на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Я знаю, що мрії збуваються…

     Наша газета уже повідомляла про те, що у минулому році до 90-річного ювілею заслуженої артистки України Оксани Затварської в Івано-Франківську відбувся перший обласний конкурс молодих акторів, учасником якого серед 42 акторів та читців із шкіл та вишів області була наша землячка із села Бовшів, учениця 5(11) класу Галицької гімназії Роксоляна Мацьків. Вона й виборола перемогу серед виконавців у молодшій категорії. У переддень Нового року  наш кореспондент Ярослав Поташник розмовляв з Роксоляною.

Переглядів: 2649 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Увіковічнено пам’ять Андрія Войнаровського

     Нещодавно в Гамбурзі (Німеччина) встановлено меморіальну дошку Андрієві Войнаровському (близько 1680 – †1740), осавулу гетьмана Івана Мазепи протягом 1701–1716 років.
Виходець з козацької старшини, племінник та спадкоємець Івана Мазепи по материнській лінії, син шляхтича Войнаровського виховувався при дворі гетьмана. Власник великих маєтностей на Лівобережній Україні, довірена особа І. Мазепи, став активним учасником антиросійських дій. У 1708 році разом з гетьманом та групою старшин перейшов на бік шведського короля Карла ХІІ. Після поразки шведів у Полтавській битві 1709 року емігрував у Бендери (Молдова), а звідти – до Німеччини.

Переглядів: 1589 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Різдвяне вітання на 2012 рік Божий Всечесним отцям-парохам і всім вірним УГКЦ Галицького деканату

     Христос Рождається!
«Бо ми бачили Його зорю на сході й прийшли Йому поклонитися»(Мт. 2,2).
Вже проминуло дві тисячі років від тої хвилини, коли людське вухо почуло радісну вістку про Різдво Христове, а пам’ятка цієї події щороку повертається до нас. Із тугою очікуємо цілий Божий рік Святого Вечора, щоб зі сльозами радості і вдячності Богові побажати собі і всій родині щастя, здоров’я, засісти до Святої Вечері і заколядувати веселої колядки, щоб забути на якусь мить журбу та смуток, що, може, тягарем лежить на тілі і душі.

Переглядів: 1933 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Різдвяне вітання християнам древнього Галича, вірним Православної Незалежної Церкви України

     Христос Рождається!
«Різдво Ісуса Христа було так… (Мф. 1:18)» - такими словами розпочинається новозавітня Євангельська проповідь. Саме цими словами Святий Євангеліст Матфій, одразу після земного родоводу Христа, починає Благу Вість. А далі Святий Євангеліст оповідає нам, як же відбулося Різдво і яким Різдво Христове було для світу, для людства,  для ангельських сил, для всього всесвіту і для різних людей окремо.

Переглядів: 1826 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Різдвяні шакали

     Дорогі друзі і подруги національно-визвольної боротьби, дорогий український народе! Святкуючи Різдво Христове, ми мимоволі згадуємо святкування Різдва під час боротьби українського народу проти каральних органів КДБ і НКВД в 40-50 рр. ХХ століття.
Особливо ці зміїні органи казились під час Христового Воскресіння та Різдва Христового, сподіваючись, що повстанці прийдуть з лісу, щоб хоча на декілька годин разом з рідними, односельцями відзначити свято. На жаль, за допомогою таємних агентів їм вдавалося інколи натрапити на місця перебування повстанців.

Переглядів: 1901 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Біблійний вертеп села Блюдники

     24 грудня в м. Івано-Франківську відбувся обласний конкурс обрядів різдвяно-новорічного циклу вертепів та маланок.
Наш район представляв фольклорний колектив НД с. Блюдники, керівник Світлана Кузів. В 2011 році вони зайняли перше місце на районних Різдвяних фестинах. Колектив в області виступив із своєрідною програмою, де представив Біблійний вертеп і достойно виборов третє місце.

Переглядів: 3066 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Різдвяні колядки у музичній школі

      Нетрадиційно пройшло новорічне свято у Бурштинській музичній школі. Його родзинкою і окрасою став конкурс на краще виконання колядок. Діти віднеслись до участі в конкурсі відповідально. Колядки у їхньому виконанні звучали щиро, емоційно, натхненно. Переможцями стали різні виконавці, серед яких Софія Терлецька, Анастасія Кузів, квартет у складі Василини Наритник, Віти Критович, Діани Дзундзи та Галини Михайлишин. За рішенням журі грамотами та подарунками нагороджено всіх учасників конкурсу.

