на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Осанна в вишніх!

     Осанна в вишніх!Божу місію на землі Господь наш Ісус Христос завершив двома величними актами, якими є воскресення Лазаря і тріумфальний в’їзд до Єрусалима. Ці дві події, свідками яких було багато людей, переконливо свідчили про Христове месіянське післанництво та Його божественність. Тріумф тих двох світлих подій відчинив також браму до останнього акту драми Христового життя — Його мук і смерти.

Переглядів: 4788 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Переможці Чемпіонату області

     Переможці Чемпіонату областіВпродовж лютого-квітня 2011 року команда “Галичанка” виборювала право участі у фінальній частині І Чемпіонату області з волейболу серед жіночих команд. В усіх трьох турах волейболістки зіграли шість ігор з усіма командами-учасницями (Косівського, Снятинського, Богородчанського районів, Івано-Франківської ДЮСШ №2, Івано-Франківського коледжу фізичного виховання та Івано-Франківського коледжу технологій та бізнесу). В усіх іграх команда «Галичанка» перемогла з рахунком 3:0, лише поступилась одній команді. Ця поразка не вплинула на результат першого етапу. Команда увійшла до фіналу із зайнятим першим місцем. Проте вся боротьба починалась знову. Це проходило у Снятині 8-10 квітня.

Переглядів: 2422 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Григорій Івасишин: Район живе повноцінним життям

     Григорій Івасишин, голова Галицької РДАЧим живе сьогодні район, якими є результати соціально-економічного розвитку, як виконуються районні програми і чи забезпечується стабілізація економічної ситуації в районі. Саме про це, підводячи підсумок роботи впродовж перших трьох місяців року, розповідає голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин.

Переглядів: 2389 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Михайло Вишиванюк: Дороги ремонтуватиме місцева влада

     Михайло ВишиванюкІвано-Франківщина отримала 45 млн. грн. субвенції на будівництво об’єктів соціально-культурного призначення. Водночас в область уже надійшов перший транш, 20 млн. грн., на ремонт доріг. Ще 35 млн. грн. надійде на Прикарпаття невдовзі.
Про це заявив на прес-конференції 12 квітня голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк. За його словами, кошти на дороги будуть розподілені між районами та містами обласного значення у процентному відношенні до довжини доріг, а в районах місцева влада прийматиме рішення, що і де ремонтувати насамперед.

Переглядів: 1648 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У місті Марії цвістиме сакура

     Маріямпіль Галицький районМинулого вівторка голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, голова обласної ради Олександр Сич, головний  консультант-інспектор Головного управління з питань регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України Наталія Сліпак, а також голова райдержадміністрації Григорій Івасишин, голова районної ради Петро Стрембіцький та заступник голови районної державної адміністрації Богдан Мазурик посадили саджанці сакури на площі Святої Марії у Маріямполі. Вирощені на Закарпатті саджанці Івано-Франківщині подарував міністр НС України Віктор Балога.

Переглядів: 1418 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ми – єдина команда

     Бурштинське вище професійне училище торгівлі та ресторанного сервісуБурштинське вище професійне училище торгівлі та ресторанного сервісу із 2003 року входить у склад Асоціації кулінарів України і щорічно бере участь у Міжнародних фестивалях з кулінарного мистецтва в Україні, організаторами яких виступають Київський національний торговельно-економічний університет, Асоціація кулінарів України, Асоціація професійно-технічних навчальних закладів України та цілий ряд партнерів. Про успіхи в професійних змаганнях свідчать золоті, срібні, бронзові медалі та дипломи за участь в різних номінаціях.
Не є винятком і цьогорічний Міжнародний конкурс юніорів з кулінарного мистецтва і сервісу в Україні, який проходив 6-9 квітня на базі Київського національного торговельно-економічного університету.

Переглядів: 2710 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Я – щаслива мама

     Я – щаслива мамаЯ – прийомна мати. Хочу розповісти історію, як у моєму житті появилось таке довгоочікуване дитя. Спочатку було довгих 17 років лікувань, операцій, болісних процедур. Я до останнього не втрачала надії, що зможу народити дитину. І ніяк не могла наважитись усиновити дитину, вважаючи, що це не буде моє, рідне. Як же я помилялась… Але, мабуть, так дав мені Бог, що саме ця дитина чекала на мене, а я чекала на неї.
Рішення взяти дитину у сім’ю давалось нам з чоловіком нелегко: були довгі роздуми та безсонні ночі, але бажання мати дитину перемогло. Ми зробили перший крок для того, щоб і в нашому дому зазвучав дитячий сміх.

