Вшановано учасників бойових дій на території інших держав…
В м.Галичі пройшли урочистості з нагоди відзначення в районі Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У церкві Різдва Христового відслужили літургію та поминальну панахиду за тих, хто не повернувся з «гарячих точок» планети. Представники районної влади, учасники бойових дій в Афганістані, члени їх сімей поклали вінки та квіти до пам’ятника воїнам-афганцям та вшанували пам’ять за загиблими хвилиною мовчання.
У кожній системі, а особливо в інформаційній, деталі – складова чи не найважливіша, проте не оцінена належним чином. Потоки новин буквально «проковтнули» людство: повідомлення про події поширюються із шаленою швидкістю та не дають спочити ні вдень, ні вночі. Інформація втомлює і водночас викликає залежність. Вона прискорює темп життя, творить новий тип людини – активного елемента комунікаційної системи, невтомного творця/споживача новин з такими неодмінними атрибутами, як мобільний телефон, нет-бук і, звісно ж, «синдром менеджера».
Війна. Чужа. Неждана. Непотрібна. Неоголошена. Жорстока. Таким для нас, юних, є уявлення про афганську війну. Традиційним в нашій школі є відзначення дня виводу військ з Афганістану. Для нашого села афганська війна не просто жорстока подія, яка відбувалася десь там, в далекій спекотній країні, де воювали наші співвітчизники. Для нас – це війна, яка хлинула невимовним болем і тугою в сім’ю Легінів та в душу кожного жителя Бовшева, коли наймолодшого сина Михайла привезли квітневого дня на рідну землю страшним вантажем «200» у «чорному тюльпані». На похорон зійшлося все село і мешканці довколишніх поселень. За юним життям плакали люди, природа, встеляючи останню путь опалими пелюстками буйно розквітлих в ту трагічну весну дерев.
Обговорено питання створення нових спеціальностей в Бурштинському енергоколеджі ІФНТУНГ
20 лютого 2013 року голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин провів зустріч, у якій взяли участь ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський, доктор біологічних наук, професор, член Національної комісії з радіаційного захисту населення при Верховній Раді України, академік Української екологічної академії і Міжнародної академії фундаментальних основ буття Алла Горова та директор Бурштинського енергетичного коледжу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олександр Джура.
20 лютого 2013 року під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Володимира Бродовича відбулося засідання трьохсторонньої соціально-економічної ради, присвячене Всесвітньому Дню справедливості. У засіданні взяли участь представники профспілкових організацій району, органів державної влади, керівники відділень соціальних фондів, роботодавці районного центру зайнятості. Перший заступник голови адміністрації Володимир Бродович зазначив,що Всесвітній День соціальної справедливості дає можливість привернути увагу усіх небайдужих до вирішення питань соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості та соціального добробуту всіх громадян України.
Відбулася нарада-семінар з виконання соціальних ініціатив Президента України
18 лютого голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин взяв участь в нараді-семінарі з питань виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича та урядових реформ в різних галузях, яка відбулася в м.Рогатині під головуванням Михайла Вишиванюка - голови облдержадміністрації. Учасниками цього представницького зібрання були голови райдержадміністрацій, члени Регіонального комітету з економічних реформ облдержадміністрації, начальники профільних департаментів облдержадміністрації.
Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, будуть подавати до органів державної податкової служби електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Для цього є два шляхи виконання вимог законодавства: перший – доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації, другий – придбання реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми.
У зв’язку із змінами, внесеними до «Порядку формуваня та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8.10.2010р. №22-2, затвердженими постановою правління ПФУ 10.12.2012р. № 24-1, управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі доводить до відома страхувальників району для використання в роботі перелік інтернет-ресурсів, на яких розміщено програмне забезпечення АРМ «Єдиний внесок» версії 119:
Вперше про Гуцульщину Леся Українка дізналася з розповідей дядька М. Драгоманова та своєї матері, письменниці Олени Пчілки. Ці діячі підтримували великі зв’язки з видатними людьми Галичини. На жаль, Олена Пчілка так і не побувала на Гуцульщині, хоч її постійно запрошував знайомий фольклорист М. Бучинський. Влітку 1875р. її брат, вчений М.Драгоманов, побував у селі Микуличин, там придбав різні гуцульські вироби, зокрема жіночі прикраси, які носили сестра і маленька Леся.
Вирішуємо питання соціальної справедливості разом!
