на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Благослови, Божа Мати, Весну закликати!

     ГаївкиЗ давніх-давен, навіть в часи тоталітарних режимів, галичани не зраджували українським традиціям та звичаям. На Різдвяні свята колядували, щедрували та засівали, прославляючи народження Христа, а на Великдень гаївками та веснянками славили Воскресіння Христове, пробудження природи, прихід весни і просили у небесних сил  доброго і щедрого врожаю.  
Другого дня Великодніх свят після святкової літургії біля історичного хреста на церковному подвір’ї храму в селі Вікторів (Долішній) громада села мала можливість спостерігати за святковим дійством, яке представив фольклорний колектив сільського Будинку культури під орудою Ольги Ткачівської.
З одного боку це було відродження забутих народних традицій, а з іншого – святковий Великодній відпочинок, участь у якому брали мешканці села від великого до малого.

Переглядів: 2182 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Серце до серця»

     «Серце до серця»З 1 по 15 травня 2011 року в районі проходитиме VІ щорічна Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця». Мета акції – суспільний збір коштів для допомоги дітям, хворим на цукровий діабет,  розвиток та популяризацію молодіжного волонтерського руху, утвердження та пропаганду здорового способу життя серед дітей та молоді.
Минулорічна акція проходила при активній участі волонтерів Галицького РЦСССДМ, управлінь  та відділів районної державної адміністрації, релігійних громад району, учнівської та студентської молоді. В результаті  було організовано збір коштів для новонароджених дітей з різними вадами.

Переглядів: 2355 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Набрав чинності Закон України від 07.04.2011 №3221-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України”

     Податковий кодекс україниВказаними змінами виключено норму підпункту д) пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), а саме – Особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати до органу державної податкової служби за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, що утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету).

Переглядів: 2728 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Благодатний Вогонь

     Благодатний ВогоньКожного року тисячі, мільйони віруючих з нетерпінням чекають цієї події: сходження Благодатного Вогню до Гробу Господнього у переддень світлого празника Воскресіння Христового.
Ще не було такого року, щоб Благодатний Вогонь не зійшов. Очевидно, в такий спосіб Отець Небесний знову і знову нагадує нам: веселіться, бо Син мій, розп’ятий за ваші гріхи, омивши їх Своєю кров’ю, Воскрес!
Напередодні, в п’ятницю, в Храмі погасили всі вогні, приміщення Кувуклії ретельно оглянули, вхід опечатали великою восковою печаткою.
У суботу вже з ночі в храмі стати ніде. Сотні людей заполонили і площу навколо храму. Після багатогодинного чекання в багатосотенній юрбі деякі паломники не витримують і втрачають свідомість. Їм тут же на допомогу приходять ізраїльські поліцейські. Проте покинути свій «пост» жоден із паломників не погоджується. Всі стоять і терпляче чекають дива.

Переглядів: 3077 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Бережімо традиції

     ГаївкиОсь ми й відпровадили ще одні Великодні свята. Цілих сорок днів ми готувалися до Христового Воскресіння, загартовувалися постом, очищувалися сповіддю, приймали Євхаристійного Христа, щоб сповна відчути велич великоднього дійства. Та все проминуло, як завжди, дуже швидко, як маленькі миті, які далеко не всі змогли вловити та осягнути їхню істинну суть. В більшості людей Великдень – це час, коли можна водити гаївки, співати, танцювати, навіть вживати спиртне і при цьому не чути докорів сумління. Це духовне і фізичне розкріпачення, бо під час Великого посту всі (байдуже чи ти постив, чи ні) відчували якесь моральне зобов’язання в чомусь себе обмежувати. То вже під час Великодніх свят намагалися, так бо мовити, наверстати опущене.

Переглядів: 1991 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“Ярославна”

     Танцювальний колектив «Ярославна»У далекому ХІІ ст. у Галичі правив князь Ярослав, якого називали Осмомислом (тому, що мав вісім думок), бо був він напрочуд освіченим, розумним і кмітливим. Осмомисл мав три дочки. І, за звичаєм тих часів, мудрий політик хотів, щоб їхнє заміжжя принесло користь державі. Тим-то й вирішив породичатися із могутніми сусідами. Одну видав за польського князя, другу – за угорського, а третю Єфросинію, що найбільш відома нам як Ярославна, – за Новгород-Сіверського князя Ігоря Святославича. Вони покохали одне одного. Юна галичанка була надзвичайно вродливою та мудрою. Вона всюди давала собі раду, розумно правила зі своїм чоловіком державою.

