на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Відроджуємо історичну справедливість щодо стольного у минулому града Галича

     Переконаний, що не випадково 20-річчя незалежності України співпало ще з двома дуже важливими ювілеями Національного заповідника «Давній Галич». У травні цього року ми відзначили 30-ту річницю заснування Музею народної архітектури і побуту Прикарпаття, а у вересні будемо святкувати ще одну важливу дату – 50-річчя створення Музею історії давнього Галича. Ці музейні заклади є структурними підрозділами нашого Заповідника. Тому до відзначення цих ювілеїв ми готуємося дуже відповідально і робимо усе для того, аби на належному рівні відзначити ці знаменні дати у житті нашого колективу.

Переглядів: 1645 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Зберегти і раціонально використовувати

     Відповідно до Указу Президента України  від 9 серпня 2004 року на площі 14684 га на основі галицького регіонального ландшафтного парку було створено Галицький національний природний парк, який став третім парком на території Івано-Франківської області, основні завдання якого полягають у збереженні, відтворенні, та раціональному використанні природних комплексів і об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню і естетичну цінність. Особлива увага сьогодні приділяється рекреації, створенню належних умов для організованого туризму та відпочинку відвідувачів в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів та об’єктів.

Переглядів: 1602 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На сторожі здоров’я галичан

     Матейко МиронВпродовж 20-ти років незалежності України медичні працівники району докладали всіх зусиль до розв’язання основних проблем в галузі охорони здоров’я мешканців району, на виконання національних та регіональних програм, на збереження і зміцнення матеріально-технічної бази закладів, удосконалення форм надання медичної допомоги та лікувально-діагностичного процесу, впровадження нових медичних технологій та на подолання існуючих негативних тенденцій і від’ємних показників. Удосконалювалась первинна медико-санітарна допомога і, зокрема, медицина села, зміцнювалась матеріально-технічна база амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів.

Переглядів: 1813 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Освіта району у цифрах та фактах

     Для країни 20 років життя – термін невеликий. Проте, якщо на початку цього періоду лежить точка відліку, яка зафіксувала момент народження нової держави, то 20 років незалежності України – це слушний привід замислитись: що було зроблено результативного, а над чим треба працювати, щоб не було соромно перед нащадками.

Переглядів: 1778 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Незалежність України і соціальний захист

     Сфера соціального захисту населення Галицького району бере свій початок з далекого 1944 року, коли про незалежність і суверенність України і мови не було, а про удосконалення напрямків соціальної політики й думки не виникало.
Проголошення незалежності України стало величезним поштовхом до реформування соціального захисту населення як на державному, так і на регіональних рівнях. «Конституцією України» нашу державу визначено соціальною та орієнтовано на європейський рівень життя.

Переглядів: 1842 | Коментарів: 0 Детальніше >>

День народження села

     Село Межигірці розкинулося поміж пагорбами над річкою Бибелкою, лівою притокою Дністра. Не виключена можливість, що село бере початок від давнього замку або монастиря, про що свідчать численні історичні джерела.
Перша письмова згадка про населений пункт датується 1431 роком. Відповідно до документу, виданого 23 лютого у польському місті Сандомирі, королем Владиславом Ягайлом у нагороду за довголітню вірну службу Янові з Конєцполя було надано кілька міст, у тому числі, як заставу за позичені 300 гривень королеві, село Межигірці.

Переглядів: 2619 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вам “Вічную пам’ять” не співали...

     ХХ століття займає особливе місце в героїчній і водночас трагічній історії українського народу. За 40 років (1914-1954 рр.) насильницькою смертю загинуло понад 20 мільйонів українців, а сотні тисяч були запроторені у фашистські і більшовицькі концтабори, виселені з рідної землі, загнані у колгоспне кріпацтво, позбавлені рідної церкви, історії, до краю обмежені спілкуванням рідною мовою.

