на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
«Покращення» по-галицьки

     Генеральний директор Національного заповідника
«Давній Галич» виселяє відділ з комфортного кабінету у...
«сторожовий» вагончик на території Галицького замку

Переглядів: 1034 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Салют Вікторії!

     Перший Всеукраїнський фестиваль творчості дітей з функціональними обмеженнями «Сяйво дитинства», який проводився у Хмельницькому, був  організований Всеукраїнською організацією інвалідів «Союз організацій України».  У ньому взяло участь близько 120 дітей , серед них Вікторія Деренюк, яка відвідує Галицький районний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Довір’я».

Переглядів: 1265 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     «Людина – раб звички», − написав англійський письменник Чарлз Діккенс в одному зі своїх творів. Оскільки цей матеріал має бути оглядом українських реалій, від яких ми так чи інакше залежимо, почнемо із тривіального.

Переглядів: 767 | Коментарів: 0 Детальніше >>

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

     Згідно з Указом Президента України від 17 листопада 2000 р. щорічно 22 червня в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу – Друга світова війна, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника.

Переглядів: 1088 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами району

     Головне управління статистики Івано-Франківської області інформує, що підприємствами Галицького району за січень-квітень 2013р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 2155,0 млн грн, що склало 31,2% у загальнообласному обсязі реалізації.

Переглядів: 990 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Заповнення Книги обліку доходів і витрат підприємцем

     Фізичні особи – підприємці, що здійснюють свою діяльність на загальній системі оподаткування, повинні вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга) та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Форму та порядок ведення Книги затверджено наказом ДПС України від 24.12.2010 №1025.

Переглядів: 1172 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Кількість звернень громадян до влади зменшилась

     Загальна кількість звернень громадян, які надійшли на розгляд до районної державної адміністрації за перший квартал 2013 року становить 129 звернень (за перший квартал 2012 року – 256), з них письмових – 109 (за перший квартал 2012 року –208 звернень). На особистому прийомі у голови районної державної адміністрації перебувало 20 чоловік (за перший квартал 2012 року – 48 чоловік).

Переглядів: 1003 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Порядок посвідчення заповітів

     Нотаріус посвідчує заповіти тільки дієздатних фізичних осіб, у тому числі подружжя, які складено відповідно до вимог ст.1233-1257 Цивільного кодексу України  та особисто подані нотаріусу.
Посвідчення заповіту через представників не допускається.
Заповіт має бути складений у письмовій формі, підписаний особисто заповідачем, із зазначенням місця і часу складання заповіту.
Нотаріус посвідчує заповіт, який написаний заповідачем власноручно або за допомогою загальноприйнятих технічних засобів.

Переглядів: 2438 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Дещо про лікарські засоби

     Лікарські засоби відіграють важливе значення у житті людини. Вони допомагають ефективно боротися з різноманітними захворюваннями, запобігають їх розвитку та значно поліпшують якість життя людини. За даними ВООЗ, понад 80% лікарської допомоги у світі, що надається на сьогодні, становить медикаментозна терапія. Отже, значення сучасних лікарських засобів важко переоцінити.
Ми попросили начальника державної служби з лікарських засобів в Івано-Франківській області Надію Шпур розповісти про основні правила відпуску та умови зберігання лікарських засобів.

Переглядів: 1970 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Юлія Тимошенко довірила Яценюку «Батьківщину»

     Головна опозиційна партія країни збільшує і зосереджує свої сили. У суботу, 15 червня, на Михайлівській площі в Києві пройшов об’єднавчий з’їзд ВО «Батьківщина», на якому відбулося урочисте злиття партій Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка в одну потужну команду.

Переглядів: 903 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Опозиція мінус Купчак

     На початку червня народний депутат України Володимир Купчак, який здобув перемогу в одномандатному мажоритарному в/о №84 з центром в Тисмениці, порушив присягу і вийшов з парламентської фракції «Батьківщина».
Йому повірили понад 50 тисяч виборців. Він зобов’язався відстоювати інтереси більше 160 тисяч жителів Тисменицького, Галицького, Тлумацького районів та сіл Івано-Франківської міської ради.

Переглядів: 969 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Головна книга Нестора-літописця

     Наприкінці червня цього року минає 900 літ з часу укладання нашого основного літописного джерела.
«Повість временних літ» («Повість минулих літ») – пам’ятка історіографії і літератури Київської Русі, найдавніше літописне джерело, укладене в Києві на початку ХІІ ст., яке  пізніше входило до складу всіх літописних зведень ХІV-ХVІ ст. «Повість временних літ” іще називають Несторовим літописом,

Переглядів: 1753 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«За створені нові робочі місця – компенсація єдиного соціального внеску»

     Закон України «Про зайнятість населення»,який набув чинності з січня 2013 року, визначає правові, економічні й організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення,гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття, дає визначення терміну «нове робоче місце».
Нове робоче місце – робоче місце, яке створене у зв’язку із створенням нового суб’єкта господарювання (крім того, що створений шляхом припинення) або збільшення штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців,а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва,що потребують нових знань,навичок та вмінь працівника.

