на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Криниця для спраглих

     ГКриниця в Залуквіромада – велика сила. І добре, коли вона береться за важливу справу. Саме так сталося у селі Залуква, де спільними зусиллями було відновлено криницю.
А нещодавно після недільного Богослужіння у церкві Святих апостолів Петра і Павла її було освячено.
Це одна із дванадцяти найдавніших громадських криниць у селі, яка розташована на території місцевої школи біля храму. Її глибина – 12 метрів, діаметр – 1,5 метра. Багато літ з неї пили воду учні, жителі села, подорожні...
Та найцікавішим є те, що під час Першої світової війни у криниці односельці заховали дзвін, який при опусканні був дещо пошкоджений, але збережений...

Переглядів: 3492 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“Наш меч до волі не ржавів...”

     Крук Василь ГригоровичКожен день прийдешній наближає нас до історичної події останнього десятиліття ХХ віку, коли на карті світу постала нова держава – Україна. Її становлення вийшло на порядок денний вже в кінці 80-х, коли в один момент прорвало чиряк доби «розвиненого соціалізму» і вщент розлетілася ідилія «комуністичного завтра». У цьому нема нічого дивного. Ми надто довго жили у спотвореній ідеологічними догмами системі координат, у своєрідному “королівстві кривих дзеркал”.
Ми наближаємося до вікопомного дня, коли було підписано Акт про незалежність України. Біля її витоків стояли люди, сповнені патріотизму, керовані національною ідеєю, які жили з Україною в серці. Серед них Василь Григорович Крук, який погодився поділитись спогадами і повернутись до подій двадцятирічної давності.

Переглядів: 2125 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Дорога забрала шість життів

     аваріяУ п’ятницю, 8 липня, на Прикарпатті сталася резонансна дорожньо-транспортна пригода. Поблизу села Лісна Тарновиця Надвірнянського району відбулося лобове зіткнення вантажівки ЗІЛ-130 з автомобілем ВАЗ- 2107. Аварія забрала життя шістьох людей, які знаходилися у легковику. То були четверо хлопців та двоє дівчат віком від 20 до 27 років. Водій ЗІЛа залишився неушкодженим.
За з’ясування причин і обставин цієї трагедії взялися експерти-криміналісти. Як розповів водії ЗІЛа, він бачив легковика ще за 700 метрів перед собою, машина рухалася прямо, а коли між ними було близько 40 метрів, азто різко звернуло в бік узбіччя, а звідти — на зустрічну смугу, прямо на вантажівку. Через це слідство не виключає, що аварія сталася через технічну несправність «сімки».

Переглядів: 2227 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Я син народа, що вгору йде...

     http://www.abc-people.com/data/franko/pic1.gifІван Франко – один із велетнів української і світової літератури, вчений енциклопедичних наукових інтересів. Він ввійшов в історію української літератури і науки як поет і драматург, прозаїк і літературознавець,публіцист і історик, економіст і філософ. «Подібно до легендарного Данко, – писав про нього видатний український вчений Агатангел Кримський – розірвавши груди, він дістав вогненне серце і освітив шлях до визволення свого народу».

Переглядів: 13039 | Коментарів: 14 Детальніше >>

У територіальному центрі «гасили пожежу»

     У територіальному центрі  «гасили пожежу»Вночі 10.07.2011 сталася резонансна пожежа у будівлі Дубровицького районного територіального центру соціального обслуговування, розташованому у с. Біле Дубровицького району Рівненської області. Під час пожежі загинуло 16 осіб та 11 з отруєнням токсичними продуктами згоряння госпіталізовано.
З метою запобігання подібних трагедій, 15 липня для відпрацювання спільних дій обслуговуючого персоналу та пожежно-рятувальних підрозділів Галицького району було проведено показові тактико-спеціальні навчання в стаціонарному відділення смт. Більшівці Галицького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг),  на яких відпрацьовано дії обслуговуючого персоналу на випадок виникнення пожежі, проведення евакуації хворих, виклик пожежно-рятувальних підрозділів для ліквідації пожежі на даному об’єкті.

