на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Визначено переможців серед передплатників "ГС"

     Бойко Надія, село ПоплавникиЩойно завершився розіграш призів серед передплатників газети «Галицьке слово», як до редакції завітала літня жінка. Представилася Наталією Бойко із села Поплавники.
– Діточки, мені сьогодні приснився сон, що я виграла горнятко від газети. У мене низький тиск і я постійно п’ю каву. Газету вашу читаю, передплачую давно. А горнятко мені дуже сподобалося, хотіла би-м мати у хаті.
–  А ви брали участь у розіграші?
–  Аякже! Але не знаю, чи виграю. То нині взяла пенсію і приїхала до Галича, аби купити горнятко. Дуже воно мені сподобалося.
Радості бабусі не було меж, коли ми перевірили прізвище у списку учасників розіграшу. Виявилося, що пані Наталія є серед володарів горнятка з логотипом газети «Галицьке слово».
Чи не щасливий збіг обставин? Звичайно!
То ж будьте завжди з «Галицьким словом». Це Ваша газета!

Переглядів: 1647 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Шановні передплатники часопису «Галицьке слово»!

     В попередніх номерах “ГС” ми повідомляли, що за результатами передплати газети на друге півріччя 2011 року буде розіграно 5 футболок та 10 горняток з логотипом газети.
До 10 липня цього року до редакції надійшло 33 копії квитанцій. За умовами конкурсу власники цих квитанцій стали учасниками нашого розіграшу, який відбувся 14 липня 2011 р.
Для прозорості ми запросили журналістів обласного і районного телебачення та комісію. Відеосюжет про розіграш призів можна переглянути у сьогоднішніх випусках новин ТРК “РАІ” та ОТБ “Галичина”...

Переглядів: 1842 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Господь застеріг від гріха

     Господь застеріг від гріхаПилип повернувся з інституту додому. Недбало кинув сумку в прихожій. Поквапливо роздягнувся, кинув коротке «Привіт» матері, що поралася на кухні. Знову зачинився у своїй кімнаті. Віра Петрівна зрозуміла, що із сином коїться щось неладне. Останнім часом став якийсь сам не свій. Ходить понурий, мовчить, на запитання відповідає неохоче. Іноді взагалі відмовчується. Може, проблеми з навчанням або ж з Настею посварився. Та хіба розкаже? Серце матері крається, а на очі навертаються сльози, коли бачить вона, що синові погано. Адже він у неї один-однісінький. Більше нікого. Була ще мати... Минуло півроку, як схоронили. Виховувала хлопця сама, тому й так особливо боляче переживала його невдачі.
Ох! І нелегко їй було! І жінка поринула у спогади…

Переглядів: 2025 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Мар’яна Рудак: Про події в області

     15 років без води
Частина мешканців села Пасічна, що у Надвірнянському районі, уже майже 15 років живе на привозній воді, бо та, що в криницях – навіть до прання не придатна. Проблема, розповідає сільський голова, виникла тоді, коли водогін на річці Бистириці зруйнувала повінь. Але найбільше клопоптів завдає Надвірнянський нафтопромисел...

     Чи такий страшний закон, як його трактують?
Чиновники обговорили Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції», який набув чинності 1 липня цього року. Нововведення фахівці трактували на нараді керуючих справами виконавчих апаратів районних рад...

Переглядів: 2043 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ярослав Поташник: Про події в районі

     Борги треба повертати
Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Бродович провів нараду за участю керівників  управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, арбітражних керуючих з питань погашення заборгованостей із заробітної плати, податкових боргів підприємствами-банкрутами, боргів до Пенсійного фонду України...

Влада стає відкритою
Питання удосконалення роботи із проведення консультацій з громадськістю щодо важливих питань державної політики та проектів нормативно-правових актів, які стосуються прав та інтересів широких верств населення, піднімалися на нараді у керівника апарату райдержадміністрації Надії Кицели за участю керівників управлінь та відділів, відповідальних працівників апарату райдержадміністрації...