Переглядів: 2840 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Батьківство – вами писана книга

     Батьківство –  вами писана книгаРано чи пізно більшість людей стає батьками. Хтось підготовлено до цього підходить, а в когось «так сталось». Проте ми повинні розуміти, що саме батьки створюють перші сторінки книги немовляти. Адже батьки є тими людьми, які створюють і реалізовують цю книгу протягом її життя.
Наше суспільство вже досить розвинуте, тому не будемо говорити про аборти, погане життя, насильство. Для цього у нас є засоби масової інформації, соціальні реклами, шоу.

Переглядів: 2319 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Нарада-семінар клубних працівників району

     Нещодавно в Галицькому РНД відбулась нарада-семінар, на якій клубні працівники мали змогу почерпнути багато нового, над чим требу працювати в найближчий час. Методисти РНД Дарія Климко, Марія Грицик, Іванна Сорочинська провели школу-лабораторію із проведення масових заходів до 25-ої річниці Чорнобильської трагедії та до 20-ої річниці незалежності України і щодо створення в клубних закладах музеїв з історії сіл, музеїв-світлиць та ін.
Особлива увага приділялася організації Великодніх фестин та оформленні виставки «Великодній вернісаж».

Переглядів: 2658 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району

      11 квітня на подвір’ях загальноосвітніх шкіл у селі Бовшів та №3 у Бурштині було велелюдно. На весняному холодному вітрі тріпотіли полотна, які спадали з гранітних плит. З далечі десятиліть на сучасну юнь дивилися строгі кам’яні обличчя воїнів-афганців Михайла Легіна та Романа Косила.
Тридцять років тому, 2 квітня 1981 року, у бойовій операції біля провінції Нангархар загинув Роман Косило, родом з Бурштина, а 11 квітня того ж року, у бою з «духами» поліг уродженець села Бовшів Михайло Легін.

 11 квітня на подвір’ях загальноосвітніх шкіл у селі Бовшів та №3 у Бурштині було велелюдно. На весняному холодному вітрі тріпотіли полотна, які спадали з гранітних плит. З далечі десятиліть на сучасну юнь дивилися строгі кам’яні обличчя воїнів-афганців Михайла Легіна та Романа Косила.
Тридцять років тому, 2 квітня 1981 року, у бойовій операції біля провінції Нангархар загинув Роман Косило, родом з Бурштина, а 11 квітня того ж року, у бою з «духами» поліг уродженець села Бовшів Михайло Легін.
Сьогодні вони постали у граніті. Воїни-афганці, пошановуючи пам’ять своїх полеглих побратимів, ініціювали встановлення меморіальних плит на будівлях шкіл, де свого часу навчалися Роман та Михайло. Цього квітневого дня афганці знову зібралися разом. Вшанувати пам’ять Михайла Легіна до села Бовшів прибув голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, представник державного комітету України у справах ветеранів, голова обласної організації ветеранів Афганістану Юрій Купчій, ветерани неоголошеної війни з їх районним очільником Михайлом Вітовським, рідні брати Михайла Легіна, учні місцевої школи.
Віче-реквієм розпочалося панахидою пам’яті, яку відслужив декан Більшівцівського деканату УГКЦ отець Леонтій Насташинський.
Хвилюючими були спогади класного керівника, вихованцем якої був Михайло Легін, Надії Мурафи, щирі роздуми про афганську війну юних бовшівчан і вдячність від родини загиблого.
У відкритті пам’ятної плити Роману Косило у місті Бурштині взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Бродович, міський голова міста Бурштина Петро Курляк, мешканці міста та учні загальноосвітньої школи №3.
Біля меморіальних плит запалали свічки пам’яті, вінки та квіти лягали на холодний бетон, хвилина пам’яті зависла у неспокійному весняному небі.
Переглядів: 2465 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Військовий потенціал Галичини (історична ретроспектива)

     Меч і рало в КрилосіКоли їхати дорогою Івано-Франківськ–Галич, у Крилосі, напроти Музею архітектури та побуту Прикарпаття, височіє пам’ятний знак «Меч і Рало» роботи скульптора Петра Сопільника. Уродженець Дніпропетровщини зобразив меч набагато більшим, аніж сільськогосподарське знаряддя, хоча насправді усе мало б бути навпаки. Чому такий варіант пам’ятника запропонував автор, невідомо. Можливо, він хотів підкреслити, наскільки важливим для людей, основним заняттям яких було хліборобство, був захист рідної землі. Власне тільки так, зі зброєю у руках, воїни та ратаї могли захистити свою сім’ю, оселю, нажите важкою працею добро.