Переглядів: 2066 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Мар’яна Рудак: Про події в області

     Рекорд прикарпатського богатиряРекорд прикарпатського богатиря
Єдина вузькоколійка, яка збереглася ще з часів Австро-Угорщини – карпатський трамвайчик, якою колись транспортували деревину, а тепер маленький потяг возить туристів, хоч інколи буває і навпаки. Івано-франківський богатир Назар Павлів запретендував на рекорд: за хвилину протяг трамвайчик з пасажирами на 13 метрів. Це не перше його досягнення, бо торік Назар з напарником протяг на 35 метрів винищувач МіГ-29 вагою 15 тонн. Назар Павлів – чемпіон України серед юніорів з метання ядра, брав участь у проекті «БУМ» на телеканалі «Інтер»...

Переглядів: 2029 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ярослав Поташник: Про події в районі

     Живімо економно
Про питання своєчасної проплати за використані енергоносії та житлово-комунальні послуги, їх економне споживання йшлося на нараді у голови районної державної адміністрації Григорія Івасишина.
 Керівникам бюджетних установ, представникам енергопостачальних організацій та житлово-комунальних господарств району доручено розробити ряд заходів щодо зменшення споживання електроенергії і природного газу бюджетними закладами та покращення рівня проплати за використані енергоносії.

Переглядів: 1332 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району (коротко)

      Основні виробничі проблеми та питання забезпечення життєдіяльності району були обговорені на початку тижня головою районної державної адміністрації Григорієм Івасишиним на нараді із заступниками.
Крім того, керівник району провів наради з питань уточнення бюджету 2011 року, питань своєчасної проплати за використані енергоносії та житлово-комунальні послуги.
Впродовж тижня Григорій Івасишин також...

Переглядів: 1569 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про професійну реабілітацію інвалідів

     Про професійну реабілітацію інвалідівЗагальновідомо, яку важливу роль в житті людини має професійна діяльність. Знайти роботу, реалізувати себе в професійній діяльності в сучасних  соціально-економічних умовах надзвичайно складно всім: і молодим, і середнього віку, здоровим, а тим паче особам з інвалідністю. Відсутність професійної  підготовки, або невідповідність рівня професії потребам ринку, означає зменшення шансів на працевлаштування.
Для осіб з обмеженими фізичними можливостями шлях до професійного успіху ускладнений не лише вадами здоров’я, але й соціальними та психологічними проблемами, які завжди супроводжують хворобу чи травму, що породжують інвалідність.

Переглядів: 2351 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щодо порядку нарахування амортизаційних відрахувань

     Амортизація основних засобів провадиться до досягнення залишкової вартості об’єктом його ліквідаційної вартості.
 Відповідно до абзацу 5 пункту 145.1 Податкового кодексу України, якщо загальна вартість усіх груп основних засобів за даними бухгалтерського обліку менша, ніж загальна вартість усіх груп основних фондів за даними податкового обліку станом на 01.04.2011, то тимчасова податкова різниця, яка виникає в результаті такого порівняння, амортизується як окремий об’єкт із застосуванням прямолінійного методу протягом трьох років та відображається в графах 3 та 4 рядку Т1 Таблиці 1. “Інформація щодо нарахованої амортизації” додатку АМ до податкової декларації з податку на прибуток підприємства за формою, затвердженою наказом ДПА України від 28.02.2011 № 114, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 березня 2011 р. за №397/19135.

Переглядів: 2101 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Інформує територіальний центр

     Протягом першого півріччя 2011 року Галицьким територіальним центром соціального обслуговування виявлено 1830 громадян, котрі потребували надання їм соціальних послуг. З них 1486 громадян їх отримали.
Соціальними працівниками надається 21 вид послуг, а саме: ведення домашнього господарства, прибирання, приготування їжі, оформлення субсидій, видача гарячих обідів щоденно тощо.
Середня вартість обслуговування територіальним центром однієї особи становить 1322 грн. в місяць. На утримання підопічних територіального центру залучено позабюджетних коштів на суму 93299 грн., що становить 5,9% від загальної суми фінансування територіального центру за перше півріччя 2011р. В загальному центр профінансований на 86,6% від суми коштів, передбачених на його утримання за даний період.

