на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Галицькому національному природному парку виповнилось 8 років

     9 серпня минуло 8 років із часу підписання Указу Президента України №877 про створення Галицького НПП. Нині в установі, що займає територію 14 685 гектарів, науково-дослідницькою, природно-охоронною, туристичною, рекреаційною і господарською діяльністю займається майже 130 працівників.
До 8-ї річниці створення Галицького НПП «Музей природи землі Галицької» поповнився новими експонатами. Цікаві палеонтологічні  матеріали надав аматор-колекціонер, житель райцентру Віктор Матура.  Дирекція Галицького НПП висловлює подяку Віктору Васильовичу і бажає йому творчих успіхів у  його цікавому захопленні.

Переглядів: 1565 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галич шукає інвестора для ремонту моста

     Як повідомив редакцію «ГС» міський голова Галича Орест Трачик, реконструкція старого моста через р.Дністер затримується через брак необхідних коштів на ці роботи.
– Ми уже неодноразово подавали в Інтернеті інформацію про пошук інвестора для ремонту моста, однак ніхто поки що не зголошується, – сказав міський голова.
Він також повідомив, що у мерії є проект, згідно якого старе покриття мосту має бути ліквідоване, а натомість на існуючих металевих конструкціях, які за висновками експертів можуть служити ще достатньо довго, мало б бути встановлене дерев’яне.
Вартість такого проекту сягає понад 600 тисяч гривень.
Сьогодні міст знаходиться в жалюгідному стані, а грошей на його ремонт у міському бюджеті нема. Отож міська влада не втрачає надії на те, що знайдеться інвестор на реконструкцію єдиного пішохідного засобу сполучення центральної частини древнього міста з лівобережною.

Переглядів: 2091 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“На шляху до впровадження нової редакції закону України “Про державну службу”

     Ефективність державного управління прямо пропорційна ефективності підбору кадрів на державну службу. Тому нагальною є розробка нової системи рекрутингу державних службовців, яка б поєднувала новітні методи добору персоналу з особливостями проходження державної служби. Вирішення цього завдання пропонує прийнятий 17 листопада 2011 Закон України “Про державну службу”. Зазначений закон повинен вступити в дію з 1 січня 2013. року, однак вже зараз в країні триває клопітка робота по підготовці до його впровадження.

Переглядів: 1822 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Воістину щасливі до усього байдужі: їхні хати скраю, а серця працюють без допомоги «корвалолів», «валер’янок» чи «фітоседів». Із дитинства заздрю таким людям. Адже з віком усвідомлюєш одне: ти у цьому житті і так мало що розумієш, а плаваючи в інформаційному болоті, розумієш ще менше.

Переглядів: 1303 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Діяльність влади впродовж тижня

      02 серпня 2012 року заступник голови облдержадміністрації Руслан Гусак за участю голови райдержадміністрації Григорія Івасишина провів виїзні наради у смт. Більшівці та місті Галичі, на яких обговорено питання будівництва спортивної зали Більшівцівської ЗОШ І-ІІІ ст. та хірургічного відділення Галицької ЦРЛ.

Переглядів: 1321 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ДАІ проводить місячник безпеки руху

     Підрозділи ДАІ у взаємодії з Державною інспекцією з безпеки на наземному транспорті України в період з 1 по 31 серпня проводить комплекс заходів, спрямованих на зменшення аварійності на дорогах області і тяжкості її наслідків, у тому числі на пасажирському транспорті.
Зокрема, у рамках місячника планується проведення цільових заходів, націлених на виявлення та попередження причин скоєння ДТП з тяжкими наслідками, а саме:

Переглядів: 1579 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Поділ Галицько-Волинської Русі між Польщею і Великим князівством Литовським

     Смерть Юрія ІІ, останнього з роду Романовичів, поклала кінець Галицько-Волинській державі. Бояри, усунувши князя-католика, обрали собі володарем литовського князя Любарта-Дмитра, що був посвоячений з Романовичами. Він був православної віри і мав популярність на Волині. Бояри думали оперти Галицько-Волинське князівство на союзі з Литовською державою, яка набирала тоді  все більшої сили і значення. Любарт взяв під свою владу не лише Волинь, але й Галичину . Але не пощастило вже утримати незалежності Галицько-Волинської держави...

