Комарівські «Полум’яні соколи» – переможці обласного фестивалю
8 травня дев’ять найкращих команд Прикарпаття – переможці зональних етапів Фестивалю - з’їхалися до обласного центру, щоб позмагатися за право представляти Івано-Франківщину на всеукраїнському рівні. Розпочалося свято з урочистого моменту відкриття. Всі присутні радо привітали організаторів Фестивалю. На святкову сцену були запрошені начальник Управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький, перший заступник директора Департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської ОДА Володимир Дутчак, голова Івано-Франківської обласної організації Добровільного пожежного товариства України Михайло Андрійків. Із вітальним словом до учасників Фестивалю звернувся керівник обласного рятувального відомства Володимир Чернецький і побажав школярам хороших вражень від змагань, успіхів та переможних результатів. В свою чергу зі словами найкращих побажань до юних рятувальників звернулися Володимир Дутчак та Михайло Андрійків.
Урочисто відзначили 68-у річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні у Галицькому районі. Пам’ятні заходи розпочалися 9 травня з покладання квітів до могили загиблих воїнів 147-ї стрілецької дивізії у м.Галичі. Схилити голови перед пам’яттю загиблих на фронтах Великої Вітчизняної війни прийшли керівники району, міста, працівники відділів та управлінь райдержадміністрації, представники райвійськкомату, ветерани та учнівська молодь. Священики УГКЦ та УПЦ відправили панахиду за загиблими у Другій світовій війні. Ветеран війни Лев Савойський поділився спогадами про нелегкі військові будні та подякував владі за турботу про його покоління.
У Бурштинському храмі Всіх Святих розпис Біблійних сюжетів на стінах триває уже близько трьох з половиною років. Напередодні величного християнського свята – Воскресіння Господнього, було завершено розпис стін центральної частини храму.
Відомо, що у владних структурах домінують чоловіки. Якщо за рубежем намагаються встановити справедливі квоти і забезпечити жінкам доступ до таких, на перший погляд, чоловічих професій, то в Україні тенденція зовсім інша. У Верховній Раді кількість жінок-політиків не сягає навіть 10 %. Не так давно не було жодної партії, лідером якої була б жінка. Юлія Тимошенко порушила це неписане правило: «Батьківщина» перетнула 5-відсотковий рубіж і опинилася в океані великої політики. Але тепер, у 2013 році, ми знову повернулися до дійсності, у якій серед впливових політичних лідерів немає жінок (думаю, згадувати про Вітренко чи Королевську просто безглуздо).
«Святий обов’язок кожного – берегти пам’ять про полеглих на війні та дбати про нинішнє й прийдешні покоління»
З вітальним словом з нагоди Дня Перемоги до ветеранів війни звернувся голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк. «68 мирних літ віддаляє нас від переможного травня 1945 року, коли людство із полегшенням зітхнуло: війна позаду. Ідеологія фашизму більше не тероризуватиме світ своїми кривавими арійськими планами, – зазначив голова ОДА. – Впродовж 68–ми літ на нашій українській землі, на території сусідніх держав Європи – мир і спокій, здобуті у виснажливій боротьбі з людиноненависницьким фашизмом.
У Галичі запрацювала громадська приймальня Володимира Купчака
Минулої суботи в Галичі урочисто відкрито громадську приймальню народного депутата України Володимира Купчака. Приміщення, яке знаходиться за адресою м.Галич, вул. Коновальця, 19, освятив декан Галицький УГКЦ отець-мітрат Василь Завірач разом із о.Ігорем Броновським, о.Володимиром Кузюком, та о.Ярославом Жолобом. На церемонію освячення прибули голова районної ради Петро Стрембіцький, міський голова м.Бурштин Петро Курляк, голова обласної організації партії «ОУН» Віталій Цапович, представники депутатського корпусу районної ради, громадськість.
Завдання, визначені у національному плані дій на 2013 рік, – виконуються
Відповідно до Указу Президента від 12 березня 2013 року №128/2013 «Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» Нацдержслужба України в межах повноважень має забезпечити виконання низки завдань напряму реформ «Реформа системи публічного управління» щодо удосконалення регулювання у сфері запобігання корупції та створення професійної та ефективної державної служби і служби в органах місцевого самоврядування, а саме: підготовку проекту Закону України «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», доопрацювання проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (нова редакція), видання наказу «Про внесення змін до Порядку підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, затвердженого наказом Національного агентства України з питань державної служби від 6 квітня 2012 року №65».
