на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Проблеми Бурштина вирішуватимуться спільно

     м.Бурштин29 червня голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк з робочою поїздкою відвідав місто Бурштин.
Півторагодинної розмови з міським головою міста Ярославом Громком та головою районної державної адміністрації Григорієм Івасишиним було достатньо для розгляду шістнадцяти питань, які стосувалися проблем міста енергетиків.
Зокрема, Михайло Васильович поцікавився станом водовідвідних мереж у місті Бурштині та ситуацією, спричиненою різким підйомом води в водовідвідних каналах міста, басейні річки Гнила Липа і на водосховищі.

Переглядів: 4418 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Живе у Галичі родина

     Живе у Галичі родинаЗдавна відомо, що основу кожного суспільства складає міцна сім’я. Засновані на засадах взаємної поваги, толерантності, любові та патріотизму, християнських цінностей та шанобливого відношення до історії свого роду, немов добірні зерна для щедрого врожаю, такі родини складають ядро української нації, її інтелігентний золотий запас, який ні при яких обставинах не дає цілком зруйнувати наше суспільство, в якому би панували лише псевдо цінності – гроші і влада. Ми започатковуємо рубрику „Живе у Галичі родина”. В ній розповідатимемо про галицькі родини, які своїм корінням заглиблюються в сиву давнину нашого з вами міста, та тих людей, які в певні періоди історії нашого краю своєю працею вписали свої імена на золотих сторінках ненаписаної поки що книги історії родин славного Галича!

Переглядів: 2921 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Пам’яті Лева Лаврецького

     Лев Лаврецький– Вивчення пам’ят-коохоронної діяльності Церкви у контексті національно-культурного руху галицьких українців є актуальною проблемою, оскільки дає підстави більш цілісно відтворити участь релігійних інституцій, церковних ієрархів у збереженні пам’яток національної культури, – зазначив у доповіді з нагоди 100-річчя пам’яті дослідника княжого Галича отця Лева Лаврецького заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький.
29 червня, у день смерті священика, пам’ятні заходи розпочалися на старому цвинтарі села Залуква, де разом з дружиною покоїться славної пам’яті отець Лев.

Переглядів: 2238 | Коментарів: 0 Детальніше >>

В Галичі пройшов Олімпійський День бігу

     В Галичі пройшов Олімпійський День бігу23 червня 1894 року засновано Міжнародний Олімпійський Комітет. З цієї нагоди в місті Галичі 26 червня відбувся традиційний Олімпійський День бігу. Цьогоріч акція була приурочена ще й 20-річчю створення Національного Олімпійського Комітету України, що відзначатиметься 22 грудня.
– Це свято об’єднало галицьку спортивну юнь від п’ятирічних до шістнадцятирічних. Для галичан це – свято спорту і здорового способу життя, – зазначила, відкриваючи спортивне дійство, заступник голови районної державної адміністрації Ірина Чернега...

Переглядів: 1919 | Коментарів: 0 Детальніше >>

В добру путь, бакалаври енергоколеджу!

     В добру путь, бакалаври енергоколеджу!Бурштинський енергетичний коледж Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу готує кадри для енергетичної галузі. За 44 роки існування навчальний заклад закінчило більше десяти тисяч висококваліфікованих спеціалістів енергетиків, економістів.
Серед випускників – директор Бурштинської ТЕС Мирон Романів, головний інженер та заступник директора станції Василь Немченко і Орест Данилюк, начальник виробничо-технічного відділу станції Ярослав Сторожук, міський голова Бурштина Ярослав Громко, директор та головний інженер Галицького РЕМу Тарас Гнатюк і Микола Небор, професор Львівського аграрного університету Іван Шувар, заступник голови правління «Західенерго» Степан Дашкевич, начальник житлово-комунальної служби міста Бурштина Петро Патригура, начальники виробничих підрозділів, машиністи енергоблоків Бурштинської ТЕС...

