на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
На сторожі столітнього храму постав Архистратиг Михаїл

     Церква у с.КоростовичіЗавтра, 8 серпня, жителі села Коростовичі та його гості відзначатимуть храмове свято церкви Мучеників князів Бориса і Гліба. Цій святині незабаром виповниться сто років, але готуються коростовичани до ювілею вже давно. Окрім здійснення ремонтних робіт церковної будівлі впорядковується прилегла територія, постають нові пам’ятні споруди.
Минулої неділі тут освячено статую Архистратига Михаїла перед входом на церковне подвір’я, споруджену за кошти однієї з родин, та пам’ятний знак при в’їзді в село (на фото зліва) на честь столітнього ювілею храму.
Під час цих подій у Коростовичах побував і наш кореспондент, який спілкувався з сільським головою Ганною Михайлишин та дізнався про те, як коростовичани дбають про свій храм та рідне село.
Розповідь про історію церкви Бориса і Гліба в с.Коростовичі та заходи щодо відзначення її столітнього ювілею читайте на 4 сторінці часопису у статті Ярослава Поташника.

Переглядів: 3155 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щоб запобігти пожежам

     Пожежа в лісіНа виконання рішення РНБО від 05.08.2010 року щодо впровадження заходів з недопущення пожеж, а також у зв’язку з високою пожежною небезпекою, обумовленою спекотною погодою, з метою запобігання виникненню пожеж і оперативного на них реагування та у зв’язку з можливою загрозою здоров’ю населення, 6 серпня відбулося позачергове засідання колегії райдержадміністрації, на порядку денному якої стояло питання щодо вжиття та реалізації заходів з недопущення пожеж на території району.
Проаналізувавши стан пожежної безпеки в районі в умовах даної кліматичної ситуації, колегією рекомендовано утворити районний штаб координації дій органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування з проведення заходів та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою та затвердити його склад.

Переглядів: 1825 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Обговорення проекту Податкового кодексу триває

     НарадаУ четвер, 5 серпня, в залі засідань Галицької районної державної адміністрації відбулося громадське слухання з обговорення проекту Податкового кодексу України за участю першого заступника голови Галицької районної державної адміністрації Володимира Бродовича, заступника голови Галицької районної державної адміністрації Богдана Мазурика, начальника Державної податкової інспекції в Галицькому районі Олександри Верещак, начальників відділів РДА,голови спілки підприємців в Галицькому районі Ігоря Дулика, голови спілки роботодавців Галицького району Мирослава Гойсана, голів міських та сільських рад, підприємців району.

Переглядів: 2013 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Сильна Україна» Сергія Тігіпка пропонує дозволити школам заробляти на надбавки до вчительських зарплат

     ВєтровБільшість випускників шкіл стикаються з тим, що, маючи величезний багаж знань, вони абсолютно непристосовані до «дорослого» життя. Учорашні школярі, які впевнено розв’язували математичні задачки, розгублюються, коли доводиться вирішувати завдання життєві. «Дітям потрібно не просто викладати математику і фізику, а за допомогою математики та фізики вчити їх головного – як стати особистістю, досягти успіху й жити в гармонії з суспільством», – упевнений Сергій Вєтров, керівник експертної комісії з питань освіти партії «Сильна Україна». Політична сила Сергія Тігіпка пропонує свою програму реформ в освіті. Про те, як змінити систему управління середньою школою, принципи оплати праці освітян, а також філософію підготовки вчителів, Сергій Вєтров розповів в інтерв’ю.

Переглядів: 1656 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ще дещо про повені невеликі і малі та місцеві зливи

     СегінЯ радію, що моя стаття в «ГС» від 24.07.2010р. знайшла позитивний відгук у громадян. Поки що я зміг поспілкуватися з невеликою кількістю людей, але ті, які ознайомились із статтею, були просто захоплені.
Я дякую редакції газети, особливо головному редактору, що віднеслися до моїх роздумів з повагою і тим саме допомогли мені поділитися роздумами.
В даній статті я зупинюся на тому, що треба зробити, щоби зменшити негативні наслідки від дощу і малих повеней і то без затрат великих коштів.
Відомо, що в цьому році після засушливого квітня ми чекали, коли випаде дощ і настануть сприятливі умови для городництва. І от в липні вони настали...

