на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
ГЕРОЯМ СЛАВА!

ГЕРОЯМ СЛАВА!    20 травня  в рамках відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій відбулася історико-краєзнавча конференція «Український народ у національно-визвольній боротьбі», присвячена 10-річчю створення музею Визвольних змагань Галицького району.
Участь в роботі конференції взяли вчителі історії загальноосвітніх шкіл району Надія Смолій, Оксана Клюба, Ольга Олійник. Доповідачами піднімалися питання політичних репресій, ролі жінки у визвольних змаганнях та постать Ольги Басараб через призму сучасності. Серед гостей конференції – заступник голови районної державної адміністрації Ірина Чернега, директор музею Визвольних змагань Прикарпатського краю Степан Каспрук, голова Братства ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський, голова районної станиці Братства вояків ОУН-УПА, директор музею Визвольних змагань Галицького району Микола Яцків, дослідник біографії Ольги Басараб, львівський краєзнавець Ярослав Лялька, голова Бурштинської філії районної організації ТУМ «Просвіта» імені Т.Шевченка Орест Чайківський.

Переглядів: 2649 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Роздуми

    23 травня 1938 року московський агент Павло Судоплатов здійснив у місті Ротердамі атентат проти засновника і провідника ОУН Євгена Коновальця. Двадцять років перед тим, 25 травня 1926 року, загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-1921 рр. Симон Петлюра. А 3 травня 1924 року поліг головний ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття Микола Міхновський. Саме тому український історичний календар серед визначних подій у травні  виділяє чи не найважливішу – вшанування  Героїв України. Ця традиція зародилася ще у 1941 році на Другому  Великому Зборі ОУН, в постанові якого зазначалося: «Відзначення Свята Героїв (23 травня) – це свідчення  нашої твердої волі йти накресленим шляхом боротьби до найвищої мети – незалежності, могутності, слави Української держави».

Переглядів: 1917 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Черговий ПроООНівський проект завершено

Роздуми    18 травня відбулося урочисте завершення мікропроекту «Енергозберігаючі заходи в дитячому садку с. Бринь» в рамках Програми розвитку ООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», втіленого громадською організацією «Асоціація соціально-економічного розвитку села Бринь».

Переглядів: 2214 | Коментарів: 1 Детальніше >>

ЗДОБУТКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

45 років Бурштинській ТЕС    Вже 45 років б’ється сталеве серце Бурштинської ТЕС – енерговелетня Прикарпаття. Адже саме 28 квітня 1965 року країна отримала струм першого турбоагрегату потужністю 200 МВт новозбудованої електростанції на древній Галицькій землі. Так легенда про бурштиновий скарб, яку крізь віки пронесли люди, як вистраждану мрію про щастя, світло і тепло, перетворилась у незгасиме бурштинове сяйво мільйонів електричних вогнів.
    Нелегким був шлях до втілення цієї мрії у дійсність. Як згадує у своєму листі до нашого колективу бувший головний інженер управління будівництва електростанції Денисов Г.О., у створенні цього унікального на той час енергооб’єкта брали участь більше 8 тисяч будівельників та енергомонтажників. Без перебільшення можна сказати, що їх героїчними зусиллями було вийнято 7,5 млн.м3. ґрунту, вкладено 60 тис.м3. монолітного бетону, змонтовано 16 тис. тонн технологічного устаткування і металоконструкцій, прокладено 250 км. кабелів.

Переглядів: 3883 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Моя професія – моє майбутнє!

Моя професія – моє майбутнє!    У складному економічному світі вибір професії за фахом, смаком, уподобаннями, ставленням до життя, до себе та інших людей не такий легкий, як здається на перший погляд. В першу чергу відіграють роль не тільки професійні якості людини, але і те, чи обрана професія, спеціальність користується попитом на ринку праці. Щоб правильно зорієнтувати молодь у власних професійних здібностях та уподобаннях, Галицьким районним центром зайнятості 18.05.2010 року проведено День відкритих дверей для учнів восьмих класів Залуквянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Переглядів: 6098 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Всесвітній день пам’яті людей, що померли від СНІДу

Всесвітній день пам’яті людей, що померли від СНІДу    У третю неділю травня щорічно весь світ вшановує пам’ять людей, які померли від СНІДу. Цьогорічне гасло Дня пам’яті – «Знати – недостатньо, постарайтеся зрозуміти!». Згідно зі статистикою, щодня в нашій країні від СНІДу вмирає 8 чоловік. Експерти відзначають, що навіть всупереч серйозній міжнародній підтримці епідемію зупинити не вдається. Для багатьох людей в невеликих містах і районах недоступними залишаються профілактика, доступ до лікування і підтримка хворих.

Переглядів: 3235 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Співпраця науковців і діячів церкви продовжуватиметься

Співпраця науковців і діячів церкви продовжуватиметься    14–15 травня у Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася Міжнародна наукова конференція «Історико-релігійні та етнокультурні особливості Галицького регіону в загальноукраїнському контексті». Захід мав на меті проаналізувати релігійний досвід Галичини, його вплив на загальноукраїнські процеси, привернути увагу до Галицької землі, де віддавна співіснують різні конфесії.

Переглядів: 2228 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Повстанськими стежками

Повстанськими стежками    Легко котилися шосейною дорогою колеса автобуса. З його вікон лунали веселі пісні та сміх. Звісно ж, молодь. Який у них, п’ятнадцяти-шістнадцятилітніх, клопіт?
    Тільки одній людині було, здається, не до жартів. Пильно вдивляючись у далечінь, колишній вояк УПА Василь Андрійович Волошин час від часу витирав непрохану сльозу: чи то від перенапруження, чи, згадуючи пережите?...

