на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Діяльність влади впродовж тижня

      У рамках відзначення 100-річчя Національної скаутської організації України «Пласт» 13 квітня 2012 року голова райдержадміністрації Григорій Івасишин та заступник голови Ірина Чернега зустрілися з керівником Галицького осередку Петром Ткачівським. Під час зустрічі обговорено діяльність організації на теренах району, окреслено перспективи та пропозиції щодо подальшої співпраці з владою.

Переглядів: 1505 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Здоровий спосіб життя – запорука професійних успіхів

     Велике значення для збереження здоров’я людини має спосіб її життя. Здоровий спосіб життя з точки зору медиків - це гармонійний режим поєднання роботи та відпочинку, оптимальне харчування, фізична активність, дотримання гігієни, відсутність шкідливих звичок, доброзичливе ставлення до оточуючих і до життя взагалі. Саме тому державною службою зайнятості постійно проводяться профілактичні семінари для безробітних  громадян.

Переглядів: 6165 | Коментарів: 1 Детальніше >>

28 квітня – День охорони праці

     За рекомендацією Міжнародної організації праці у 2012 році захід проводиться під девізом – «Сприяння охорони праці у «зеленій» економіці»

Переглядів: 1441 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пластунам встановили пам’ятник!

     Цьогоріч пласт відзначає 100 років з часу заснування. Одна з найбільших українських скаутських організацій сьогодні діє в семи країнах світу та нараховує більше 10 000 пластунів, і найчисельніші серед них - Львівська та Івано-Франківська організації. На Прикарпатті до ювілею відкрили навіть пам’ятник українському пластунові. 12 квітня, рівно 100 років тому, на площі Львова було складено першу пластову присягу. І навіть через століття послідовники однієї з найбільших скаутських організацій України не зрадили традиції. На урочистому віче наймолодші склали присягу, а старші під барабанний дріб, гул гуцульських рогів та карпатських трембіт відкривали пам’ятник українському пластунові.

Переглядів: 1666 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Зіграють у великий м’яч

     Міністерство освіти і науки України затвердило основний список претендентів на посаду ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Ними стали: Ігор Цепенда - в.о. ректора вишу, Богдан Остафійчук – екс-ректор, Володимир Величкочий – директор інституту туризму ПНУ та Михайло Романюк – декан економічного факультету. Сьогодні, 20 квітня, ректора обиратимуть на зібранні Прикарпатського університету. Однак остаточний вердикт винесуть все-таки у столиці. Після голосування прізвища кандидатів, які набрали не менше 30% голосів, будуть подані Міністерству до 24 квітня 2012 року разом із протоколами конференції та лічильної комісії.

Переглядів: 1491 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Живі у пам’яті

     «Збройна боротьба Української Повстанської Армії врятувала честь української нації в Другій світовій війні та виписала кров’ю її право на волю і Незалежність» (Із резолюції УГВР Української Головної Визвольної Ради). Опираючись на архівні матеріали і свідчення ще живих учасників національно-визвольної боротьби, уже досить вагомо висвітлена боротьба УПА проти усіх окупантів, що приходили на нашу землю. Але ще дуже багато треба відшукати, відкопати цю правду про легендарну, воістину народну армію УПА. Ще на сьогодні тисячі імен загиблих повстанців – невідомі і невідомі місця їх захоронення. В Галицькому районі нам, Братству вояків ОУН-УПА, вдалось відшукати 225 могил, в яких спочивають 524 останки повстанців. А де решта? Десь ще досі лежать їхні кістки в болотах, ярах, криницях. Багато повстанців Галицького району загинули за його межами.

Переглядів: 3903 | Коментарів: 3 Детальніше >>

Знову змагалися роботи

     Запорука перемоги — це творчий азарт, помножений на інтелект. Так можна схарактеризувати міжнародні змагання з роботехніки, які щорічно відбуваються у різних країнах світу. Під час конструюванння робота необхідно застосувати знання з математики, фізики та програмування. І цьогоріч уперше учасником змагань стала команда молодих науковців з Івано-Франківщини. Вони єднині презентували нашу державу на чемпіонаті в столиці Румунії. До поїздки української делегації чимало доклалися громадська організація “Закон і порядок”, благодійний фонд розвитку “Оріяна” і особисто голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк. Вітчизняні моделі роботів успішно виконували завдання різної складності. Українська команда здобула високі нагороди і спеціальні відзнаки за сприяння розвитку розумових здібностей у молоді.

Переглядів: 1305 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чим живеш ти, моя Височанко? Над чим працює творчий колектив? З чим ішли до Великодня?

     Насамперед ми прагнемо різними шляхами зробити свій внесок у моральне та духовне оновлення підростаючого покоління. Стараємося достукатися до серця кожного, вчимо дитину знайти себе. Започаткували «Велику обітницю»-Дев’ятницю – 9 перших п’ятниць місяця йти до сповіді і приймати святе Причастя, читати повчальні приклади і розповіді.

Переглядів: 2012 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чого бракує медичним закладам?