Лев Савойський: «Існує викривлена правда про перші дні і місяці війни»
Роки не владні над пам’яттю. З плином часу вона в буденних турботах і проблемах інколи притуплюється. Але в кожного з нас бувають такі дні, коли спомини і пережиті роки оживають знову і знову. Таким днем для ветеранів і учасників Великої Вітчизняної війни є День Перемоги.
У пам’яті нашого народу є криваві сторінки історії, які неможливо вирвати, заховати чи забути. Часто сини і дочки України не з власної волі боролися за примарні краї, віддаючи за міраж своє життя. Напевно, таким найстрашнішим спомином є війна в Афганістані, яка поховала справжній цвіт української нації.
12 травня 2013 року в Народному домі м.Галича вшанували матерів Галицького району. Чудо материнства – найбільше чудо на землі. Нехай Бог допомагає матерям гідно виконати материнський обов’язок. Матері – берегині роду. Про це сказали у своїх зверненнях до матерів під час свята декан Галицького деканату УГКЦ отець-мітрат Василь Завірач і декан Галицький УАПЦ митрофорний протоієрей Іоан Кузь.
Ось і дочекались ми найсвітлішого свята в році – Великодня Господнього, що є найколоритнішим святом весняного циклу. В Малій академії народних ремесел м. Галич підготовка до свята тривала майже два місяці. Кожен день учні різних вікових категорій вивчали символіку писанкового орнаменту, їх колористику, секрети писанкового розпису, адже найбільше великодні традиції збереглися саме у нас, на Західній Україні.
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України
1 квітня 2013 року Урядом схвалено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, якими зрівнюються права дітей, які народились в сім’ях, та дітей, які народились під час перебування жінки в слідчому ізоляторі. Зазначеним рішенням надається право на призначення допомоги при народженні у разі перебування жінки в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за заявою матері, яку подає адміністрація ізолятора або установи виконання покарань до органу праці та соціального захисту населення.
Профілактичні заходи, як напрям боротьби з корупцією
Робота відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Івано-Франківській області Управління внутрішньої безпеки ДПС України направлені на протидію, профілактику і попередження корупційних діянь, а також злочинів у сфері службової діяльності, в тому числі хабарництву в органах Міндоходів.
Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує
Використання енергетичних матеріалів і продуктів перероблення нафти Підприємствами і організаціями Галицького району протягом березня 2013р. використано вагому частку загальнообласних обсягів кам’яного вугілля. Окрім того, спожито 12,2 млн м3 газу природного, 203,5 т палива дизельного і 30,6 т бензину моторного. У порівнянні до березня 2012 р. використання палива дизельного і газу природного зросло в 1,5 раза, а вугілля кам’яного – на 2,7%. Поряд з тим, споживання бензину моторного зменшилося на 17,7%, а мазути топкові важкі не...
Найдавніший музейний заклад Національного заповідника «Давній Галич»
Музей «Давній Галич» - найдавніший музейний заклад Національного заповідника «Давній Галич». Він розташований у Митрополичих палатах (пам’ятці архітектури кінця ХVIІІ - початку ХІХ ст.). Ідея створення музею належить славетному вченому, археологу, професору Львівського університету Ярославу Пастернаку та Митрополиту української греко-католицької церкви Андрею Шептицькому. Останній висловив побажання створити біля фундаментів Успенського собору музей. Археолог Ярослав Пастернак, який 1937 року у каплиці Святого Василія (пам’ятка архітектури XV ст.) зібрав для огляду найцінніші експонати з археологічних розкопок у Крилосі, втілив мрію Владики.
В історії села Залуква є чимало відомих постатей, до життєпису яких ми свого часу звертались. Зокрема, ми повернули залуквянам із забуття імена міністра ЗУНР Івана Мирона, сотника УГА Степана Мацькевича, зібрали інформацію про священиків Лева Лаврецького та Ігнатія Мулика, братів Терпеляків, про учасників бойових дій ОУН-УПА. Сьогоднішня наша розповідь про о. Марка Дирду - ще одну вагому постать нашої історії, котра, на жаль, є забутою. Навіть укладачі відомої книги «Міста і села Галицького району» (Івано-Франківськ, 2001 р.) не подали згадки про нього, хоча у самому селі про цього душпастиря пам’ятають і досі.
