на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Василія Великого шанували в княжому Галичі

     До особливого виду археологічних знахідок на території давньоруських міст належать привісні печатки. Найчастіше для їх виготовлення використовували свинець (молівдобули), значно рідше – срібло (аргировули) і золото (хрисовули). Такими печатками скріплювалися важливі державні, правові, господарські, торговельні, церковні і військові документи. За титульним зображенням на аверсі печатки можна встановити: осіб князівського походження, церковних ієрархів, представників місцевого боярства та військової еліти. Якщо тут вказувалося християнське ім’я власника печатки і відповідно до нього зображення святого, то на зворотному боці (реверсі) позначалося язичницьке (світське) ім’я. Дуже часто воно прочитується в контексті благального звернення до Бога: «Господи, допоможи рабу своєму...” На Галицько-Волинській Русі побутували печатки із загадковим написом “ДЬНЬСЛОВО”. Вчені здогадуються, що такі сфрагістичні знаки використовувалися для таємного листування.

Переглядів: 2185 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Звіт голови Галицької районної ради

     25 листопада 2011 року минув рік з часу першого сесійного засідання Галицької районної ради шостого скликання, до якої за результатами останніх місцевих виборів з-поміж 629 кандидатів було обрано 82 депутати від 11 політичних сил.
Усвідомлюючи зобов’язання перед депутатським корпусом й громадою району, відштовхуючись від загальноприйнятої цивілізованої практики, на виконання Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» (ч.3 ст.11, ст.16) та дотримуючись принципів відкритості й прозорості, вважаю за доцільне підвести перші підсумки діяльності за звітний період.
Кожен з вас має на руках детальний звіт про роботу за рік. Тому вважаю за доцільне зупинитися тільки на загальних аспектах діяльності районної ради.
Зокрема, вважаю найбільшим досягненням те, що нам вдалося добитися об’єднання депутатського корпусу району, який зумів переступити через політичні амбіції та об’єднатися не тільки у виборі керівництва районної ради, але й узяти на себе відповідальність за функціонування районної ради як органу, покликаного захищати та представляти інтереси 41 територіальної громади району.

Переглядів: 1979 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Колядували «Малі вікторівчани»

     «Малі вікторівчани» – дитячий аматорський колектив, яким керує художній керівник Вікторівського Народного дому  Ольга Ткачівська, дарував впродовж Різдвяних свят мешканцям села свої вітання та колядки.
Маленькі колядники срібними дитячими голосами віншували з Різдвом Христовим від хати до хати мешканців села, депутатів сільської ради, підприємців, родину сільського голови Мирослава Глума.

Переглядів: 2386 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Різдвяні вертепи

     9 січня в Задністрянському Будинку культури відбувся фестиваль вертепів. В ньому взяли участь вертепи с. Задністрянське, с. Боднарів Калуського району, с. Липиця Рогатинського району.
Переможців не визначали, бо усі прославляли Новонароджене Дитятко.
Жителі села були щиро захоплені грою аматорів, які передавали біблійні історії про народження Спасителя, чудувалися мелодійними колядками, що лунали зі сцени.

Переглядів: 2195 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Довідка за підсумками роботи «гарячої» телефонної лінії при районній державній адміністрації за 2011 рік

     Районною державною адміністрацією проведено аналіз за підсумками роботи «гарячої» телефонної лінії при районній державній адміністрації за 2011 рік.
Прийом телефонних дзвінків з 16.00 до 17.00 год. проводиться щочетверга керівництвом районної державної адміністрації, згідно графіка роботи «гарячої»  телефонної лінії. Даний графік опублікований в районній газеті “Галицьке слово”, розміщений на веб сторінці райдержадміністрації та надісланий міським, селищній, сільським радам, керівникам підприємств, установ і організацій району. 