Переглядів: 2081 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вірші про Україну

     Дай, Боже…

Дощу дай, Боже, тепла дай, Боже!
Плодися, земле, – Христос поможе.
Та не дай, Боже, гроз, ураганів,
Засух, розрухи, війни, вулканів.
Зерно посіяв – роди, пшениця,
Ячмінь і жито – всяка пашниця.
Доглянь уважно – пожертвуй снами –
Не заростають хай бур’янами.
Зерно дозріло – треба косити:
Будем багаті, будемо ситі!
Хліб уродило, цілюще зілля –
Будем з піснями, будуть весілля.
Будуть весілля – з’являться діти.
Як не пишатись, як не радіти.
Діти – основа міцності, слави,
А будуть діти – буде й держава.
Щоби розквітла, як цвіт калини,
В дружбі, в злагоді вся Україна!
У дружбі жити усім народам,
Хай буде воля, мир і свобода!
Щоби планета не знала крові,
Будьте щасливі, будьте здорові!
Пошли нам, Боже, щоб все збулося,
В неволі жити не довелося!

Віктор Геращенко

     Ювілей Батьківщини

Двадцята Річниця, як вільна держава,
Моя Україна, мій рід!
Стодзвонами лине просторами слава
З Карпат аж до Дону, на схід!..

Переглядів: 7583 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Гідний дарунок незалежності України

     У 2011 році в районі за сприяння районної державної адміністрації та районної ради проведено цілий ряд ремонтно-будівельних робіт на об’єктах соціально - культурного призначення.
По Бурштинській міській раді здійснено ремонт інфекційного відділення міської лікарні, облаштувано приміщення та встановлено нове рентгенологічне обладнання, споруджено і встановлено дитячий майданчик. Здійснено реконструкцію КНС №2 по вул.Міцькевича, замінено вікна у Народному домі, проведено капітальний ремонт каплиці. Здійснено заміну вікон у ФАПі с.Вигівка, проведено реконструкцію та капітальний ремонт басейну комбінату спортивних споруд Бурштинської ТЕС, капітальний ремонт тиру в Бурштинській ЗОШ І-ІІІ ст. №3, ремонт доріг по вулицях Шевченка та Січових Стрільців.

Переглядів: 1714 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“До долі української прикута...”

     «До долі української прикута я разом з Україною терплю», – сказала про себе геніальна Ліна Костенко. Так може сказати і кожна українська жінка-патріотка, яка на всіх етапах розвитку нашої держави всупереч труднощам і незгодам була тією могутньою силою і основою, на якій одвіку тримається наш рід і народ.

Переглядів: 2094 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Звітують працівники культури

      Творчі звіти, приурочені 20-й річниці проголошення незалежності України, відбулися в клубних закладах сіл Тенетники, Новий і Старий Мартинів та Різдвяни. Глядачі теплими оплесками вітали родинне тріо у складі Романа, Андрія, Василя Реги із с.Тенетники.
На професійному рівні пройшов звіт і в клубному закладі с.Новий Мартинів, де керівником установи є Ольга Кропельницька, яка зуміла організувати аматорів сцени, які підготували хорошу концертну програму.

Переглядів: 3322 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чого болить серце неньки...

     Жіноча доля – річ загадкова і непередбачувана.
Воістину правдиві слова! Вкотре в їх правдивості переконалася зовсім недавно.
На вихідних разом з чоловіком та дочкою поїхали ми до сестри в гості. Вона нас не чекала, тому зібралася іти в церкву. Ми вирішили піти на молитву разом з нею.

Переглядів: 2559 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Заповіді справжнього громадянина України

     За місяць до 20-річчя незалежності України «Галицьке слово» на власному вебсайті проводило опитування «Що, на Вашу думку, повинно характеризувати справжнього громадянина України?».
У голосуванні взяло участь 554 чол.:

Переглядів: 2834 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Козацькі забави в селі Вікторів

     З ініціативи голови молодіжної організації села Юрія Бибика та підтримки сільської ради 19 серпня проведено спортивні змагання, присвячені 20-річчю незалежності України. Після Богослужінь в церквах о 14:00 год. під звуки козацького маршу учасники змагань вишикувалися на футбольному міні-полі Вікторівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тут у спортивній залі школи та спортивних майданчиках відбувались спортивні ігри та змагання.

Переглядів: 2197 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У Бурштині відбувся веловікенд

     Минулої суботи  в Бурштині проводились змагання між групами велосипедистів з різних міст Івано-Франківської області, в тому числі і з нашого, які приурочені до відзначення 20-річчя незалежності України. Цей веловікенд був організований Бурштинським клубом «Бостонбайк» і молодіжною організацією «Молодіжна рада Бурштина».
 Учасників велозмагань вітали керівники Бурштинської мерії.

