на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Батько рідного слова

     З кожним приходом весни щораз до нас ближчою стає знаменна дата, коли виповниться 200 років від дня народження талановитого художника, геніального поета, великого борця за кращу долю свого народу. Життєвий шлях Тараса Шевченка уособлював долю власного народу. Він відчув повною мірою на собі ярмо кріпацтва. У своїй поетичній збірці “Кобзар”, що вийшла друком 1840 р. у Петербурзі, поет не тільки висловив те, що наболіло, а й зробив важливий внесок у створення української літературної мови, що була об’єднавчим чинником для всіх українців.

Переглядів: 1375 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Вижити у світі, який створив Бог, не так і важко. Достатньо добувати собі їжу, забезпечувати теплий безпечний нічліг та бути обережним. Але людина – істота унікальна, наділена часткою божественного Розуму. Тож не дивно, чому вона звикла так багато запитувати, шукаючи причини свого існування. Справжня складність полягає не так у самообмеженні, як у неможливості бути самотнім і, відповідно, необхідності навчитися контактувати з іншими людьми.

Переглядів: 1277 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щодо порядку декларування доходів громадян, отриманих в 2012 році, галичани дізналися під час сеансу телефонного зв’язку”гаряча лінія”

     Державна податкова інспекція в Галицькому районі  у  редакції газети „Галицьке слово” провела „гарячу” телефонну лінію з питань декларування доходів громадян за участю заступника начальника ДПІ в Галицькому районі Канюки Сергія Олександровича, начальника відділу оподаткування  фізичних осіб Петровського Миколи Івановича, завідувача сектору взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Чернецької Лесі Михайлівни.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

Переглядів: 1242 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Григорій Івасишин: «Є КАДРИ, Є РЕЗЕРВИ, Є БАЖАННЯ – БУДЕМО РУХАТИСЯ ДАЛІ»

     Про підсумки соціально-економічного розвитку району у 2012 році та завдання на 2013 рік розповів голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин під час прес-конференції для обласних і місцевих ЗМІ, яка відбулася минулого понеділка.
У своєму всупному слові Григорій Михайлович охарактеризував соціально-економічну ситуацію району, проаналізував досягнення за 2012 рік та накреслив плани роботи на 2013 рік, наголосивши, що робота Галицької районної державної адміністрації спрямована на реалізацію в районі Програми економічних реформ, соціальних ініціатив, ініційованих Президентом України Віктором Януковичем.

Переглядів: 1762 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Еммаус (Нікополь) – місце, де Воскреслий Христос переламав хлібину

     У той же день двоє з них йшли в село, віддалене стадій на (сто) шістдесят від Єрусалима, зване Еммаус, і розмовляли між собою про всі події.
І коли вони розмовляли, і розпитували один одного, підійшов Сам Ісус, і пішов разом із ними. Але очі їх були стримані, щоб Його не пізнали ...
І наблизились вони до села, куди йшли, і Він удавав, ніби хоче йти далі. А вони не пускали Його й намовляли: зостанься з нами, бо вже вечоріє.
І Він увійшов, щоб бути із ними. І коли сів Він із ними, то взяв хліб, поблагословив, і подав їм. Тоді відкрилися в них очі, і пізнали Його.
(Лк.24,13-31)

Переглядів: 1475 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Батьківська хата Тараса Шевченка

     Було це в 1817 році. Тоді трирічний Тарас, батько, мати, сестри Катерина та Ярина, брат Микита жили в тісній дідовій хаті. Хата  була маленька, а пожильців – як у маківці зерняток...
 На цьому ж таки кутку жив селянин Тетерюк. Якось пішли чутки, що він продає хату. Звичайно, кому, як не Шевченкам, її купити. Юрмитись в одній халупі було прости несила. Але де взяти грошей? Та на поміч Григорію прийшла уся родина Шевченків і хату було куплено. Хоча  ходили чутки, що то Яким Бойко купив хату для свого зятя.
 Хата, хоч  і старенька, кособока, з підсліпуватими двома віконцями, здавалася Шевченкам просторою світлицею. У хаті була піч, лежанка, піл, по під стінами стояли лави, ослін. Оце і всі меблі. Але, що і казати, і така господа здавалася діткам розкошами: є де побігати та й спати не так уже тісно.

Переглядів: 14597 | Коментарів: 10 Детальніше >>

Борець за волю

     Історія життя Тараса Шевченка – це  боротьба за самостійну Українську державу, бо тільки «…в своїй хаті своя правда і сила, і воля». Воля легко не дається. Потрібна боротьба. Т. Шевченко в своїх поезіях висловив глибинні почуття і потреби свого народу. В його творах не тільки свята правда, а й попередження потомкам не забувати уроки історії. Високу ціну приходиться платити Україні сьогодні через загублену духовність, яничарство, постійні пошуки винних, роз’єднання національних зусиль і розбрат. У поезії «Розрита могила» Тарас Шевченко пише:...

Переглядів: 2914 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Чи знаємо ми Т. Шевченка?»

     Є у нашій українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім’ям для нас, українців, стало ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія от уже понад сто п’ятдесят років викликає в людях почуття гордості і з

Переглядів: 1665 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Скарби жіночої долі

     9 березня народилася талановита жінка, поетеса Любов Бойко.  Коріння її роду у  благословенному краї  галицького Опілля у селі Нижня Липиця Рогатинського району. Від батьків вона перейняла любов до рідної землі, рідного слова і вроджену інтелігентність, а  від давнього роду Людкевичів – шляхетність.

