоврядування.
     
     У цьому переконували журналістів хмельницькі практики та столичні аналітики й експерти. А менеджер програми Ради Європи Андрій Гук зазначив: «Фахівці Ради Європи, як міжурядової організації, у складі якої 47 країн, вважають, що поступ, швидкість українських муніципальних реформ – є однією з найвищих. І це добре. Бо реформи місцевого самоврядування здійснюються для того, щоби люди хотіли жити, працювати та відпочивати у своїх громадах сьогодні і в майбутньому».

Марія ПАЛЮГА


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net