Переглядів: 1793 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Нове законодавство про державну службу

     Президент України 10 січня 2012 року підписав новий Закон України “Про державну службу”, що вступає в дію з 1 січня 2013 року.
Цей Закон спрямований на створення сучасної правової бази для побудови в Україні професійної та ефективної державної служби. Закон чітко розмежовує державну службу з політичною діяльністю. Ним визначається вичерпний перелік осіб, на яких не поширюється законодавство про державну службу (зокрема, політичні посади), встановлюються вимоги до політичної неупередженості державного службовця (покладається обов’язок неупереджено виконувати свої службові обов’язки незалежно від партійної належності та особистих політичних переконань).

Переглядів: 3121 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чудотворні ікони з польських костелів

     У своїй книзі «Чудотворні ікони Прикарпаття», яка побачила світ у видавництві «Нова Зоря» в 2003 році, ми подали образки про 12 ікон Божої Матері, які знаходились в різні часи на теренах Івано - Франківщини. Історичні долі їх були різними, так само як і їх походження, до того ж одні зберігались у церквах, а інші у польських костелах. Зрештою, великої різниці між ними у зв’язку із цим ми не робили, адже ікона для побожного християнина є насамперед Божим ликом і перше, що спадає на думку, коли її бачиш – це помолитися перед нею. Тому ми і подали розповіді про чудотворні ікони із Більшівців, Лисця, Маріямполя, Станіславова (з вірменського костелу), Фраги.

Переглядів: 5781 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Довідка за підсумками роботи із зверненнями громадян за 2011 рік

     Районною державною адміністрацією проведено аналіз звернень громадян за 2011 рік.
Загальна кількість звернень громадян, які надійшли на розгляд до районної державної адміністрації за 2011 рік, становить 1188 звернень (за 2010 рік - 942), з них письмових - 979 (за 2010 рік – 764 звернення), на особистому прийомі у голови районної державної адміністрації перебувало  209 чоловік  (за 2010 рік – 178 чоловік).

Переглядів: 1763 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Латрун – монастир мовчальників

     Ізраїль – країна дуже маленька за масштабами. Проте за кількістю Святих для Християнського світу місць вона випереджає всі інші. Тут просто, мабуть, нема метра землі, якого не торкнулися б події, описані у Святому Письмі.
Тут жив, проповідував, був розп’ятий за наші гріхи і воскрес Ісус Христос, тут вірили і молилися Богородиця та Святі Апостоли, звідси взяла початок християнська віра…
Недарма віруючі з усього світу намагаються потрапити на цю Святу Землю. Звичайно, що різні чернечі ордени облюбували собі ці місця для побудови монастирів, щоб жити і прославляти Бога на Ним же обраній землі.
Рівно на півдорозі з Тель-Авіва до Єрусалиму знаходиться монастир ордену Святого Бенедикта Латрун, або, як його ще називають, Латрунське абатство Богоматері всіх скорботних. Ізраїльтяни ж знають цю обитель як монастир монахів-мовчальників.

Переглядів: 5365 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Мухрака

     Гору Кармель пошановують віруючі усіх трьох основних монотеїстичних релігій – християнства, іудаїзму та мусульманства. Вона вважається місцем проживання пророка Іллі (Еліягу – на івриті). Біля підніжжя гори є печера Іллі. На вершині гори пророк молив Бога про припинення трирічної посухи, а потім з трепетом стежив за появою в небі дощової хмари. З торжеством християнства на Кармелі виникла ціла мережа монастирів. Найбільшим і відомим вважається католицький монастир ордену кармелітів «Мухрака», заснований тут ще на початку ХІІІ століття. Своєю назвою орден зобов’язаний подіям, що відбувалися на горі Кармель. «Мухрака» арабською означає “вогняне місце” – місце жертвопринесення Еліягу (Іллі).

