на сайті  
   
 
Середа, 24 квітня 2019 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рікРоксолана ДЖУРА: «Ми зробили все від нас залежне, щоб німецький інвестор зупинився в Бурштині”
25.04.2018 | 10:16 | Переглядів: 3608
Рейтинг

     За оптимістичними прогнозами у Бурштині до 2020 року може відкритися нове підприємство,  соціально-економічне значення якого буде співставним для міста зі значущістю Бурштинської ТЕС.
     
     Йдеться про те, що німецький концерн LEONI – один з найбільших у світі виробників електричних кабельних мереж для автомобільної індустрії, планує відкрити своє, уже третє в Україні, виробництво –  скоріш за все у місті прикарпатських енергетиків Бурштині.
     
     На чому базується це передбачення і від чого головним чином залежить його реалізація у нашому місті?

     

     Ці та супутні питання піднімаємо у розмові з Бурштинським міським головою Роксоланою Джурою.

     – Роксолано Олександрівно, перед Великоднем, а точніше – 3 березня цього року,  у Вас побував генеральний директор української дочірньої компанії LEONI Штефан Шмідт. Дізнавшись про це, наші читачі запитують: «Про що ви домовились з потенційним інвестором?».
     
     – Питання цікаве, але будьмо реалістами. Іноземні інвестори такого гатунку входять не просто в окремі українські міста чи області, вони входять в Україну, під державні гарантії. Кабмін передбачає для них  пільгові коридори, покращуючи для іноземного капіталу інвестиційний клімат. І за це можна тільки подякувати. Щира шана голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олегу Гончаруку, який наполегливо веде з німецьким інвестором переговори, затримуючи його в нашій області.
     
     Тому я б не перебільшувала, але й не применшувала  значення зустрічі Штефана Шмідта з міським головою Бурштина.
     
     З одного боку, його приїзд на минулому тижні був для нас несподіваним. Ми ледь встигли купити  в магазині якісної питної води для поважного гостя.
     
     З іншого боку, якщо ще у березні, після ретельного вивчення нашої території, яке тривало пів року – з серпня 2017-го, німці повідомляли, що вирішили тут зупинитися, то я вважаю, що тепер тим більше заводу у Бурштині бути.
     
     Тому Штефан Шмідт, як мені здалося, хотів цього разу нарешті особисто познайомитися. І в буденній обстановці побачити міського голову, яка за короткий час побувала у Верховній Раді України, Кабінеті міністрів та інших високих інстанціях, підтверджуючи зацікавленість бурштинської громади у цьому інвесторі. Відверто кажучи, я всюди просила сприяння у тому, щоб LEONI прийшла саме у наше місто. І певна річ, що в компанії про це знають.

     

     До того ж  Штефан Шмідт сказав, що він приємно здивований тією оперативністю, з якою юридичний та земельно-екологічний відділи міськради провели на запит компанії необхідні земельні процедури. Таким чином, він, мабуть, уже зацікавився нами як майбутніми партнерами. І це має для Бурштина велике значення. Адже до останнього часу на будівництво підприємства LEONI на своїй території розраховувала Кам’янка-Бузька Львівської області, де теж є для цього вигідне місце локації і логістика.
     
     – Та доля усміхається Бурштину…
     
     – У зв’язку з цим мене не покидає передчуття промислового відродження нашого міста і довколишніх територій. Адже останні десятиліття ми були свідками незалежних від нашої волі ліквідацій: потужного ДСК на території Дем’янівської сільської ради, цукрового заводу у Задністрянському, закриття цегельні та хлібокомбінату у нашому місті… І коли приходить визнаний світом німецький інвестор, який вже проявив себе в українських реаліях, і бачить в радіусі 50-ти кілометрів від точки будівництва заводу ресурс у 2500 робочих місць, то ми будемо робити все необхідне, щоб завод Леоні розвивався у Бурштині на благо нашої країни.
     
     – Чи піднімав Штефан Шмідт тему більш продуктивного – офіційного візиту до Бурштина, який мав відбутися приблизно місяць тому, але чомусь зірвався?
     
     –  Його офіційний візит разом з представниками Івано-Франківської ОДА  готувався на 12 чи 14 березня. Однак цьому завадила термінова поїздка Шмідта до Румунії, де зараз будується завод компанії  LEONI. Тоді у нас попросили вибачення за такий «форс-мажор».
     