Переглядів: 3079 | Коментарів: 0 Детальніше >>

За Україну!

За Україну!    «Україні потрібна сильна та об’єднана опозиція аби відстоювати держані та національні інтереси». Про це заявив народний депутат В’ячеслав Кириленко, виступаючи на установчій   конференції Івано-Франківської обласної організації партії «За Україну!».
    Це зібрання проходило 16 травня в приміщенні актової зали Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника. «Усі українські патріотичні сили – і на заході держави, і в центральних та південних областях, і на сході – опинилися в руїні.

Переглядів: 1891 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Коротко про заповіт

    В грудні 2008 року вступив в дію закон України «Про внесення змін до Закону України “Про нотаріат”», яким фактично знято штучний поділ між державним нотаріусом та приватним нотаріусом, оскільки документи, посвідчені як державними, так і приватними нотаріусами, мають тепер однакову юридичну силу. Згідно внесених змін до Закону України «Про нотаріат» приватні нотаріуси вчиняють ті самі нотаріальні дії, що й державні, та й оформленням спадкових прав приватні нотаріуси займаються вже з 1 червня 2009 року.

Переглядів: 5582 | Коментарів: 11 Детальніше >>

Подання заяви про прийняття спадщини

    – Нещодавно померла мама моєї племінниці, заповіту не залишила. Який порядок подання заяви про прийняття спадщини, які потрібно підготувати документи і хто має оформити спадщину?
Ганна Перегінець,
м.Бурштин

    – Відповідно до ст.1268 Цивільного Кодексу України (далі – ЦК) спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
    Спадщина належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини і не залежить від часу її прийняття.

Переглядів: 4926 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Нас кличе у мандри дорога

Нас кличе у мандри дорога    Кажуть, що всьому свій час – час працювати, час і відпочивати.
    Після напруженого графіку репетицій, розучування складних творів з духовної тематики та виступів церковний хор села Височанки вирушив у цікаву мандрівку.
    А вибрали маршрут до сусідньої Закарпатської області, адже цей край нам майже не відомий.
    Почали з Шенборнського замку, що знаходиться в одному із наймальовничіших куточків Закарпаття...

Переглядів: 2509 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Т.Шевченко стоятиме перед будинком обласної влади

    Громада Івано-Франківська визначила місце встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку. Він постане перед будівлею   облдержадміністрації. «За» проголосували понад двісті учасників громадських слухань. «Проти» – майже не було.
    У місті стоятиме скульптура Шевченка, створена відомим канадським архітектором українського походження Лео Молом (Леонідом Молодожанином), яку митець перед смертю заповів подарувати місту Івано-Франківську, – повідомляє ТРК «Вежа».

Переглядів: 1701 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Із Медухи до Петербурзького Синоду

    Серед вихідців із галицького села Медуха було чимало відомих діячів минулого. Поміж них перше місце, безперечно, займає Дмитро Вітовський – один із організаторів Листопадового чину 1918 року, військовий міністр ЗУНР. Проте у цьому селі народився ще один знаний чоловік – Маркил Попель. Його ім’я тривалий час було забуте і фактично викреслене зі сторінок нашої історії. Цікаво, що навіть у книзі «Міста і села Галицького району», яка побачила світ у 2001 році, воно відсутнє. Сьогоднішньою публікацією ми робимо спробу повернути його із забуття.
    Маркил Попель народився у 1825 році в родині шляхтича Онуфрія і Марії з Павульських. Чотирьохкласну школу закінчив у Галичі, а гімназію – у Станиславові та Бучачі. Після цього поступив на філософський факультет Чернівецького університету, а богословські науки студіював у Відні та Львові.

Переглядів: 2624 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Регіони» хочуть провести місцеві вибори 31 жовтня

    Керівники Партії регіонів 19 травня на засіданні Політради партії прийняли рішення про ініціювання виборів у місцеві органи влади на 31 жовтня 2010 року. Про це «Proua.com» повідомив голова парламентського Комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов.
    «Партія регіонів виступає за те, щоб не порушувалася Конституція, і вибори повинні бути проведені в цьому році. Тому й прийнята така ініціатива. Однак ми не можемо приймати це рішення самостійно і повинні врахувати думку партнерів по коаліції.

Переглядів: 1608 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“Барвиста Україна” та Всеукраїнський конкурс-виставка “Кращий вітчизняний товар року”

    На виконання Указу Президента України та з нагоди 19-ої річниці Незалежності України з 17 до 20 серпня 2010 року у Національному комплексі “Експоцентр України” відбудеться щорічна загальнодержавна виставкова акція “Барвиста Україна” та Всеукраїнський конкурс-виставка “Кращий вітчизняний товар року”.
    Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації у павільйонах та на відкритих майданчиках Експоцентру України презентуватимуть свої експозиції, де представлять науковий потенціал, досягнення в економіці, соціальній та культурній сферах.

Переглядів: 2448 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Сюрпризи кліщів

Сюрпризи кліщів    Сучасна епідеміологічна ситуація з природно-осередкованих захворювань екологічно пов’язана з кліщами і характеризується значним зростанням захворюваності на вже відомі інфекції, серед яких кліщовий енцефаліт, геморагічна і Марсельська гарячка та раніше не відомі (хвороба Лайма, гранулоцитарний анаплазмоз людини).
    Кількість захворювань на хворобу Лайма щороку продовжує зростати. Так в 2009 році в Україні було зареєстровано 968 випадків проти 643 у 2008 році, в нашій області зареєстровано 16 проти 9 в 2008 році. Захворювання реєструвалися в 7 населених пунктах п’яти районів області. В Галицькому районі – один випадок.

Переглядів: 2888 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net