на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
«За волю України»

     Поняття соборності в національно-політичному розумінні єднання Наддніпрянщини і Галичини було задеклароване Головною Руською Радою у Львові ще 1848 року.
Однак ця ідея остаточно викристалізувалася на зламі ХІХ і ХХ століть.
Першу спробу теоретично обґрунтувати боротьбу за самостійну соборну Українську державу зробив у 1895 році Юліан Бачинський у праці «Україна irredenta», в якій на підставі наукового аналізу дійшов висновку, що політична самостійність і соборність України – необхідна передумова ії економічної та культурної розбудови.

Переглядів: 1231 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Діяльність влади впродовж тижня

      14 січня перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Бродович, керівники фінансового управління, відділу освіти, культури та ЦРЛ взяли участь в нараді щодо плану заходів місцевих органів влади з оптимізації мережі бюджетних установ, яка відбулася в обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови Ігоря Зварича.

Переглядів: 1026 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Довідка за підсумками роботи щодо звернень громадян

     Районною державною адміністрацією проведено аналіз звернень громадян за 2012 рік.
Загальна кількість звернень громадян, які надійшли на розгляд до районної державної адміністрації за 2012 рік, становить 981 звернення (за 2011 рік - 1188), з них письмових – 652 (за 2011 рік – 979 звернень), на особистому прийомі у голови районної державної адміністрації перебувало 329 чоловік  (за 2011 рік – 209 чоловік).

Переглядів: 1067 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ставка податку на прибуток підприємств з 1 січня по 31 грудня 2013 року включно становить 19 відсотків

     Як повідомила начальник відділу  оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції у Галицькому районі Оксана Бойко під час проведення семінару-тренінгу для платників податку на прибуток, останній день сплати авансового внеску з податку на прибуток – 18 січня.
Загалом авансовий внесок з податку на прибуток у січні 2013 року сплачується протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Враховуючи те, що 20 січня 2013 року – неділя, то авансові внески слід сплатити не пізніше 18 січня.

Переглядів: 1574 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Різдвяні фестини у Галичі

     Конкурс вертепів, маланок, колядок і щедрівок став уже традиційним і проводиться щорічно.
Колективи з усього району з’їжджаються до райцентру, щоб презентувати своє унікальне народне мистецтво. Ці традиції у кожному селі зберігаються, примножуються і передаються від покоління до покоління. Дещо змінюється, модернізується, усучаснюється... Але незмінною залишається суть дійства: возвеличення Бога, прославляння події, що змінила світ – народження Ісуса Христа.

Переглядів: 1240 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вертепне дійство

     Прозора, чиста лірика зими... Біла святкова скатертина застелила землю... А душу кожної людини огортає якась дивовижна сила, безмежжя мрій, дум, почуттів, незбагненна досі таїна Різдвяної ночі. Кожна родина в очікуванні чогось величного, таємничого, святого.
«Христос Рождається!»

Переглядів: 1249 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Маланкування в селі Загір’я

     Напередодні Старого Нового року українці проводять різні традиції, серед яких є маланкування. В с. Загір’я воно розпочалося з появою першої зорі. Маланка зі свитою в музичному супроводі Мирона Костюка не обминала жодної домівки, вітала господарів з Новим роком та бажала їм всіляких гараздів. Головними персонажами театралізованого гурту були:..

Переглядів: 2283 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Над святими водами Йордану

     19 січня святкуємо одне з найбільших свят християнських – Хрещення Господнє. На 30-му році Свого життя, перед виходом на проповідь, Ісус прийшов на ріку Йордан, де Іван Хреститель, проповідуючи покаяння у гріхах, хрестив народ, і зажадав, щоб той хрестив Його. Коли Ісус Христос вийшов із води і молився, відкрились небеса, і Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Нього і почувся голос: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» (Матвія 3:17).

