на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
У галицькі села повертається світло

     Незабаром село Блюдники буде повністю освітлене. Про це повідомив сільський голова Іван Кузів.
Саме з його ініціативи та за фінансової підтримки районної влади на електричних опорах встановлять сучасні ліхтарі з енергозберігаючими лампами.
Роботи зі встановлення ліхтарів уже розпочали працівники Галицької філії РЕМ ВАТ «Прикарпаттяобленерго».

Переглядів: 1084 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Зимове одноманіття дається взнаки. Кількість негативних новин стабільно висока. Часом хочеться відшукати в Інтернеті такий ресурс, де можна було б прочитати тільки про щось хороше. Цікаво, чи додумався якийсь ідеаліст створити сайт виключно для позитивної інформації? Скоріш за все, ні, адже мрійники у наш час – непристосовані до життя фаталісти, які гинуть значно швидше за товстошкірих скептиків. Та й негатив продається краще. Хоча, можливо, ситуація кардинально зміниться:

Переглядів: 926 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чудотворна ікона

     Крилоська Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці знову мандрує від села до села. Її з трепетом чекають миряни у парафіях, щоб молитовно доторкнутися до образу Богородиці, який є чудотворним. Парох с. Нараївка о. Микола Цимбалістий з молоддю та багаточисельною церковною громадою зустріли Крилоську Чудотворну ікону Пресвятої Богородиці в с.Поділля, після чого парафіяни процесійно пронесли її селом до місцевого храму Різдва Пресвятої Богородиці. Протягом тижня в церкві зранку до вечора було людно, відправлялись Богослужіння.

Переглядів: 2356 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Альтернативний газ

     У Галичі відбувся семінар, присвячений виробництву природного газу зі сланцевих порід.
У ньому взяли участь підприємці, науковці, представники влади, керівники установ та організацій. Голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин наголосив, що питання є актуальним, оскільки стосується енергетичної безпеки України. Голова районної ради Петро Стрембіцький висловив сподівання, що зустріч збагатить присутніх знаннями про нові джерела енергії та дасть поштовх для співпраці компанії з місцевими радами.

Переглядів: 1160 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Хроніка діяльності влади

      Заступник голови облдержадміністрації Руслан Гусак провів нараду з представниками керівництва Бурштинської ТЕС і корпоративного центру компанії «ДТЕК» щодо перспективи роботи Бурштинської ТЕС, налагодження соціального партнерства з місцевими громадами області. Зазначалося, що у 2012 році Бурштинська ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго» виробила 9,6 млрд.кВт/год. електроенергії - майже на мільярд кВт/год. (11%) більше, ніж у 2011 році.

Переглядів: 989 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Сесія

     Відбулася сімнадцята (позачергова) сесія районної ради шостого скликання. На ній розглянули питання: «Про затвердження Зведеного плану природоохоронних заходів на 2013 рік, сформованого за рахунок повернутих коштів 2012 року». Після дебатів, зауважень та доповнень сесія вирішила прийняти даний план за основу і обговорити його на сесії через два тижні.

Переглядів: 860 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Майже на 8,5 млн.гривень наповнили казну галицькі платники податків в січні цього року

     До загального фонду державного бюджету поступило 2,0 млн.грн., з них податку на додану вартість 1,0 млн грн, податку на прибуток 0,4 млн грн, платежів за користування надрами 0,5 млн грн. Доведені завдання виконано на 108,2 відсотки. Податківці завдячують такими показниками сумлінним платникам податків. Про це повідомила під час зустрічі з платниками податку на прибуток  начальник ДПІ у Галицькому районі Олександра Верещак.

Переглядів: 965 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Умови добровільної сплати страхових внесків (якщо не вистачає трудового стажу для призначення пенсії)

     Останнім часом до управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі від громадян поступають запитання стосовно можливості їхньої участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування на добровільній основі. В першу чергу їх цікавить, яких потрібно документів для оформлення договору.
Перелік документів для укладання договору є в статті 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» .

Переглядів: 1797 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пам’яті Романа Пащина

     25 січня у Галицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 пройшов вечір-спомин, присвячений 75-річниці від дня народження Романа Пащина. Роман Прокопович після закінчення   історичного факультету Станіславського учительського інституту  працював учителем Блюдниківської середньої школи, завідувачем методичного кабінету, методистом Галицького районного відділу народної освіти. Він був одним із ініціаторів заснування Галицької художньо-ремісничої школи (тепер Мала академія народних ремесел). З 1981 до 2000 року був учителем історії Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1. 13 років років немає поруч із нами Романа Прокоповича, однак слід, який залишила  у житті  ця унікальна людина, навічно закарбується у нашій пам’яті.