Переглядів: 3532 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицькі рибалки відзначили професійне свято

     Галицькі рибалки  відзначили професійне свято10 липня Україна відзначила День рибалки. Найчастіше його святкують професійні рибалки, проте сміливо можна стверджувати, що День рибалки — всенародне свято, яке вважають своїм тисячі і тисячі любителів рибної ловлі, яким це заняття приносить радість і насолоду.
 Справжній рибалка — рибалка завжди, а не тільки в свято. І щастя зловити рибу своєї мрії коли-небудь посміхнеться кожному.
 У цей день можна і треба привітати всіх, хто поєднав життя із цією романтичною й складною професією, а також всіх, для кого риболовля – спорт, хобі, особливий стан душі, спосіб злиття з природою. Риболовля об’єднує людей різного віку і занять. Це азарт і можливість поринути в роздуми. Це безмежна гордість, яку дарує улов.

Переглядів: 1708 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району (коротко)

     З наради із заступниками щодо основних питань життєдіяльності району та визначення плану роботи розпочав минулий робочий тиждень голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин.
Разом з головою районної ради Петром Стрембіцьким Григорій Івасишин  взяв участь в засіданні колегії обласної державної адміністрації та нараді з питань реалізації Програми ЄС/ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Переглядів: 1711 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Економія чи екологія? Без пріоритетів

     БуТЕСУкраїнські електростанції модернізують і переводять на технологію спалювання вугілля. Цей твердий вид палива в нинішніх умовах економічно вигідніший, ніж газ і мазут, стверджують фахівці. Бурштинська ТЕС – не виняток, бо завдяки такій економії тут вдається щороку за власний кошт здійснювати ремонти та різними способами вдосконалювати виробництво.

Переглядів: 3089 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Колегія ОДА з оргвисновками…

     Невідповідність займаній посаді начальника головного управління економіки ОДА, недоліки в роботі головного управління праці та соціального захисту, управління МНС в області — такі результати колегії облдержадміністрації, чергове засідання якої відбулось в понеділок. Свою увагу чиновники зосередили на трьох питанннях. Підбили підсумки програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету області за перше півріччя цього року та завдання на друге півріччя. Другим розглянули стан погашення заборгованості з виплати заробітньої плати на підприємствах краю. Окремо виділили питання щодо посилення контролю за додержанням правил пожежної безпеки на об’єктах масового перебування людей в місцях відпочинку, в закладах охорони здоров’я, в навчальних закладах.

Переглядів: 1471 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“Незалежна” Білорусь

     Третього липня Білорусь відзначила свій День незалежності — 67-му річницю визволення від нацистських загарбників. Однак прогнозовано, що замість урочистих всенародних святкувань вкотре були проведені протести, які завершились побиттями з боку правоохоронних органів та арештами. “Революція через соціальні мережі” — так охрестили опозиційний до президентського режиму А.Лукашенка рух. Протестанти уже традиційно вийшли на мовчазні акції протесту без транспарантів, виявляючи своє невдоволення оплесками. Координація дій відбувалась через популярну соціальну мережу “Вконтакті”, в якій з ініціативи білоруських спецслужб була заблокована група “Революція через соціальні мережі”. Незважаючи на всі намагання перешкодити опозиційним заходам, вони таки відбулись 3 липня. Як наслідок – близько 400 осіб затримано в Мінську та інших містах, 100 з них було засуджено за адміністративні правопорушення.

Переглядів: 1693 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про надання соціальних послуг

     Прийняття Закону України “Про соціальні послуги”, який набув чинності 01.01.2004р., сприяло започаткуванню в Україні процесу удосконалення існуючої системи соціального обслуговування громадян з метою врахування індивідуальних життєвих потреб людини, що потрапила у складні життєві обставини, і потребує таких соціальних послуг, які забезпечать безпеку і якість їх життя.
Згідно з зазначеним Законом та відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.04р. №558, починаючи з 2004 року в Україні впроваджено нову форму соціального обслуговування громадян, які потребують постійного стороннього догляду за місцем проживання.