В історії села Залуква є чимало відомих постатей, до життєпису яких ми свого часу звертались. Зокрема, ми повернули залуквянам із забуття імена міністра ЗУНР Івана Мирона, сотника УГА Степана Мацькевича, зібрали інформацію про священиків Лева Лаврецького та Ігнатія Мулика, братів Терпеляків, про учасників бойових дій ОУН-УПА. Сьогоднішня наша розповідь про о. Марка Дирду - ще одну вагому постать нашої історії, котра, на жаль, є забутою. Навіть укладачі відомої книги «Міста і села Галицького району» (Івано-Франківськ, 2001 р.) не подали згадки про нього, хоча у самому селі про цього душпастиря пам’ятають і досі.
У залі засідань районної ради відбувся форум «Бізнес і влада». У ньому взяли участь представники влади, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, правоохоронних органів, голови місцевих рад і підприємці району.
На базі дитячого лікувально-оздоровчого комплексу «Сокіл» відбулося урочисте відкриття обласного семінару-практикуму молодіжних трудових загонів «Ми працею славимо тебе, Україно!». Він сприятиме працевлаштуванню молоді у вільний від навчання час, створення позитивного іміджу молодіжних трудових загонів.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій Галицької райдержадміністрації звертається до всіх жителів району з проханням дотримуватись елементарних правил безпечного поводження на воді.
Весна – пора, коли все пробуджується зі сну і оживає. В цьому часі і пластуни починають своє активне мандрівне та таборове життя . Стародавній Галич – місце де історія торкається до тебе близько-близько. Ось тут княжі палати, місце, де князь Данило творив своє могутнє князівство. Ось над кручами розповідає свої казки повноводний Дністер. Древній замок височіє здаля, ніби кличе перехожого, щоб повідати йому про своє життя. Все довкола сповнене таємниць .
Планування сім’ї – надійний спосіб збереження та покращання здоров’я жінок та дітей. Відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків, передбачає оволодіння знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей, скільки мати дітей, яких інтервалів дотримуватись між пологами, а головне – практикувати здорову (по відношенню до себе та майбутнього покоління)
Рак шкіри є доволі поширеним захворюванням, щороку по всьому світу ним хворіє близько 1 млн людей. Рак шкірних покривів – утворення злоякісних пухлин, яке розвивається переважно на зовнішньому шарі шкіри-епідермісі, яке легко помітити. Це підвищує шанси виявлення хвороби на початкових стадіях. Перші ознаки раку шкіри починають з’являтися і у чоловіків, і у жінок у віці старше п’ятдесяти років. Через постійне погіршення екології захворювання стрімко «молодшає». Зараз європейці старше тридцяти стають групою ризику.
Протягом 13 - 18 травня поточного року, в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району проходив «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності». У проведенні уроків основ безпеки життєдіяльності взяли участь керівний склад Галицького районного відділу УДСНС України в Івано-Франківській області та працівники відділу освіти Галицької РДА. До учнів шкіл була доведена інформація про стан з пожежами в державі та районі, особливо про випадки пожеж з «ініціативи» дітей.
З 22-го по 25-те травня 2013 року в Івано-Франківську на базі спортивного комплексу імені Героїв-пожежних Управління державної служби з надзвичайних ситуацій в області пройдуть ХХVІ Міжнародні змагання з пожежно-прикладного спорту пам’яті пожежних - Героїв Чорнобиля. В змаганнях візьмуть участь найсильніші національні збірні команди із країн Європи та Азії.
14 травня у конференцзалі Галицької ЦРЛ відбувся конкурс медичних сестер, присвячений Дню медичної сестри, в якому взяли участь представниці різних відділів Галицької лікарні та медсестра Більшівцівської поліклініки. Учасниці конкурсу показали себе не лише справжніми професіоналами своєї справи, а і проявили себе, як чудові господині, представивши жюрі випічку власного виробництва у конкурсі «Газдинька». Перше місце тут завоювала медична сестра Більшівцівської поліклініки Наталя Боднар, подавши у вигляді торта чудовий витвір мистецтва.
Особлива форма трудової діяльності – самозайнятість
Започаткування власної справи є чудовим, багатообіцяючим, однак нелегким заходом, який вимагатиме від підприємця-початківця не тільки бажання, сильної волі, організованості та наполегливості, але і володіння мінімально необхідними знаннями, інформацією та «набором інструментів», призначених для допомоги у реалізації цього важливого і неординарного моменту їхнього життя.
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))