на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
МОЛИТВА ДО МОВИ

     Mово! Пресвята Богородице мого народу! З чорнозему, рясту, любистку, м’яти, євшан-зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена!
Мово! Мудра Берегине, що не давала погаснути зеленому вогнищу роду нашого і тримала народ на небесному Олімпі волелюбності, слави і гордого духу.

Переглядів: 2604 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Минув ще один тиждень в Україні. І, як завжди, не без сюрпризів. Росія далі стверджує, що нам – труба. Путін заявив, що виводити Чорноморський флот з території України не збирається. І паралельно будує військово-морську базу у Новоросійську.
Серед найгарячіших тем тижня – справи Луценка й Тимошенко.

Переглядів: 1703 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Своє люби, чуже шануй!

     Мово моя дорогенька,
    лагідна, ласкава!
Вперше тя почув від неньки,
    як мя колисала...

Переглядів: 1486 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Подарунок медикам

     При сприянні міського голови міста  Галича Ореста Трачика для працівників відділення невідкладної швидкої медичної допомоги Галицької ЦРЛ придбано спеціальну медичну форму. Спецодяг включає теплу зимову курточку, літню куртку та штани.
Медичні костюми отримали працівники всіх чотирьох бригад відділення.
Тепер для наших медиків не страшні жодні морози.

Переглядів: 3176 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Управління праці та соціального захисту населення Галицької районної державної адміністрації повідомляє

     Верховною Радою України  прийнято Закон України “Про Державний бюджет України на 2012 рік”.
Статтею 12 зазначеного Закону встановлено прожитковий мінімум для:
● працездатних осіб: з 1 січня –1073 грн,з 1 квітня – 1094 грн,з 1 липня – 1102 грн, з 1 жовтня – 1118 грн,з 1 грудня – 1134 грн;

Переглядів: 1568 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Діяльність влади впродовж тижня

     Загалом минулий тиждень для керівників району, який розпочався з нарад із заступниками, був досить напруженим. Григорій Івасишин звернув увагу на вжиття заходів щодо покращення соціально-економічного розвитку району та забезпечення надання якісних послуг в галузях освіти, медицини, культури, соціальної сфери. Наголосив  на необхідності економії бюджетних коштів та своєчасному розгляді звернень громадян.

Переглядів: 1401 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щедрі весняні подарунки для малечі Галицького району

     Добігають останні зимові дні. Якими б суворими вони не були, та все одно з кожним днем все більше і більше відчувається, що скоро на порозі з’явиться весна. Оживе все навкруги, прокинеться земля, повернуться з вирію пташки, візьме у полон кожне серце і душу весна. Та важливими є зміни не тільки у природі, але й у нашому повсякденні.
Першою весняною ластівкою для Галицького району, а особливо дитячих садочків, є те, що для них вже «розпочалася» весна.

Переглядів: 2370 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ще раз про пільги

     Відповідно до змін, внесених Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей”, статтю 13 Закону України “Про охорону дитинства” доповнено такою нормою:
дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:
- безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
- щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

Переглядів: 1326 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Картки замість зарплати!

     Працівники шкіряного заводу (філія «Спілловер. Шкіряний завод» ТОВ з ІІ «Спілловер»), що знаходиться в місті Івано-Франківську, мітингують. Людям уже третій місяць не виплачують заробітної плати, мало того – навіть найближчим часом не обіцяють виплатити, а защораз дають квитанції про заборгованість. За три місяці підприємство у кожного «позичило» приблизно по 5 тис. грн. Найманих працівників з 29 грудня минулого року «попросили» піти у відпустки за свій рахунок, то ж вони сидять у домівках, і на що надіятися далі - не знають.

Переглядів: 1869 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Енергетики й надалі захищатимуть птахів

     2011 року ПАТ «Прикарпаттяобленерго» розробило та почало впровадження довгострокової природоохоронної програми зі збереження біорізноманіття «Лелека». Мета програми: організувати діяльність енергетиків з охорони білого лелеки на Прикарпатті шляхом підняття на металеві платформи гнізд, що влаштовані птахами на діючих електричних опорах.