Переглядів: 1759 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Звітують заклади культури району

     10 липня відбулися чергові творчі звіти перед населенням в Будинках культури сіл Залуква, Тустань та сільському клубі села Медуха, тематикою яких була 20-та річниця незалежності України.
В Будинку культури села Залуква відбувся святковий концерт “Україно, ти пісне моя”, на якому були представлені вокальні номери про рідну мову, рідну землю у виконанні солістів Діани Кузюк, Надії Хлібкевич, дитячого вокального ансамблю “Сонечко”, фольклорного колективу “Горлиця”. Також до уваги глядачів був представлений дитячий танцювальний колектив та духовий оркестр. Та найбільше сподобався глядачам вокальний дует наймолодших учасників Катрусі та Андрійка Маланій.

Переглядів: 1931 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чи навчимося належно шанувати померлих

     Порядок на цвинтаріПровідувати могили померлих родичів – наш священний обов’язок перед ними. Та й рід наш міцний  пам’яттю про наших предків. Але чи належно ми бережемо цю пам’ять? Відвідайте цвинтарі у нашому місті. Відповідь буде однозначною. Ні!
Території заросли чагарниками, поміж могил величезні сухі дерева,  дістатись до того чи іншого поховання важко через високі некошені трави, а попід огорожами – стихійні звалища старих вінків, купи дротів, пластикових квітів і склянки від лампадок.
Директор Галицького комунального підприємства Володимир Рарик дотримав слова. Його працівники у ці погожі дні приступили до благоустрою цвинтарів на Галич-Горі.

Переглядів: 1600 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Час збирати каміння

     Ярослав Ткачівський –  лауреат літературної премії імені Івана ФранкаПісля публікації в тижневій газеті «Західний кур’єр» (№21/1282 за 26.05.-01.06.2011 р.) мого стислого виступу «Обіцянки й обов’язок», можливо, не було би потреби в оцій кореспонденції. Однак не всі мої виборці мали змогу його прочитати й, окрім того, згідно із Законом «Про статус депутатів місцевих рад» кожен обранець раз у півроку має інформувати про свою діяльність як депутата обласної ради, повноваження якого поширюються не лишень на округ, у котрому обраний, але й на всю Івано-Франківщину, де доводиться працювати на громадських засадах секретарем постійної комісії обласної ради з питань національного та духовного розвитку, культури, засобів масової інформації, книговидання і свободи слова. Але про це я розповім іншим разом. А нині – трохи ширше звітуватиму про свою роботу в Галицькому одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №7.

Переглядів: 1700 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До проблем теплопостачання у місті Бурштині

     У 2001 році шляхом реорганізації цеху комбінату комунальних підприємств Бурштинської ТЕС було створено комунальне підприємство «Житловик. У тому ж році на основі рішення сесії Бурштинської міської ради у комунальну власність міста були передані об’єкти соціальної інфраструктури, в числі яких мережі теплопостачання міста протяжністю 29,6 км.
Бурштинська ТЕС відпускає теплову енергію місту, а вся відповідальність за обслуговування об’єкту та розрахунки за тепло лягла на КП «Житловик».
З 2005 року між ПАТ «Захід-енерго» та «Житловиком» почали виникати певні тертя щодо розрахунків за спожиту теплову енергію, які перетворилися у борги.

Переглядів: 2291 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ТУБЕРКУЛЬОЗ. Трагедія нашого часу

     З 1995 року в Україні невпинно прогресує епідемія туберкульозу. Хвороба безжалісно косить людей і тварин. Цією підступною недугою страждає близько 700 тисяч, або 1,6% населення країни, з них найнебезпечніший активний туберкульоз – у більше ста тисяч хворих. Щороку в країні захворює на туберкульоз 33 тисячі людей і близько 7-10 тисяч сільськогосподарських тварин. Помирає від туберкульозу до 10 тисяч чоловік.

Переглядів: 1760 | Коментарів: 3 Детальніше >>

Центр обслуговування клієнтів: понад тисячу звернень за місяць роботи

     Керівництво компанії задоволене роботою Центру обслуговування клієнтів, який минулого місяця урочисто відкрив свої двері для споживачів Галицького району. За місяць роботи до Центру звернулося понад тисячу клієнтів. Здебільшого мешканці району звертаються до фахівців філії за звіркою розрахунків, інформацією про прилади обліку, консультаціями, виданню довідок. Для зручності клієнтів Центр розмістився безпосередньо у районній філії товариства.

Переглядів: 1654 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Гриби можуть бути небезпечними!

