на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Галицька брама завжди відчинена для відвідувачів

     19 травня в Музеї народної архітектури і побуту Прикарпаття Національного заповідника «Давній Галич» у с. Крилос відбувся 2-ий обласний музейно-туристичний фестиваль «Галицька брама», присвячений Міжнародному дню музеїв. Організаторами заходу стали Національний заповідник «Давній Галич», Галицька районна державна адміністрація та управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Переглядів: 1382 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ігор Насалик спробує відправити Олександра Сича у відставку

     8 червня сесію Івано-Франківської обласної ради пікетуватиме десант калуських депутатів, повідомляє газета «Вікна». Міський голова Калуша Ігор Насалик скликає під стінами адмінбудинку обласної влади виїзну сесію міської ради, щоб, за його словами, привернути увагу громадськості до несправедливого розподілу обласного бюджету.
— Так далі працювати не можна, — каже Ігор Насалик. — Внесок Калуша до обласного бюджету впродовж  останніх трьох років - понад 125 млн грн, а місто натомість отримує копійки.

Переглядів: 1793 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Миколай щедрий на подарунки і влітку

     Свято, яке гуртує усю громаду села Тишківці Годенківського району, – День літнього Миколая. Хоч він не настільки популярний, як зимовий, але в в цьому селі відзначають його активно і з особливим запалом, а зокрема в садибі Святого Миколая. Програма свята цікава і для дітей, і для дорослих. Концерт відомих артистів і аматорів сцени, конкурси на кращі вироби з пластиліну й паперопластики, малюнки на асфальті, спортивні естафети. А ще у цей день традиційно відзначать кращих тишківських ґаздів. Для діток організатори запропонували аж...

Переглядів: 1728 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Діяльність влади вродовж тижня

      18 травня 2012 року на базі Насташинської сільської ради  відбувся семінар  «Залучення громад до розвитку місцевого самоврядування у територіальній громаді», організований обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій спільно з Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні.  У роботі семінару  взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Надія Кицела, начальник організаційного відділу районної ради Ірина Хорунжа, представники Галицького та  Рогатинського районів.

Переглядів: 1392 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Невже кредитування стане дешевшим?

     На Івано-Франківщині обговорили питання здешевлення іпотечних кредитів. Ще 25 квітня цього року Кабмін прийняв постанову «Про затвердження Порядку  здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов». 1 мільярд гривень – саме стільки цьогоріч виділять із Держбюджету на іпотеку. З цієї суми Прикарпаття отримає 22,5 млн, кажуть місцеві чиновники.

Переглядів: 1408 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Відомості про юридичну особу потрібно підтверджувати щороку

     Державна податкова інспекція у Галицькому районі звертає увагу платників податків на необхідність щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, підтверджувати інформацію про юридичну особу.
 Інформація – реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу, надається у письмовій формі державному реєстратору.
 Перша інформація –підтвердження надається,  починаючи з наступного року після року державної реєстрації.

Переглядів: 2297 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Покращувати соціальний захист громадян

     З 1 березня 2012 року відповідно до ст. 29 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” здійснено перерахування розміру щомісячної грошової суми в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, та щомісячної страхової виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника.

Переглядів: 1421 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ліки для гіпертоніків будуть дешевшими

     23 травня 2012 року  в залі засідань районної ради відбулася зустріч начальника головного управління  охорони здоров’я облдержадміністрації  Миколи Олінійчука, голови райдержадміністрації  Григорія Івасишина, заступника голови райдержадміністрації Ірини Чернеги, головного лікаря Галицької ЦРЛ Мирона Матейка з населенням району по роз’ясненню проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію.

Переглядів: 1466 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Біблія стала найпопулярнішою книгою

     Оприлюднено список найпопулярніших книжок за останні 50 років. Отож, найбільше читають Біблію. За півстоліття продано близько 4 мільярдів екземплярів. Перелік популярних видань склав дослідник Джеймс Чепмен, який проаналізував кількість надрукованих та проданих книг. У десятку лідерів також увійшли цитати Мао Цзедуна, “Гаррі Поттер” Джоан Роулінг, “Алхімік” Пауло Коельо, “Код да Вінчі” Дена Брауна.

Переглядів: 1341 | Коментарів: 0 Детальніше >>

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

     У перший літній день в Україні, як і у цілому світі, відзначають  чудове і радісне свято – Міжнародний день захисту дітей. Цей день у світі вперше почали відзначати у 1950 році.
Життя дітей у наш час не у всіх країнах однакове. Громадянські війни та збройні конфлікти і надалі змушують страждати дітей багатьох країн. Серед 31 млн. біженців по всьому світу більшість становлять діти та жінки. У країнах, що розвиваються, зросли масштаби вимушеної дитячої праці, торгівлі дітьми та їх сексуальної експлуатації.

Переглядів: 1673 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Фестиваль «Міх талантів»

     У п’ятницю Галицькі пластуни спакували свої речі в автомобілі і відправилися в с. Іваниківку  Богородчанського р-ну, де з 18 по 20 травня з пластунами Богородчанського і Рожнятівського р-ну  взяли участь у ІV окружному новацькому фестивалі імені Л. Пиндуса «Міх талантів», що проводився в рамках святкування 100-річчя Пласту. Прибувши на місце, поселилися у дитячому садочку, де і проводився фестиваль.

