на сайті  
   
 
П’ятниця, 22 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рікУ «Давньому Галичі» відповіли на звинувачення «франківчан»
04.09.2020 | 13:07 | Переглядів: 12042
Рейтинг

Три дні тому, 1 вересня, на сайті «Ратуша» була опублікована стаття, у якій, зокрема, йшлося про те, що Генеральний директор та художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім.Івана Франка Ростислав Держипільський звинуватив керівництво Національного заповідника «Давній Галич», а конкретно заступника генерального директора цієї установи Володимира Дідуха у нібито хамовитій відмові дирекції драмтеатру дати дозвіл зіграти  чотири вистави на «замковій горі» в Галичі.

Відповідь на публікацію не забарилася. Сьогодні Володимир Дідух оприлюднив «Відкритого листа галичанам і не тільки».

Пропонуємо читачам текст згаданої вище публікації на сайті «Ратуша»,  фотокопію відповіді дирекції Національного заповідника «Давній Галич» та саме текст «відкритого листа галичанам» Володимира Дідуха.

Через “червону” зону карантину
     актори франківського драмтеатру
     гратимуть вистави у Богородчанах.
 

Сьогодні під стінами Івано-Франківського драмтеатру відбулась пресконференція з приводу зміни локацій анонсованих вистав на новий театральний сезон.

     Як раніше писала Ратуша, першу виставу “FELIX AUSTRIA” повинні були зіграти на площі Бастіону вже сьогодні.

     За словами директора і художнього керівника франківського драмтеатру Ростислава Держипільського через те, що Івано-Франківськ потрапив у “червону” зону, перші чотири вистави перенесли у місто Галич, яке наразі у “помаранчевій” зоні.

     Мали грати на чудовій локації – на “Замковій горі” (ред. – лісове урочище). Вчора говорили з керівництвом, поїхали туди з нашою групою, обговорили всі чотири вистави, все погодили. А сьогодні зранку почались дивні речі, – розповідає Ростислав Держипільський.

     Як зазначає директор драмтеатру, керівництво “Замкової гори” раптово виступили проти проведення вистав:

     Дідух Володимир Михайлович нахамив і сказав, що любить людей культури, але не таких, як ми. Я впевнився, що з такими людьми ніколи не збудуєш Україну і процвітаючу державу.

     Наразі вистави “FELIX AUSTRIA“, “Солодка Даруся“, “Енеїду” і “Три сестри” (1-4 вересня) зіграють у місті Богородчани, яке також знаходиться у “помаранчевій” зоні.
      Сьогодні граємо “FELIX AUSTRIA” на площі біля Костелу Відвідин Пресвятої Діви Марії. Дякуємо Богородчанщині, яка погодилась прийняти нас у такий нелегкий час, – каже Ростислав Держипільський.

     Керівництво театру повідомляє, що сьогодні о 19:20 біля службового входу у Драмтеатр буде автобус для людей, які придбали квитки на виставу, але не мають можливості добратись до Богородчан.

      

Відкритий лист галичанам і не тільки

Ми – за здоров’я Української Нації,

або Як Дідух Володимир Михайлович «нахамив» генеральному директорові-художньому керівникові Івано-Франківського національного академічного драматичного театру
     
імені Івана Франка

          Скажу чесно, що за свою майже сорокарічну журналістську практику  жодного разу не вдавався до такого жанру, як відкритий лист. Але історія, яку розповім дуже коротко, спонукала це зробити негайно. І мова тут не тільки про спробу очорнити моє ім’я та науково-дослідну пам’яткоохоронну установу, в якій працюю уже понад 25 років, і яку на даний час тимчасово очолюю - виконую обов’язки генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» . Річ у тому, що читачі сайтів, які назву згодом, мають неповну, однобоку та зманіпульовану інформацію, тому й вдаються, м’яко кажучи, до некоректних, а  інколи навіть абсурдних коментарів. Таких, наприклад, як: «Заклад «культури» гальмує розвиток культури в Галичі. Меркантильні інтереси, чи політичні ігри». Так пише Віра Чемеринська з Галича на сайті «Галич давній сучасний».  А далі пояснює: «Я під закладом " культури " мала на увазі не драмтеатр, а НЗ Давній Галич. І якщо для Вас вистава драмтеатру не приносить ніякого толку,то є люди яким вона дає стимул жити». (У даному випадку й надалі всі цитати з веб-ресурсів подаються дослівно і без жодної правки. – В.Д.).