     А вже 3 квітня Штефан Шмідт зауважив, що з офіційною місією побуває у Бурштині тільки у тому випадку, коли LEONI здобуде через аукціон право користування землею – для розміщення робочих приміщень з виробництва кабельної продукції.
     
     – Настільки  це питання залежить від міста?
     
     – Головне, що залежало від міської влади і, зокрема , від нашого депутатського корпусу, уже зроблено. Прийнято рішення про виділення із загальної площі  індустріального парку 12-ти  гектарів землі промислового призначення та затверджено умови продажу права оренди цієї ділянки на земельних торгах (аукціоні), в яких разом і іншими претендентами на землю зможе брати участь і компанія LEONI. Маємо надію, що торги, організатором яких виступає Івано-Франківська товарна біржа, будуть для німецької компанії вдалими. До речі, на підготовку до проведення аукціону законом передбачено 45 днів.
     
     – Роксолано Олександрівно,  Ви зазначали, що LEONI в Україні – не новий гравець. Шістнадцять років тому ця компанія впровадила у життя пілотний проект заводу в Стрию, минулого року відкрила завод у Коломиї. Виходячи з цього, спробуйте спрогнозувати, коли кабельне виробництво може запрацювати у Бурштині?
     
     – Будь-яке передбачення у наш час – річ вкрай ризикована. Тим більше, що  остаточного рішення на державному рівні ще не прийнято. Та, зважаючи на те, що є серйозний намір інвестора і певні спільні напрацювання, то про вірогідні терміни відкриття нового заводу я запитувала у виконавчого директора підприємства LEONI в Коломиї, куди їздила з метою вивчення того, як працює підприємство, як почувається його колектив? Так ось, коломийський керівник звернув увагу на те, що станом на 1 січня 2020 року у LEONI уже є замовлення на продукцію, яку мали б випускати на новому  (бурштинському) заводі.
     
     І ще одна важлива деталь. Як зазначається у офіційному листі Штефана Шмідта, надісланому нам ще до його квітневого проїзду у Бурштин, «сам виробничий процес базується на використанні екологічно безпечних і ощадних технологій та передбачає створення 2500 робочих місць».
     
     – До слова, чи правда, що кілька тижнів тому компанія LEONI звернулася до міської ради з проханням допомогти підібрати приміщення, у якому можна було б проводити підготовку кадрів, щоб не возити для цього людей аж до Стрия?
     
     – Таке звернення було. На жаль, запропоноване приміщення площею 1000 квадратних метрів, яке пропонувалася,  не підійшло. Тому компанія ще у пошуку. Хоча є непідтверджена інформація, що добрий варіант знайдено десь поблизу Бережанської траси.
     
     У Бурштині ж готується до відкриття офіс представництва LEONI. Це приміщення знаходиться неподалік міськради  (колишній Кредобанк»).
     
     –  Коломия, свого часу приваблюючи інвестора, за деякими оцінками вложила в реалізацію проекту сьогоднішнього заводу до 20 мільйонів гривень з міського бюджету. Бурштин не має такого фінансового ресурсу…
     
     – Німецька сторона про це знає. І на нашу інвестиційну складову не розраховує. Але бізнес любить тишу, спокій і порозуміння.
     
     І це саме те, що німецький інвестор відчуває у Бурштині – місті добрих людей і доброї енергії. Де злагоджено працює депутатський корпус, де є тісна співпраця громади і стратегічного партнера – ДТЕК Бурштинської ТЕС. Де відбуваються важливі соціально-економічні форуми за участі відомих управлінців, модераторів і фахівців зі столиці України, що свідчить про налаштованість міста на сталий розвиток і його європейський вектор.
     
     Вважаю, що наш потенційний інвестор враховує і те, що у місті працюють два коледжі, чотири школи, шість дитячих садочків, розвивається торгівля (маркет мережі АТБ навіть працює у цілодобовому режимі)… А це, на противагу «страшилкам» скептиків, є доказом того, що далеко не всі люди виїхали за кордон, і працьовиті бурштинці, які не мають сьогодні доброї роботи, розраховують працевлаштуватися на LEONI. Тому так важливо,  щоб якнайшвидше на мапі Бурштина з’явилося підприємство, про яке мріють малі і великі українські міста.

Інтерв’ю вела Марія Палюга


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 6 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net