на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Неординарна постать в історії Галичини

     Швидко минає час, змінюється життя, та незмінною залишається дорога, яка вміло поєднує в єдине вчора, сьогодні і завтра. Дорога, яка веде до школи…Сьогодні в школі змінилося все: концепція,  статус, державні стандарти, але такою ж, як і колись, залишається місія навчального закладу - бути освітнім центром населеного пункту.

Переглядів: 862 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Свій сьогоднішній матеріал хочу розпочати з подяки. Спасибі моєму народові за його мужність і витривалість. Спасибі за те, що він рятує своїх чоловіків, не шкодуючи сил і ресурсів. Що вміє жити за мізерні соціальні виплати і при цьому залишатися добрим та щедрим. Що відроджується у дітях, які змалку привчаються розпізнавати брехню і боротимуться з нею. Принаймні багато хто, а це вже заслуговує на повагу. Спасибі, що ти, народе, тримаєшся у часи, коли світ мало переймається твоєю долею, а власні очільники зраджують тебе гірше від Юди. 

Переглядів: 745 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галич відвідала польська делегація

     21 березня 2015 року голова райдержадміністрації Ярослав Бартків зустрівся з делегацією повіту Львувек Шльонський Республіки Польща на чолі з віцестаростою повіту Збігнєвом Гжешковим. У зустрічі взяли участь також представники районної влади та директори навчальних закладів району.Ярослав Бартків висловив сподівання, що Польща підтримає Україну на шляху до Євросоюзу: «Український корабель впевнено розвернувся у сторону Європи. 

Переглядів: 735 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Не ухиляйся від мобілізації – шукатимуть!

     23 березня начальник Галицького РВ УМВС України в Івано-Франківській області Андрій Воробчак розповів про те, як несуть службу в зоні АТО міліціонери та яке чекає покарання на тих, хто ухиляється від призову.Оскільки працівники міліції не підпадають під мобілізацію, Андрій Воробчак пишається, що вони як добровольці несуть службу в зоні АТО в рядах спеціального зведеного загону.

Переглядів: 788 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Колегія районної державної адміністрації

     24 березня голова Галицької РДА Ярослав Бартків провів чергове засідання колегії, участь в якому взяли голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, заступники голови, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, керівники установ та організацій району, міський, селищний, сільські голови рад, керівники правоохоронних органів та сільськогосподарських підприємств району, представники ЗМІ. 

Переглядів: 667 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Росія направила інформаційну артилерію на українського Прем’єр-міністра

     Нестійке перемир’я та затишшя на донбаському фронті Російська Федерація використовує для дискредитаційної кампанії проти своїх ворогів в українській владі. Мета зрозуміла - розвалити парламентську коаліцію,частково розпустити нинішній Уряд та призначити проросійського Прем’єр-міністра.Росії не вдалося захопити Україну через військове втручання: відновлена армія зупинила і стримує агресора. Але навряд чи Володимир Путін і російські олігархи відмовились від планів залишити Україну у сфері свого фінансового і політичного панування. 

Переглядів: 695 | Коментарів: 0 Детальніше >>

про допомоги постраждалим і переміщеним

     З 14 листопада 2014 року при районній державній адміністрації діє комісія з розгляду питань надання грошової допомоги постраждалим та внутрішньо переміщеним особам, основним завданням якої є розгляд заяв для надання грошової допомоги постраждалим та внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року №535 «Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції». 

Переглядів: 674 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Забезпеченість домогосподарств Прикарпаття товарами тривалого користування

     Наприкінці 2014 року працівниками Головного управління статистики в області проведено вибіркове опитування членів домогосподарств щодо забезпеченості товарами тривалого користування, наявність яких створює комфортні умови для життя та свідчить про достатній рівень матеріального добробуту сімей.Одержана інформація вказує на певні позитивні зміни у рівні добробуту населення.

Переглядів: 733 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Свято повернення у рідну стихію

     У Центрі реабілітації диких тварин завершується лікування і утримання канюка звичайного, білих лелек, повзика та котів лісових. У зв’язку з цим Галицький національний природний парк оголошує  День відкритих воріт - Свято повернення у рідну стихію.Запрошуємо наших меценатів, журналістів, усіх бажаючих відвідати Галицький національний природний парк!Допоможіть забезпечити тварин зерном пшениці, кукурудзи, проса, льону, ріпаку, соняшникового насіння.

Переглядів: 667 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Молитва князя Ігоря – взірець красномовства

     Молитва або покаянна  промова князя  Ігоря, вміщена в оповіді про  похід  цього  князя  на  половців у Київському літописі під 1185 роком. Ігор на полі бою виголошує сповідь про свої гріхи. Оточені зусібіч русичі, спішившись, відчайдушно обороняються, проте поразка Ігоревого війська неминуча. Першими почали тікати тюркські союзники русичів – кінні ковуї.  Поранений Ігор кинувся навздогін, але не зміг зупинити втікачів. А коли князь повертається до своїх, то потрапляє у полон.

Переглядів: 870 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Як уродженець Галича став дрогобицьким бургомістром?

     На сайті м. Галича у розділі «Уродженці міста» увазі читачів пропонуються тільки три особистості: Лев Гузар, Ксенофонт Охримович та Діонісій Дорожинський. Зрозуміло, що такого роду постатей є більше, але навіть у цьому короткому списку допущено неточності. По-перше, Лев Гузар не є уродженцем Галича. На це місце міг «претендувати» його син Ярослав, але за останніми даними   він народився у м. Станіславі.