Переглядів: 1583 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Нариси військової історії Галича та околиць. Panzerzug №II

     Військова історія Галича та його околиць є дуже багатою на різноманітні події. Кожен період військової історії – від княжої доби до визвольних змагань ХХ століття – має свою «родзинку», яка завжди буде цікавою всім шанувальникам історії. Розглядаючи події Першої світової війни, які проходили на теренах Галича, не можливо оминути один цікавий факт. Він пов’язаний з перебуванням у Галичі в 1916 році досить відомого австро-угорського бронепотяга (Panzerzug № II).

Переглядів: 2339 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Життєва дорога

Дарія прокинулася. Не розплющуючи очей, стала прислухатися до того, що відбувається навколо. Слух вловлював якесь нерозбірливе шарудіння, наче човгання домашніх тапочок. Жінка, переборюючи смертельну втому, розплющила очі. Оглянула кімнату. Намагалася хоч щось пригадати.
Із затуманеної свідомості стали виринати якісь незрозумілі уривки, які наче пазли, що ніяк не складалися в цілісну картинку...

Переглядів: 1909 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Сплачені податки – запорука добробуту громадян

     Під час проведення прес-конференції  заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПІ  в Галицькому районі, заступник  начальника ДПІ Канюка Сергій Олександрович повідомив, що завдяки сумлінності платників податків Галицького  району за  2011 рік до Зведеного бюджету України надійшло 260 млн грн, що  на 106,6 млн грн більше показника аналогічного періоду минулого року. До місцевих бюджетів  поступило 153,1 млн грн продатків та зборів. Податок на доходи фізичних осіб є  бюджетоутворюючим податком місцевих бюджетів.За минулий рік надійшло 57,5 млн гривень податку з доходів фізичних осіб, що на 6,6 млн грн більше, ніж за 2010 рік.

Переглядів: 1478 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Доведення батьківства

     – Свого часу з добрих міркувань я одружився з жінкою, яка була вагітною, щоб вона не мала проблем із сім’єю, хоча дитину вона носила не мою. Після народження дитини, маючи на руках свідоцтво про шлюб, вона зареєструвала мене батьком дитини. Зараз я подав на розлучення. Жінка вимагає аліменти на дитину. Я маю намір оскаржити своє батьківство, але вона ховає дитину і не дозволяє зробити експертизу. Чи матиме для суду значення те, що вона ухиляється від проведення експертизи і чи можна вважати таку поведінку доказом?

Переглядів: 1479 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Виплата допомоги з безробіття

     – Я маю намір звільнитися з роботи та стати на облік у Центрі зайнятості. На яку допомогу по безробіттю я можу розраховувати?
І. Н., м. Бурштин

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» застрахованим особам розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до...

Переглядів: 7775 | Коментарів: 5 Детальніше >>

Зелені легені планети

     Новорічно-різдвяний час... Він довгоочікуваний, бо сповнений величними святами, які не обходяться без красуні ялинки, яка вже давно стала головним новорічним атрибутом кожної оселі. Діти і дорослі охоче прикрашають її іграшками, вона створює справжній святковий настрій, наповнює оселю хвойним ароматом. Та недовго красуня буде прикрашати наші оселі, бо голочки дуже швидко обсипаються, а саму ялинку викидають на смітник. Така доля чекає сотні тисяч ялинок.

Переглядів: 5876 | Коментарів: 6 Детальніше >>

Христос Рождається

     Різдво Христа Спасителя є найбільш шанованим святом після Великодня. У ці дні в усіх храмах проводилась величальна Божественна Літургія, під час якої прихожани мали можливість прийняти Причастя Святих Тайн. В церквах лунали молитовні співи, колядки, що прославляють Христа, нагадуючи, що джерело і суть нашого спасіння можна віднайти тільки в Тому, Хто, будучи Предвічним Богом, ради нас прийшов у світ і народився, як мале Дитя.

Переглядів: 1517 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Вітаємо переможців!

     Переможцями серед тих, хто надіслав квитанції на передплату газети «ГС» на рік, і власниками головних призів стали:

Власником головного призу – телевізора «Електрон» стала Тутка Ольга Ігорівна із села Демешківці!!!

Переглядів: 2043 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net