на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Делегація галичан відвідала Львувецький повіт Республіки Польща

     

     Днями голова Галицької районної державної адміністрації Володимир Чуйко з делегацією району, до якої входили учасники збірної району з футболу, відвідали Львувецький повіт Республіки Польща.
Візит у Польську Республіку відбувся в рамках  Угоди про співпрацю між Галицьким районом та Львувецьким повітом. Керівник району зустрівся зі старостою повіту Станіславом Мрувкою  та віце-старостою Збігнєвом Гжешковим. Обговорено шляхи подальшої співпраці нового керівництва Галицького району з польськими партнерами, спрямовані на розвиток медицини, культури, освіти, спорту та туризму.

Переглядів: 918 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Небесна Сотня на варті

     

     На перший погляд здається,що історія – це простий набір дат, фактів, різних відомостей. Але насправді все, що відбулося і відбувається,проходить не тільки через нашу пам’ять ,свідомість,але й душу. Історія може «боліти» нас.
Неможливо забути події грудня 2013-лютого 2014 років. Це революція нашої Гідності ,коли ми,українці,сказали: хочемо жити в чесній, некорумпованій країні,країні,де дотримуються прав людини,країні,де чесні суди,а міліція захищає своїх громадян,а не банду можновладців. Хочемо,щоб у молоді було майбутнє, праця – у своїй країні, за це боролись і загинули Герої Небесної Сотні.

Переглядів: 948 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Війна триває, але політична ситуація бодай претендує на стабілізацію. Відбулася інавгурація новообраного Президента, під час якої Гарант присягнув зробити все можливе для встановлення миру, збільшити фінансування армії, надати робочі місця жителям сходу, завантажити держзамовленнями підприємства ВПК etc. Водночас дав зрозуміти, що його дії так чи інакше суттєво обмежені волею парламенту (згідно з Конституцією 2004 року).

Переглядів: 857 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Сприяти обороні держави всіма силами і засобами

     Як повідомив газеті «Галицьке слово» військовий комісар Галицько-Рогатинського об’єднаного райвійськкомату Борис Ястремський, шість мешканців нашого району проходять підготовку в складі 51-ї бригади, яка дислокується в Миколаївській області та у батальйоні територіальної оборони в селищі Делятин.
Цими днями планується відправлення на полігон в Миколаївську область автобуса, який доставить нашим бійцям  продукти, сигарети, засоби гігієни тощо.

Переглядів: 924 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галичани допомагають українській армії

     Українці в усіх куточках країни масово допомагають армії грішми та продуктами. Долучилися до цієї акції і галичани.
8 червня 2014 року за сприяння райдержадміністрації, районної ради, Галицько-Рогатинського об’єднаного районного військкомату було організовано поїздку родичів солдат військової частини А2331, які проходять службу і навчання на 235 загальновійськовому полігоні в с.Улянівка Миколаївського району Миколаївської області. Галичанами було проведено збір продуктів харчування, ліків, питної води, а також спеціального спорядження для наших земляків-військовослужбовців.
Гроші на підтримку українських військових збирали сільські громади, приватні підприємці, працівники державних установ та окремі жителі району.

Переглядів: 807 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Таланти рідного краю

     

     Вже стало доброю традицією кожного року в червні проводити зустріч голів райдержадміністрації та районної ради з обдарованою молоддю району.
Цьогоріч урочистості для обдарованих дітей та молоді відбулися в Народному домі м.Галича, куди було запрошено очільників району, керівників структурних підрозділів органів виконавчої влади, педагогів, батьків та громадськість.

Переглядів: 1043 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Рівень медичного обслуговування населення Івано-Франківської області

     З метою дослідження доступності для населення Прикарпаття послуг охорони здоров’я, ліків та медичних товарів працівниками Головного управління статистики проведено відповідне опитування домогосподарств області. Його результати засвідчили, що майже в кожній сім’ї хоча б один із її членів упродовж року потребував медичної допомоги чи придбання ліків та медичного приладдя. Не змогли задовольнити ці потреби 41,4% домогосподарств. Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість домогосподарств, як і в попередні роки, вказала занадто високу їх вартість.

Переглядів: 812 | Коментарів: 0 Детальніше >>

15 червня – День медичного працівника

     Із року в рік в третю неділю червня в Україні святкують День медичного працівника, який став традиційним святом після видання Указу Президента України від 1994 року.
Наша держава приділяє багато уваги сфері медичної допомоги: профілактика та принципи здорового способу життя проголошуються головним змістом діяльності всіх закладів, формується нова система управління, що базується на засадах ринкової економіки з використанням методів сучасного менеджменту, запроваджується сімейна медицина та медичне страхування, реформується медична освіта.

Переглядів: 844 | Коментарів: 0 Детальніше >>

14 червня – Всесвітній день донора

     Серед численних сучасних лікарських засобів є один незвичайний. Це людська кров. Кров – це життя, і доти, поки вона тече по судинах, людина живе.
В наш час переливання крові, її компонентів та препаратів (як ефективний метод лікування багатьох захворювань) отримало широке використання у лікувальній практиці.
Не дивлячись на те, що в усьому світі ведуться енергійні пошуки штучної крові, донорська кров до цих пір залишається унікальним лікувальним середником.