Переглядів: 1031 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Незабутня екскурсія

     4 березня 2015 року  24 учні  10-11-х класів  Галицької № 1 та № 2, Залуквянської,  Дубовецької,  Маріямпільської, Мединської , Більшівцівської, Крилоської ЗОШ I-III ст., які проходять трудову та професійну підготовку у Галицькому міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, побували на профорієнтаційній екскурсії. 

Переглядів: 643 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Нехай вічно струмує чиста вода

     Вода є унікальним елементом земної поверхні, і саме через наявність великої кількості води нашу Землю також називають «блакитною планетою». Незважаючи на таку її кількість, більша частина води міститься в океанах та морях, і тільки 0,6 % загальної кількості живильної вологи придатні для споживання. Вже сьогодні існує загроза виникнення та загострення проблем із питною водою на кшталт проблем з використанням енергоносіїв, таких як нафта, газ та вугілля. 

Переглядів: 1125 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Операція «Первоцвіт – 2015»

     Із приходом першого весняного місяця оживає природа… Після перших тендітних підсніжників земля заквітчується витонченими зірочками мініатюрних пролісків, духмяними червоно-фіолетовими дзвониками медунки, яскраво-блакитними квітками печіночниці. У ярах та вологих місцях рясно розцвіте білими келихами білоцвіт весняний, яскраво засиніє зубниця залозиста. Степові схили вкриються яскраво-золотистим горицвітом, великими фіолетовими дзвониками сон-трави, ніжно-жовтими суцвіттями первоцвіту, вишуканими синіми квітками півників із різнобарвними пухнастими борідками на листочках оцвітини. 

Переглядів: 744 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Хочемо жити в чистому місті…

     Третій рік поспіль активісти міста Галича влаштовують прибирання у місцевому парку. Цьогоріч дана акція відбудеться у два етапи. Так, в акції 7 березня взяли участь 12 жителів міста. Небайдужі зібрали сміття у парку.  Хочеться виокремити Василя ( 7 років) та Юлію (10 років). З одного боку,  добре, що діти такого віку долучилися до прибирання. З іншого ж, нам, дорослим, було соромно, що їм доводиться збирати сміття, розкидане старшими.

Переглядів: 708 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Візьми на себе свій хрест і йди слідом за мною»

     21 березня від с. Пукасівці - через Курипів - до с.Ганнівці відбулася Хресна хода. Протягом усієї ходи парафіяни відчули на своїх плечах тягар Ісусового Хреста,  а також, єднаючись у молитві, просили у Господа миру і кращої долі нашій країні.Хресна дорога розпочалася в храмі Воскресіння Христового с.Пукасівці. Наступні стації читали біля Хреста на роздоріжжі, біля цвинтаря, придорожньої каплички с.Курипів, приватної каплиці, Хреста «Скасування панщини», роздоріжжя с.Ганнівці, придорожньої каплиці с.Ганнівці.  Завершилася Хресна хода у храмі Святого Великомученика Дмитрія с.Ганнівці.

Переглядів: 787 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Страсті Христові

     22  березня 2015 року в с.Дубівці відбулися розважання над Страстями Христовими парафіян церкви  Різдва Пресвятої Богородиці. Спільнота УМХ («Українська молодь – Христові») та молодь села з святого благословення о. Володимира  Шпирка поставили театралізоване дійство «Терпіння Ісуса Хреста», адже Набоженство  Хресної дороги завжди БОГОВІ миле, а людям дуже помічне.

Переглядів: 1049 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Поетичне рандеву в нев’янучий сад поезії Ліни Костенко

     Пізнати різноманітний світ поезії неперевершеного майстра слова, зрозуміти особистість поетеси, осягнути особливості творчої манери, розкрити її громадянську позицію та високу художню культуру, зрештою, торкнутися високого поетичного мистецтва…На таке поетичне рандеву в нев’янучий сад поезії Ліни Костенко галичан та учнів Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 запросили працівники науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич» разом із Галицькою районною бібліотекою та дитячим театром поезії Галицького центру дитячої і юнацької творчості під орудою Ніни Сегін, до участі в якому долучилися й учні Галицької гімназії.

Переглядів: 704 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Змагання

     У понеділок, 23 березня, на базі Задністрянської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися фінальні ігри з баскетболу серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів в залік V районної Спартакіади школярів. Відкрив Спартакіаду головний  спеціаліст відділу освіти Іван Йосифів. Він привітав учасників традиційних змагань серед учнівських команд шкіл. 

Переглядів: 705 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Зміни в пенсійному законодавстві

     З 1 квітня цього року набувають чинності законодавчі зміни, що регулюють питання пенсійного забезпечення. Відповідний Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» був прийнятий Верховною Радою України 2 березня 2015 року. Всі нововведення можна згрупувати за трьома основними напрямками:

Переглядів: 891 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Благодійність

     23 березня одиноким та перестарілим громадянам зі стаціонарного відділення Територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів у смт. Більшівці привезли взуття та солодощі від народного депутата України Михайла Довбенка. Старенькі з ентузіазмом взялися вибирати собі чоботи та приміряти їх. Гарний настрій стареньких та чуйне ставлення до них персоналу створили приємну атмосферу у відділенні.

Переглядів: 885 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net