Переглядів: 1334 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Творити добро

     Турбота про дітей – наш найперший обов’язок, а особливо, коли йдеться про дітей з функціональними обмеженнями, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме для цього в районі створена громадська організація «Служба спілкування між інвалідами», яку очолює небайдужа  людина – Оксана Макеєва. Організація тісно співпрацює із службою у справах дітей райдержадміністрації  (Е.Думан) з питань захисту законних прав та інтересів дітей пільгових категорій, організації їхнього змістовного дозвілля.

Переглядів: 2139 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тут пройшло моє дитинство, з ним я на побачення іду

     Під таким девізом нещодавно у Медухівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулася зустріч випускників. Святкування почалося з церкви, в якій о. Василь Чередарчук відправив молебінь за здоров’я випускників, учителів та учнів.
Зробивши фотографію на згадку, повернулися до школи, яка гостинно відкрила свої двері.
У святково прибраній залі відбулась урочиста частина зустрічі, яку підготували Г. Мислюк та Л. Гарматюк.
З вітальним словом виступив директор школи М. Юркевич, сільський голова (він же і випускник школи) І. Вітовський.
Про своє життя розповідали колишні випускники, а також поділились спогадами про шкільні роки.

Переглядів: 1386 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Людина починається з добра!»

     На таку тему нещодавно проведено виховний захід у Староскоморохівській ЗОШ І-ІІ ст. У цей день на базі школи проходив районний семінар учителів початкових класів (методист РМЦ Оксана Шевчук).
Доброта, людяність, щирість відчувалися скрізь. На уроці і на заході панувала атмосфера любові до людей та всього живого на землі.
Виступу учнів передувала презентація «Це все створив Господь». Вона налаштувала присутніх на роздуми, дала можливість задуматися над людськими чеснотами.

Переглядів: 1440 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про біометричні паспорти в Україні

     http://ye.ua/images/news/_1353427582.jpg6 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Відповідно до цього Закону в Україні розпочато процес поступового впровадження документів, що міститимуть безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документу.
Оформлення і видачу паспорта громадянина України здійснює розпорядник Єдиного державного демографічного реєстру - територіальний підрозділ Державної міграційної служби України. Такі підрозділи, які громадяни часто називають «паспортними столами», створені і функціонують у кожному райцентрі Івано-Франківської області, а також в Івано-Франківську.

Переглядів: 1743 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спорт

      22 лютого в приміщенні спортивного комплексу м.Галича відбулося урочисте відкриття районної спартакіади серед працівників установ та організацій.
Учасників спартакіади привітали керівник апарату районної державної адміністрації Надія Кицела, начальник загального відділу районної ради Любомир Лавер, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Чабак. Зокрема, Надія Кицела зазначила, що в районі завжди приділялась належна увага розвитку фізичної культури і спорту, такі заходи зміцнюють здоров’я, сприяють організації активного відпочинку. Вона побажала учасникам сил, наполегливості, наснаги і великих спортивних перемог.

Переглядів: 1224 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Презентація проекту

     Нещодавно в Залуквянській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася загальношкільна конференція, на яку були запрошені представники батьківської громадськості, відділу освіти РДА, сільської влади та учні 10-11 класів. Основне питання, яке виносилося на розгляд, – це презентація проекту «Влаштування спортивно-хореографічної зали в селі Залуква».     

Переглядів: 1674 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вчинки вандалів

     – В районі вулиці Коновальця в місті Бурштині з неділі на понеділок було вчинено зумисне  хуліганство. Невідомі поперевертали смітники та понищили огорожу з профілів  довкола них. Наслідки такого вчинку обходяться для міського бюджету та комунального господарства досить дорого. З часу створення майданчика для контейнерів не минуло й року, – розповідає начальник житлово-експлуатаційного господарства Роман Мельничук.

Переглядів: 1015 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Профілактика гострих кишкових інфекційних хвороб

     З наближенням весни частішають тривалі опади дощу, настає танення криги льоду, снігу що сприяє виходу води з берегів річок на території Галицького району.
Не забуті випадки повені 2008р жителями населених пунктів м. Галич, сс. Мартинів, Тенетники, Водники, Тустань, Дубівці, Маріямпіль, Залуква, Колодіїв, Поплавники, Блюдники, Ганівці.

Переглядів: 1814 | Коментарів: 0 Детальніше >>

12 березня – Всесвітній день боротьби з глаукомою

     Глаукома хворобою, яка на сьогоднішній день веде до невиліковної сліпоти.
В цілому по Україні поширеність цього захворювання серед дорослого населення складає 37.0% на 10 тис.населення, що приблизно відповідає світовому рівню. Виявлення хворих глаукомою серед дорослого населення складає 0.47% на 100 оглянутих. В районі на диспансерному обліку знаходиться 313 хворих на глаукому.

Переглядів: 1077 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пам’яті волейболіста

     П’ятий рік поспіль проводяться змагання з волейболу на кубок пам’яті Василя Ватащука. 3 березня в спортивній залі  Комарівської ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов волейбольний турнір. У заході взяли участь команди із Брині, Вікторова, Залукви, Медині, Комарова (юнаки та ветерани).
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять ветерана спорту.
Ігри за головний приз, перехідний кубок та нагороди проводилися у двох групах за круговою схемою.

Переглядів: 1116 | Коментарів: 0 Детальніше >>

День військово-патріотичного виховання

     «Захищати Вітчизну -- це справа для справжніх мужчин! Це не просто слова: честь, кар’єра, звання або чин. Захищати Вітчизну – то Вічний вогонь у вінках, то зі всіх почестей честь, то професія, хлопці, така ...». Саме під таким гаслом нещодавно у Дубовецькій ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар-практикум для викладачів предмета «Захист Вітчизни».

Переглядів: 1184 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net