Всесвітній день соціальної справедливості сприймають як один з інструментів досягнення соціального діалогу для формування справедливо влаштованого суспільства. Саме тому всі профорієнтаційні заходи, проведенні 20 лютого 2013 року Галицьким районним центром зайнятості, приурочені цьому Дню. У них взяли участь 198 осіб. Справедливість – це невід’ємне право кожної людини. Особливо це відчувають молоді люди. Для того, щоб бачити їх успішними і благополучними в майбутньому, щоб їм були доступні всі соціальні блага, спеціалісти Галицького РЦЗ Л.Сірко, Н.Гамлява проводять систематичну цілеспрямовану роботу.
Днями провела презентацію своєї першої книжки молода бурштинська авторка Христина Сирова. Містично-пригодницький роман «Біла ворона в чорному» нещодавно вийшов друком у сучасному молодіжному видавництві «Чорнильна хвиля».Попередньо свої твори Христина друкувала в періодиці та на Інтернет-форумах. У двох літературних конкурсах видавництва зайняла призові місця і її поетичні твори ввійшли у дві збірки разом із ще 15-ма авторами.
Співпраця між такими партнерськими організаціями як Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів, Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства культури і туризму України та Української бібліотечної асоціації дозволила реалізувати проект «Бібліоміст», який був підписаний у Києві 8 грудня 2008 р. і на підтримку якого Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Метою такої ініціативи є підтримка вільного громадського доступу до комп’ютерів та Інтернету у всьому світі і подолання цифрової нерівності.
Модерний європейський живопис – саме так охарактеризували твори відомого митця, члена Національної спілки художників України Едуарда Ніконорова мистецтвознавці та організатори виставки, що відкрилася в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич». Художник родом з Білорусі, навчався в Краснодарському художньому училищі, Київській академії мистецтв (монументальне відділення). 15 років Е.Ніконоров жив і працював у Празі (Чехія).
Коли ми хворіємо, то змушені звертатися за допомогою до іншої людини: рідного або чужого, який віддасть нам частинку себе. Саме в даруванні і полягає частковий сенс слова «донор». Незабаром на Прикарпатті відбудуться “Дні донора”. Про брак донорської крові крові в обласному центрі та можливі шляхи вирішення цієї проблеми розповів кореспонденту “Галицького слова” міський позаштатний спеціаліст з переливання крові Ярослав Козань.
Люті морози, котрі панують на Прикарпатті, призвели до значного зростання пожеж у сільській місцевості. Здебільшого причиною таких випадків, є порушення правил протипожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. З п’яти пожеж, котрі зареєстровано в Галицькому районі з початку 2013 року, три виникли через перегрів печей, та неправильне користування ними.
Рак ротової порожнини проявляється як розростання або виразка тканин порожнини рота, що довго не загоюється. Під загальним поняттям “рак порожнини рота”, зазвичай, маємо на увазі цілий ряд захворювань, включаючи рак губи, язика, слизової оболонки щоки, дна порожнини рота, твердого або м’якого піднебіння, ротової частини горла. Якщо ці захворювання не виявлено на ранній стадії, вони можуть становити загрозу життю хворого.
До Всесвітнього дня водно-болотних угідь заступник директора з наукової роботи Галицького національного природного парку Володимир Бучко і методист Іван Голійчук провели презентацію територій Бурштинського водосховища і долини р. Дністер для учнів Бовшівської ЗОШ І-ІІ ст. На цих угіддях зимує понад 1 % (до 3 тисяч особин) європейської зимової популяції гоголя, занесеного до Червоної книги України та до 25 % (150 особин) української зимової популяції креха малого.
14 лютого минуло 62 роки від дня загибелі у Вікторівському лісі воїнів УПА Павла Когуча, Ярослава Глума, Ігоря Скрентовича. Вшанувати пам’ять полеглих до символічної могили прийшли працівники сільської ради, бібліотек, Будинку культури та небайдужі жителі села. Відбулося скорботне віче, лунали стрілецькі пісті.
Нещодавно в Народному домі м.Галича відбулася конкурсна програма «Міс та містер гімназія – 2013», присвячена дню закоханих. У різноманітних конкурсах юнаки і дівчата демонстрували артистичність, оригінальність, комунікабельність, дотепність. Усі учасники були удостоєні титулів і нагороджені грамотами та цінними подарунками відділу у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації.
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))