на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Галицький «Володар» – чемпіон

     Галицький «Володар» – чемпіонГаличани примножують традиції перемог на волейбольних майданчиках області. Здобувши перемогу у І-му чемпіонаті області серед жіночих команд, галицька «Галичанка» передала естафету юніорам команди «Володар».
Сезон 2010-2011 рр. став другим для участі юнацьких команд у чемпіонаті області з волейболу.
Впродовж ходу змагань «Володар» м.Галича здобув сім перемог і лише одну поразку, що привело  команду до фінального етапу змагань. До четвірки кращих команд також ввійшли УМГ «Прикарпаттрансгаз» (м. Долина), ФОСК «Прикарпаття» (м. Коломия) та СК «Прибилів» з Тлумаччини.

Переглядів: 2093 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Повх – Ґалятовська Марія Михайлівна

     Повх – Ґалятовська Марія МихайлівнаОдна із тисяч, яким не судилось стати матір’ю

     За плечима пані Марії 87 зим. Але її громадській активності, оптимізму могли б позавидувати не тільки мої сучасники, але й люди зовсім молодого віку. Її патріотична позиція базувалась на родинному та релігійному вихованні, а ще вона багато знань почерпнула від то вариства «Просвіта», яке плідно функціонувало в її рідному селі. Це було тверде підґрунтя, міцний фундамент, який підтримував Марію Михайлівну упродовж довгих років тюремних поневірянь, і дає їй силу жити і боротись нині.
Народилася Марія Михайлівна 25 січня 1923 року в селі Перегноїв колишнього Глинянського, а тепер Золочівського району в національно свідомій українській родині. І там же, в старій батьківській оселі, оточеній великим садом, минуло її дитинство. За польської закінчила Перегноївську сільську шестикласну школу і одержала неповну середню освіту. А у Маріїних батьків – Михайла Васильовича та Марії Кіндратівни, з роду Польна, було восьмеро дітей – шестеро дівчат і два хлопці. Всі діти тягнулись до знань. Марія ще зовсім молодою захопилася творами П.Дорошенка, М. Грушевського та М.Аркаса. На той час старший брат Андрій працював в бібліотеці і був обраний головою Перегноївської «Просвіти», а це давало Марії вільний доступ до книжок та інших літературних новинок. Ось такою була атмосфера, в якій виростало мале дівча.

Переглядів: 3956 | Коментарів: 8 Детальніше >>

Велич Перемоги

     Велич Перемоги9 травня наш народ відзначає 66-у річницю Перемоги над фашистською Німеччиною. Вогненний вал війни 1941-1945 рр. двічі прокотився по українській землі. В цей відповідальний час Україна дала фронту майже сім мільйонів співвітчизників, які зі зброєю в руках кували перемогу. Клич: «Все для фронту, все для перемоги» був сприйнятий народом як набат, як особлива патріотична подія. Від малого до великого всі розуміли, що несе людям ця війна. Кожна людина в міру своїх можливостей на фронті і в тилу мужньо, самовіддано вносили свою лепту, наближали жадану перемогу над ворогом. Завдяки згуртуванню та дружбі народів наша Вітчизна змогла зломити фашистський хребет – найлютішому ворогу планети. 8 травня над рейхстагом замайорів прапор Перемоги.

Переглядів: 1890 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галичани вшанували чорнобильців

     Галичани вшанували чорнобильцівНевигойною раною для України стала одна із найстрашніших техногенних катастроф ХХ століття – аварія на Чорнобильській АЕС. Впродовж 25-ти років з кожним наступним відрізком часу ми все більше розуміємо, від якої страшної біди врятували людство скромні герої тих днів, які не думали про нагороди чи відзнаки. Саме тому ми повинні сьогодні не допустити зневажливого применшення подвигу ліквідаторів, зберігати пам’ять про невинні жертви, шанувати нині живущих серед нас чорнобильців.

Переглядів: 2490 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Великодні фестини» у Галичі

     У«Великодні фестини» у Галичі Провідну неділю галичани мали змогу бути присутніми на традиційному фольклорному дійстві «Великодні фестини», яке відбувалося на майдані Різдва у місті Галичі за участю фольклорних колективів чи не з кожного села району.
Понад два десятки колективів презентували оригінальні, притаманні лише тому чи іншому населеному пункту  гаївки, веснянки, цікаві великодні забави. Малі і дорослі йшли «Кривого танцю».
Святкове дійство благословив декан Галицького деканату УГКЦ отець-мітрат Василій Завірач. Учасників фестин привітали голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, голова районної ради Петро Стрембіцький, міський голова Орест Трачик.