Переглядів: 5040 | Коментарів: 0 Детальніше >>

конкурс

     Галицька міська рада оголошує концесійний конкурс «Делегування управління (концесія) послуги з операцій поводження з відходами» зі збирання, зберігання, сортування, утилізації, видалення, знешкодження відходів в м. Галич», який відбудеться 10 жовтня 2012 року (по закінченні терміну подачі заявок на участь – 60 днів з дня публікації об’яви в газеті) в суворій відповідності із законодавством України.

Переглядів: 1366 | Коментарів: 1 Детальніше >>

ТОВ «Карпатнафтохім» та ПрАТ «ЛУКОР» – напівбанкрути?

     ТОВ «Карпатнафтохім»  та ПрАТ «ЛУКОР» на шляху до повної зупинки виробництва. Причина – складне фінансово-економічне становище підприємства. Щоб захистити єдиний в Україні виробник полімерної продукції, об’єднана організація профспілки «Лукор-Карпатнафтохім» надіслала офіційне звернення до Президента України.

Переглядів: 1956 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Хто ми, Український світ чи частина «Русского мира»?

     Хресна Хода з нагоди Дня Хрещення України в Києві
вчергове стала маніфестацією українських патріотичних сил. На заклик Патріарха Філарета відгукнулися і лідери опозиції.

Переглядів: 1472 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Наука взагалі перестала цікавити українців

     За даними опитування Інституту соціології, лише 1% українців сказав науці «ТАК!». Не густо! І це в той час, коли цифра зацікавлених політикою та спортом в десятки разів більша.Та навіть і той 1% змушений продавати свої винаходи за кордон, там запатентовують їх, успішно продають, а до нас вони повертаються втричі дорожчими, але вже, як чужий бренд.

Переглядів: 1142 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький НПП запрошує у гості…

     Серед незвичайної краси зелених лісів на мальовничих землях Крилоса і Галича розташувався клаптик землі, де завжди панує любов. Ця любов незвичайна. Вона дуже колоритна, різнобарвна, змушує серце битися сильніше, а розум спонукає аналізувати глибше, штовхає людей на благородні вчинки. Це любов до матінки-природи і ця любов оточує тебе, бо краса завжди дарує радість, а спілкування з природою одухотворює.

Переглядів: 2272 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Гайда на полювання!

     Товариство мисливців і рибалок «Бурштинське» – окрема незалежна організація, заснована 23 березня 1995 року і налічує більше 150 мисливців, працює на самофінансуванні. Самоокупність товариства на сьогоднішній день становить 121%.
Товариство надає послуги, які стосуються насамперед полювання. А між сезонами проводиться певна робота щодо забезпечення природоохоронних заходів. Велика увага приділяється біотехнії, до якої входить підгодовування, яке проводиться круглорічно, а особливо у зимовий період, де необхідний особливий догляд за дикими тваринами, які водяться у наших лісах. Підгодовування звірів здійснює єгерська бригада, яка ще й бореться з браконьєрами і робить все для того, щоб захистити звірів.

Переглядів: 2115 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Цезар»

     Підведено  підсумки конкурсу на кращу кличку оленяти, яке утримується в Центрі реабілітації диких тварин Галицького національного природного праку. Тепер його можна «величати» «Цезар».
Свої пропозиції висловило понад 120 відвідувачів Парку, переважна більшість яких вихованці оздоровчих таборів «Сокіл», «Лімниця», спортивного табору з села Козина. Серед інших назв – «Басько», «Спритко», «Рижик», «Рудик», «Захар», «Бембі», «Дінго», «Джонні» тощо.  А кличку, що сподобалась більшості журі конкурсу, дала оленяті мешканка Галича Василинка Гембарська. Найближчим часом їй буде вручено приз конкурсу.

