на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Жителька с.Жалибори відзначила 100-річний ювілей

     

     Третього червня 2014 року жителька с.Жалибори Галицького району Гой Юліанна Іллівна відзначила 100-річний ювілей.
З нагоди поважної дати привітати довгожительку прийшли керівник апарату райдержадміністрації Надія Кицела, начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Ірина Хорунжа та сільський голова с.Жалибори Марія Щепанська.

Переглядів: 1341 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Провели вибори, обрали Президента, а диверсійно-терористична війна, розв’язана Росією на сході країни, не збавляє обертів. За офіційною інформацією Генпрокуратури, на сьогодні вбито 122 людей, поранено – 200. Важко впевнено опиратися на вказані цифри. Чого лише варта трагедія, що сталася в понеділок у Луганську… Бойовики розпочали штурм українських прикордонників у кварталі Мирному.

Переглядів: 836 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У Галицькому районі стартувала оздоровча кампанія 2014 року

     Літні канікули дітей після напруженої розумової праці не можна уявити без активного відпочинку в селі, на морі, в стаціонарних чи пришкільних таборах. Саме в пришкільних таборах  відпочиває більшість дітей.
2 червня 2014 року розпочали свою роботу пришкільні табори відпочинку для школярів Галицького району. З метою належного відпочинку та оздоровлення дітей, створення умов для освітньої, культурно-оздоровчої роботи, забезпечення сприятливих умов для літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2014 році в 30 загальноосвітніх школах і 1 гімназії району працюватиме 45 таборів з денним перебуванням, 3 профільні – на базі Малої академії народних ремесел, Галицької ДЮСШ відділу освіти районної державної адміністрації,  Бурштинської веслувальної бази, 6 наметових таборів в с. Темирівці, у які буде залучено 2100 школярів. Відпочинкова зміна у пришкільних таборах триватиме 14 днів.

Переглядів: 949 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Театр – один із найскладніших видів мистецтва

     Діти. Вони наповнюють змістом і радістю усе наше життя. Напевно, не знайдеться людини, що не усміхнеться у відповідь на сяючі щастям очі малюка. Мабуть, недаремно із всіх 365 днів року для дитячого свята обрали саме перший день літа. 1 червня – як перша сторінка дитячої казки. В чарівну подорож до країни Казок в черговий раз запросили всіх залуквян та гостей учасники НА драматичного театру НД с. Залуква. 29 травня в приміщенні клубного закладу було людно та водночас затишно, святково і весело. Наймолодші глядачі із своїми батьками, дідусями та бабусями зібрались разом, щоб відсвяткувати Міжнародний день захисту дітей.

Переглядів: 1024 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Уряд повинен лицем повернутися до проблем дорожньої інфраструктури Західної України

     За період незалежності всі уряди і переважна більшість політиків вищого рівня намагалися задовольнити інтереси виборців східних регіонів. У той же час Західна Україна, як нерідна, залишалась поза увагою. Особливо це стосується дорожньої інфраструктури.
За півтори роки роботи в Парламенті я, як народний депутат від Івано-Франківщини і керівник групи «Галичина», близько сотні звернень і запитів надіслав до державних органів всіх рівнів та органів місцевого самоврядування з проханням та вимогою винайти кошти на ремонт доріг .

Переглядів: 1048 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Нова адресна програма для соціальної підтримки малозабезпечених сімей при оплаті житлово-комунальних послуг

     Урядом впроваджується нова програма соціальної підтримки найменш захищених верств населення при оплаті житлово-комунальних послуг - компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг
Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83 передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги.

Переглядів: 875 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Героям Майдану – гідне вшанування

     Вже в декількох випусках газети «Галицьке слово» обговорювалася тема влаштування пам’ятника Героям Небесної Сотні в м. Галичі. Здавалося б,що після вичерпної аргументації Аріни Сивак крапку в обговоренні поставлено. Однак в останньому номері газети від 30 травня 2014 року зазначено, що Героїв увіковічнять на площі Волі. Дивує така позиція керівництва району і громадської ради. Адже на площі вже є пам’ятник Тарасу Шевченку і від площі починається вулиця Т.Шевченка.

Переглядів: 913 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У школах району пролунав останній дзвоник

     30 травня у всіх загальноосвітніх школах району пролунав останній дзвоник, який сповістив про закінчення навчального року. Цьогоріч попрощалия зі своїми навчальними закладами 355 випускників.
Урочисті лінійки в освітніх закладах з нагоди завершення навчального року, на знак скорботи за загиблими прикарпатцями під Слов’янськом, розпочалися з хвилини мовчання. На адміністративних приміщеннях приспущено державні прапори з чорними стрічками.

Переглядів: 847 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Презентація книги «Орфей Собору Нації» або Володимир Івасюк повертається

     

     Василь Нагірняк, заслужений журналіст України, лауреат літературної премії імені Василя Стефаника, презентував свою нову книгу під назвою «Орфей Собору Нації». Книгу про українського композитора Володимира Івасюка. Літературно-музична презентація видання відбулася 22 травня у Верховині, 28 травня – в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Володимир Івасюк крокує далі Галичиною.  Автор вірить, що слово і музика Орфея Собору Нації зазвучить неодмінно і на Буковині, і у Львові, в Києві – й по всій Соборній Україні.
22 травня, рівно 35 літ тому, вся Україна ховала свого співця у місті Лева на Личаківському цвинтарі. З цієї трагічної події в історії України, оповитої московським колючим дротом, і розпочинаємо наше інтерв’ю з автором книги.