Переглядів: 2110 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Подаруй дитині часточку свого тепла

     Саме таку назву отримала благодійна Передвеликодня акція по збору речей і коштів для вихованців Івано-Франківського регіонального дитячого соціально-реабілітаційного центру, що у селі Мединя, яка проходила у селищі Більшівці та селі Слобідка Більшівцівська.
Сьогодні  молодіжна рада селища Більшівці (саме її члени були організаторами акції) висловлює вдячність всім небайдужим людям, які підтримали молодіжку у здійсненні благодійності.
Особливу вдячність молодь  висловлює підприємцю М.Дахно та працівникам «Торгового центру» за шкільну форму, дитячі курточки та дитяче кімнатне взуття.

Переглядів: 3069 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району (коротко)

      Незважаючи на короткий робочий тиждень, головою районної державної адміністрації Григорієм Івасишиним проведено наради із заступниками з основних питань життєдіяльності району.
Крім того, керівник району провів наради з питань виконання проектних робіт в районі, будівництва золовідвалу Бурштинської ТЕС, ремонту Народних домів у селах Межигірці та Кукільники, взяв участь у засіданні редакційної колегії з підготовки літопису району, присвяченого 20-й річниці незалежності України, здійснив об’їзд населених пунктів району та взяв участь у засіданні колегії облдержадміністрації. Разом з головою районної ради Петром Стрембіцьким Григорій Івасишин привітав із столітнім ювілеєм жительку села Вікторів С.І.Савчук.

Переглядів: 1436 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Колегія райдержадміністрації

     29 квітня відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації, на яке були винесені питання: про роботу Бурштинського вищого професійно-технічного училища торгівлі та ресторанного сервісу з питань підготовки фахівців в галузі торговельного обслуговування населення, виховання молоді, покращення матеріально-технічної бази та основні напрямки діяльності на 2011 рік; про підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету району за перший квартал 2011 року; про стан розрахунків платників району з Пенсійним фондом та збільшення надходжень до його бюджету; про стан виконавської дисципліни в роботі з документами за перший квартал 2011 року; про роботу виконкому Галицької міської ради щодо виконання делегованих повноважень із забезпечення вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян.

Переглядів: 2087 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Інвестор іде в район

     Сьогодні чи не головним досягненням українського суспільства є зміна світогляду громадян щодо процесів, які відбуваються в державі стосовно євроінтеграції. І саме з цією метою ми повинні більш активно працювати над залученням інвесторів  в Україну. Зрештою, той же інвестор іде туди, де є привабливий інвестиційний клімат. Наш район – не виняток. На наших землях сьогодні вже працюють фірми «Даноша» та «Мрія – Карпати». А на минулому тижні відбулася зустріч керівників району з представниками Чехії, які ще у минулому році вирішили працювати у нас.
– Питання інвестицій як в області, так і в районі поставлено на особливий контроль, – розповідає голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, – цими днями  відбулася зустріч з представниками чеської фірми «Хілекс», які мають намір створити на базі ВАТ «Домобудівник» спільне чесько-українське підприємство. Нами обговорено основні питання спільної діяльності, визначено завдання для кожної із сторін і вже до кінця року нове виробництво має дати першу продукцію.

Переглядів: 2037 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Майбутні майстри народної творчості

     Уже Сегін Андрій (ІІ-е місце в обласному конкурсі майстерності)традиційно навесні Обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді організовуються та проводяться обласний конкурс народних ремесел в м.Косів та Свято писанкарського мистецтва в м.Коломиї, які стають звітом творчих об’єднань, гуртків народних ремесел загальноосвітніх шкіл і позашкільних закладів області.
Цьогоріч на базі Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв проходив конкурс народних ремесел, започаткований у 1992 році як конкурс різьбярів, який переріс згодом у справжнє свято народних ремесел.

Переглядів: 2599 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Опільські соловейки

     Опільські соловейкиТрадиційно у місті Рівному наприкінці березня проходить Всеукраїнський фестиваль-конкурс молодих виконавців української народної музики, мета якого – успадкування традиційної манери виконання, виявлення талановитих виконавців української народної пісні та інструментальної музики, підтримання різноманітних форм популяризації музичного фольклору, зміцнення творчих зв’язків між учнівською та студентською молоддю України.

