1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.Уже на початку ХХ століття вчені били на сполох через зникнення деяких видів пернатих. Щороку в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера” проводиться ряд заходів щодо захисту птахів. Якщо до середини минулого століття найбільшою бідою було полювання та неконтрольована торгівля, то нині птахи страждають від абсолютно мирного впливу людини на довкілля, зокрема, шкідливих викидів підприємств в атмосферу, аномальних змін у природі.
Жити серед тих, хто здолав у собі рабську натуру і взяв участь у творенні нової дійсності, знищивши пережитки минулого, – справжня честь. У такій спільноті людина формується як незалежно мислячий індивід із почуттям особистої та національної гідності. Надзвичайно бажана мрія і водночас майже фантастична у плані реалізації, чи не так? Який сенс в обговоренні одних і тих самих тем, якщо воно нічогісінько не пробуджує в людських душах? Працівники мас-медіа за кордоном навіть жартують із цього приводу: реципієнт запам’ятовує тільки тоді, коли журналістів уже нудить від повторень.
У Бурштинському монастирі Згромадження сестер-служебниць Господа і Діви Марії з Матара, яка є частиною чернечої родини Воплоченого Слова, відбулася святкова Літургія з нагоди трьох ювілеїв, що мають відношення до монастиря і які припадають на цей рік. Перший ювілей – 25 років з часу заснування жіночої гілки в містечку Сан-Рафаель у Аргентині, країні, що дала тепер нам нового Папу Франциска. Це чернецтво має монастирі на всіх п’ятьох континентах. Другий ювілей – 15 років з початку місії Згромадження на Україні, тобто того часу, коли приїхали перші місіонерки в Україну. І третій – заснування у Бурштині монастиря Згромадження сестер-служебниць Господа і Діви Марії з Матара.
Народний депутат України Роман Чернега провів прийом громадян у Галичі
У вівторок, 26 березня, народний депутат України, голова Івано-Франківської обласної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Роман Чернега провів особистий прийом громадян у Галичі та Бурштині. Більше 30 осіб, серед яких пенсіонери, малозабезпечені, вчителі, священики, прийшли до депутата.
Оголошення про проведення конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» у 2013 році
На виконання Указу Президента України від 05.04.2012 № 246 «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» оголошується конкурс з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» у 2013 році.
У Галицькому районному Центрі дитячої та юнацької творчості працює 18 керівників гуртків. У 20 гуртках займається понад 400 вихованців. Робота спрямована на забезпечення потреб особистості, творчої самореалізації, отримання додаткових знань, умінь та навичок, підготовку до професійного життя, вивчення та збереження історії, звичаїв та традицій рідного краю, а також підтримку юних талантів. Центр творчості працює за напрямками: художньо-естетичний, художньо-технічний, туристсько-краєзнавчий, соціально-реабілітаційний.
Історичне підписання угоди про старт видобутку сланцевого газу в Україні окрім мільйонів прихильників, як це завжди буває з доленосними для країни рішеннями, стало мішенню для тих, кому енергетична незалежність нашої держави стоїть поперек горлянки. Більшість громадян нашої держави цілком усвідомлює те, що залежність України від імпортних енергоносіїв нині є найбільшим гальмом її успішного розвитку, й сприймають сланцевий газ як можливість звільнитись від енергетичних «наручників» Газпрому. Противники ж мотивують свою незгоду тим, що сланцевий газ начебто несе загрозу навколишньому середовищу.
«Кожній дитині – можливості для розвитку творчих здібностей»
З метою ефективного впровадження на регіональному рівні нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» відділом освіти райдержадміністрації сплановано та організовано низку заходів, спрямованих на виявлення юних талантів і обдарувань, розвиток їх здібностей та творчу самореалізацію. Рік дитячої творчості у 2013 році став гаслом проведення різноманітних конкурсів художньої самодіяльності. «Кожній дитині – можливості для розвитку творчих здібностей» - така тематика тижня з 25 по 29 березня 2013 року.
26 березня 2013 року голова райдержадміністрації Григорій Івасишин провів чергове засідання колегії, де обговорено чимало питань, серед яких - «Про план дій Галицького району на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та невідкладні завдання, визначені Президентом України Януковичем В.Ф. на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України 27 лютого 2013 року, щодо реалізації Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки».
Протягом 2012 року надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 236879,9 тис.грн, що на 50261,8 тис.грн, або на 26,9% більше, у порівнянні з минулим роком. З них міжбюджетні трансферти –203057,7 тис. грн (дотація вирівнювання – 72385,8 тис.грн, додаткові дотації з державного бюджету — 29691,4 тис.грн, субвенції з державного бюджету – 61988,4 тис.грн, інші субвенції з обласного бюджету – 3000,9 тис. грн, інші субвенції з місцевих бюджетів рад — 32241,3 тис.грн, кошти, що вилучаються із бюджетів місцевих рад —3749,9 тис.грн).
Щомісяця в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбуваються презентації творчих доробків українських митців. Здебільшого це відомі художники, які вже сказали своє слово у мистецтві. Та чимало в нашому краю і молодих талановитих авторів. 26 березня відкрилася мистецька виставка івано-франківської художниці Христини Бик під назвою «Моя душа». Молода обдарована дівчина тільки починає свій творчий шлях. Закінчила вона Івано-Франківську дитячу художню школу, зараз навчається на 5-ому курсі вищого художньо-професійного училища № 3.