Переглядів: 1854 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Відрядження в один кінець

     В Івано-Франківську презентували фотовиставку «Відрядження в один кінець». Її автор – харківський фотохудожник Володимир Оглоблін. Світлини експонували в Краєзнавчому музеї, це понад 60 робіт. Фотограф називає їх своєрідним фоторепортажем з колишніх радянських концтаборів, де десятиліттями утримувалися усі, кого комуністичний режим таврував “ворогом народу”. Більшість фото зняті в таборі «Алєскітовому».

Переглядів: 1303 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чи повернуться українці з-за кордону?

     В понеділок на Прикарпатті  обговорювали тему четвертої хвилі еміграції. “Заробітчани Івано-Франківщини: минуле і сьогодення” – тема науково-практичного семінару Української Всесвітньої Координаційної Ради, який відбувся в університеті нафти і газу. Проблему трудової еміграції досліджували місцеві науковці, а також вчені з Києва, Львова та Чернівців. Аби, бодай, частково її вирішити, переконані, необхідна участь держави та відповідні законодавчі зміни. Конкретні пропозиції у підсумку обговорення доповідей науковці направлять різним суб’єктам державної влади.

Переглядів: 1448 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Чи буде корабель з гордим ім’ям – «Прикарпаття»?

     Слово за міністерством оборони України.
В інтерв’ю газеті «Західний кур’єр» голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк заявив:
– Івано-Франківська область єдина в Україні, яка не має свого бойового судна-побратима за назвою. Був колись корабель з гордим ім’ям «Коломия», але його списали, на превеликий жаль. Даю офіційну заяву, можете розцінювати це, як офіційне звернення до керівництва Військово-Морських сил України. Івано-Франківська область готова взяти на повну шефську допомогу бойовий корабель, якому буде дана назва, скажімо, «Прикарпаття».

Переглядів: 1445 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спортсмен, активіст, міліціонер і… корупціонер

     Військова прокуратура Івано-Франківського гарнізону склала протокол за фактом корупційної діяльності військовослужбовця однієї з частин Внутрішніх військ, дислокованої на Прикарпатті.
– Відповідно до Закону України військовослужбовець не має права займатись будь-якої іншою оплачуваною діяльністю, крім власне виконання свого обов’язку, – зазначив військовий прокурор Івано-Франківського гарнізону майор юстиції Віталій Вдовитченко. – Однак працівники військової прокуратури встановили, що цей громадянин, підписавши контракт з Міністерством внутрішніх справ і перебуваючи на посаді стрільця з грошовим утриманням 2 тис. грн у місяць, систематично укладав договори з Івано-Франківською філією ПАТ «Укртелеком» на виконання різного роду робіт та отримував за це винагороду.

Переглядів: 1255 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Йосиф Сліпий – ісповідник Христової віри

     17 лютого минуло 120 років від дня народження Верховного архієпископа, предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Йосифа Сліпого. З цієї нагоди в церкві Різдва Христового в Галичі відбулася урочиста літургія, яку відслужив Галицький декан УГКЦ отець-мітрат Василь Завірач та священики деканату. Як наголосив у своїй проповіді о. Василь, найголовніші риси Йосифа Сліпого – велика любов до рідного народу, непохитна віра в Бога та глибока порядність. Переслідування і тюрми не зламали духу патріарха, він не йшов на компроміс із радянською владою, все своє життя змагав за утвердження Української Греко-Католицької Церкви.

Переглядів: 2186 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Нескорений провідник української нації

     Постать патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого має загальнонаціональне значення. Його ім’я вписане в історію України, як ім’я борця за волю народу. Його життя – це життя страдника нескореного народу, взірець служіння Богові. Великий мученик, який витримав 18 років більшовицької неволі, пам’ятав слова Святого Письма: «Не бійся нічого, що маєш витерпіти… Будь вірний до смерті, і дам тобі вінець життя» (Апокаліпсис 2,10).