Переглядів: 1935 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Із поетичного зошита

     Мама
У неділю на стіл моя мама
Стелить скатертину білу, як сніг.
Всі краї обережно розправить,
Ще й пригладить долонями їх.
А вони за долоні шорсткі,
Намозолені густо, чіпляються,
Мов цілують ті руки святі,
До яких все земне пригортається.
Марія Букавин

Переглядів: 2130 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На Прикарпаття надійшла гуманітарна допомога з Німеччини для лікарень і шкіл

     Цими днями з Німеччини  на Івано-Франківщину прибули двадцять чотири тонни гуманітарної допомоги, зібраної представниками доброчинної організації «Конвойгруппе Вальдек-Франкенберг». Це вже третя партія допомоги німецьких друзів. Шкільні парти і стільці, медичні ліжка, матраци, постільна білизна, інвалідні візки та медичні засоби. Їх зібрали громадяни Німеччини – бізнесмени, юристи, працівники державних установ, пенсіонери.
Приїзд німецьких доброчинців в Україну став можливим завдяки співпраці депутатів Івано-Франківської обласної ради Володимира Шкварилюка та Юрія Бабія з бізнесменом Олександром Хендлером.

Переглядів: 1565 | Коментарів: 1 Детальніше >>

На Івано-Франківщині об’єднуватимуть малі сільські ради

     На Івано-Франківщині об’єд-нуватимуть малі сільські ради, щоб вони були самодостатніми, працювали в умовах самофінансування, могли розвивати малий і середній бізнес та залучати інвестиції.
Про це розповів заступник голови, керівник апарату облдержадміністрації Роман Струтинський, повідомляє ОДТРК.
«На другому етапі адміні-стративно-територіальної реформи відбудуться деякі зміни в органах місцевого самоврядування. Буде об’єднання малих сільських рад. На території області діють 477 сільських рад, з яких вісім є самодостатніми, працюють в умовах самофінансування. Збільшуватимуть сільські ради з тим, щоб був людський, матеріальний і фінансовий ресурс на їх територіях, щоб вони могли розвивати малий і середній бізнес, залучати інвестиції», – пояснив позицію виконавчої влади Р.Струтинський.

Переглядів: 1778 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Головне управління статистики інформує

     Про підсумки в тваринництві за січень-березень 2011 року
Всіма товаровиробниками Галицького району (за розрахунками) реалізовано на забій 2,5 тис.т худоби та птиці (в живій вазі), що в 2,4 р.б., ніж за відповідний період 2010р., надоєно 3,7 тис.т молока (на 6,1% менше) та отримано 3,2 млн.шт. яєць (на 1,3% менше).
Питома вага району в загальнообласних обсягах виробництва м’яса склала 10,6%, молока – 5,5%, яєць – 1,4%.
Сільськогосподарськими підприємствами за цей період збільшено реалізацію худоби та птиці на забій (у живій вазі) з 0,4 тис.т до 1,8 тис.т, виробництво молока на – 7,5%. Їх частка у виробництві м’яса по району зросла із 32,9% у січні–березні 2010р. до 71,5% у п.р., молока – з 7,4% до 8,5%.
Господарствами населення збільшено виробництво м’яса на 0,4% та зменшено виробництво молока на 7,2%, яєць – на 1,3%...

Переглядів: 2138 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Як ми говоримо: слова-паразити

     Як відомо, паразитів треба позбуватись. А отже, слів-паразитів це також стосується. То як із ними боротись?
Слова-паразити – це такі собі вставні «малі слова» (прийменники, сполучники, звертання, словосполучення, навіть продовження однієї букви і т. п.), що не несуть якогось певного змістового навантаження і переважно вживаються для зв’язку слів, для зв’язку мовлення.
Ці паразитні словечка міцно в’їдаються в лексикон людини і стають звичкою в розмовній мові. Вони бувають абсолютно безглуздими, часто збивають співрозмовника з пантелику і заважають розумінню сказаного.
Примітним є також факт, що сама людина, яка вживає слова-паразити, їх не помічає, а на співрозмовника вони справляють підсвідоме негативне враження. Для прикладу, часто люди мають звичку, підбираючи слово, тягнути звуки «е-е-е» або «м-м-м», що, зазвичай, дуже дратує слухачів.