Переглядів: 3148 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У Комарові гості

     4 січня в село Комарів прибули школярі з міста Запоріжжя, які перебуватимуть у нашому районі до 9 січня. Невеличку делегацію, до якої ввійшли учні 5-8 класів, очолюють вчитель історії Запорізької загальноосвітньої школи №81 Наталія Мігачова та член батьківського комітету школи Вікторія Мурухваладзе.

Переглядів: 1621 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Останній день минулого року видався урочистим

     Останній день минулого року видався урочистим для греко-католицької громади міста Галича та навколишніх сіл, а загалом і для всіх мешканців міста. У храмі Різдва Христового декан Галицького деканату УГКЦ отець-мітрат Василь Завірач разом із священиками деканату відслужили подячну Літургію за рік прожитий. А далі відбулося урочисте освячення місця під будівництво Галицького катехитичного центру, який буде споруджено по вулиці Івана Франка на історичному для Галича місці, саме на тому клаптику землі, де колись стояло родинне гніздо Блаженнішого Любомира Гузара.
Участь в урочистостях взяли голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, голова районної ради Петро Стрембіцький, міський голова міста Галича Орест Трачик, автори проекту архітектори Василь Крук, Василь Клюба та Ігор Крет, мешканці міста.

Переглядів: 1383 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Бюджет проголосували одностайно

     5 січня  відбулася десята  сесія Галицької районної ради шостого скликання, в ході якої було розглянуто 11 питань порядку денного.
Відкрив і вів засідання голова районної ради Петро Стрембіцький. У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, міські, селищни та сільські голови, керівники підприємств, установ, організацій району та правоохоронних органів, представники засобів масової інформації.

Переглядів: 1651 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Мери Бурштина! Де наші парки?

     Найбільша проблема нашої країни – це корислива влада. Як тільки людина приходить до влади, то жага до наживи перемагає все. Це якась хвороба стала на матеріальне: більше грошей, більше матеріальних благ, круті машини, крутий зовнішній вигляд, через бізнес, через хабарі, будь-якими засобами. І в гонитві за цим забули про здорову глибоку людську сутність, про моральні якості. Це глобальна проблема всієї країни. Напевно, через те, що ми були ніким, тому при нагоді хочемо відразу стати всім.

Переглядів: 2702 | Коментарів: 11 Детальніше >>

П’ятиріччя Галицької мерії

     У переддень Нового року депутати Галицької міської ради продовжили роботу п’ятої сесії шостого скликання. Порядком денним було передбачено два питання: про план роботи міської ради на І півріччя 2012 року та земельні питання, яких було півтора десятка. Участь у роботі сесії взяло 22 депутати із 30.
Під завісу року засідання було знаковим. На цьому наголосив міський голова міста Галича Орест Трачик. Адже рівно п’ять років тому міська рада урочисто переїхала у власне приміщення на Майдані Різдва. Зважаючи на велику кількість питань, роботу сесії не завершено. Наступне засідання відбудеться 12 січня.

Переглядів: 1490 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Громадськістю району обговорено ініціативу «Партнерство «Відкритий уряд»

     З метою сприяння більш широкого залучення громадянського суспільства до процесів прийняття рішень на всіх рівнях державного управління та посилення відповідальності Уряду перед громадянським суспільством, сприяння підвищення довіри суспільства до державної влади в Галицькому районі відбулося  обговорення проекту плану заходів з реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд».

Переглядів: 1409 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Знаменні дати Галицького району у 2012 році

     З черговим 2012 роком пов’язано ряд подій в житті нашого району, області і держави. Звісно, важливими для нас будуть події сьогодення. Від них залежить наша перспектива. Разом з тим, є актуальні дати, що пов’язані з минулим. Саме вони дають нам можливість пригадати історичні постаті попередніх століть, провести заходи щодо вшанування важливих ювілеїв.
Скриня історичної пам’яті Галицького району на 2012 рік досить багата. Згадуватимемо наших славних діячів і святкуватимемо річниці населених пунктів. Нижче подаємо перелік найбільш знаменних дат, які відзначатимемо у цьому році.

Переглядів: 1483 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net