Переглядів: 3108 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Хресна Дорога

     Хресна ДорогаВіа Долороза… Така милозвучна для слов’янського вуха латинська назва означає найстрашніший для християнського світу шлях – Хресну Дорогу, по якій Ісус проніс свій Хрест на відкуплення наших гріхів…
Величезні «Золоті ворота» у східній стіні Старого міста, через які Христос увійшов в місто, вже багато сторіч не діють. І ось чому. За єврейським переказами, саме через них повинен увійти в місто Месія – Машиах, якого юдеї продовжують завзято чекати, відкинувши істинного Сина Божого. Завоювавши Єрусалим, турки дізналися про цю легенду і з побоювання, що «єврейський Месія» вижене їх з міста, в 1536 році закидали Золоті ворота камінням. Так вже багато століть ніхто не може ні в’їхати, ні виїхати через найбільший вхід до Єрусалиму. Так виповнилося пророцтво Єзекіїля: «Ворота ці будуть замкнені, і ніхто не ввійде ними, бо Господь, Бог Ізраїлів, увійшов ними, і вони будуть зачинені» (44:2).

Переглядів: 3133 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Церква у Гетсиманському саду на Оливній горі

     Церква у Гетсиманському саду на Оливній горіУ статті про Єрусалим я згадувала Церкву Всіх Націй, проте дуже коротенько. На мою думку,ця церква і місце, на якому вона споруджена, заслуговують більш детального опису.
Перш за все Церква Всіх Націй (гебр. כנסיית כל העמים, араб. كنيسة كل الأمم, англ. Church of All Nations) або Базиліка агонії примітна тим, що знаходиться у Гетсиманському саду на Оливній горі. Декотрі з оливкових дерев, що ростуть тут, мають більше двох тисяч років! Тобто, саме вони були німими свідками молитов Ісуса Христа на Оливній горі (або горі Єленай).

Переглядів: 3280 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Випробування радіацією

     ЧонобильКожного року в річницю аварії на Чорнобильській АЕС люди згадують цю подію і тих, хто постраждав від її наслідків та виявив мужність і самовідданість. Проте чим далі від дня аварії, тим більше вона здається багатьом десь у далекому минулому, стає молозначущою. Світове суспільство поступово втрачає інтерес до неї. В тім ця найпотужніша техногенна катастрофа другої половини двадцятого століття дала надто серйозний урок людству, щоб його можна було так легко забути.

Переглядів: 2280 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Боржникам із сплаті аліментів загрожує кримінальна відповідальність

     До категорії платників аліментів, на яких рішенням судів покладено обов’язок сплачувати аліменти, та які знаходяться на контролі у відділі державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції відноситься понад 750 осіб, жителів Галицького району.
Згідно зі ст. 180 Сімейного Кодексу України, 198 Сімейного Кодексу України, обов’язок по утриманню неповнолітніх, повнолітніх непрацездатних дітей покладається на їх батьків. Рішення суду про покладення на особу обов’язку сплачувати аліменти на утримання дітей є необхідною умовою притягнення до відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.
Відділ державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції попереджає громадян-боржників, які за рішенням суду зобов’язані сплачувати аліменти на утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей про кримінальну відповідальність.

Переглядів: 3982 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Попередження ботулізму в побуті

     Цього року в реанімаційне відділення Галицької ЦРЛ потрапила трирічна дитина після вживання консервованих фруктів домашнього приготування. Важкого захворювання на цей раз вдалось уникнути. Але досить часто причиною хвороби може стати паличка ботулізму.
Ботулізм — гостра інфекційна хвороба з групи кишкових інфекцій, яка характеризується важким ураженням нервової системи, порушенням зору, ковтання, моторики кишок. Спричиняється хвороба мікробом , який утворює спори і дуже сильний токсин.

Переглядів: 2851 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Профілактика короткозорості у дітей

     Повноцінний зір має надзвичайно важливе значення в житті людини. Він займає провідне місце в багатогранній трудовій діяльності людини, починаючи з дитячого, особливо шкільного віку.
Проблема короткозорості — одна з найбільш актуальних проблем сьогодення не тільки як медична. Вона набуває державного значення.
Короткозорість, яка досить часто зустрічається серед підлітків, є не лише перешкодою для вибору професій. Прогресування короткозорості призводить до інвалідності.