Переглядів: 11365 | Коментарів: 5 Детальніше >>

День фельдшера в Демешківцях

     День фельдшера в ДемешківцяхСьогодні медичні працівники району приділяють належну увагу первинній медико-санітарній допомозі. 8 амбулаторій працюють на засадах сімейної медицини. В кожному селі функціонує фельдшерсько-акушерський пункт. При необхідності невідкладну медичну допомогу надають 3 відділення швидкої медичної допомоги. Окремі ФАПи та амбулаторії володіють відповідною матеріально-технічною базою. У цьому велика заслуга Галицької райдержадміністрації, районної лікарні та сільських рад.
28 квітня на базі фельдшерсько-акушерських пунктів сіл Німшин і Демешківці було проведено День фельдшера. Ці медичні заклади є взірцем для інших медичних установ району і чи не найкращими в області.

Переглядів: 3366 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Конкурс знавців професій

     Конкурс знавців професій28 квітня в Народному домі м.Тисмениця команда КВК Більшівцівської ЗОШ І-ІІІ ст. за ініціативи та підтримки Галицького районного центру зайнятості взяла участь у змаганнях між командами Тисменицького, Богородчанського районів та м.Івано-Франківська у конкурсі знавців професій. За допомогою веселих жартів, комічних мініатюр та музичних номерів учасники кожної із команд КВК висвітлювали різні професії та демонстрували свої знання щодо них. У запеклій боротьбі команда КВК Галицького району зайняла почесне третє місце. За активну участь в змаганнях діти, учасники команди КВК, отримали заохочувальні призи на згадку про цей захід, від Галицького районного центру зайнятості їм вручено футболки з логотипом служби зайнятості та команди КВК. Участь в згаданих веселих змаганнях збережеться в дитячій пам’яті на довгі роки та у майбутньому стане у пригоді під час вибору своєї професії. Організатори КВК, керівництво районного центру зайнятості подякували учасникам команди за активну участь в змаганнях та побажали успіхів у навчанні і вдалого вибору професії у майбутньому.

Переглядів: 2958 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Цукровий діабет 2-го типу

     Це найбільш поширений тип захворювання, який зустрічається у 85-90% людей з цукровим діабетом. Причини і механізми розвитку діабету 2-го типу зовсім інші, ніж при діабеті 1-го типу. Відомо, що у його розвитку дуже важливу роль відіграє спадковість. Серед інших факторів ризику велике значення мають ожиріння та малорухливий спосіб життя. У людей з ожирінням цукровий діабет зустрічається значно частіше, ніж серед людей з нормальною масою тіла. Тому його ще називають «діабет гладких», хоч ожиріння не обов’язково призводить до діабету. Крім того, діабет 2-го типу частіше виникає у зрілому віці (після 40). Ризик розвитку цього захворювання особливо збільшується після 60 років і його називають ще «діабет похилого віку». Поширеність діабету 2-го типу в осіб після 60 років досягає 12 %, тоді як загалом його поширеність знаходиться у межах 2,5-4 %.

Переглядів: 2772 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чим небезпечні паразити

     За статистикою ВООЗ, у світі 2 млрд. людей в організмі мають гельмінти. Причиною понад 16 млн. серед 50 млн. смертей, які щорічно реєструються у світі, є саме паразитарні та інфекційні захворювання. За поширеністю кишкові гельмінтози посідають друге місце після туберкульозу.
З 250 видів гельмінтів, які здатні паразитувати в організмі людини, в Україні зафіксовано 30. Але у зв’язку з міграцією населення, що пожвавилася останнім часом, ймовірне завезення в Україну ще й “екзотичних” паразитів, які можуть «прижитися» на наших теренах.
В Україні щороку офіційно реєструється понад 600 випадків гельмінтозів на 100 тис. населення, 80% яких припадає на дітей.

Переглядів: 3062 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Казки люблять всі...

     КазкиКазки люблять всі... З давніх часів казки та міфи розповідали не лише дітям, але й дорослим. Адже в такий спосіб із казками передавались духовні знання, моральні цінності, правила поведінки в суспільстві.
На Сході здатність казки позитивно впливати на психічний стан людини використовувалася лікарями свідомо. Один із найвідоміших прикладів такого лікування – історія Шехерезади із серії арабських казок «Тисяча і одна ніч».
Казка поєднує дорослого і дитину. Мова казки, звісно, зближує. Казка інформативніша, ніж звичайна стисла мова. Казка розвиває уяву дитини, а дорослого повертає у дитинство.

Переглядів: 10144 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net