     Бліда поганкаЦьогорічна дощова погода виявилась надзвичайно сприятливою для грибів і, звичайно, грибників. Лиш тільки перестає дощити, зблисне сонечко – і вже зранку найзавзятіші грибники йдуть на “тихе полювання”.
У нашому краї, котрий здавна славиться їстівними грибами, більшість населення добре обізнана з ними та із правилами їхнього збору, приготуванням. Але, на жаль, чи не щороку стаються прикрі випадки, коли споживання грибів призводить до серйозних отруєнь з госпіталізацією, а часом – смертельними наслідками.

Переглядів: 1656 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вчімося мудрості

     ЯКИЙ:

     - Найкращий день? – сьогодні
- Найкращі ліки? – оптимізм
- Наймогутніша у світі сила? – віра
- Найпрекрасніша серед усіх речей? – любов
...

Переглядів: 2657 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спортивне свято у селі Кінашів

     Фетбол в селі Кінашів7 липня в селі Кінашів відбулися спортивні змагання із футболу і волейболу приурочені святу Івана Купала. Вуличні команди «Груші», «Кут», «Центр» і «Ураган» взяли участь в першості.
Цікавою і безкомпромісною виявилася боротьба за перші місця і тому переможців турнірів, які проходили під керівництвом вчителя фізичної культури Ліуша В. І., довелося визначати за додатковими показниками.

Переглядів: 3230 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Швейк «знав» про Галич

     ШвейкМабуть, кожен з нас, якщо не читав книгу Ярослава Гашека «Пригоди бравого вояка Швейка», то міг дивитися комедійний фільм про його головного героя. Швейк є сатиричним персонажем, якого придумав автор роману, при цьому в історіях про нього частково подав окремі факти зі свого життя.
З роману довідуємося, що піхотинець 91-го цісарсько-королівського полку у Чеських Будейовицях Йозеф Швейк «знав» про тогочасне місто Галич, яке було тоді на території його тогочасної великої батьківщини – Австро-Угорської імперії.

Переглядів: 2297 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Криваве Водохреща

     Невелике село Колодіїв однією стороною прилягає до центральної дороги, що веде від села Сівка до Галича, а другою – до річки. На північ і схід підносяться горби. Здається, що село причаїлося в низині і спить. Але воно в той вечір не спало…
Січень 1945р.. Стояла сувора зима. Глибокі сніги вкрили села, поля, дороги. Село неначе завмерло під горбами, виставляючи напоказ свої білобокі оселі. На небі, морозному і чистому, зійшла вечірня зоря. Святвечір. Люди поверталися із цвинтаря, що палав свічками. Нікому й на думку не спадало, що завтра тут може появитися свіжа могила.
Сім’ї сіли до Святої вечері, квапилися діти і молодь, щоб швидше повечеряти і йти щедрувати, адже сьогодні Щедрівка.
З настанням темряви у село тихо, обережно увійшла змучена голодом і холодом, переслідувана чекістами сотня «Гонти». Село гостинно прийняло партизанів.

Переглядів: 1968 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Нова форма декларації з податку на прибуток підприємства

     Державна податкова інспекція в Галицькому районі звертає увагу платників податку на прибуток, що з часу набрання чинності Податкового кодексу України (розділ 3) платники податку на прибуток підприємств складають наростаючим підсумком та подають декларацію з податку на прибуток за такі звітні податкові періоди: другий квартал, другий і третій квартали та другий-четвертий квартали 2011 року.

Переглядів: 2555 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Встановлення доплати до підвищення членам сім’ї загиблого

     Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі повідомляє про те, що з 01.07.2011р. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2011 року членам сімей загиблих (тих, що пропали безвісти) військовослужбовців, партизан, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав та прирівняних до них осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», встановлено доплату до підвищення членам сімей загиблих.

Переглядів: 2341 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До уваги страхувальників

     Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в 2011 році планується закупівля дитячих новорічних подарунків за рахунок коштів Фонду. Для проведення зазначеної закупівлі просимо страхувальників Галицької районної виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до 25 липня 2011 року подавати письмові заявки щодо кількості дитячих новорічних подарунків для забезпечення ними дітей застрахованих осіб віком до 14 років в 2011 році.

Переглядів: 1556 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net