на сайті  
   
 
Вівторок, 7 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Криниця для спраглих

     ГКриниця в Залуквіромада – велика сила. І добре, коли вона береться за важливу справу. Саме так сталося у селі Залуква, де спільними зусиллями було відновлено криницю.
А нещодавно після недільного Богослужіння у церкві Святих апостолів Петра і Павла її було освячено.
Це одна із дванадцяти найдавніших громадських криниць у селі, яка розташована на території місцевої школи біля храму. Її глибина – 12 метрів, діаметр – 1,5 метра. Багато літ з неї пили воду учні, жителі села, подорожні...
Та найцікавішим є те, що під час Першої світової війни у криниці односельці заховали дзвін, який при опусканні був дещо пошкоджений, але збережений...

Переглядів: 3190 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“Наш меч до волі не ржавів...”

     Крук Василь ГригоровичКожен день прийдешній наближає нас до історичної події останнього десятиліття ХХ віку, коли на карті світу постала нова держава – Україна. Її становлення вийшло на порядок денний вже в кінці 80-х, коли в один момент прорвало чиряк доби «розвиненого соціалізму» і вщент розлетілася ідилія «комуністичного завтра». У цьому нема нічого дивного. Ми надто довго жили у спотвореній ідеологічними догмами системі координат, у своєрідному “королівстві кривих дзеркал”.
Ми наближаємося до вікопомного дня, коли було підписано Акт про незалежність України. Біля її витоків стояли люди, сповнені патріотизму, керовані національною ідеєю, які жили з Україною в серці. Серед них Василь Григорович Крук, який погодився поділитись спогадами і повернутись до подій двадцятирічної давності.

Переглядів: 1908 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Дорога забрала шість життів

     аваріяУ п’ятницю, 8 липня, на Прикарпатті сталася резонансна дорожньо-транспортна пригода. Поблизу села Лісна Тарновиця Надвірнянського району відбулося лобове зіткнення вантажівки ЗІЛ-130 з автомобілем ВАЗ- 2107. Аварія забрала життя шістьох людей, які знаходилися у легковику. То були четверо хлопців та двоє дівчат віком від 20 до 27 років. Водій ЗІЛа залишився неушкодженим.
За з’ясування причин і обставин цієї трагедії взялися експерти-криміналісти. Як розповів водії ЗІЛа, він бачив легковика ще за 700 метрів перед собою, машина рухалася прямо, а коли між ними було близько 40 метрів, азто різко звернуло в бік узбіччя, а звідти — на зустрічну смугу, прямо на вантажівку. Через це слідство не виключає, що аварія сталася через технічну несправність «сімки».

Переглядів: 2153 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Я син народа, що вгору йде...

     http://www.abc-people.com/data/franko/pic1.gifІван Франко – один із велетнів української і світової літератури, вчений енциклопедичних наукових інтересів. Він ввійшов в історію української літератури і науки як поет і драматург, прозаїк і літературознавець,публіцист і історик, економіст і філософ. «Подібно до легендарного Данко, – писав про нього видатний український вчений Агатангел Кримський – розірвавши груди, він дістав вогненне серце і освітив шлях до визволення свого народу».

Переглядів: 12264 | Коментарів: 14 Детальніше >>

У територіальному центрі «гасили пожежу»

     У територіальному центрі  «гасили пожежу»Вночі 10.07.2011 сталася резонансна пожежа у будівлі Дубровицького районного територіального центру соціального обслуговування, розташованому у с. Біле Дубровицького району Рівненської області. Під час пожежі загинуло 16 осіб та 11 з отруєнням токсичними продуктами згоряння госпіталізовано.
З метою запобігання подібних трагедій, 15 липня для відпрацювання спільних дій обслуговуючого персоналу та пожежно-рятувальних підрозділів Галицького району було проведено показові тактико-спеціальні навчання в стаціонарному відділення смт. Більшівці Галицького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг),  на яких відпрацьовано дії обслуговуючого персоналу на випадок виникнення пожежі, проведення евакуації хворих, виклик пожежно-рятувальних підрозділів для ліквідації пожежі на даному об’єкті.

Переглядів: 2001 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Мар’яна Рудак: Про події в області

     Рекорд прикарпатського богатиряРекорд прикарпатського богатиря
Єдина вузькоколійка, яка збереглася ще з часів Австро-Угорщини – карпатський трамвайчик, якою колись транспортували деревину, а тепер маленький потяг возить туристів, хоч інколи буває і навпаки. Івано-франківський богатир Назар Павлів запретендував на рекорд: за хвилину протяг трамвайчик з пасажирами на 13 метрів. Це не перше його досягнення, бо торік Назар з напарником протяг на 35 метрів винищувач МіГ-29 вагою 15 тонн. Назар Павлів – чемпіон України серед юніорів з метання ядра, брав участь у проекті «БУМ» на телеканалі «Інтер»...

