на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Галицька лікарня отримала лапароскоп

     30 січня 2013 року в хірургічному відділенні Галицької центральної лікарні сталася неординарна подія – презентація нового медичного апарату  – лапароскопу, яка відкрила нову сторінку в галицькій хірургії.  Присутніми тут були керівники району, міста, очільники  медичної галузі області та району, лікарі.

Переглядів: 1177 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вертепи у Бурштині

     Дух Різдвяних свят триватиме до Стрітення Господнього. Тож християни колядують,  веселяться, Новонародженого Христа прославляючи.
Минулого понеділка, після Богослужіння, у Бурштинському жіночому монастирі Святої Софії Премудрості Божої чернечої Родини Воплоченого Слова було представлено два вертепи, які підготували священнослужителі та сестри-місіонерки.

Переглядів: 1609 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Останнім часом все частіше ловлю себе на думці, що мені нічого сказати людям. Іронія? Пафосні заклики? Прохання чи застереження? Все це не має ніякого значення. Екзистенціалісти назвали б такий стан у суспільстві втомою від життя.

Переглядів: 932 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ РАЙОНУ накреслили на засіданні колегії Галицької районної держадміністрації

     Основне питання колегії – «Про підсумки виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 2012 рік, прийняття проекту Програми соціально-економічного розвитку району на 2013 рік, основні напрямки розвитку 2014-2015 рр., завдання Президента України, прийняті на Раді регіонів 25 грудня 2012 року».
Відзначено, що за 2012 рік район досяг певних позитивних результатів в економічній та соціальній сферах. Так, за підсумками січня-листопада 2012 року промисловими підприємствами району забезпечено зростання обсягу реалізованої промислової продукції на 20,5 % (на 35,5 % без Бурштинської ТЕС) до відповідного періоду 2011 року. Обсяг склав 5,3 млрд грн проти 4,4 млрд грн за січень-листопад 2011 р.
За 2012 рік виробництво м’яса у живій вазі склало 11,1 тис. тонн, що на 3,4 тис. тонн більше минулорічного показника. А виробництво молока збільшилося на 608 тонн і склало 2212 тонн, надій від корови збільшився на 1400 кг і склав 5995 кг молока.

Переглядів: 1137 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Перегорнімо сторінки нашої історії»

     «Хто не знає свого минулого – не вартий свого майбутнього». Ми повинні знати свою історію, омиту кров’ю і сльозами.
25 січня на базі Крилоської ЗОШ І-ІІІ ст. завідуюча бібліотекою-філіалом с. Крилос Оксана Федорняк провела урок-екскурс «Перегорнімо сторінки нашої історії», який був приурочений Соборності України та бою під Крутами. В заході взяли участь читачі бібліотеки – учні 1-9 класів місцевої школи. Вчитель історії Соня Питель докладно розказала дітям про січневі події 1918 року. Заступник партії ВО «Свобода» Богдан Бацвін подякував юним читачам за те, що вони люблять свою Батьківщину, свій край, не забувають і вивчають історію, культуру, бо ми сильний народ, ми єдина і нероздільна держава Україна.

Переглядів: 1175 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Волі народної дзвін

     29 січня у Дитятинській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулось вшанування Героїв Крут з нагоди 95-ї річниці жертв під Крутами, яке розпочалося виступом директора школи Б.Біласа. Учні 2-6 класів, гортаючи трагічні сторінки історії українського народу, повідомляли факти про трагічні події 1918 року, декламували вірші, виконували пісні. На заході були присутні вчителі, учні місцевої школи, майбутні першокласники, їхні батьки, рідні. Вшанування пам’яті Героїв Крут підготовила зав. бібліотекою села Дитятин Любов Білас.

Переглядів: 1384 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Величне свято

     Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Такою датою для України стало 22 січня 1919 р. – день ухвали Акту Злуки УНР і ЗУНР, якій судилося  навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.
Саме того зимового дня в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об’єднання двох гілок українського народу, розділених історичною прірвою. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України». Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.

