на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Традиції та звичаї святкування Великодня в Україні

     Великдень, Пасха, Христове Воскресіння. Так називають свято, що відображає звершення найзаповітнішої мрії людства — подолання смерті. У словосполученні «Великий День» лунає відгомін міфів та вірувань давніх індусів, єгиптян, греків, римлян, слов’ян та інших народів, що втілювали ідею вічного життя в образах Вішну, Озіріса, Фенікса, бога Сонця...
Пасха знаменувала перехід обраного людського племені з рабства у вільне життя на дарованій Всевишнім землі. Назва свята дійшла й до нас, однак наповнилась новим змістом. Ісус Христос через добровільну смерть і воскресіння звершив перехід для всього людства, і кожної людини зокрема, з рабства смерті до вічного життя. Тому Пасха стала святом найбільшої буттєвої радості — відчуття єдності з усім світом і з Живим Богом.

Переглядів: 1665 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Будьмо уважні! Тиждень перед Великоднем – час посту, молитви і покаяння. У році 365 днів: левову частку ми, зазвичай, присвячуємо марудним справам та боротьбі за виживання, забуваючи про те, що життя на Землі обмежене не лише простором, але й часом. Тільки душа непідвладна цим категоріям. Буття людини…Біг по часовій лінії: вічне «теперішнє», примарне «майбутнє», а також «минуле», яке вже не повернеш. Найближчі люди вмить стають чужими: зустрінетеся поглядами на вулиці – навіть не привітаєтеся.

Переглядів: 937 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пасхальне вітання на 2013 рік Божий Всечесним отцям-парохам та всім вірним УГКЦ Галицького деканату

     Всечесні отці, дорогі мої брати і сестри! Із почуттям духовної радості ми знову дочекалися святкувати Пасху Христову. Нам приємно усвідомлювати, що Ісус Христос Своїм Воскресінням переміг смерть і відкрив нам тайну життя вічного.

Переглядів: 1090 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пасхальне вітання всім вірним Української Православної Незалежної Церкви і всім християнам древнього Галича

     Свята Церква вже більше двох тисяч літ торжественно і радісно святкує Воскресіння Христове. Святкуємо, дорогі у Христі отці, брати і сестри, перемогу Христову над пеклом, перемогу життя над смертю, добра над злом, істини над неправдою..., свято віри і торжество любові Творця до роду людського.

Переглядів: 979 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Відбулося засідання колегії

     Голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин провів чергове засідання колегії, на яке були запрошені голови та секретарі міських, селищної, сільських рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ, організацій району та ЗМІ.
На розгляд колегії було винесені питання:

Переглядів: 953 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Сесія районної ради

     30 квітня 2013 року відбулося друге пленарне засідання 18-ї сесії районної ради шостого скликання.
У роботі сесії взяли участь народний депутат України Володимир Шкварилюк, голова районної ради Петро Стрембіцький, голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, заступники голови райдержадміністрації, депутати районної ради, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, голови та секретарі міських, селищної,  сільських рад, керівники підприємств та організацій району.
На сесії розглянули питання про затвердження Статуту КЗ «Галицька центральна районна лікарня» в новій редакції.

Переглядів: 1159 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ви запитували

     Власники 2 квартир (незалежно від квадратури) сплачуватимуть податок на нерухомість.
Пільга, яка звільняє від сплати податку на нерухомість, передбачена ст.265 Податкового кодексу України, поширюється лише на один об’єкт нерухомості. У разі, якщо особа володіє декількома квартирами, або квартирою та житловим будинком  – за один об’єкт нерухомості вона має сплачувати податок. Причому вибір, стосовно того за який саме об’єкт нерухомості платити, згідно Податкового кодексу  – залишається за власником.

Переглядів: 817 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Озветься музика в душі…

     Нещодавно в актовій залі Бурштинської дитячої музичної школи відбувся концерт-звіт учнів та викладачів. Цей захід педагогічний колектив присвятив 1025-річчю хрещення Руси-України та 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.
«Доброго дня, шановні гості, викладачі та учні! Радо вітаємо вас у цьому залі», – такими словами звернулась до присутніх ведуча концерту, затупник директора школи Н. Земан. А далі розпочався виступ творчих колективів та солістів.

Переглядів: 1329 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Біль Чорнобиля з роками не зникає

     У читальній залі районної бібліотеки для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС провели вечір пам’яті «На Чорнобиль журавлі летіли». Хвилиною скорботи учасники заходу, серед яких представники районної влади, громадських організацій вшанували пам’ять жертв техногенної катастрофи.
Голова районної державної
адміністрації Григорій Івасишин та голова районної ради Петро Стрембіцький побажали чорнобильцям міцного здоров’я, Божої благодаті та привітали з Великодніми святами. Вони вручили ліквідаторам грамоти та грошові винагороди.

Переглядів: 1594 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пропусти Чорнобиль крізь серце

     Під такою назвою 26 квітня бібліотекар Бурштинської бібліотеки для дорослих Марія Куйбіда провела літературну годину для учнів 9-В класу Бурштинської ЗОШ №3. Цей день знову приніс спомин про аварію на Чорнобильській АЕС, яка сталася 27 років тому. Проте чим далі від дня трагедії, тим більше вона непокоїть нас.

Переглядів: 1224 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вернісаж творчих робіт

     Знову в моїй Галицькій ЗОШ №1 виставка….
Цього разу в центрі уваги – учнівські творчі роботи. А потішити і здивувати юні митці мали чим. Вони презентували художні картини (пейзажі, портрети, натюрморти), народну вишивку, вироби з бісеру, квіткові композиції з різноманітних матеріалів, симпатичні м’які іграшки, яких не знайти на полицях крамниць, ущент переповнених китайським крамом.
Учасники виставки для створення робіт використали не тільки різноманітні матеріали, а й виявили свою творчу фантазію, старанність, наполегливість, вклавши в кожний виріб частинку свого серця.