Переглядів: 1367 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Костел та кляштор отців Домініканців у Єзуполі

     У 2006 році в Кракові вийшла друком книга «Костели і кляштори римо-католицькі давнього воєводства Руського». У ній автори скрупульозно зібрали і узагальнили  матеріали про польську архітектурну та історичну спадщину на теренах Галичини. Попри відчутні  пропольські амбіції дослідників, книга усе ж є цінним джерелом для вивчення минулого галицьких міст та містечок. Вона не залишає байдужими поціновувачів старовини особливо у тих поселеннях, де польські костели і досі зазнають невідворотних руйнувань. Нас у цій книзі зацікавила історія спорудження костелу та монастиря у давньому містечку Єзуполі на берегах Дністра. Про його минулі сторінки пропонуємо  наступну розповідь.

Переглядів: 2930 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Людина понад усе

     Раніше люди, вирішуючи будь-яке питання, часто нескінченно ходили «по колу». Спочатку до державних органів місцевого самоврядування, потім до різних установ, організацій, підприємств. Коли їх проблеми не вирішувались, невдоволення діями чиновників сягало апогею, і для відновлення своїх законних прав громадяни змушені були звертатися до правоохоронних органів.

Переглядів: 1531 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Розмір пенсії підвищено з 01.01.2013 року

     Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» збільшено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність до 894 грн. В зв’язку з цим управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі проведено перерахунок складових пенсійних виплат, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму.
Перерахунку підлягали:..

Переглядів: 1225 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Криміналом по незаконному гральному бізнесу

     Прокуратурою Галицького району підтримано державне обвинувачення у кримінальній справі щодо одного із жителів Рогатинського району, який намагався заробити на незаконному гральному бізнесі. Для цього він відкрив у м. Бурштині в орендованому приміщенні Інтернет-клуб з доступом до азартних ігор.

Переглядів: 1017 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Громадські роботи – допомога у благоустрою району

     Одним з напрямків діяльності Галицького районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції відповідно до ст.13 Кримінально-виконавчого кодексу України є виконання покарання у виді громадських робіт. В особливій частині Кримінального кодексу України передбачене застосування покарання у виді громадських робіт, як основного покарання у 3% статтей.

Переглядів: 987 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Івано-Франківська об’єднана державна фінансова інспекція повідомляє

     Івано-Франківська об’єднана державна фінансова інспекція повідомляє, що у І кварталі 2013 року заплановано проведення ревізій фінансово-господарської діяльності: Івано-Франківської міської клінічної лікарні № 1, Галицької центральної районної лікарні, комунального підприємства «Електроавтотранс» та комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром».

Переглядів: 2285 | Коментарів: 0 Детальніше >>

102 інформує

      Галицький РВ УМВС України в Івано-Франківській області інформує, що протягом тижня з 07.01.2012 р. до 12.01.2012 р. в журналі єдиного обліку зареєстровано 29 заяв і повідомлень громадян про вчинення кримінальних правопорушень. А саме, за вказаний період надійшло 3 повідомлення про смерть, 5 повідомлень про крадіжки майна, 6 повідомлень про погрози в ході сімейних сварок, 2 повідомлення про хуліганства, 2 – нанесення тілесних ушкоджень, 1 – пошкодження майна, 1 – підробка документів, 1 – шахрайство, 5 – інших подій. За вказаний період  сталось 3 дорожньо-транспортних пригоди.

Переглядів: 1329 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Доторкнутись до мудрості Кобзаря. Виставка творів Євгена Безніска.

     Вже не вперше в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» демонструються творчі роботи лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, заслуженого художника України Євгена Безніска.
Твори митця вражають майстерністю, глибоким патріотизмом, щирістю. За полотнами художника стоїть збагачена мудрістю, життєвим досвідом людина, яка любить життя, тішиться його радощами, але й сприймає без нарікань усі випробування і болі, які випадають на долю. Можливо, саме тому Євгенові Безніску близька творчість Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки.

Переглядів: 1238 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net