Переглядів: 1202 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Крути – біль і слава України»

     Крути  - Голгофа  українського студентства, української молоді,  наша незагойна рана.
31 січня в читальній залі Галицької центральної бібліотеки проведено літературно-музичну композицію  «Крути – біль і слава України», присвячену загиблим під Крутами, які віддали своє життя в боротьбі за волю України.

Переглядів: 1184 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Соціальні гарантії мешканцям району

     Верховною Радою України  прийнято Закон України “Про Державний бюджет України на 2013 рік”.
Статтею 7 зазначеного Закону встановлено прожитковий мінімум для:
– працездатних осіб: з 1 січня –1147 гривень, з 1 грудня – 1218 гривень;
– осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 894 гривні,з  1 грудня –  949 гривень;
– дітей віком до 6 років: з1 січня  – 972 гривні, з 1 грудня – 1032 гривні;
– дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 1210 гривень, з  1грудня – 1286 гривень.

Переглядів: 973 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Оподаткування при відчуженні транспортних засобів

     ДПІ у Галицькому районі нагадує громадянам, що з 01.01.2013 не оподатковуватиметься дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів  рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла. В 2012 році відповідно до  Податкового кодексу було передбачено сплату податку з такого доходу за ставкою 1%. Дохід, отриманий від продажу протягом звітного року двох та більше об’єктів рухомого майна, оподатковуватиметься за ставкою 5 %.

Переглядів: 1098 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Лелеки» на крилах принесли перемогу

     Білий лелека один з найулюбленіших птахів. По-різному його називають на Україні: бусол, бузьок, гайстр, бацян. Та, мабуть , одна з найлагідніших  назв усе ж лелека  – птах, що приносить щастя, персонаж багатьох казок та легенд. В народі люблять лелек за їх красу і велич, відданість  й довір’я до людей.  Немає, очевидно, жодного птаха такого популярного і улюбленого в нашого народу, як лелека. Люди шанують лелеку за вірність і любов до Батьківщини.

Переглядів: 2460 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Зігріємо пернатих любов’ю та доглядом

     «Доброта та милосердя – це милість людського серця, розуміння, м’якість, співчуття, ніжність, любов та жалісливе ставлення до живого», – вважають гуманісти.
    Вже декілька років поспіль жителі села Бовшів мають змогу помилуватися лебединою красою. Зимують красені на річці Млинівка та на Бурштинському водосховищі. Коли зими з особливо сильними морозами, то птахи збиваються в багаточисельні зграї. Водойми не можуть їх прогодувати.

Переглядів: 1375 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До відома жителів району

     Протягом 2012 року в Галицькому районі виникло 74 пожежі (проти 55 за аналогічний період 2011 року), на яких загинуло 2 особи (проти 8 за аналогічний період 2011 року).
Пожежі зареєстровано в таких населених пунктах: м. Галич – 8, м. Бурштин – 13, с. Дем’янів – 16, с. Залуква – 6, с. Крилос – 3, смт. Більшівці – 2,  с. Вікторів – 2,  с. Комарів – 2, с. Кінашів – 2, с. Блюдники – 2, с. Жалибори – 2,  с. Яблунів – 2, с. Старий Мартинів – 2, с. Медуха – 2, с. Ганнівці – 2, с. Мединя, с. Тумир, с. Німшин, с. Слобода,

Переглядів: 959 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Дороги, дороги...

     Зійшов сніг і разом з ним – асфальт... Таку картину спостерігаємо, на жаль, кожного року. Ціле літо ремонтуємо, латаємо дороги, а за декілька зимових місяців вони перетворюються на жах для водіїв і пішоходів. Це вже не дороги, а скоріше напрямки до населених пунктів.
Дивуєшся, часом, з яким вмінням і віртуозністю об’їжджають водії численні вибоїни та ями. Скільки «теплих» емоційних слів лунає з їх вуст і вуст пасажирів на адресу дорожніх служб, влади…

Переглядів: 1144 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Адам Зелінський: Галицький провінціал