          А тепер про все по порядку. В понеділок, 31 серпня, о 16 годині 28 хвилин (точний час наводжу, аби було зрозуміло, скільки годин - не днів, причому нічних годин), ми мали для прийняття рішення, погодження його з Міністерством культури та інформаційної політики і, звісно,  підготовки території для зустрічі артистів) до мене телефоном звернувся генеральний директор-художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський з проханням «використати майданчик Замкової гори як сценічну локацію для драмтеатру». Скан копії цього листа (його ми отримали наступного дня, у вівторок, о 10 годині 10 хвилин) та нашу відповідь керівникові театру подаємо нижче.

           Під час зустрічі з представниками театру (вона відбулася о 18.00 – за день до запланованого виступу артистів) мова йшла про виконання карантинних вимог (Галич нині у т.в. помаранчевій зоні), безпеку, освітлення території, даруйте, біотуалети тощо). Я радив керівництву драмтеатру звернутися по допомогу до влади міста, району (до речі, їх представників на зустрічі не було – згодом дізнався, що ніхто не запрошував). Артистам було запропоновано іншу локацію – більш безпечну і, як на мене, надійнішу щодо виконання карантинних вимог. Одна з них – сцена у центрі міста. Але до нас не прислухалися!.. І тут дійсно почалися «дивні речі», звісно, не з нашого  боку, а драмтеатру. Його керівник, замість виконання наших домовленостей (своїх ми дотрималися) «виходить» на прес конференцію і у всіх гріхах (насамперед в тому, що «співробітники Заповідника не дають йому працювати!..)  звинувачує, цитую, «керівництво «Замкової гори»… У природі такого керівництва не існує. Є пам’ятка архітектури національного значення Галицький замок ХVІІ ст., яка знаходиться на балансі Заповідника, тобто під опікою держави. І це, згідно з чиним пам’яткоохоронним законодавством України, - особлива зона і дозвіл на проведення будь-яких заходів на цій території дає центральний орган виконавчої влади, тобто Міністерство культури та інформаційної політики України. Більше того, пан Держипільський безпідставно звинуватив  мене. Цитую: «Дідух Володимир Михайлович нахамив (уважно почитайте офіційний лист-відповідь на його звернення. – В.Д.) і сказав, що любить людей культури, але не таких, як ми. Я впевнився, що з такими людьми ніколи не збудуєш Україну і процвітаючу державу…»  Не буду коментувати цей спіч, бо, направду, не сподівався від керівника такої поважної установи і з такими високими регаліями чогось подібного. Мабуть, п. Ростислав не знав, що за кілька годин локацію для артистів ми вже підготували і що розмову з ним (це професійний навик) я вів не один та ще й записав… А тим паче не буду говорити про спробу його телефонних  маніпуляції у Міністерстві культури та інформаційної політики України… Залишимо це на совісті народного артиста. Скажу тільки, що Україну будують не ті, хто рве на грудях вишиванку, а кожен день працює фахово на своєму робочому місці для її розбудови.

            Що стосується Міністерства культури та інформаційної політики України, то заступниця Міністра Лариса Петасюк у розмові зі мною запитала, чому так пізно звертаємося за дозволом. А коли почула відповідь про те, що подзвонив відразу після того, як ми отримали офіційний лист від драмтеатру (його скан копію теж подаємо. – В.Д.), поставила наступне запитання: а хто буде відповідати за дотримання карантинних, безпекових та інших вимог під час заходу?.. Включайте мізки, коментатори!.. Дивуюся, чому у Вас не виникло просте та логічне запитання: «А чому керівник драмтеатру напряму не звернувся до Міністерства?..» Так-так, бо лаври хотів забрати собі, мовляв, подивіться, який я кризовий менеджер, що в час внесення Івано-Франківська до «червоної» зони не забув про своїх глядачів і в таких умовах зі своїм театром зіграв усі заплановані вистави… Байдуже, які проблеми хотів повісити «на невдячних колег…» Скажіть на милість, хіба це кризовий менеджмент?..