Переглядів: 1734 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Район нарешті позбувся хімії

     Пестециди, хімікатиПроцеси екологічного розвитку, які здійснюються без дотримання екологічних вимог, призводять до погіршення довкілля.
В такій ситуації кілька років тому опинився Галицький район, де після ліквідації колгоспів без господарського нагляду, а, зрештою, й без відповідних умов зберігання опинилося понад 20 тонн отрутохімікатів, які свого часу застосовувались для обробітку рослин від шкідників.
Газета «Галицьке слово» неодноразово торкалася даної теми, вирішення якої розглядалося навіть на сесії обласної ради.
В нашому районі засоби захисту рослин та ряд інших хімічних препаратів знаходились у селах Залуква, Комарів, Суботів та Яблунів. За їх станом вівся нагляд з боку районної санітарно-епідеміологічної служби та державної інспекції захисту рослин в Галицькому районі.

Переглядів: 1531 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта

     1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого  відстежується
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 23.01.2009 р. №10 “Про затвердження цін на платні роботи (послуги), що виконуються архівним відділом районної державної    адміністрації”.
2. Виконавець заходів з відстеження результативності  регуляторного акта
Управління економіки районної державної адміністрації.
3. Цілі прийняття акта
Основними цілями прийняття розпорядження голови районної державної адміністрації “Про затвердження цін на платні роботи (послуги), що виконуються архівним відділом районної державної адміністрації” є ...

Переглядів: 1954 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пільги багатодітним сім’ям

     Багатодітна сім’яПідтримка української родини, жінки-матері, виховання у юних поваги до сімейних цінностей та відповідального ставлення до батьківства – усе це пріоритет державної сімейної політики. Щоб, зрештою, повністю подолати демографічну кризу держава заохочує родини, аби у них народжувались більше малюків.
У районі є 365 багатодітних родин та 1170 дітей з багатодітних сімей.
 Багатодітні родини найближчим часом отримають відповідні посвідчення, аби сповна скористатися соціальними пільгами, передбаченими законодавством. Про це повідомив міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Равіль Сафіулілін .
Згідно статті 1 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 №2402-111, багатодітна сім’я складається з батьків (або одного з батьків) та трьох і більше дітей.

Переглядів: 7261 | Коментарів: 5 Детальніше >>

Документи на призначення субсидій надійдуть Вам додому

     Пенсійний Фонд УкраїниУ зв’язку з підвищенням тарифів на газ Уряд прийняв рішення про підвищення соціальних гарантій населенню та отримання житлових субсидій за спрощеним порядком.
Віднині сім’ям, які складаються тільки з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, надано право сплачувати за житлово-комунальні послуги не більше 10% сукупного доходу (у межах норм споживання газу).
Пенсіонерам для призначення субсидій не треба нікуди ходити. Пенсійний фонд подбав, щоб зразки документів і самі документи, необхідні для призначення субсидій,  пенсіонери отримали безпосередньо вдома.

Переглядів: 2009 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На Прикарпатті встановлено закупівельні ціни на молоко від господарств населення

     молоко30 липня під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Василя Бруса відбулося чергове засідання регіональної узгоджувальної комісії з питань координації міжгалузевих відносин на ринку продукції тваринного походження, повідомляє прес-служба ОДА.
Проаналізовано рівень закупівельних цін, що склались на ринку молока і молочної сировини. Прийнято рішення щодо середньозважених закупівельних цін на молоко і молочну сировину в межах області.