Переглядів: 892 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щоденно творімо добро

     Напередодні Великодніх свят в Містечко Милосердя святого Миколая, що розташоване у Крихівцях на вулиці Вербовій 8, завітали учні та вчителі Височанської ЗОШ І-ІІ ст.
Містечко засноване 13 листопада 2004 року.
Юридично Дім Милосердя зареєстрований як Містечко Милосердя святого Миколая для усіх, хто потребує допомоги.
За короткий час кількість жителів Містечка значно збільшилася. Зараз тут проживають старші жінки, в основному психічно неврівноважені , та діти з неблагополучних сімей, які живуть тут з дозволу батьків, оскільки ті мають особисті проблеми, так що не можуть дати належний догляд і виховання своїм дітям.

Переглядів: 1077 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Податкова знижка – рятівний круг для потопаючих?

     Для основної маси українців 1 травня завершилася кампанія з декларування доходів. Але для деяких категорій громадян термін подання декларацій в цьому році відклали аж до кінця року. Ті українці, які платили протягом минулого року за навчання, лікування, страхування та кредит на купівлю житла, отримали реальну можливість повернути собі кілька тисяч гривень. Для цього держава й надала таким громадянам додатковий час, щоб ретельно проаналізувати і підрахувати усі свої минулорічні витрати. Внесені у декларацію доходів фізичної особи, вони дозволять податківцям розрахувати для неї розмір податкової знижки – тобто суму сплачених податків, які податкова поверне назад. Але найбільшою підмогою податкова знижка може стати для родин, які беруть участь у державних програмах доступного житла та пільгового іпотечного кредитування.

Переглядів: 1307 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щеплення дітей – відповідальне завдання медичних працівників

     У боротьбі з інфекційними захворюваннями пріоритетне значення мають методи специфічної профілактики, тобто вакцинація.
Метою вакцинації є створення специфічної несприятливості організму до збудників інфекційного захворювання.
Для того, щоб не було загрози масовості інфекційного захворювання як серед дітей, так і серед дорослих, відсоток щеплених має сягати не менше 95%, якщо ж цей показник є меншим, то є загроза поширення інфекційних хворіб.

Переглядів: 1155 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Роби все так, щоб людям, які тебе оточують, було добре”

     «Добро не можна тримати в собі, ним треба ділитися». В цьому переконані організатори передвеликодньої акції «Добро у наших серцях» відділ у справах сім’ї, молоді та спорту і служба у справах дітей районної державної адміністрації. Метою такого неординарного заходу було надати посильну допомогу Івано-Франківському обласному центру соціально – психологічної реабілітації дітей у с.Мединя, бажання показати дітям, що їх теж люблять, дати їм зрозуміти, що вони не покинуті, не забуті. До акції долучилися і працівники відділення Державного казначейства в Галицькому районі.

Переглядів: 1450 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Сьогодні учні – завтра кваліфіковані робітники

     Нещодавно для учнів Бринської ЗОШ І-ІІ ст. Галицьким РЦЗ організовано та проведено день відкритих дверей Центру зайнятості. Розпочався захід з невеличкої екскурсії в установі, на якій профконсультант Н. Гамлява ознайомила присутніх з його структурою, розміщенням функціонально-просторових секторів та послугами, які надаються учнівській молоді, які сприятимуть їхньому подальшому вибору професії, навчанню та працевлаштуванню. Наступною частиною даного заходу була поїздка учнів на день відкритих дверей Івано-Франківського ВПУ №21. Із вступним словом до школярів звернулась заступник начальника відділу організації профнавчання та профорієнтації Івано-Франківського обласного центру зайнятості О. Дорошенко, яка розповіла про потреби сучасного ринку праці у кваліфікованих робітниках, можливості навчання та працевлаштування в подальшому.

Переглядів: 1127 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Веселі та кмітливі «Мрійники»

     З метою створення сприятливих умов для задоволення потреб молоді у творчій реалізації, організації змістовного та продуктивного дозвілля, сприяння професійному самовизначенню та свідомому вибору професії, популяризації актуальних професій на ринку праці, підвищення їх престижу, за сприянням Галицького РЦЗ команда КВК учнів Комарівської ЗОШ І-ІІІ ст. «Мрійники» взяла участь у турнірі знавців професій в м. Богородчани. У даному заході взяли участь також команди Богородчанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Переглядів: 1159 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Дорога на Румунію – буде!

     Завдяки Першому віце-прем’єру Сергію Арбузову питання зрушилося з місця. Будівництво автомобільної дороги та відкриття нового пункту пропуску через українсько-румунський кордон у Верховинському районі нарешті зрушило з місця. Питання, яке вже не один рік хвилює місцевих мешканців, взяв під особистий контроль Перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов.
І дійсно, про будівництво нової дороги на Румунію говорять  уже десятки років. А у 2008 році  мешканці Верховинського району та прикордонних румунських сіл навіть зверталися до урядів обох країн з проханням відкрити міжнародний пункт пропуску на кордоні.

Переглядів: 993 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Футбол

     Нещодавно у м. Галич відбулися змагання з футболу, в рамках проведення районної спартакіади. У фінальному поєдинку зустрілись команди Кінашівської і Задністрянської ЗОШ.
Результати змагань:
I місце – команда Кінашівскої ЗОШ,
II місце – команда Задністрянської ЗОШ,
III місце – команда Мединської ЗОШ.
Переможців змагань нагороджено грамотами відділу освіти РДА.
Володимир Ліуш

Переглядів: 924 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net