на сайті  
   
 
Четвер, 2 грудня 2021 року
 






Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...






Архів газети "Галицьке слово"

2020 рік


2019 рік


2018 рік


2017 рік


2016 рік


2015 рік


2014 рік


2013 рік


2012 рік


2011 рік


2010 рік



Десять міст, одинадцять концертів: все про реалізацію проєкту “Український передзвін. Карильйон і бандура”. Фото/відео
19.10.2021 | 13:35 | Переглядів: 1603
Рейтинг

     Підійшов до завершення всеукраїнський концертний проєкт «Український передзвін. Карильйон і бандура». Одинадцять великих концертів відбулося у десяти містах України – історичних місцях держави. Це було б неможливо здійснити без підтримки Українського Культурного Фонду. Івано-Франківський обласний телеканал «РАІ» взяв участь у конкурсі від УКФ і переміг у розділі «Інноваційний мистецький продукт».

     Як усе відбувалося, що вражало і надихало – діляться учасники проєкту.

Гошів

     Всеукраїнський концертний проєкт розпочався у Гошівському монастирі братів Василіян на Ясній горі.

     «Велика дяка і низький уклін отцю Мар’яну за теплу зустріч та цілковиту увагу. Ця сакральна місцина зігріла нас усіх теплом, подарувала сонячну погоду, розігнала хмари і дала можливість артистам зіграти чудовий концерт, а глядачам насолодитися дивовижною духовною українською музикою», – згадує менеджерка проєкту і головна редакторка ТРК «РАІ» Олена Данилюк.

     Понад тисячу вірян, які зійшлися у цей день на прощу, після богослужіння насолоджувалися унікальним поєднанням гри на стаціонарному карильйоні та бандурах. Виконавці відомі не лише в Україні, а й за кордоном. Це карильйоністка Ірина Рябчун (кандидат мистецтвознавства Київської академії мистецтв) –  та квартет бандуристок «Ґердан» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у складі Надії Вівчарук, Наталії Федорняк, Світлани Матіїшин, Віолетти Дутчак (керівник квартету, автор-координатор проекту, професор мистецтвознавства).

     “Мені подобається виконання музики на карильйоні з усіма видами музичних інструментів. Це виводить музику на набагато вищий рівень. Хороший приклад у цьому дають інші мобільні фабрики “Petit & Fritsen” – зокрема, інструмент, на якому виступає по всьому світі у світлових шоу разом з виконавцями на інших інструментах голандська карильйоністка Розмарі Сонтьє”, – розповів Франк Фрітцен, директор відомої голандської фірми з 360-літньою історією “Petit & Fritsen”, на якій відлиті дзвони карильйону Гошівського монастиря і карильйону братів Ботвинко.

     

     

Коломия та Івано-Франківськ

     Наступним містом стала Коломия, де звучав рідний для містян стаціонарний дзвоновий інструмент, та Івано-Франківськ, куди у День Незалежності України із Києва прибув єдиний в Україні пересувний карильйон інженерів та винахідників – братів Ботвинко. Його привіз сюди один із творців – Сергій Ботвинко. Дзвонами брати займаються понад 20 років. Їх дзвінкі велетні звучать у Михайлівському Золотоверхому, Софії Київській та інших храмах України.

     

Хортиця

     Одразу після Івано-Франківська артисти, інструменти та знімальна група помандрували прямісінько на Хортицю. І знову концерту погрожує негода.

     «Під час туру нас постійно переслідують темні та світлі сили. Темні стримують наші дзвони, але світлі усіляко нас захищають. Вочевидь, Господь – справжній меломан, якщо допомагає нам і оберігає», – на кожному з концертів говорила Христина Кобильчук – ведуча проєкту, артистка розмовного жанру обласної філармонії ім. Іри Маланюк.

     На Хортиці здавалося, що ось-ось хлине злива. Друга половина концерту відбувалася під феєрверками блискавок. Але дощ розпочався лише після того, як замовкли дзвони, бандури та оплески глядачів.

     

     

Чернігів

     Попереду Чернігів. Особлива вдячність Володимиру Хомичу та Сергію Чернякову – керівникам Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» за душевну зустріч, піклування та організацію концерту на території заповідника, а саме біля Катерининської церкви. Справжню естетичну насолоду отримало близько півтори тисячі глядачів, які понад годину не відпускали артистів, вигукували «браво», «дякуємо», фотографувалися з виконавцями та рясно обдаровували квітами, пам’ятними подарунками та спеціально спеченими пряниками з надписом «Український передзвін. Карильйон і бандура».

     «Я не перший раз виступала в Чернігові – ми часто їздили сюди з концертами класу мого педагога фортепіано Ігоря Михайловича Рябова, а після закінчення консерваторії я виступала у Чернігівському музичному училищі з шопенівською програмою. Але цього разу місто відкрилося для мене з нового боку – як унікальна архітектурно-історична пам’ятка. Вразило те, що поруч з величними православними храмами збереглися житлові будинки минулих століть і ніщо не порушує історичної атмосфери. Таке я бачу вперше в Україні. Ця картинка надовго закарбується у моїй пам’яті. Була чудова екскурсія історичним центром з безліччю цікавих фактів і місцевими легендами, зокрема про “тринадцяту гармату”. Але, напевне, не менш прекрасні мої враження від самого концерту – і від широчезного сценічного майданчика, і від присутності на концерті чернігівських митців, і від спілкування з представниками місцевої церкви», – згадує карильйоністка Ірина Рябчун.