Переглядів: 1982 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На замітку батькам: Правила та порядок виїзду дитини за кордон

     Статтею 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України. Однак, існують певні правила, за якими діти можуть перетинати український кордон.
Зокрема, стаття 313 Цивільного кодексу України передбачає, що особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

Переглядів: 1265 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Врятуймо наших дітей

     Найпоширенішим наркотиком у Галичині є витяжка з опійного маку, виготовлена в домашніх умовах . З хімічної точки зору цей наркотик надзвичайно злоякісний. Час формування захворювання триває 20-30 днів, а сформованому наркоману допомогти надзвичайно важко. Серед багатьох причин, які штовхають сучасну молодь на вживання наркотиків – бажання підлітка бути «своїм» у колі однолітків, страх, що його будуть зневажати у групі. Попробує раз, другий – і все.

Переглядів: 936 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ С/Г КУЛЬТУР І ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З НИМИ

     Озимі зернові. Посіви продовжуватимуть заселяти дорослі особини пшеничного трипса, злакової попелиці, шкідливі клопи.
Для захисту озимих зернових від шкідників рекомендовано використовувати Арріво,к.е 0,2 л/га, карате-зеон к.е. – 0.15 л/га, фастак, к.е. -0.1-0.15 л/га.

Переглядів: 947 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пестициди... Що більше: користі чи шкоди?

     В наш час великого поширення набуває використання хімічних засобів захисту рослин. Тож на сьогодні практично неможливо виростити пристойний урожай без використання пестицидів. Поширенню застосування пестицидів значною мірою сприяє вміння зарубіжних хімічних компаній рекламувати свій товар. А ми, довірившись їх рекламі, витрачаємо на ці препарати сотні гривень, до того ж часто допускаємо значні перевищення рекомендованих доз.

Переглядів: 1186 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ПРИ ЗАПАХУ ГАЗУ В БУДИНКУ НЕГАЙНО ДЗВОНЇТЬ 104 !!!

     Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім’ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом та знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.

Переглядів: 971 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Небезпека на березі водойм

     На початку літа є незайвими нагадування правил поведінки біля водойм. Енергокомпанії застерігають щодо енергетичних небезпек на березі водойм - вони нагадують суворі заборони щодо риболовлі поблизу ліній електропередач. Адже закидання вудки під проводами може спричинити коротке замикання і призвести до ураження людини електричним струмом.

Переглядів: 1031 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ ТЕЛЕФОНУЙТЕ – 101

     На території Івано-Франківської області під час Другої світової війни, як і по всій Україні, проходили важкі бої. Ще в ході війни після звільнення тимчасово окупованих міст і сіл широко проводилися роботи по розмінуванню. Бійці-сапери та мінери знешкоджували велику кількість різних боєприпасів і очищували від них територію України. Але окремі вибухонебезпечні предмети ще можна знайти на берегах водоймищ, в ярах, лісах та інших місцях в період паводків паводків, дощів, при виконанні польових та будівельних робіт. Випадково знайшовши вибухонебезпечні предмети, деякі громадяни, особливо діти, торкаються до них, а інколи роблять спробу розібрати їх, палять на багаттях, б’ють, кидають, в результаті виникають нещасні випадки.

Переглядів: 1184 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Будьте обережні на воді!

     Нагадуємо декілька нескладних для виконання правил поведінки на воді.
Купаючись у водоймах, не варто запливати за огороджувальні буї, залізати на технічні та попереджувальні знаки та інші предмети. Аби уникнути травматизму, не підпливайте до веслових човнів, а також не стрибайте у воду із плавзасобів, непристосованих для цього споруд і в місцях, де невідомі глибина та стан дна водойми. Небезпечно організовувати ігри на воді, пов’язані з пірнанням, захватом тих, хто купається.
Практика засвідчує, що найчастіше до трагедій призводить елементарна недбалість, нехтування безпекою, вживання спиртних напоїв під час купання та риболовлі, а також купання у невстановлених місцях, на необладнаних пляжах.

Переглядів: 790 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спортивне літо – 2013

      На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо зачучення дітей до занять фізичною культурою та популяризації здорового способу життя Галицька ДЮСШ організувала відпочинок та оздоровлення юних спортсменів у наметовому містечку, яке розташувалось у мальовничій місцевості с. Темирівці.  А це завжди незабутні враження, знайомство з новими друзями, можливість пожити серед природи, отримати певні знання і вміння, весело і цікаво провести час.

Переглядів: 1127 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net