Переглядів: 3593 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До роковин Чорнобильської трагедії

     ЧорнибильЄ в нашій історії, на жаль, не лише світлі події. 26 квітня – трагічна дата. Спогад про неї вже 25 років пронизує болем наші серця. В квітні 1986 року сталося непоправне – атомна енергія вийшла з-під контролю людини. Цей вибух започаткував найбільшу техногенну катастрофу ХХ століття, що призвела до небачених наслідків.
Першими, хто вступив у двобій із вогнем, пронизаним смертельною радіацією, були працівники пожежної охорони. Сьогодні всім зрозуміло, що трагічні наслідки аварії на ЧАЕС мали б ще глобальніші масштаби, якби ті 28 героїв двох караулів, що несли службу в ту далеку вже весняну ніч, не затулили нас собою. До кінця виконали свій службовий обов’язок, свою присягу і увійшли у безсмертя Телятников Леонід Петрович, Кібенок Віктор Миколайович, Ващук Микола Васильович, Ігнатенко Василь Іванович, Титенок Микола Іванович, Тішура Володимир Іванович.

Переглядів: 2154 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чорний біль

     Цвіла весна. Квітуча повінь
Вгортала землю звідусіль.
А дзвони вдарили на сполох –
В життя ввірвався чорний біль.

Отруйним стронцієм в блакить
Реактор задимів неждано...
І до тепер землі болить
Чорнобильська незгойна рана...

Переглядів: 1715 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пам’ятаймо імена героїв

Такими поетичними рядками 21 квітня 2011 року, напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, в актовій залі Бурштинської гімназії працівниками міської бібліотеки та гімназистами була проведена година-реквієм «Чорнобиль. Сльозою омивається душа». Розпочала захід бібліотекар Марія Михайлівна. Пам’ять не дає нам забути сторінки нашої історії. 26 квітня годинник життя відрахував 25 років Чорнобильської катастрофи, яка чорною плямою стала на нашій блакитній планеті. 25 років... Багато це чи мало? Для окремої людини – значна частина життя, для історії – навіть не хвилина, а мить; для нашої післячорнобильської України – лише гіркий початок довгого хресного шляху. Вже підростають онуки Чорнобиля і п’ють його гірку чашу, як і їхні батьки та діди. Молоде покоління повинно знати правду про причини і наслідки цієї страшної катастрофи, адже їм ще довго прийдеться жити «під саркофагом», в який, на жаль, не заховано всі чорнобильські проблеми.

Переглядів: 2542 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Батьківщина» безкоштовно роздавала паски

     БЮТУ Страсну П’ятницю, 22 квітня, Галицька районна організація партії ВО «Батьківщина», яку очолює депутат районної ради Володимир Костишин, за сприяння депутата Івано-Франківської обласної ради Тараса Хованця організувала акцію «Великодна паска». У наметі, який був розгорнутий на Майдані Різдва у Галичі, партійні активісти безкоштовно роздавали малозабезпеченим і потребуючим громадянам паски. Тут також можна було отримати партійну газету та дізнатися про позицію ВО «Батьківщина» щодо останніх політичних подій у державі та області.

Переглядів: 2072 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Думка з приводу...

     Я дивуюся з кожним днем все більше й більше! А ось чому... Вийшовши із храму після виносу Плащаниці у Велику П’ятницю, здивувався, коли побачив, що перед церквою Різдва Христового в м.Галичі розкладено намет БЮТ «Батьківщина». Молоді хлопці безкоштовно роздавали людям паски та газети агітаційного характеру.
Тут у мене нема нічого особистого… Я не зацікавлений в тому, щоб зіпсувати репутацію БЮТу, але як можна пройти мимо такого, що у Великодну П’ятницю займаються піаром?
Це добре, що роздавали паски людям, які їх потребують, але вибачте мені, це – ідіотизм. Можна це було зробити без намету й газет, якщо вони вже аж так дуже хотіли допомогти людям!
Шановні БЮТівці!