Переглядів: 1634 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Коротко про події в області

     • Із 477 сільських рад Прикарпаття лише 8 є самодостатніми, решта – «на дотаціях». Про це повідомив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Роман Струтинський. За його словами, ОДА і облрада внесли відповідні пропозиції до Президента, Кабміну та ВРУ, щоб при проведенні адміністративно-територіальної реформи їх врахували.
• Працівники міліції затримали підозрюваних у нападі на голову податкової служби в Івано-Франківській області Віктора Рахміля. В грудні минулого року на перехресті вулиць Коновальця та Національної гвардії на головного податківця області серед білого дня напали двоє, коли він вийшов зі свого автомобіля. Після завданих Віктору Рахмілю ударів битою медики діагностували у нього  забійно-рвану рану черепа та струс головного мозку.

Переглядів: 1942 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Легендарна постать віку.

     Протягом майже семи років (1943-1950) без своєї держави, зброї, телефону, харчів і без жодної допомоги зі сторони інших держав Роман Шухевич (Тарас Чупринка) був Головним командиром майже 100-тисячної армії УПА в період запеклої збройної боротьби проти різних окупантів. Це в дійсності історичний феномен людини.
Народився Роман Шухевич (Тарас Чупринка) у 1907 році в містечку Краковець Яворівського повіту Львівської області.
 Закінчивши навчання в Українській академічнії гімназії у Львові, вступає до Львівського політехнічного інституту.

Переглядів: 1666 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ділимось досвідом

     “Українські словесники – це люди, котрі формують крила учневі”. Так сказав про учителів рідної мови патріарх поетичного слова Галичини Степан Пушик у Вікторівській ЗОШ І-ІІІ ступенів на зустрічі, шо відбулась 12 лютого у рамках семінару вчителів української мови та літератури.
Учасники семінару у свою чергу переконались у тому, що якщо у стінах школи живе дух любові і творчості, то її вихованцям судилось велике майбутнє. Цьому підтвердження – спілкування із Ярославом Ткачівським, поетом і прозаїком, піснярем, сатириком, журналістом, який, як і Степан Пушик, теж радо приїхав до рідної школи.

Переглядів: 1490 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Рідна мова – духовний скарб нації

     Міжнародний день рідної мови – день «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності» – був проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в столиці Франції. Вперше він святкувався 21 лютого 2000 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, вдруге, в 2001 році – в Афінах. В Україні це свято відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Переглядів: 3893 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До свята рідної мови

     З нагоди відзначення у районі Міжнародного дня рідної мови в читальній залі Галицької центральної бібліотеки 21 лютого 2012 року відбулася зустріч в літературній вітальні голови обласної національної спілки письменників України Євгена Барана з місцевими поетами та обдарованою молоддю. В рамках проведення заходу презентовано книгу Миколи Яцківа «Музей визвольних змагань Галицького району».
Євген Баран відзначив поетичний талант вихованців Галицької гімназії Роксоляни Мацьків і Михайла Качанського та побажав юним поетам натхнення і нових творчих злетів.

Переглядів: 1930 | Коментарів: 0 Детальніше >>

МОЯ МОВА…

     Українська мова… Цікаво, де вона народилась, звідки взявся один з найбільших скарбів людства?.. Стійте, не відповідайте. Я знаю відповідь сам. Це, напевне, Чугайстр довгими роками збирав карпатську росу, пізніше бігав понад хмари і тихесенько крав там ще  непорочні промені сонця. На завершення  додав звук трембіти і смак ожини та відніс до нявки, щоб колихала.  А в неї наша мова увібрала в себе пісню,бо Нявка  перед сном співала їй тих пісень силу-силенну. Та одного разу звіявся сильний вітер і відібрав мову в Чугайстра. Носив її по всьому світу, а коли стомився, то залишив десь на кручі Дніпра.