Переглядів: 1567 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На шляху до незалежності України

     Хоч історико-етнографічний музей «Берегиня» місця для виставок не має зовсім, працівникам музею все ж таки вдалося викроїти його, бо гріх було б не показати надзвичайно цікаві експонати, які відображають довгий і тернистий шлях до волі. На виставці, приуроченій 20-річчю незаледності України, демонструються цікаві і рідкісні видання, фотографії та речі тих, що поклали голови на вівтар свободи.

Переглядів: 2053 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Кредитна заборгованість, її наслідки

     Враховуючи кризову ситуацію, яка продовжує існувати в нашій державі, що доволі суттєво відбивається негативом на економіці країни, а також зумовлює зупинення розвитку і впровадження багатьох проектів різних сфер економіки, стає очевидним накопичення корпоративного фінансового боргу різних суб’єктів господарювання перед банками чи будь-якими іншими фінансовими установами, неповернення отриманих кредитних ресурсів, що в свою чергу ставить у досить скрутне становище банківську систему нашої держави та може призвести до неповернення самими банками зовнішніх запозичень.

Переглядів: 3653 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Послуги центру зайнятості засудженим

     У березні 2011 року в селі Маріямпіль створена і функціонує жіноча виправна колонія №128, у якій відбувають покарання засуджені за важкі та особливо важкі злочини. Спеціалістами обласного та районного Центрів зайнятості 11 серпня на базі вказаної установи проведено інформаційно-роз’яснювальний семінар для даної категорії громадян. На зустрічі з представниками Центру зайнятості були присутні представники відділу виконання покарань в Івано-Франківській області, керівництво виправної колонії та засуджені у кількості 115 осіб.

Переглядів: 2176 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Буде таке право у власника земельної ділянки – розпоряджатися своїм добром

     Мораторій  на продаж земель  сільгосппризначення, який не дає селянину бути повновладним господарем своєї землі, розпоряджатися на  власний розсуд своїм добром з 1 січня 2012 року буде  відмінений. На це є політична воля держави та фактично підготовлена нормативно-правова основа ринку земель. Отже не за горами той час, коли власник земельної ділянки  набуде широких прав і визначатиме: здавати наділ в оренду, продавати, подарувати, передати у спадщину, надати в заставу банку для  отримання кредиту, самостійно господарювати на ній тощо. Як реалізувати  свої конституційні права щодо розпорядження своєю землею? Де, у який спосіб та які потрібно оформити документи при укладанні договору? Ці  та  інші  запитання цікавлять нині мільйони громадян і перш за все власника земельної ділянки.

Переглядів: 1774 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ярослав Поташник: Про події в районі

     Галичани ввійшли у десятку

18 серпня в рамках відзначення 20-річчя незалежності України завершила роботу молодіжна патріотична науково-пізнавальна програма «Чорний ліс – 2011», що проходила у селі Слобода Коломийського району, в якій взяли участь 14 команд із районів та міст області. Серед них команда Галицької гімназії, яка була вперше учасником цієї захоплюючої акції.

Переглядів: 1547 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицьке Подністер’я – прабатьківщина українського народу

     Звісно, що зовсім не бажання принести до родини кожного з читачів “Галицького слова” чергову сенсацію, а ще напередодні 20-річного ювілею незалежності Української держави, заставило мене сісти за письмовий стіл і викласти свої наукові роздуми. Кожний свідомий член національної спільноти так само, як і кожен народ на певному і високому ступені свого розвитку, ставить собі запитання: “А звідки ж його витоки, де його найдавніша батьківщина, коли був той перший день, коли із загального людського масиву став відколюватися в самобутність український етнос?”.

Переглядів: 2637 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ГАЛЛИ ТА ГАЛИЧ

     В суспільстві побутує думка, що в сучасному світі все вже вивчено, все досліджено, все написано і лише щось надзвичайне може потрясти уяву перенасиченого інформацією обивателя.
Минуло півроку , як вийшла в світ та дістала розголос книга « Світ східних галлів». Її написав Теодозій Король, який десятиліття досліджував походження свого народу , назв сіл, міст, рік, урочищ та всього , що оточує кожного з нас. Автор доказав, що галичани є окремою гілкою українського народу, а його праця є першою історією давньої Галичини.

Переглядів: 2588 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net