Переглядів: 1937 | Коментарів: 3 Детальніше >>

Червоні прапори під забороною Про звернення обласної ради «9 травня – День пам’яті». Рішення обласної ради від 15 квітня 2011 р., м. Івано-Франківськ

     Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада вирішила:
1. Схвалити звернення обласної ради до Верховної Ради України, Президента України В. Януковича, ієрархів українських традиційних Церков, громадськості Прикарпаття, засобів масової інформації області (додається).
2. Рішення надіслати Верховній Раді України, Президентові України Вікторові Януковичу, ієрархам українських традиційних церков, опублікувати в газеті «Галичина» та інших засобах масової інформації області і розмістити на офіційному сайті обласної ради...

Переглядів: 1886 | Коментарів: 4 Детальніше >>

Професійній освіті і навчанню – науковий супровід

     Кремень В.Г. та викладач історії Грибіш С.М.Одним із основних завдань нашого суспільства є інноваційний розвиток професійно-технічної освіти.
Співпраця із соціальними партнерами, створення експериментальних педагогічних майданчиків та їх науково-методичний супровід позитивно впливає на впровадження педагогічних новацій.
Бурштинське вище професійне училище торгівлі та ресторанного сервісу вже другий рік є експериментальним майданчиком лабораторії управління професійно-технічною освітою Національної академії педагогічних наук України з теми «Розвиток соціального партнерства у професійній підготовці кваліфікованих робітників у вищих професійних училищах сфери послуг».

Переглядів: 2366 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Управління Міністерства внутршініх справ України в Івано-Франківській області запрошує на денну форму навчання у вищі навчальні заклади системи МВС

     МВС* Київський національний університет внутрішніх справ.
* Харківський національний університет внутрішніх справ.
* Кіровоградський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ.
* Херсонський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ.
* Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ.
* Запорізький юридичний інститут Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.
* Луганський державний університет внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка.
* Донецький юридичний інститут Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка.
* Львівський державний університет внутрішніх справ.
* Прикарпатський юридичний інститут Львівського державного університету внутрішніх справ.
* Одеський державний університет внутрішніх справ.
* Кримський юридичний інститут Одеського державного університету внутрішніх справ.

Переглядів: 3048 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Майбутнє лісу в твоїх руках

     Майбутнє лісу в твоїх рукахГалицький національний природний парк спільно з відділом освіти райдержадміністрації 12 і 13 квітня провели конкурси серед учнівської молоді на тему «Людина та ліс». Формування екологічної свідомості особистості, поглиблення знань з основ лісівництва, виявлення обдарованої молоді і залучення її до співпраці з Галицьким НПП – такі завдання конкурсів. А головна мета конкурсів – підвищення рівня усвідомлення школярами ролі та значення лісу в житті людини.
Юні художники – 27 учнів 1- 4 класів із 16 загальноосвітніх шкіл району, олівцями та фарбами намагались відобразити на папері красу лісових пейзажів, свою участь у збереженні довкілля.  

Переглядів: 7478 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Колективний договір – модель соціальної злагоди на підприємстві

     Особливо важливою формою регулювання соціально-трудових відносин між працівниками і роботодавцями є колективний договір підприємства (установи, організації), який укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними органів. У колективному договорі можна врахувати особливості діяльності певного підприємства, використати його можливості і ресурси в інтересах працівників, розвитку виробництва.
Правові засади розроблення, укладення і виконання колективних договорів визначено Законом України “Про колективні договори та угоди”. Норми цього Закону поширюються на підприємства, установи, організації незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Переглядів: 2552 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Деякі питання пільг

     Управління праці та соціального захисту населення Галицької райдержадміністрації повідомляє, що у зв’язку із прийняттям Закону України від 7 липня 2010р. №2453-VI “Про судоустрій та статус суддів” судді у відставці не мають права на пільги з 01.01.2011р., оскільки ст.44 Закону України від 25 березня 1992 року N 2229-XII “Про статус суддів” втратила чинність. Новим Законом надання пільг суддям у відставці не передбачено.
Відповідно до п.5 ст.29 Закону України “Про культуру” працівникам державних і комунальних закладів культури, педагогічним працівникам закладів освіти сфери культури, які працюють у сільській місцевості та селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у таких населених пунктах і проживають у них, держава забезпечує відповідно до законодавства безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах установлених норм.