Переглядів: 938 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Суїцид – швидкий вихід чи непрощений гріх?

     Про самогубство у новинах чуємо чи не щодня. Ми звикаємо до цього, зовсім не боячись того, що за ним стоять долі людей та їхніх родин. Тому пригадую актуальні слова Льва Толстого, що життя, яким би воно не було, є благом, більше за яке немає нічого. Чому ж це високе благо таке зневажене та топтане?

Переглядів: 912 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про сплату земельного податку громадянами

     ДПІ у Галицькому районі нагадує, що відповідно до п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України , власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Переглядів: 845 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щоб не залишитись в затінку

     Василь Федоронько належить до тих українців, для яких дороговказом у житті були християнська мораль і безмежна любов до України. Саме ці цінності він успадкував від своїх батьків, коріння яких проросло з рідної землі, з давнього українського роду. В селі Чагрів на Рогатинщині з давніх часів шанували родину Федороньків за патріотизм і щирість. Тож і діти Володимир, Василь жили так, щоб не зганьбити тої честі.

Переглядів: 934 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Хто такий «Бурко» з Галича?

     З погляду участі жителів міста Галича у національно-визвольних змаганнях маємо певну проблему. Справа у тому, що за винятком хіба що Ніни Вівчаренко (псевдо «Зеня») та Теклі Заклінської (псевдо «Хортиця») ми не можемо назвати імен інших українських патріотів, які брали активну участь у нашій боротьбі за незалежність. Причиною цього може бути те, що багатьох активістів-оунівців радянська чи німецька влада знищила у часи двох окупацій, а відомості про інших загубились у вирі війни. І все ж ще одного повстанця із славного міста Галича нам вдалося виявити, щоправда тільки за псевдонімом. Хоча ми дуже сподіваємось, що після цієї публікації нам вдасться дізнатися його справжнє ім’я та прізвище.

Переглядів: 991 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Медведка

     Серед багатьох  шкідників сільськогосподарських культур великої шкоди завдає медведка звичайна. В народі її називають вовчком, капустянкою. Пошкоджує фактично всі овочеві, кормові, польові та плодові культури.  Найбільш часто заселяє городи, дачні ділянки.
Шкідник веде підземний  спосіб життя і лише інколи з’являється на поверхні. Місця поселення шкідника легко встановити за хвилясто-пухкими  горбиками з грунту та органічних решток,  а також отворах на поверхні грунту. Саме за ними  можна встановити рівень заселення ділянки. Це надзвичайно важливо, оскільки від цього залежить вибір засобів боротьби, зрештою успіх захисних міроприємств.

Переглядів: 1529 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький національний природний парк – пізнавальний центр туризму

     

     Кожен з нас не уявляє свого життя без чарівного світу природи – розлогих ланів і тінистих гаїв, повноводних річок і чистого голубого неба.  Зберегти цей дивосвіт для себе, для нащадків – обов’язок кожного  з нас.
Де швидкоплинний Дністер оминає високі пагорби, на яких велично підноситься храм Святого Пантелеймона –  свідок славної минувшини Галицько-Волинського князівства, – де ріка готується до входу у глибокий каньйон, де шумлять ковилові степи на Касовій горі, де понад старими дібровами  та бучинами ширяє гостроокий орел

Переглядів: 1383 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Святкування у Водниках

     

     З деяким запізненням, через трагічні події на Прикарпатті, пов’язані із загибеллю наших земляків на сході України, повідомляємо про те, чим і ким ми гордимося.
День народження церкви – це свято, яке об’єднало  усіх жителів с. Водники в одну міцну і дружну сім’ю.  Урочисте Богослужіння очолив Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф УПЦ КП, який освятив престіл, придбаний вірянами села.
До цієї величної події всі старалися оновити Храм «Вознесіння Господнього»  якнайкраще. 

Переглядів: 830 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«У глибинах минувшини шукаю відповіді на виклики сьогодення»

     З високих гір  –  до вершин літературних. Така дорога стелилася маленькому хлопчикові з Коломийщини Романові Іваничуку, котрий понад усе любив книжки. Вони й обрали його. Замріяного, вразливого, але, водночас, непокірного та наполегливого. Його терни – власні переживання, які виливав на папері. Не був у засланні, не відчув колимських морозів… Але тут, на рідній землі, піднімав українців словом, своїми мальвами стелив довгу дорогу до перемоги. І досі болить йому та дорога. Бо ще триває. Бо дорога ця – без кінця і краю – і досі встелена тернами, льодом та полум’ям.

Переглядів: 932 | Коментарів: 0 Детальніше >>

9 червня – Міжнародний день друзів

     Кажуть,що хороших друзів багато не буває. Їх завжди декілька або один. Саме з ними можемо поділитися своїми мріями, таємницями. Вони завжди підтримають нас і дадуть пораду. Як свідчить українське прислів’я,людина без друзів – як дерево без коріння. І у житті важливо знайти людину,яка тобі буде постійною опорою,завжди допоможе,розвеселить і підтримає.
Багато мислителів стверджували,що у друзів одна душа на двох. Якщо ви знайшли собі вірного приятеля,то обов’язково привітайте його з Міжнародним днем друзів,що,я думаю,ви і зробили. Висловіть йому або їм свою подяку і теплі та щирі почуття.

Переглядів: 905 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net