Переглядів: 1383 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Слово наше рідне

     День рідної мови проводили 21 лютого наймолодші школярі - вихованці  Бурштинського навчально-виховного комплексу. Вони змагались у конкурсі під назвою “Рідна мова калинова”,  у майстерності декламування поетичних творів.
З кожного класу було по декілька читців. Всі діти були одягнені по-святковому, у вишиванках. Звичайно, жодне свято не обходиться без пісні, що є частиною  життя нашого народу і засвідчує глибоке мистецтво звуку та слова. Тож у залі лунали  українські пісні.

Переглядів: 2529 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У мові – вся доля народу!

     Щороку 21 лютого відзначаємо Міжнародний день рідної мови. З нагоди цього свята у Залуквянській бібліотеці-філіалі проводилось святкування.
З вступним словом виступила бібліотекар Марія Барановська, якаознайомлила дітей  з історією виникнення свята рідної мови. Для них було організовано книжкову виставку. Під час свята використовувалися крилаті вислови про мову, усна народна творчість, прислів’я, приказки. Діти були активними, читали напам’ять поезії, прозові твори українських письменників. В святкуванні взяли участь учні 4-Б класу Залуквянської ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Уляна Наконечна).

Переглядів: 1971 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про здійснення обов’язкового технічного контролю тракторної техніки

     Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 року №1201 «Про затвердження порядку здійснення обов’язкового технічного контролю тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів» у Галицькому районі черговий раз здійснюється обов’язковий технічний контроль механізмів.
Чим різниться процедура здійснення контролю у цьому році від попередніх років, ми поцікавилися у головного державного інспектора ДТН ОДА в Галицькому районі Богдана Олійника.

Переглядів: 2267 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Кубок В.Ватащука повернувся у Вікторів

     Кажуть, що людина живе доти, допоки її пам’ятають. Коли так, то четвертий розіграш перехідного кубка Ватащука з волейболу став гідним внеском у скарбницю пам’яті нашого краянина Василя Івановича.
Першими володарями перехідного кубка були команди Крилоса (2009р.), Вікторова (2010р.), Галича (2011р.).
19 лютого в Комарові в спортивній залі школи пройшов волейбольний турнір.

Переглядів: 1893 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Об’єднана опозиція перемагає, а «сильна» влада програє

     Показовими стали позачергові вибори до Житомирської обласної ради. У Червоноармійському районі переміг єдиний кандидат від об’єднаної опозиції Дмитро Кропачов, член «Фронту Змін».

Переглядів: 1318 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До уваги платників податку на додану вартість

      З 1 січня  2012 року розпочалася реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних,  де сума податку на додану вартість  в одній податковій накладній становить  понад 10 тис.гривень.
Податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.

Переглядів: 1408 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Штрихи до портрета

     Як швидко плине час! Золотими віхолами відшуміла осінь,білими хуртовинами і тріскучими морозами вітровіє зима, а он і весна-красна розлиється зеленою повінню, а тут – дивись, уже й літо на порозі.
Скільки тих зим і весен Мельникович Ганни Михайлівни, вчительки початкових класів Височанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, відданих рідній alma-mater.

Переглядів: 1842 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ВАТ «ГАЛИЦЬКА СІЛЬГОСПТЕХНІКА»

     Повідомляємо, що позачергові збори акціонерів ВАТ «Галицька сільгосптехніка» відбудуться 20 квітня 2012 року о 10:00 год. в приміщенні адміністративного корпусу ВАТ «Галицька сільгосптехніка» за адресою: 77160, Івано-Франківська область, Галицький район, село Залуква, вул.Галицька, 38.
Реєстрація акціонерів проводитиметься з 9:00 до 10:00 год. в день та за місцем проведення зборів.

Переглядів: 1728 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Іван Комиглева: "Про патріота"

     За столом у ресторані, яко раз навпроти,
Сіли собі й балакають друзі-патріоти.
Про політику, як звикло, то є модно нині,
Про жінок і про погоду, про нафту в Долині.
Про футбол, про Єврокубок, наші перспективи…

Переглядів: 1601 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net