Переглядів: 1690 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вшанували матерів

     19 травня в БК с. Дем’янів відбувся тематичний концерт «Мамо, нехай святиться ім’я твоє».
Окрасою свята були наймолодші, яким по 4-5 років. Вони презентували танцювальну композицію «Веселі клоуни». Також танцями потішили глядачів танцювальний ансамбль «Фламінго» (кер. Ірина Казіцька), Вокальний ансамбль «Зоряне сяйво» (Галина Сторощук, Галина Кропельницька, Ірина Казіцька, Любов Ридляк, Марія Данів). Матерів сольним співом вітала Галина Лисенчук, за що одержала оплески глядачів. Незабутнім був виступ Богданчика Кропельницького. Його гумористична пародія підняла настрій всім присутнім в залі.
Свято вдалося на славу.

Переглядів: 1512 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Деякі припущення щодо історії Древнього Галича

     Вважаю варті уваги такі припущення:
- уточнення місця виїзду з Галича на Північний тракт: на Перемишль, Холм, Київ та Львів;
- уточнення місця існування села Угольники;
- походження назви села Поплавники;
- уточнення назви селища Більшівці;
- походження назви урочища Винна (в. с. Бовшів);
- походження назви урочища Дварош (в с. Бовшів), а, можливо, і інші цікаві для краєзнавців питання.

Переглядів: 2467 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Світлиця – духовний центр села

     Людно було минулої суботи на шкільному подвір’ї Залуквянської загальноосвітньої школи. Опісля полудня тут зібрались жителі та вихідці села, вчителі, випускники, учні у святкових національних строях на відкриття приміщення просвітницької світлиці.
Серед почесних гостей голова обласного ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, депутат обласної ради Степан Волковецький, голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, заступник голови Галицької РДА Ірина Чернега, голова районного об’єднання «Просвіта» Олександр Береговський.

Переглядів: 1724 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вимирає народ…

     Це так... Нема сумніву в тому, що велика відповідальність за це стосується влади, яка була, яка є... Але велика частка відповідальності за те, що народ вимирає, є і в самого народу.
Заходжу в крамницю. Черга – невеличка. Спостерігаю... Молода жінка купує цигарки (одну пачку цигарок за 12,5 грн), далі хлопчина купує пляшку горілки, пиво, цигарки, за ним ще два дебелих чоловіки купують те саме, але вдвічі більше і ковбасу... Переді мною немолода пані купує хліб, ковбаску, масло, томатну пасту... Подумав: ця пані живе багато, а ті – за межею бідності.

Переглядів: 1733 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Виконання виконавчого провадження про стягнення на заставне майно

     Перед тим, як розпочати висвітлення даної проблематики, пропоную звернутися до термінології.
Стаття 546 Цивільного кодексу України визначає заставу одним із способів виконання зобов’язання. Аналогічне положення міститься і у статті 1 Закону України «Про заставу».
Відповідно до статті 572 Цивільного кодексу України, частини 2 статті 1 Закону України «Про заставу» в силу застави кредитор (заставодержатель) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов’язання, забезпеченого заставою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави).

Переглядів: 2975 | Коментарів: 3 Детальніше >>

Фінансування оздоровлення дітей – членів сімей застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду в 2012 році

     Згідно Постанови Правління виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності «Про фінансування оздоровлення дітей – членів сімей застрахованих осіб за рахунок  коштів Фонду в 2012 році» від 15.05.2012 р. № 11 буде здійснюватись часткове фінансування оздоровлення дітей - членів сімей застрахованих осіб в 2012 році.

Переглядів: 1453 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Стали свідком неправомірних дій співробітників оперативно-рятувальної служби?

     Телефонуйте до сектору безпеки та запобігання проявам корупції Територіального управління МНС України в Івано-Франківській області.
Сектор безпеки та запобігання проявам корупції при Територіальному управлінні МНС України в Івано-Франківській області створений з метою запобігання проявам корупції в управлінні та його структурних підрозділах на місцях.

Переглядів: 1263 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ДАІ провело «Декаду безпеки..»

     10 днів — з 14 по 24 травня — в навчальних закладах району проводилися заходи щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
Профілактична десятиденка, програма якої узгоджена Державтоінспекцією та органами освіти, спрямована на підготовку дітей до канікулярного періоду, вироблення у них безпечних норм поведінки на дорогах і вулицях, привернення уваги громадськості до потреби дотримання Правил дорожнього руху.

Переглядів: 1319 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Увага! Змії...

     Змії розповсюджені майже всюди на земній кулі, за винятком полярних зон, а також деяких островів. На території нашої країни нараховується десять видів отруйних змій. Найбільш небезпечні укуси кобри, гюрзи, ефи. Менш небезпечні щитомордники. Найбільш розповсюджені гадюки. Після укусу щитомордника і гадюк трагічні наслідки бувають рідко, але деколи розвиваються тяжкі ускладнення.

Переглядів: 2872 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чарівні троянди

     Працівники озеленення Бурштинського комунального підприємства „Житловик”  днями висаджували сортові троянди на центральних алеях міста. Ця ініціатива щодо благоустрою  та ще такими вишуканими квітами з’явилася у міського голови Петра Курляка.
Всього було придбано за кошти міської ради 650 саджанців. Квіти посаджено також біля  символічної могили воїнам УПА та на міському кладовищі біля меморіалу, де захоронені воїни УПА.

Переглядів: 1380 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net