Переглядів: 5708 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Молоде покоління галичан святкувало День української молоді

     День молодіНедільний день... Галицька молодь зібралася на традиційне свято – День української молоді.
Присутнім представлено широку концертно-розважальну програму, за участю виконавців-аматорів галицької сцени. Гостей свята представляли рок-гурти «Май 17» (м. Київ) та «Пройм-тайм» (м. Львів) і гуморист (Ігор Чепіль).

Переглядів: 2017 | Коментарів: 0 Детальніше >>

7 липня – День працівників природно-заповідних установ

     Галицький Національний природний паркЦього дня вперше, згідно Указу Президента України, на загальнодержавному рівні відзначається День працівників природно-заповідних установ. Це ще одне свідчення того, що держава проводить послідовну політику в питаннях охорони навколишнього природного середовища, яка стає загальнонаціональним пріоритетом.
З метою збереження, відтворення та раціонального використання типових та унікальних лісових та лісостепових природних комплексів Передкарпаття шість років тому створено Галицький НПП, який підпорядкований Державному комітету лісового господарства України.
Наш природний парк – це 14684 гектари лісових масивів, ділянок лучно-степової та петрофільної рослинності, водно-болотних угідь...

Переглядів: 1598 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Михайло Дейнега представив галичанам свій «Паралельний світ»

     Михайло ДейнегаЗ часу відкриття в Національному заповіднику «Давній Галич» мистецької галереї  минуло всього три місяці. Та навіть протягом такого відносно короткого часу вона уже  стала справжнім осередком цінителів мистецтва, місцем проведення різноманітних презентаційних заходів, організації виставок. 30 червня тут відбулося урочисте відкриття виставки живописних робіт директора Івано-Франківського обласного художнього музею Михайла Дейнеги та його колег художників Володимира Сандюка, Владислава Симчича, Михайла Тимчука та Юрія Писаря. У просторих, добре освітлених залах галереї протягом місяця галичани матимуть змогу оглянути різножанрові живописні полотна молодих художників.

Переглядів: 3129 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місцеві вибори в Україні пройдуть 31 жовтня

     Місцеві вибори1 липня ВРУ підтримала проект постанови №6592 «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 2010 року 31 жовтня 2010 року».
За проголосувало 247 нардепів: фракція Партії регіонів – 169, БЮТ – 20, НУНС – 9, КПУ – 26, Блок Литвина – 19, позафракційні – 4, 22 голоси – проти.

Переглядів: 1753 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Наблизити відносини між податківцями та платниками податків до європейських стандартів

     О.Верещак2 липня своє професійне свято відзначають працівники Державної податкової служби України.
Перші кроки до створення сучасної податкової служби зроблено ще у 1990 році, коли підприємництво в Україні лише зароджувалося. На базі відділів державних доходів у фінансових органах було створено податкові інспекції , які підпорядковувались Міністерству фінансів.
Фактично податкова служба створена постановою Ради Міністрів Української РСР у 1990 році, створення ж на її базі Державної податкової адміністрації України в 1996 році було лише продовженням побудови дієвої системи контролю за додержанням податкового законодавства. Враховуючи значну роль державної податкової служби України у забезпеченні реалізації податкової політики держави, був підписаний Указ Президента України „Про День працівника державної податкової служби України”, згідно з яким професійне свято податківців відзначається щорічно 2 липня.

Переглядів: 1664 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Колегія

     30 червня відбулося засідання колегії районної державної адміністрації, на якому розглянуто питання:
- про закінчення 2009-2010 навчального року та хід підготовки до нового 2010-2011 навчального року;
- про хід виконання доручення Кабінету Міністрів України від 05.05.2010 року №24053/1/1-10 з наповнення бюджету Пенсійного фонду у 2010 році та питання заборгованості житлово-комунальних підприємств, які знаходяться у підпорядкуванні органів місцевого самоврядування;
- про хід виконання Указу Президента України від 14.02.2008 року №121/2008 щодо завершення робіт з виготовлення державних актів на право власності на земельну ділянку взамін сертифікатів на земельну частку (пай);
- про хід виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 05.05.2010 року «Про відзначення у 2010 році Дня захисту дітей»;
- про стан фінансово-бюджетної дисципліни на підприємствах, в установах, організаціях Галицького району за перше півріччя 2010 року...