          Відтак звіт про цю т. в. пресконференцію, не перевіривши фактів, опублікували журналісти інтернет-ресурсу ratucha.if.ua. Цю, з дозволу сказати, інформацію поширила Ірина Малиновська. «Інформація»  потрапила на сайт «Галич давній сучасний». І пішло, як кажуть, поїхало… З’являються «коментарі» Олега Бродовича, Віри Чемеринської , Оксани Скрентович… І лише Олена Щурик, як на мене, адекватно, стримано та об’єктивно коментує те, що відбулося…

          Наголошу тільки, що нічого особливого не сталося. Просто «емоційні та рішучі менеджери» (вислів не мій) захотіли перекласти усі свої проблеми (нині нікому нелегко)  з хворої голови на здорову, м’яко кажути, підставити інших. Скажіть на милість, чи можна біля стіни Галицького замку розмістити щонайменше сто (переконаний, що їх було б набагато більше) глядачів і при цьому дотриматися карантинних норм «помаранчевої» зони. Якщо б ми виділили кожному з тих, хто купив квитки на виставу, по 20 кв. м території, то останній глядач сидів би, мабуть, на сходах біля входу на Замкову гору з боку міста… Але якщо серйозно, то  на цьому плато ніхто б не дотримувався ні санітарних, ні технічних, ні протипожежних, ні безпекових вимог. Скажіть, а як зупинити галичан, які, дізнавшись про виставу, підуть на гору?..  На кожній стежині поліцейського не поставиш! Хоча , правду кажучи, поліцію, яка в межах компетентності має такі повноваження, ніхто і не збирався залучати. Мені ж пообіцяли «відгородити локацію стрічкою»!..

          Не буду далі продовжувати, бо і так зрозуміло, що подібні заходи необхідно планувати заздалегідь і продумувати до дрібниць усі ризики. Бо добре, коли все закінчується  добре, але, не дай Боже, якоїсь біди. Хто тоді б відповідав?.. Зрозуміло, що тільки штрафом тут би не обійшлося. Мені можуть заперечити, що, мовляв,  не захотів брати на себе усю відповідальність, що театр вже грав виставу на Замковій горі. І все було добре. Не заперечую. Було таке. Але то був інший час. І все було організовано на відповідному рівні. Тоді на Замковій горі були усі служби включно з медиками, які в межах компетенції виконували свою роботу. І ще не варто «сумувати» за тим, що артисти з Івано-Франківська не приїхали до Галича, бо тим галичанам, які не придбали квитків (мені важко сказати, чи є такі) на виставах, за словами керівника колективу, місце не передбачалося. А тим шанувальникам творчості театру, які все ж таки хочуть подивитися улюблені вистави, хорошу пораду дала Олена Щурик: «…поїдьте у Богородчани і долучіться до прекрасного!..»

          І насамкінець. Свою офіційну позицію співробітники Національного заповідника «Давній Галич» висловили в останньому абзаці листа-відповіді генеральному директору-художньому керівникові Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Ростиславу Держипільському: «Ми за спiвпрацю мiж двома нацiональними установами! Ми за розвиток Української Культури! Але не за рахунок здоров'я Української Нації!» 

                                                                      

                   Володимир ДІДУХ

     Р.S.

     Ми маємо надію, що цей лист опублікують і  журналісти сайту ratucha.if.ua, які надалі фахово та професійно виконуватимуть свою роботу, не прикриваючись правом людей на суб’єктивне судження та суб’єктивну думку. Це не той випадок. Бо мало що хтось може сказати… Кожен, на жаль,  судить в міру своєї компетентності та вихованості…


Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net