Переглядів: 1769 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Україна читає дітям»

     Сьогодні у багатьох країнах світу бібліотечному обслуговуванню дітей та підлітків приділяється чимало уваги. Прийнято нові закони і плани з розвитку бібліотечного обслуговування дітей (Данія, Норвегія, Японія, Корея); з’явилися національні центри дитячого читання і літератури для дітей (Франція, Південна Корея); будуються нові, добре оснащені бібліотеки для дітей та підлітків (Сингапур, Нідерланди та ін.).
Все це і багато іншого робиться для покращення читання, особливо дитячого.

Переглядів: 1776 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Злилися воєдино поезія і мистецтво»

     Такий лейтмотив літературно-музичної композиції, яку підготували і провели учні Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич». Захід був присвячений 199-им роковинам від дня народження Тараса Шевченка.
Ведуча – учениця школи Надія Крижанівська, дует бандуристок (Ольга Ткачівська та Ліля Криницька) напрочуд гармонійно вводять присутніх у світ поезії великого Кобзаря. На стінах художні картини Євгена Безніска, лунає музика українських композиторів.

Переглядів: 1284 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Проблеми фермерів треба вирішувати спільно

     Народний депутат України Володимир Купчак від мажоритарного округу № 84, в який входять Тисменицький, Тлумацький і Галицький райони, зустрівся з фермерами Тлумаччини, щоб обговорити їхні проблеми.
Представники фермерських господарств відверто і гостро говорили про те, що фермерський рух як в Україні, так  і в районі поставлено на межу вимирання: допомога до села не доходить, населені пункти обезлюднились, населення катастрофічно скорочується, всюди безробіття і моральний занепад.

Переглядів: 1298 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ми – галичани

     Аналізуючи коментарі на сайтах газети «Галицьке слово» та «Лахтарі галицькі», бачимо, що тема галичанства так чи інакше зачіпає наших читачів. Щоправда відгуки швидше критичні, аніж схвальні. Однак ми за це  не дуже переживаємо, бо переконані, що ті, хто написане схвалює, переважно мовчить. Це, до слова, одна із галицьких рис.

Переглядів: 1457 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Діти, діти... або життєва історія про материнську любов

     Все, що тут написано, – відверта правда. Справжні імена не називаю з тієї причини, що героїню публікації знають багато людей у селищі, де вона народилася, виросла і сьогодні проживає.
… Прикарпаття. Тут розташоване невеличке мальовниче селище, яке навесні потопає у квітучих садах. У цьому населеному пункті проживає працьовита і дружна сім’я. Дружину звати Марія, а чоловіка – Михайло. Жили вони в дружбі та злагоді, мали трьох дітей – двох доньок і сина.
Йшли роки. Діти підростали.

Переглядів: 10066 | Коментарів: 773 Детальніше >>

Шановні учасники дорожнього руху!

     Погодні умови останнім часом дуже ускладнили процес дорожнього руху. Снігові замети, налипання мокрого снігу, дощ, утворення ожеледиці – все це негативно позначилося на статистиці аварійності. При цьому якщо додати нехтування водіями та пішоходами Правил дорожнього руху, то про безпеку на дорогах й не варто говорити.
Так, з початку року на дорогах Прикарпаття скоєно 224 дорожньо-транспортних пригоди.

Переглядів: 1135 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Заходи протипожежної безпеки

     Електроенергія забезпечує промисловість, сільське господарство та побут. А скільки тепер усіляких електроприладів, без яких не може обійтися жодна домогосподарка.
Також не слід забувати, що неправильно проведений електропровід, неполадки електромережі і електроприладів, а також недотримання правил протипожежної безпеки під час користування призводять до пожеж.

Переглядів: 1094 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спорт

     Настійльнй теніс
Нещодавно у спортивному комплексі м. Галича відбулась зимова першість району з настільного тенісу. Участь у змаганнях взяли команди сільських населених пунктів району.
В особистій першості серед чоловіків перемогу здобув Володимир Кава із села Насташине, другу сходинку завоював Олександр Тейсар з Галича, а третє місце завоював Михайло Дирда із села Залуква.

Переглядів: 1199 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net