Переглядів: 2118 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Перший Галицько-Волинський князь

     Роман МстиславовичПісля смерті Володимира Ярославовича галицький стіл став вакантним. Дізнавшись про претензії на нього волинського князя Романа Мстиславовича, який мав підтримку серед міського населення Галича, місцеве боярство, що боялося міцної княжої влади, прагнуло запросити до себе кого-небудь із другорядних руських князів або навіть малопольського князя Лешка. Однак Роман Мстиславович у кінці 1199 року здійснив успішний похід на Галич і об’єднав обидва князівства в єдину Галицько-Волинську державу.
Сівши на галицький стіл, Роман дбав про те, щоб зміцнити авторитет княжої влади. Він вступив у конфлікт з галицьким боярством, яке прагнуло диктувати свої умови. Боротьба набрала гострих форм. Роман не відкидав жодних засобів, щоб знищити галицьких вельмож, які заважали йому проводити власну політику.

Переглядів: 7278 | Коментарів: 3 Детальніше >>

Маленька Швейцарія

     село МединяБожого року 2010 село Мединя святкує свій поважний ювілей – 590 років з часу першої писемної згадки.
«Маленька Швейцарія», — саме такі перші слова про Мединю почув директор школи Теодозій Козловський у 1922 році дорогою до майбутнього місця роботи. Справді, якщо глянути на мединський пейзаж, то мимоволі подумаєш: маленька Швейцарія.
Село лежить на правому березі у долині р. Лімниця. Обабіч села з північного і південного боків піднімаються високі кряжі, вкриті лісом. В той час на горі на південь від села росли сосни у багато рядів. Здалеку здавалося, що там – сосновий ліс. А на північ розкинулась мальовнича Заріка з безкрайнім лісом і невеликими полями, ніби полонинами. Гірська річка швидко збігає бурунами між скелястих берегів, вкритих лісом. Купол церкви велично височіє над чепурними дахами людських осель, прагнучи возз’єднати святість неба із священністю землі. Напевно, жодне із сіл району не може похвалитися такими мальовничими пейзажами, якими обдарувала природа Мединю.

Переглядів: 3747 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Соціальне партнерство на ринку праці та складові успішної співпраці служби зайнятості з роботодавцями

     Центр зайнятостіОдним з найважливіших завдань української держави в галузі соціально-економічної політики є створення умов для реалізації громадянами свого конституційного права на працю. В сучасних умовах це право може бути здійснено тільки за допомогою ринку праці. Він забезпечує розвиток одного з найважливіших чинників виробництва — робочої сили, її рух і таким чином здійснює прямий вплив на виробництво, його ефективність.

Переглядів: 5246 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Епідситуація щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції в районі

     райСЕСНаприкінці червня в Тернопільській області був зареєстрований спалах харчової токсикоінфекції після святкування родинного свята (дня народження). Захворіло 10 осіб.
Серед захворілих були жителі м. Бурштина, які залучались до приготування страв та придбання харчових продуктів
 Причиною спалаху було залучення до приготування страв випадкових осіб, які не обізнані з елементарними правилами особистої гігієни та порушення умов зберігання харчових продуктів (без належного температурного режиму). При епідрозслідуванні було встановлено, що до приготування їжі залучались особи, які скаржились на кишкові розлади.
Фактори передачі інфекції не встановлені.

Переглядів: 2651 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Миттєві дії рятувальника

     1 липня, незважаючи на те, що рівень води у Дністрі ще не стабілізувався та й сама вода ще не зовсім очистилася після недавнього паводку, житель с.Залуква (21-річний громадянин Л.) вирішив близько 21:00 год. покупатися. Слід зауважити, що сам він, як виявилося пізніше, зовсім не вміє плавати. Очевидно, він просто хотів помитися, думав, що в тому місці неглибоко, але несподівано потрапив у яму, яку залишила велика вода. На його щастя, це трапилося неподалік рятувальної станції, біля старого моста через р.Дністер...

Переглядів: 1605 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net