Переглядів: 1533 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Порядок оформлення підприємцями – «спрощенцями» трудових відносин з найманими працівниками

     Форма трудового договору між працівником і фізичною особою (роботодавцем), яка використовує найману працю та Порядок його реєстрації затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001№260.
Cам Порядок поширюється на роботодавців – фізичних осіб, які використовують найману працю: тобто, фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо).

Переглядів: 763 | Коментарів: 0 Детальніше >>

І все на світі треба пережити…

     

     Григорій Михнюк. Ім’я цього художника давно відоме широкому колу шанувальників образотворчого мистецтва, а свого часу й шанувальникам мистецтва плакату на Прикарпатті.
Свого часу мистецтвознавець Мирослав Аронець зазначив, що шлях Григорія Михнюка до мистецтва, до пізнання секретів його творення був складним, непростим. Його заворожували, хвилювали вишивані узори на жіночих сорочках, прості вирізані з дерева ложки, повсякденні практичні побутові речі, якими користувалися селяни села Павлівка, що біля Івано-Франківська,  де Григорій народився 29 березня 1944 року.

Переглядів: 1455 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галичани переглянули виставу за п’єсою Т.Шевченка «Назар Стодоля»

     

     Культурно-мистецьким проектом «Кобзар» на сцені» продовжується відзначення в районі 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
29 травня 2014 року в Народному домі м.Галича місцеві жителі переглянули виставу за п’єсою Тараса Шевченка «Назар Стодоля» за участю драматичних колективів сіл Бовшів, Задністрянське, Межигірці, Медуха, Тустань.
Тема людських взаємин і суспільних відносин, як за часів Кобзаря, так і сьогодні гостро прослідковується в сучасному житті.

Переглядів: 978 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Таємниці життя і смерті Насті Чагр

     

     У 1171 році в столиці Галицького князівства сталася подія, яка більше не знає собі подібних у всій давньоруській історії. Розповідаючи про трагедію в Галичі, київський літописець акцентував увагу читачів на заколоті городян проти «Чагрових людей». «А ось твій ворог - Настаська, - пише автор літопису. – І галичани, розіклавши вогонь, спалили її, а сина її Олега в заслання вигнали, а князя Ярослава Осмомисла водили до хреста, що буде він по правді жити з княгинею. І так вони уладнилися». З цього та кількох інших розповідей у вітчизняних літописах стає зрозумілим, що Настуся Чагр була позашлюбною, коханою жінкою князя Ярослава Осмомисла (1157-1187).

Переглядів: 3510 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Трагедія великого кохання…

     Квітувало літо. Розбурхані нерви князя Осьмомисла потребували спокою, і він вирішив відкласти усі справи, наказав осідлати коня та відправився далеко за гамірний Галич. Переїхав Дністер на великому паромі. Йому кланялись достиглі жита, лугові трави, обіймав його буковий ліс, який тягнувся від Скоморох аж ген поза Гологори. Проїхавши ліс, князь опинився посеред широкого поля, де розгулював легенький вітерець і ніжно торкався стиглого збіжжя. Було вже пополудню. Втягнувши сповнене пахощами квітів повітря, закрив очі і заснув. Розбудило князя голосне іржання. Підвівся на лікті, побачив поруч чужого коня, а на відстані кількох метрів – гарненьку дівчину, що сиділа на траві і плела з квітів вінок. Її одяг, взуття вказували на те, що вона – не з простого роду. Дівчина глянула на нього й усміхнулася.

Переглядів: 942 | Коментарів: 0 Детальніше >>

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища

     

     Приводом до проведення цієї міжнародної акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 р. генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища.

Переглядів: 952 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Комахи Галицького НПП

     Комахи. Вони всюдисущі і вражають своїм різноманіттям. З усього безмежжя живих організмів, які населяють Галицький національний парк, комахи є найбільш чисельною групою біоти, як за кількістю видів, так й особин. Ми так звикли до них, що напевно важко уявити собі луки без метеликів і бджіл, ліси без жуків і мурах, болота без бабок і водомірок, а степи без численних коників і джмелів… Одні із них, як от комарі та мухи, нам дошкуляють, а інші, на кшталт, метеликів причаровують, чи до прикладу, бджоли і мурахи вражають своєю «працьовитістю».

Переглядів: 2232 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Успіхи галицьких волейболістів

     Команди нашого району, взявши участь у даних змаганнях, впевнено підтвердили, що Галицький край є одним із лідерів у волейболі.  Команда «Галичанка» із міста Галича посіла ІІ місце у чемпіонаті області серед жіночих команд. Протягом попередніх турів галичанки боролись за вихід у фінальну четвірку.

Переглядів: 1245 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Життя дитини – найбільша цінність

     Напередодні початку літнього оздоровчого періоду з метою забезпечення життя та здоров’я дітей і персоналу у Залуквянському ДНЗ ясла-садок «Теремок» нещодавно організовано і проведено День цивільного захисту, який був насичений різноманітними заходами: тематичними заняттями, бесідами, рольовими іграми «Пожежники», «Швидка допомога».
Найбільше всім запам’яталася цікава зустріч із представниками Галицького РВ ДСНСУ.

Переглядів: 885 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net