     Після публікації у газеті «Галицьке слово» за 11 січня цього року статті «Галичани – давній народ»  на сторінці  її Інтернет-версії появився цікавий коментар. Хоча він і анонімний, подаємо його повністю: «Якось дивно читати статтю відомого чоловіка під абсурдною назвою «Галичани – давній народ». При всій любові до всіх нас галичани не є окремим народом. Це теж саме,що говорити, львів’яни є окремим народом, кияни окремим і т.д. Треба думати».
Ми і задумались, але над тим,   як окремі наші співвітчизники не розуміють елементарних речей, які не можуть дійти до їхньої свідомості. Спочатку ми думали дати відповідь окремою статтею. Але ми не хотіли писати її зопалу, оскільки гарна і переконлива стаття має бути виношена, як дитина.  Це ми зробимо згодом.
 А поки що,    як відповідь на окрему думку, пропонуємо цікаву і повчальну, як на нас, публікацію польсько-австрійського письменника, науковця і громадського діяча Адама Зелінського про Галичину і галичан. Вона була надрукована у львівському журналі «Ї». Та щирість і безпосередність, з якою автор описує наш край, не може не захопити. І якщо він із таким походженням не боїться назвати себе галичанином, то що заважає це зробити нам, тим, кого ця земля породила.

Переглядів: 1159 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Увага! Магістральні електричні мережі! Напруга 220-750 тисяч вольт!

     До відома власників земельних ділянок, землекористувачів, керівників фермерських орендних підприємств, органів місцевої виконавчої влади!
На території районів Івано-Франківської області по землях с/г виробників та індивідуальних господарств проходять магістральні лінії електропередач напругою 220-750кВ, які мають важливе значення для забезпечення електроенергією народно-господарського комплексу Західного регіону України та ряду країн Європи.

Переглядів: 1986 | Коментарів: 0 Детальніше >>

4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком

     Цей день встановлений «Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями», а 15 лютого оголошено Всесвітнім днем онкохворої дитини.
Захворюваність на злоякісні пухлини безперервно зростає. Смертність від онкологічних захворювань в Україні займає друге місце після захворювань серцево-судинної системи. Ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка, з яких третину складають люди працездатного віку.

Переглядів: 1346 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ця небезпечна хвороба грип

     Збудник грипу – вірус, що локалізується у верхніх дихальних шляхах людини.  Навколо хворого утворюється заражена зона (близько 2-3 метрів) із максимальною концентрацію аерозольних частинок, що містить вірус. Тому зараження здорових людей відбувається безпосередньо з повітря, при тісному контакті з хворою людиною, через брудні руки та при спільному з хворим використанні предметів гігієни.

Переглядів: 1481 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пам’яті побратима

     Внаслідок важкої та тривалої недуги на 92-му році пішов з життя відданий син України, скромний, але надзвичайно жертовний патріот рідного краю Петро Савчук.
Народився Петро Степанович 30 січня 1921 року у селі Дубівці Галицького району Івано-Франківської області. Здобув освіту. За фахом – економіст.
У липні 1941 р. Петро стає членом ОУН, а згодом – станичним в селі Глибоке. В 1942 р. повертається на рідні терени, де тісно працює з районним провідником ОУН «Кармелюком». У березні 1944 р. призначається суспільно-політичним референтом Галицького повіту, а згодом направляється в суспільно-політичну реферантуру, до якої входили Галицький, Калуський та Долинський повіти. Працював під псевдо «Сербин».

Переглядів: 1539 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Змагаються школярі

     21 січня у двох залах м.Галича  проводилися змагання з волейболу серед школярів Галицького району. Виборювали путівки у фінал учні загальноосвітніх навчальних закладів  І-ІІІ ступенів. З юнацьких команд у фінал пробились учні Галицької ЗОШ №1 та Залуквянської ЗОШ.  Від команд дівчат путівки вибороли учні Галицької ЗОШ №1 та учні Галицької гімназії. В цей же час у 4 зонах (розподілених за територіальною ознакою) змагались за вихід до фіналу учні ЗОШ І-ІІ ст. 25 січня до Галича на фінальний тур прибуло 7 команд юнаків та 6 команд дівчат ЗОШ І-ІІ ст.
Результати змагань:

Переглядів: 1062 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net