Переглядів: 2116 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району

     Впродовж минулого тижня головою районної державної адміністрації Григорієм Івасишиним проведено ряд нарад із заступниками та керівниками управлінь та відділів районної державної адміністрації, на яких обговорено основні питання життєдіяльності району.
Під контролем керівника району залишається здійснення реконструкції спортивно-оздоровчого комплексу в селі Темирівці, дитячого дошкільного навчального закладу в селі Дубівці, питання ремонту Народного дому у селі Кукільники та ФАПу у селі Загір’я.

Переглядів: 1480 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На Прикарпатті СБУ передала до суду кримінальні справи щодо незаконної реалізації спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації

     На Прикарпатті СБУ передала до суду кримінальні справи щодо незаконної реалізації спеціальних технічних засобів негласного отримання інформаціїОстаннім часом Управлінням СБ України у Івано-Франківській області фіксується зростання кількості випадків незаконного придбання та збуту спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. Незаконна відеозйомка та прослуховування порушують основне гарантоване Конституцією право людини на невтручання в особисте життя. Винятки можуть бути встановлені лише судом з метою запобігти злочинові чи з’ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.

Переглядів: 2205 | Коментарів: 0 Детальніше >>

СБУ вилучила 14 тисяч літрів нелегального спирту

     СБУ вилучила 14 тисяч літрів  нелегального спиртуНапередодні Великодніх свят співробітники Управління СБУ в Івано-Франківській області ліквідували два канали нелегального постачання в область етилового спирту та припинили діяльність злочинних груп, що налагодили протиправний “бізнес” у цій сфері.
У ході оперативних дій вилучено понад 11 тонн спирту (14 тисяч літрів), арештовано 4 вантажні автомобілі, викрито склади та інші господарські приміщення, де зберігалася та розливалася нелегальна продукція.
21 квітня ц.р. на під’їзді до Івано-Франківська затримано вантажний автомобіль, у якому перевозилося 9,2 тисяч літрів спирту в 40 пластикових діжках. Спирт транспортували на один з “перевалочних складів”, звідки він повинен був дрібно-гуртовими партіями у 500-1000 літрів надійти до виробників алкогольного фальсифікату.

Переглядів: 1647 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Бережіть ліс від пожеж!

     Шановні громадяни!
Працівники МНС вкотре звертаються до Вас неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі, особливо в лісових зонах. З настанням теплих весняних днів погодні умови сприятимуть відпочинку. Більшість людей їде за місто: на дачу, до води, у ліс. На жаль, на відпочинку громадяни забувають про правила поведінки у лісі, спричиняючи пожежі.

Переглядів: 2131 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Одягни дім у кожушок

     Багато людей останнім часом ламають голови над питанням, що робити у зв’язку із підвищенням цін на енергоносії? Відповідь проста – максимально утеплити свій будинок чи квартиру! Для цього є ряд способів. Необхідно одягти свій дім у такий собі кожушок. Традиційним є утеплення будинків за допомогою пінополістирольних плит (пінопласту) або мінеральної вати.
В цій статті розглядаються такі варіанти утеплення, які ще тільки приходять до нас в країну, але мають вже широке застосування за кордоном. Зупинимось на використанні «теплих» штукатурок і стяжок на основі вспученого перлітового піску, а також надтонких рідких термоізоляційних фарб (композицій).

Переглядів: 2322 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Американський білий метелик

     Американський білий метеликАмерика́нський бі́лий мете́лик (АБМ, Hyphantria cunea Drury) — моль родини Arctiidae, поліфаг, що пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур. Найбільш улюбленими культурами є шовковиця, клен американський, айва, бузина, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня.

Переглядів: 5118 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Цукровий діабет першого типу

     Цей тип діабету виникає здебільшого в осіб молодого віку, тому його ще називають „діабетом молодих”. Це не означає, що діабет 1-го типу не може виникнути в більш зрілому віці. Розвиток цукрового діабету 1-го типу, або інсулінозалежного діабету, пов’язаний із загибеллю клітин підшлункової залози, які виробляють інсулін. Єдиний засіб лікування в цьому випадку – введення препаратів інсуліну.

Переглядів: 2258 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net