Переглядів: 1895 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ярослав Поташник: Про події в районі

     Живімо економно
Про питання своєчасної проплати за використані енергоносії та житлово-комунальні послуги, їх економне споживання йшлося на нараді у голови районної державної адміністрації Григорія Івасишина.
 Керівникам бюджетних установ, представникам енергопостачальних організацій та житлово-комунальних господарств району доручено розробити ряд заходів щодо зменшення споживання електроенергії і природного газу бюджетними закладами та покращення рівня проплати за використані енергоносії.

Переглядів: 1262 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району (коротко)

      Основні виробничі проблеми та питання забезпечення життєдіяльності району були обговорені на початку тижня головою районної державної адміністрації Григорієм Івасишиним на нараді із заступниками.
Крім того, керівник району провів наради з питань уточнення бюджету 2011 року, питань своєчасної проплати за використані енергоносії та житлово-комунальні послуги.
Впродовж тижня Григорій Івасишин також...

Переглядів: 1488 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про професійну реабілітацію інвалідів

     Про професійну реабілітацію інвалідівЗагальновідомо, яку важливу роль в житті людини має професійна діяльність. Знайти роботу, реалізувати себе в професійній діяльності в сучасних  соціально-економічних умовах надзвичайно складно всім: і молодим, і середнього віку, здоровим, а тим паче особам з інвалідністю. Відсутність професійної  підготовки, або невідповідність рівня професії потребам ринку, означає зменшення шансів на працевлаштування.
Для осіб з обмеженими фізичними можливостями шлях до професійного успіху ускладнений не лише вадами здоров’я, але й соціальними та психологічними проблемами, які завжди супроводжують хворобу чи травму, що породжують інвалідність.

Переглядів: 2242 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щодо порядку нарахування амортизаційних відрахувань

     Амортизація основних засобів провадиться до досягнення залишкової вартості об’єктом його ліквідаційної вартості.
 Відповідно до абзацу 5 пункту 145.1 Податкового кодексу України, якщо загальна вартість усіх груп основних засобів за даними бухгалтерського обліку менша, ніж загальна вартість усіх груп основних фондів за даними податкового обліку станом на 01.04.2011, то тимчасова податкова різниця, яка виникає в результаті такого порівняння, амортизується як окремий об’єкт із застосуванням прямолінійного методу протягом трьох років та відображається в графах 3 та 4 рядку Т1 Таблиці 1. “Інформація щодо нарахованої амортизації” додатку АМ до податкової декларації з податку на прибуток підприємства за формою, затвердженою наказом ДПА України від 28.02.2011 № 114, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 березня 2011 р. за №397/19135.

Переглядів: 2016 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Інформує територіальний центр

     Протягом першого півріччя 2011 року Галицьким територіальним центром соціального обслуговування виявлено 1830 громадян, котрі потребували надання їм соціальних послуг. З них 1486 громадян їх отримали.
Соціальними працівниками надається 21 вид послуг, а саме: ведення домашнього господарства, прибирання, приготування їжі, оформлення субсидій, видача гарячих обідів щоденно тощо.
Середня вартість обслуговування територіальним центром однієї особи становить 1322 грн. в місяць. На утримання підопічних територіального центру залучено позабюджетних коштів на суму 93299 грн., що становить 5,9% від загальної суми фінансування територіального центру за перше півріччя 2011р. В загальному центр профінансований на 86,6% від суми коштів, передбачених на його утримання за даний період.

Переглядів: 1503 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Живе у пам’яті

     Союз українокВ середині 80-х років ХІХ століття на західноукраїнських землях, що входили до складу Австрії, піонеркою жіночого руху була Наталя Кобринська, яка заснувала у 1884 р. у  Станіславі «Товариство руських женщин». Вона бачила потребу економічного, політичного, побутового розкріпачення жіноцтва і ставила собі за мету долучити інтелігентних жінок до популяризації нових суспільних ідей. Це стало поштовхом до створення жіночих організацій на всій території Галичини та Буковини. Саме це товариство стало підґрунтям для заснування у 1921 році «Союзу українок», який плідно працював до 1939 року, коли і був ліквідований більшовиками. Відродився він разом з українською державою у 1991 році як Всеукраїнська жіноча організація.

Переглядів: 2247 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Фестиваль забутої пісні

     – Забута пісня – живий скарб, що передається з покоління в покоління,  йде від серця і до серця, чарує душу, дарує їй радість і натхнення. Вклонімось нашій Берегині  –  забутій українській пісні, – звернулися до глядачів ведучі Фестивалю забутої української  пісні Марія Грицик та Тетяна Гудзь, який традиційно відбувається у селищі Більшівці.  Під в’язанку  мелодій у  виконанні троїстих музик Насташинського Народного дому на сцену виходять фольклорні колективи «Традиція», Малої академії народних ремесел (кер. Тетяна Варунків),  народний аматорський колектив «Дубівчанка» Народного дому села Дубівці (кер. Леся Литвин). І полинула  величальна українська пісня, здійнявшись над високими кронами дерев.

Переглядів: 2167 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Ювілей великого ві