У засіках кожного незалежного народу найкоштовнішим скарбом є його минуле, його історія. Українці в кінці ХХ століття також стали державним народом, але, щоб влитися у велику сім’ю європейських народів і стати повноцінною нацією, ми повинні повернути і дбайливо зберегти та впорядкувати пограбоване окупантами наше історичне минуле. І те історичне минуле повинно бути реально правдивим, бо ми є його носіями.
Духовна сила нації – творчий потенціал народу, глибоке усвідомлення надбання українців минулих років. Найважливіше завдання сучасної школи- розвивати творчі здібності учнів, допомагати їм реалізовувати свої таланти. У Мединській ЗОШ І-ІІІ ст. чимало уваги приділяється історії рідного краю, побуту, традиціям. Шкільні роки! Незабутній і яскравий час, останній рубіж шаленого і майже безтурботного життя перед повним відповідальності майбутнім. Так іноді хочеться зазирнути у шпаринку завтра. У цьому році учні 11-го класу закінчують школу.
Фахівці із соціальної роботи допоможуть кожній сім’ї
На виконання соціальних ініціатив Президента України «Родинне благополуччя та сімейний затишок» і з метою надання соціальних послуг найуразливішим категоріям населення, раннього виявлення проблемних сімей, вчасного надання їм підтримки та соціальних послуг створено інститут соціальних працівників, які зобов’язані: здійснювати своєчасне виявлення можливих проблем у сім’ях, особливо у сім’ях з дітьми та дітьми-інвалідами; вживати заходів щодо надання допомоги в усуненні можливих проблем, шляхом сприяння у працевлаштуванні, здобутті професії, освіті, лікуванні, соціальній реабілітації; сприяти у своєчасному одержанні державних соціальних допомог та послуг; сприяти залученню до надання допомоги сім’ям благодійними фондами, громадськими організаціями, державними органами.
Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє
результати обліку поголів’я худоби У всіх категоріях господарств Галицького району на початок поточного року нараховувалось 9,0 тис. голів великої рогатої худоби, у т.ч. 5,8 тис. голів корів, що більше, ніж рік тому, відповідно на 12,7% та 1,9%. Поголів’я свиней за рік збільшено на 43,3% і на початок п.р. налічувалось 36,7 тис. голів, овець та кіз – на 32,8% і склало 1,3 тис. голів.
Про запровадження електронної стрічки до РРО на зустрічі з представниками галицького бізнесу
З 01 січня 2013 року, відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб’єктам господарювання необхідно подавати звітність про використання РРО до органів державної податкової служби в електронному вигляді на базі технології, розробленої Національним банком України, за допомогою дротових та бездротових каналів зв`язку. Про це повідомила під час зустрічі з користувачами касової техніки начальник ДПІ у Галицькому районі Олександра Верещак.
Цукровий діабет – це хронічне захворювання, яке виникає, коли підшлункова залоза не виробляє достатню кількість гормону – інсуліну, або якщо організм не може ефективно використати вироблений підшлунковою залозою інсулін (інсулінорезистентність). Зниження вироблення інсуліну або розвиток інсулінорезистентності призводять до підвищення рівня глюкози в крові. Тому у людей з цукровим діабетом, які не отримують достатнього лікування, рівень глюкози буде постійно підвищеним, що може бути причиною поганого самопочуття і розвитку ускладнень практично всіх органів і систем організму. При підвищеному рівні глюкози в крові частина її переходить в сечу.
Санаторно-курортне лікування – один із видів лікувально-профілактичної допомоги, пов’язаної з використанням природних лікувальних факторів (мінеральні води, лікувальні грязі, сприятливий клімат тощо). Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами.
У зв’язку з випадками отруєння дітей в 2010 році (ймовірно пов’язаними з приготуванням дитячого харчування на воді з індивідуальних колодязів, у якій вміст нітратів перевищував гігієнічні нормативи) Головним державним санітарним лікарем України винесено Постанову від 17.05.2010р. №16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей».
Поезія покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття і може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини. Ухвалою 30-ї сесії ЮНЕСКО встановлено Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щорічно 21 березня. З цієї нагоди працівники відділу обслуговування Галина Петраш та Людмила Кузів у Галицькій ЗОШ №1 для учнів 9-Б класу провели поетичний конкурс «Віднови вірш».
В непростий час живемо сьогодні. Добре знаємо, що кожен період часу має свої труднощі. А якщо в людини є бажання і воля, то труднощі долаються. Прикладом людини міцної волі, великої працьовитості і стійкого характеру є для мене моя старша колега, економіст з планування Центру поштового зв’язку № 6 м. Галич Горнович Ганна Михайлівна/
З початку року в Галицькому районі виникло 6 пожеж, загибелі на пожежах не допущено (за аналогічний період минулого року загинуло 2 особи). Основними причинами пожеж, загибелі людей на них є халатність громадян у поводженні з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромереж, порушення правил експлуатації пічного опалення.
21 березня спеціалістами Галицького РЦЗ Н.Гамлявою та Л.Сірко організовано та проведено день відкритих дверей. На даний захід були запрошені учні 9 класів Тустанської ЗОШ І-ІІІ ст. та Межигорецької ЗОШ І-ІІ ст. На початку зустрічі спеціалісти РЦЗ провели для них екскурсію секторами та ознайомили їх із напрямками профорієнтаційної роботи, папками професій, де детально можна дізнатись про ту чи іншу професію, її престижність та затребуваність на сучасному ринку праці, а також було надано максимальної інформації щодо можливості здобуття вказаних професій у різних навчальних закладах.
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))