     Належна матеріально-технічна база лікарень – запорука ефективного надання потрібної допомоги. Однак, якщо в обласному центрі є необхідне обладнання, то у районах ним не надто забезпечені. Список необхідної апаратури та всього іншого у медиків довгий – від звичайного дефібрилятора до сучасно оснащених карет швидкої допомоги. До прикладу, в Долинській дитячій лікарні в період міжсезоння – повний аншлаг. На 60 ліжок – 80 маленьких пацієнтів. Головний лікар Наталія Височанська розповідає, щолевову частку усіх захворювань становлять проблеми дихальної системи. Незмінною терапією цілої низки недуг є електрофорез, який тут застосовують щоденно.

Переглядів: 1396 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Сільські громади об’єднуються

     У середу на установчих зборах створено обласне відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, де було обрано голову цього дорадчого органу, його заступника та представників від Прикарпаття на загальні звітно-виборні збори Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. На Івано-Франківщині нараховують близько півтисячі таких рад, причому більша половини з них – вже є членами Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, запевняє голова обласної ради Олександр Сич. Тож необхідність створення такого обласного дорадчого органу, за його словами, продиктована часом.

Переглядів: 1849 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Втрачене кохання або помилки юності

     Наталя з горнятком гарячого чаю в руках сиділа у кріслі, вкрившись теплою хусткою. Вона тільки-но повернулась із роботи. Зігріваючись в теплій квартирі після морозного зимового повітря, жінка спостерігала за дочкою. Катруся чепурилася на побачення
– Яка ж вона в мене красуня виросла, – подумала жінка, – вже зовсім дорослою стала.
Думки Наталії перервав дзвінок у двері.
– Мамочко,я гуляти. Не хвилюйся, довго не буду, – поцілувавши матір в щоку, сказала дівчина.

Переглядів: 1650 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Насильство в сім’ї – це НЕНОРМАЛЬНО!

     Кожен з нас живе у своєму маленькому світі під назвою сім’я, і часом здається,що події, які відбуваються в суспільстві, в нашій країні, стосуються нас дуже опосередковано або ж не стосуються зовсім. Однак, чи так це насправді?
Ми часто чуємо про проблему насильства, але здається, що вона така ж далека від нас, як і голод в Африці. До нас доносять лише найбільш яскраві епізоди. Але з чого вона починається, які перші паростки з’являються у свідомості людей, які чинять насильницькі дії відносно інших? Жертвами насильства стають старі, діти, жінки й чоловіки.

Переглядів: 1457 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Остерігайтеся укусів кліщів

     З настанням теплих днів розпочнеться сезон відпочинку на природі, в лісі, на дачі. У ці весняно-літні дні зростає активність кліщів. Так звані „енцефалітні кліщі” – це кліщі з родини іксодових, що зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах, а в останні роки (за умов інтенсивних процесів урбанізації) перемістились у паркові зони відпочинку міст, сквери.

Переглядів: 1610 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Каса Стефчика». А чому не Савчака?

     На початку ХХ століття у багатьох селах та містечках  Галичини  почали широко функціонувати ощадно-позичкові каси, які мали на меті залучити наших  селян до кооперації, а заодно і покращити умови їхнього життя.

Переглядів: 2187 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Празник Христового Воскресіння

      Через Хрест і терпіння до Воскресіння пройшов важкий і тернистий шлях Ісус задля спасіння наших душ. Чи цінуємо ми такий дарунок?
... У наших серцях так багато лінощів, грубощів, заздрощів, що нема місця для Бога...
Зупинімося! Пустімо у наші душі Христа. Лише так прийде весна не тільки як пора року, а як тріумфальна перемога над злом. І все зміниться та оживе, оновиться природа і душа наповниться Любов’ю, Спокоєм і Благодаттю.

Переглядів: 1245 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Виховання з урахуванням темпераменту

     Поведінка й емоційні реакції дитини залежать насамперед від темпераменту. Саме темперамент є біологічним фундаментом нашої особистості, тобто базується на властивостях нервової системи. Він пов’язаний із будовою людини і навіть з обміном речовин. А отже, тип темпераменту визначають гени, він є вродженим, і змінити його навряд чи вдасться. Тому, виховуючи дитину, враховуючи індивідуальні властивості, варто звернути увагу на темперамент дитини. У чистому вигляді жоден з типів не зустрічається, частіше за все в дитині переважає якийсь один тип.

Переглядів: 1717 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Таємнича хвороба Моргелонів

     Останніми роками особливу увагу дослідників привертає тяжка загадкова недуга, що отримала умовну назву «хвороба Моргелонів». Темпи її поширення вражають. Станом на травень 2009 р. у США було зареєстровано 4 131 хворого. Цю патологію виявлено в усіх 50 штатах країни. Найбільше випадків зареєстровано в Техасі, Каліфорнії та Флориді, а всього в світі – понад 8 тис. таких хворих. І хоч питання етіології, епідеміології та патогенезу хвороби фактично не з’ясовані, більшість дослідників схиляється до думки про існування безпосереднього її зв’язку із сучасними технологіями.

Переглядів: 1549 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net