Переглядів: 1616 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Живе у пам’яті

     Союз українокВ середині 80-х років ХІХ століття на західноукраїнських землях, що входили до складу Австрії, піонеркою жіночого руху була Наталя Кобринська, яка заснувала у 1884 р. у  Станіславі «Товариство руських женщин». Вона бачила потребу економічного, політичного, побутового розкріпачення жіноцтва і ставила собі за мету долучити інтелігентних жінок до популяризації нових суспільних ідей. Це стало поштовхом до створення жіночих організацій на всій території Галичини та Буковини. Саме це товариство стало підґрунтям для заснування у 1921 році «Союзу українок», який плідно працював до 1939 року, коли і був ліквідований більшовиками. Відродився він разом з українською державою у 1991 році як Всеукраїнська жіноча організація.

Переглядів: 2370 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Фестиваль забутої пісні

     – Забута пісня – живий скарб, що передається з покоління в покоління,  йде від серця і до серця, чарує душу, дарує їй радість і натхнення. Вклонімось нашій Берегині  –  забутій українській пісні, – звернулися до глядачів ведучі Фестивалю забутої української  пісні Марія Грицик та Тетяна Гудзь, який традиційно відбувається у селищі Більшівці.  Під в’язанку  мелодій у  виконанні троїстих музик Насташинського Народного дому на сцену виходять фольклорні колективи «Традиція», Малої академії народних ремесел (кер. Тетяна Варунків),  народний аматорський колектив «Дубівчанка» Народного дому села Дубівці (кер. Леся Литвин). І полинула  величальна українська пісня, здійнявшись над високими кронами дерев.

Переглядів: 2307 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Ювілей великого відкриття

     Цього року відзначаємо ювілей – 75 років тому, 25 липня 1936 р. на теренах Галича-Крилоса зусиллями археолога Ярослава Пастернака (1892-1969) було локалізовано місцезнаходження Успенського собору. Це було надзвичайно велике відкриття, яке підсумувало роботу всіх дослідників Давнього Галича ХІХ – першій чверті ХХ століть (о. Л.Лаврецького, І.Шараневича, Й.Пеленського) і дало поштовх для подальших досліджень впродовж останніх десятиліть (за часів СРСР і незалежної України).
Ювілей цей значний, тому що було віднайдено головну святиню Галича – собор Успіння Богородиці. З ним пов’язують створення у Галичі окремого єпископства, тут відбувалися інтронізації наших князів, тут поховано Ярослава Осмомисла. Віднайдення собору тривало майже століття, тому що лише він міг остаточно вказати на місцезнаходження колишньої галицької твердині. Його шукали у сучасному Галичі, на високих берегах Лімниці, у Крилосі – і тільки розкопки, які проводив Я.Пастернак у Крилосі у 1934 – 44 рр., поставили крапку у пошуках храму.

Переглядів: 1539 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Як Дмитро Дорошенко їздив до Галича

     Дмитро ДорошенкоОсоба Дмитра Дорошенка пов’язується перш за все з авторством книги «Нарис історії України», яка є одним з найповажніших академічних видань у даній сфері. Поза цим, він був політичним діячем, істориком та літературознавцем. У листопаді 1918 р. очолював міністерство закордонних справ Української держави гетьмана П.Скоропадського, а з 1919 р. – в еміграції, де був організатором і співробітником українських наукових установ. Помер на чужині у березні 1951 р.
З квітня 1917 р. і до 22 серпня 1917 р. його доля була безпосередньо пов’язана з Галичиною. Був він у цей час крайовим комісаром Галичини й Буковини, якого призначив Тимчасовий уряд Російської імперії. У автобіографічному творі «Мої спомини про недавнє минуле» (1914 – 1920) він згадує про те, як відвідував Галич в 1917 році...

Переглядів: 2052 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вирощуємо власними руками

     ПолуниціРозпочинаючи нову рубрику в нашій газеті – «Вирощуємо власними руками», хотілося б в дебютному матеріалі поділитись власними досвідом. Оскільки я займаюся полуницею, то перша стаття цьому і присвячена.
Спершу слід з’ясувати, що таке полуниця і чим вона корисна.
Полуни́ця (трускавка) — трав’яниста багаторічна рослина, яка цвіте білими квіточками і дає їстівні рожево-червоні кисло-солодкі соковиті ароматні ягоди.
Полуниця не тільки смачна ягода і чудовий десерт, а й активний лікувальний засіб. За вмістом вітаміну С полуниця поступається лише чорній смородині.