Переглядів: 1281 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галичанство (уривки)

     У бурхливому морі українського життя непросто зберегти свою ідентичність. Сучасне модернізоване, мобілізоване і комп’ютеризоване життя, здається, прагне зітерти усі яскраві особливості чи не кожного регіону України. Однак на її розгорнутій карті, хочеться комусь цього чи не хочеться, чітко і незаперечно виділяється Галичина. Дивне розуміння чи, можливо, нерозуміння простежується у її сприйнятті. Галичини ніби нема, бо всі джерела подають її як назву історичну. У той же час вона існує, паростками свого нев’янучого зела пробивається до світла. У такому ракурсі феномен Галичини і пов’язаного із нею галичанства іще не розкрито до кінця. Для нас її розуміння важливе по суті. Адже ми знаходимося  у самому її серці. І кому, як не нам, в першу чергу, потрібно зберегти те, що зникає. Саме через це ми започатковуємо на сторінках нашого часопису  нову рубрику «Галичанство».  А розпочинаємо її  однойменною розвідкою відомого філософа і громадського діяча Миколи Шлемкевича. Його розуміння цього поняття особливе, а важливість його праці полягає у тому, що саме він чи не вперше спобував заглибитися філософськими роздумами у сутність галицького життя, зрозуміти  і визначити  його значення у вузькому та широкому розумінні.
Іван ДРАБЧУК

Переглядів: 1407 | Коментарів: 0 Детальніше >>

За довіру у партнерстві між платниками та податківцями

     Зустрічі податківців із суб`єктами господарської діяльності є особливою та вже звичною формою спілкування, в ході яких обидві сторони мають можливість обговорити найважливіші та найактуальніші питання, що найбільше цікавлять платників податків.
Так, нещодавно у Державній податковій інспекції у Галицькому районі  відбулася чергова зустріч начальника ДПІ  в районі Олександри Верещак, заступника начальника інспекції Сергія Канюки, начальника відділу оподаткування юридичних осіб Оксани Бойко з представниками бізнесу.

Переглядів: 1761 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Одноразова допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми!

     27 липня 2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову№660 «Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми», в якій зазначено, що: «Матеріальна допомога виплачується особі, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми. Виплата матеріальної допомоги здійснюється органами праці та соціального захисту населення одноразово у розмірі прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років, діти віком від шести до 18 років, працездатні особи, особи, які втратили працездатність), установленого на момент звернення особи за матеріальною допомогою.

Переглядів: 1769 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Обережно! Рак картоплі!

     Рак – небезпечне захворювання картоплі. Його збудник грибного походження. Вперше спалах хвороби спостерігався наприкінці минулого сторіччя на території тодішньої Австро-Угорщини. З тих пір рак картоплі поширився в багатьох в країнах Європи, перекинувся й на інші континенти.
Рак особливо сильно вражає картоплю при беззмінній культурі. І найчастіше це буває на присадибних ділянках, де картопля вирощується на одному й тому ж місці з року в рік.

Переглядів: 1829 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Деякі особливості працевлаштування неповнолітніх

     Більшість неповнолітніх влаштовуючись на роботу не знають про те, що вони користуються спеціальним комплексом прав, і деякі роботодавці цим користуються.
Трудове законодавство України встановлює певні особливості правового регулювання праці неповнолітніх. Це обумовлено тим, що вони користуються додатковими пільгами у зв’язку з фізіологічними, психологічними та віковими особливостями.

Переглядів: 5147 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Обмін досвідом

     В     рамках Угоди про співпрацю в Галичі відбулася зустріч працівників територіальних центрів Галицького та Богородчанського районів. Під час зустрічі працівники обмінялися досвідом роботи, зокрема впровадження інноваційних методів соціального обслуговування та надання соціальних послуг.

Переглядів: 1481 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Момент істини

     Демократія, право і віра –
Це звучить наче мила ідилія,
А по суті законами звіра
Гнобить світ англосакська рептилія.
Усі війни, що були в минулому,...

Переглядів: 1635 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net