Переглядів: 2994 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про нову форму подання податкової звітності з ПДВ йшлося на семінарі для платників податків

     Державна податкова інспекція в Галицькому районі приділяє значну увагу семінарам – активному засобу спілкування з платниками податків. На сьогоднішній день проведення семінарів – основний засіб інформування платників податків щодо основних положень податкового законодавства, загальних питань оподаткування та порядку організації роботи органів державної податкової служби. У платників податків в процесі практичної діяльності постійно виникає потреба в отриманні роз’яснень щодо застосування норм Податкового кодексу України.

Переглядів: 1642 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Служба «101» інформує

     Наближається Великдень. У храмах району пройдуть святкові Богослужіння.
Церковні громади напередодні свята прикрашають культові споруди, щоб відзначити Світле Христове Воскресіння. І нікому, мабуть, не хочеться, щоб у церкві, якраз напередодні святкувань трапилась надзвичайна подія.
Відділення з питань наглядово-профілактичної діяльності Галицького РВ УМНС України в Івано-Франківській області стурбоване станом організації протипожежного захисту об’єктів сакральної архітектури, насамперед храмів, які являють собою місця масового перебування людей і є нашою історичною, національною і духовною цінністю, складають невід’ємну частину світового культурного спадку.

Переглядів: 1662 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вибухонебезпечні предмети!

     Після війни залишилось багато вибухонебезпечних предметів (авіаційні бомби, снаряди, інженерні і артилерійські міни, гранати, патрони та ін.). Як правило, вони лежать у землі. Крім того, цей „арсенал” поповнюється боєприпасами, які не вибухнули на військових полігонах наших часів.
Головну небезпеку в таких „подарунках” містять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки – боєприпаси. Від вологи, перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які становлять основну небезпеку (зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів).

Переглядів: 1718 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На Прикарпатті за матеріалами СБУ до позбавлення волі засуджено двох хабарників

     ХабарНабув чинності вирок Коломийського міськрайонного суду у кримінальній справі, яку розслідували органи прокуратури за матеріалами СБУ в Івано-Франківській області стосовно двох осіб, що були затримані на хабарі у 32 тис. гривень.
Встановлено, що у травні минулого року начальник лінійного пункту міліції на станції Коломия Львівської залізниці разом з начальником вагонного депо тієї ж станції вирішили “нагріти руки”, обібравши працівника депо, якого впіймали при спробі вивезти з території 150 кг металобрухту – залізних пружин, що відпрацювали свій термін. Працівника залякали кримінальною відповідальністю, звільненням з роботи та зажадали хабара у сумі 5 тисяч доларів США. Службові обов’язки міліціонера, водночас, диктували йому скласти протокол про адміністративне правопорушення, адже сума крадіжки складала 300 гривень, що на день скоєння порушення каралося незначним штрафом.

Переглядів: 1397 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На Прикарпатті і далі порушуються кримінальні справи за розкрадання “повеневих” грошей

     СБУ на Прикарпатті затримала міліціонера та залізничника на хабарі у 32 тисячі гривеньЗа розкрадання “повеневих” грошей на Прикарпатті і далі порушуються кримінальні справи. Зокрема, з 2008 року, тоді в області була повінь, порушено 103 кримінальні справи по 183 злочинах, які були скоєні по розкраданню коштів, пов’язіних із повінню. Як інформує кореспондент paralleli, про це на прес-конференції повідомив головний міліціонер області Василь Варцаба. За його словами, за 3 місяці цього року виявлено 25 таких злочинів і порушено 13 кримінальних справ.

Переглядів: 1831 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицькі освітяни – бронзові призери обласної спартакіади

     Іван Йосифів10 квітня в м.Івано-Франківську на базі коледжу фізичного виховання, ВПУ №18 та ЗОШ №23 проходили змагання XIII обласної спартакіади педагогічних та керівних працівників навчальних закладів, у яких взяли участь 19 команд.
У фінальному турі з міні-футболу, волейболу (чоловіки, жінки), настільного тенісу, швидких шахів, кульової стрільби спортсмени-педагоги нашого району в загальнокомандному заліку вперше завоювали почесне третє місце.

Переглядів: 1511 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спортивні новини Галицького району

      З 6 по 10 квітня в с.Бояни Чернівецької області відбувся третій тур чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд вищої аматорської ліги. Серед восьми команд, які взяли участь у змаганнях, галичани перемогли волейболістів команди «Телеком» (м.Луганськ) – 3:2, «Бірзула» (м.Котовськ) – 3:0 та поступилися «Златогору» (м.Черкаси) – 2:3 і «Ескоріану» (м.Кривий Ріг) – 1:3. За результатми цих змагань наша команда «Володар Західрембуд» посідає п’яте місце у турнірній таблиці чемпіонату.

Переглядів: 2082 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net