     
     

     «Концертуючи в різних містах України, змогла вкотре побачити велич та красу нашої Батьківщини. Кожне місто було особливим і вражало мене своєю історією, архітектурою, щирістю та привітністю містян. Особливо запам’ятався виступ у Чернігові, адже на концерт прийшло більше тисячі людей, це заряджало мене під час виступу енергією, хотілося переконливо донести до слухача суть творів через свої емоції, а ще коли бачиш віддачу аудиторії, щирі овації, то розумієш що все вдалося!!!» – захоплено розповідає бандуристка Надія Вівчарук.

     


     

Київ, Калуш і Долина

     Далі був Київ (Аскольдова могила) і знову вдячні глядачі. Втомлені, але цілковито задоволені артисти та знімальна група повернулися на рідну Івано-Франківщину.  Ще кілька концертів у музичних школах Прикарпаття, де є електронні карильйони (навчальні клавіатури), які також сконструювали брати Ботвинки. Невеличкий відпочинок і знову в дорогу.

     

     Кожне місто зустрічало не лише вдячними глядачами, а й специфічними сценічними майданчиками. Це були як закриті сцени, так і відкриті площі. Всюди інструменти звучали по-різному, тому потребували індивідуального технічного підходу. Звук самого карильйона залежить від багатьох факторів, пояснює Сергій Ботвинко.

     
     

     Звучання різних музичних інструментів вимагало особливого підходу у їх технічному визвученні.

     «Звісно, були труднощі, майже на кожному концерті виникали якісь моменти. Тому що це все складно технічно, дівчата спілкувалися (співали. – Ред.)  виключно через мікрофони і чули один одного лише у моніторах у вухах, бо карильйон дуже гучний багатообертоновий інструмент, знаходиться майже завжди поряд з бандуристками, без цих техзасобів вони б себе просто не чули. Окрім цього, кожна з артисток чує по-своєму, потрібно було індивідуально для кожного підлаштовувати звучання», – каже Андрій Русиняк.

     
     

     «Звісно на всіх концертах були і хвилюючі технічні моменти, адже ми грали з різними карильйонами, тому передбачити силу звуку дзвонів, акустику на площі було дуже складно, а ще недоспані ночі в дорозі, погодні умови…Але з усіма труднощами ми впорались і залишили частинку себе у серці кожного слухача! Проєкт підійшов до завершення, і я розумію наскільки важливим для мене був “Український передзвін. Карильйон і бандура”, це нові знайомства, новий досвід. Тож нехай цей фініш буде стартом у велике майбутнє!» – резюмує бандуристка Надія Вівчарук.

     Генеральний продюсер проєкту і директор ТРК «РАІ» Андрій Русиняк каже, що це уже четвертий проект, у якому бере участь телерадіокомпанія. Вдячний Українському культурному фонду, що повірив у сили команди і підтримав ідею. Має надію, що будуть з’являтися нові ідеї, які є з ким реалізовувати.

     «Це дуже багато емоцій, які переповнюють мене на кожному концерті. Заради цього варто було розпочинати цю нелегку роботу. Тішуся з того, що телеканал “РАІ” брав у цьому участь, що наша команда, яка два місяці подорожувала Україною, виконала завдання, яке перед нами стояло. Зрозуміло, що ми завжди вчимося чомусь новому, беремося, здавалося б, за непосильні завдання, але, коли тобі все вдається, це не може тебе не тішити, тим більше, коли отримуєш схвальні відгуки. Коли бачиш широко розплющені очі глядачів, сльози і усмішки на концерті, ти розумієш, що все робиш правильно, що заради цього варто жити на цьому світі», – продовжує Андрій Русиняк.

     

     Перед стартом концертів – тривалі репетиції, написання партитур, створеня аранжувань. Підготовка численної апаратури, розробка графіків переїздів, робота над дизайном бренду проєкту. Усі доклали максимум зусиль, щоб все виглядало ідеально. Але сам проєкт ще незакінчено, підсумовує Віолетта Дутчак.

     
     

Львів

     Львів був обережним, поважним, «гоноровим»… спершу… Та варто було почути перші акорди, як серця львів’ян розтанули.

     

Кам’янець-Подільський

     За задумом, останнім містом, де мав відбутися концерт, мав стати Кам’янець-Подільський. Саме звідси велася пряма трансляція у Facebook, YouTube та, звісно, на каналі “РАІ”.

     Концертний репертуар складався з п’ятнадцяти творів – від епохи барокко і до сучасних авторів. Частина композицій була написана спеціально для проєкту. Ще однією приємністю було отримати дозвіл від Святослава Вакарчука на публічне відтворення його пісні «Не твоя війна» в оригінальному аранжуванні Віолетти Дутчак. Особливо приємно було артистам зустрітися з авторами на своїх концертах у Львові, Кам’янець-Подільську, Києві. Це Руслана Лісова, Оксана Герасименко, Віктор Степурко, Леся Горова.

     

Київ

     Здавалося б, що завдання виконано, зіграно десять концертів у десяти містах України, але ні. Артисти вирішили повернутися до Києва, мрія зіграти біля Михайлівського Золотоверхого не покидала.

     

Фінал

     Концертний тур позаду. Попереду робота над відео та аудіо. Цим уже займаються: Андрій Русиняк – генеральний продюсер проєкту, Олена Данилюк – менеджер-організатор проєкту, Богдан Ткачук – технічний директор-консультант звукозапису акустичних інструментів, Віталій Русиняк – головний звукорежисер концертних програм, Ігор Гусак – відеорежисер-постановник концертних програм, Андрій Левків – відеооператор, Галина Ровенчук – відеооператор, Вадим Русиняк – освітлювач, помічник у відеомонтажі кліпів. Вже зовсім скоро телеглядачі зможуть побачити і почути все те, чим жила команда останні кілька місяців.

      

      

Оля Веркалець






Коментарі:

Коментарів поки що нема.



Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 5 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.







Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.







Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET



Наша кнопка:



Газета Галицьке слово м.Галич










 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net