Переглядів: 6396 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Рак картоплі – небезпечне захворювання!

     http://divo-gorod.narod.ru/rak2.jpgВ Україні поодинокі вогнища даного захворювання виявлено у всіх областях, де вирощується картопля. В Івано-Франківській області вогнища зараження раком картоплі охоплюють 8 районів (Верховинський, Долинський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський, Рожнятівський, Калуський, Галицький).
Найбільш характерною ознакою захворювання є утворення наростів на бульбах, столонах, рідше – на стеблах, листках і навіть квітках. За зовнішнім виглядом нарости нагадують цвітну капусту. Розмір наростів може бути різноманітний – від маленької горошини до величини, що перевищує розмір бульби. Нарости, що утворюються під землею, білого кольору, на надземних частинах – зеленого. До закінчення вегетації вони темніють і гниють. Ракові нарости розвиваються на бульбах і в сховищах.

Переглядів: 2580 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Борщівник Сосновського

     Борщівник СосновськогоВпродовж останніх 10-ти років в Галицькому районі все більшого поширення і розповсюдження дістала небезпечна і небажана рослина-бур’ян борщівник Сосновського (Негасіеum Sosnowskyi Маnden). Як нову цінну кормову і силосну культуру її було завезено в область на початку 80-х років ХХ ст. Проте з часом вона як культура не набула поширення, а ще й проявила себе як дуже небезпечний бур’ян і викликає тривогу у людей, які отримали опіки.
Основними місцями проростання борщівника Сосновського є береги потічків, річок, узбіччя доріг, каналів, деградовані луки і пасовища, необроблені сільськогосподарські землі.

Переглядів: 2953 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Хто ризикує отримати інсульт?

     інсультІнсульт (від лат. insulto – скачу, стрибаю) — гостре порушення мозкового кровообігу, що спричинює ушкодження тканин мозку і розлади його функцій.
В Україні щорічно виникає 100-120 тисяч нових випадків інсульту, а це – удвічі більше, ніж інфарктів. 50% людей, які перенесли інсульт, стають інвалідами, залежними від оточуючих. Інша половина помирає упродовж року.
Підвищені артеріальний тиск та рівень холестерину у крові, цукровий діабет, паління, порушення серцевого ритму, надлишкова вага, малорухливий спосіб життя, нераціональне харчування, випадки захворювання на інсульт у найближчих родичів... Достатньо і трьох із 9-ти перелічених, аби потрапити у групу ризику. Достатньо й одного, аби замислитись...
В районі за 2010 рік зареєстровано 113 інсультів, із них 56 з артеріальною гіпертензією, померло 33 чоловіки. В першому півріччі 2011 року зареєстровано понад 50 хворих на інсульт, померло 16 чоловік, із них 5 – молодого працездатного віку.

Переглядів: 2687 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У розпалі купальний сезон

     пляжЛіто. Саме на цей період припадає найбільше відпусток. Люди їдуть відпочивати. Хтось на морське узбережжя, а хтось – на озеро чи річку. Всі прагнуть добре засмагнути та накупатися. Застереженнями дерматологів про тривале перебування на сонці здебільшого ігнорують,на жаль.
– Надмірне засмагання може призвести не тільки до опіків, а й значно більшої небезпеки, – розповідає лікар-дерматолог Бурштинської міської лікарні з 36-річною практикою Олег Воскобойніков. – Якщо людина їде вперше на море, бажано, щоб вона починала своє перебування під сонцем 15-20 хвилин, поступово, щоденно збільшувати час.

Переглядів: 1768 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Приготуйте самі

     Садівники, які не використовують в садах отрутохімікати, мають чудову можливість виростити екологічно чисті овочі, фрукти, ягоди, трави та власноруч зробити з них різноманітні заготовки, в тому числі й алкогольні напої.
Корисні чи шкідливі алкогольні напої? Це так само, як і з лікарськими рослинами чи їжею, які одночасно можуть бути і отрутою, і ліками. Вся справа в кількості і якості спожитого. Фахівці стверджують, що чарка якісного міцного алкоголю, келих вина і склянка пива на добу – лише на користь організму.
Натуральні лікери, виготовлені в домашніх умовах з власноруч вирощених рослин в своєму саду, – смачні, ароматні, корисні і дешеві. У них міститься енергія сонця і життєва сила рослин. Використовуйте їх. Випробуйте “фірмові” рецепти багатьох поколінь садівників різних країн.

Переглядів: 1907 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net