Переглядів: 2005 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Оновлення країни» розшукує порядних і чесних івано-франківців

     Оновлення країниІвано-Франківська організація «Оновлення країни» розпочала інформаційну кампанію з розшуку порядних і чесних громадян, які б хотіли представляти інтереси жителів міста та області у владі. Як повідомили у прес-службі організації, у громадських місцях обласного центру з’явилися оголошення про розшук.
«Ми написали листівки від імені громадян, які розшукують порядних і чесних кандидатів для відстоювання своїх інтересів. Однак, в першу чергу ми хочемо звернути увагу громадськості на те, щоб при виборі свого депутата, вони зважали і на його особисті якості», – говорить  координатор «Оновлення країни» у Івано-Франківській області Володимир Олійник.

Переглядів: 1731 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Коза в домашньому господарстві

     Зааненська козаКоза стала домашньою твариною ще в стародавні часи. Вчені вважають, що осередком одомашнення диких кіз були Середня Азія і Європа.
Не кожна сім’я може утримувати корову. В такому випадку виручить коза. Розрізняють такі основні напрями козівництва: молочне, вовнові, пухові. Найпоширенішою породою в нашій місцевості є молочна, яка представлена різними відріддями місцевих кіз: зааненська, тоггенбурзька та іншими породами і їх помісями.
Кози характеризуються акліматизаційною здатністю, стійкі до захворювань, витривалі і не є вибагливі до умов годівлі та утримання, відносно скороспілі. Вони є пасовищними тваринами, мають добре розвинений харчовий апарат, здатний перетравлювати грубі корми, багаті клітковиною (до 64%).

Переглядів: 26158 | Коментарів: 24 Детальніше >>

Лев Чачковський і Ярослав Хмілевський

     До 145-річчя від дня народження Л.Чачковського,  115-річчя від дня народження Я.Хмілевського
Розшуками княжого Галича займалося багато дослідників: вчених, істориків, краєзнавців. На праісторичні сліди на території Галича і його околиць разом з Крилоською горою звернули увагу Лев Чачковський і Ярослав Хмілевський. Вони, посилаючись на працю А.Петрушевича «О соборной Богородичной церкви в городе Галиче, происходящей из І-й половины ХІІ столетия», писали: «Заки приступимо до опису збережених у поземеллі пам’яток княжої столиці, скажемо дещо про віднайдені в околиці Галича сліди доісторичного побуту. Археологічні предмети стрічаються переважно на узгір’ях, над берегами річок, на Крилоській горі, на Вікторівській горі, на околицях Сокола, на горі Святого Станіслава...».

Переглядів: 2237 | Коментарів: 0 Детальніше >>

правовий всеобуч

     Богдан Назар, юристПозбавлення батьківських прав
– Мій колишній чоловік, зазвичай, забирає нашого п’ятирічного сина до себе на вихідні. Останнім часом я помітила, що син почав агресивно поводитись, а потім дізналася від нього, що батько досить часто залишає його на весь день самого, а щоб зайняти його, ставить для перегляду фільми із сценами насилля. Чи можливо на підставі того, що батько не належним чином ставиться до формування свідомості дитини, позбавити його батьківських прав?
І.С., м.Бурштин

     Відновлення акта про право власності на землю
– При переїзді я втратив акт на право власності на землю. Яким чином його можна відновити?
Б.Р., м.Бурштин

Переглядів: 2496 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Днями Землю спіткало сонячне цунамі

     Цунами на сонціУ найближчі дні будуть найпотужніші хвилі
Після затяжного 9-річного періоду незвичайного спокою Сонця з настанням серпня сталося несподіване і різке зростання його активності, повідомляє впливовий британський науковий тижневик New Scientist.
1 серпня на поверхні Сонця провідними астрофізичними обсерваторіями світу було зареєстровано два гігантські спалахи, які мають магнетичну природу. Вони супроводжувалися двома найпотужнішими вибухами, що призвели до вивільнення величезних мас енергії. Ряд фахівців вважають, що це справжнє «космічне цунамі». Особливість ситуації полягає в тому, що йде від Сонця потік збуджених частинок, спрямований у бік Землі.

Переглядів: 1773 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net