на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Церкві св. Бориса і Гліба – 100 років

     У сході і заході сонця бачила ця церква на своєму віку багато... Здригалися стіни від болю, плакали ікони під час катувань у лихоліття. Та вона чекала смиренно, коли ж настане той час, прийде та хвилина, навстіж відкриються двері і рине люд під мелодії  церковних дзвонів до молитви. І диво, воно завжди для людей велике, бо творить його Господь, і приходить воно у свій час.

Переглядів: 1994 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Микола Круць: «Допомога Церкві – це допомога державі»

     Нещодавно, 19 серпня, відбулось освячення Собору Преображення Христового в місті Коломия, найбільшого в Західній Україні кафедрального собору. Спорудження цього храму відбулось, в тому числі, і за сприяння  народного депутата України Миколи Круця, почесного голови правління ПАТ «Івано-Франківськцемент». А ще Микола Круць – це відомий на Прикарпатті меценат, який за активну допомогу церковним громадам неодноразово нагороджувався відзнаками українських церков та їх їєрархів.
Ми зустрілися з Миколою Круцем для того, щоб поговорити про роль Церкви у справі розбудови української держави..

Переглядів: 1469 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     «Життя іде і все без коректур», – писала Ліна Костенко. А інколи ще й без особливих змін, як, наприклад, минулий тиждень в Україні. Проте час все одно летить, «не стишує галопу». Люди згасають. Їхні імена залишаються у чиїйсь пам’яті, припадають пилом на сторінках архівів, і тільки деякі з них стають загальновідомими. Україна – це не лише депутати, Верховна Рада, Президент, чиновники. Це, насамперед, звичайні люди, долі яких, без сумніву, заслуговують окремих досліджень. Жаль тільки, що найчастіше саме воля «вершків суспільства» творить картину нашого з вами «завтра».

Переглядів: 1435 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Діяльність влади впродовж тижня

      01 вересня 2012 року в усіх навчальних закладах району пролунав перший дзвоник, який сповістив про початок нового навчального року. Участь в урочистих лінійках з нагоди Дня знань взяли керівники району та начальники відділів та управлінь райдержадміністрації. 

Переглядів: 1117 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Соціальний інспектор – помічник і контролер

     В Україні право на отримання будь-якого виду соціальної допомоги чітко регламентується нормативними актами.
Однак, скільки людей, стільки і ситуацій. Тому надання допомоги передбачено лише після вивчення ступеня нужденності заявника чи його сім’ї. Бо траплялось і так, що родина, володіючи двома автомобілями, оформляла субсидію на оплату житлово-комунальних послуг.
Саме через державних соціальних інспекторів органи праці та соціального захисту населення мають унікальну можливість вивчити під час обстеження всі обставини сім’ї, яка звер

Переглядів: 2194 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про новий Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення

     Соціальними ініціативами Президента України В.Ф.Януковича передбачено забезпечити до 01 вересня 2012 року протезами та кріслами колісними всіх інвалідів, які цього потребують. Для цього було кардинально змінено підхід до забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації шляхом внесення у грудні 2011 року  змін до ст.26 ЗУ «Про реабілітацію інвалідів в Україні» та  запровадження з 2012 року нового механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та наданння ефективної адресної допомоги інвалідам.

Переглядів: 1768 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Від фіскального органу до сервісної служби

     – Нині 99 % платників  податку на додану вартість Галицького району подають звітність в електронному вигляді. Зручність та доступність електронного звітування оцінили платники податків. Я впевнений , що кількість звітуючих зростатиме і надалі, адже переваги цього зручного та оперативного виду спілкування з податковою дають змогу економити не лише кошти платникам , але й робочий час, – заявив під час брифінгу перший заступник начальника ДПІ у Галицькому районі Ігор Кудляк.

Переглядів: 1687 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Найкраще для дітей»

     Кожного року Галицькою міською радою в межах доступних коштів із залученням різних програм проводиться ремонт приміщень дитячих дошкільних закладів , які знаходяться на території міста .
Цього року до 1 вересня проведено ремонт харчового блоку та підсобних приміщень в ДНЗ №2 «Малятко» на суму 56 тис. грн з міського бюджету. В червні цього року проведено ремонт даху (заміна черепиці на металочерепицю) в дитячому дошкільному закладі №1 «Дзвіночок» на суму 170 тис. грн, з яких 120 тис. грн виділено з обласного бюджет, 50 тис. грн – з міського.

Переглядів: 2222 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Розірвання шлюбу після набрання чинності Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»

     Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться органами державної реєстрації актів цивільного стану (далі ДРАЦС) у встановлених законом випадках. Розірвання шлюбу, здійснене судом до набрання чинності Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», підлягає державній реєстрації в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Переглядів: 2768 | Коментарів: 1 Детальніше >>

“Івано-Франківськгаз” вперше за 21 рік став прибутковим

     Публічне акціонерне товариство «Івано-Франківськгаз» в минулому році вперше за роки незалежності України стало прибутковим підприємством, констатував нещодавно керівник товариства Ігор Прокопів.
За його словами, сума чистого прибутку підприємства за минулий рік склала 27 мільйонів гривень, що дозволило товариству вперше в історії виплатити дивіденди акціонерам і запустити інвестпрограму із заміни застарілих мереж газопостачання на території Прикарпаття.

Переглядів: 1579 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Назва Галичина (Галіція) звідки узялася і що означає?

     На сучасних картах не знайти ані Галичини, ані її латинського міжнародного відповідника – Галіції. Офіційно так йменувалися землі Тернопільщини, Івано-Франківщини, Львівської області, а також польських воєводств Малопольщі і Підкарпаття до 1918-го. Тоді на цій території існувало автономне королівство Галіції та Лодомерії зі столицею у Львові. Титул галицького короля носив імператор Австро-Угорщини. З тих часів минуло вже майже сто років, однак популярність назви Галичини-Галіції не втрачається. І сьогодні журналісти, науковці, пересічні громадяни вживають цей топонім у розмовній мові, причому він найчастіше вимовляється з сентиментом, з певною ностальгією і, водночас, надією. Вистачає, звісно, і противників назви. Здебільшого вони закидають їй якби німецьке походження. Але все одно Галичина (Галіція) живе. Так називають заводи, ЗМІ, готелі, торгові марки, ресторани, фірмові поїзди, спортивні споруди.

Переглядів: 11891 | Коментарів: 9 Детальніше >>

Літшкола-2012: погляд зсередини

     Навіть не знаю, з чого почати. Певно, з того, що мені майже 19 і я щохвилини шукаю себе. Що перед вами, без сумніву, одна з найдомашніших людей на планеті, яка звикла до чотирьох стін та родинного мікрокосмосу, патологічно боїться суттєвих змін і, тим не менш, постійно намагається заманити їх у своє життя.
Моє рідне місто маленьке та затишне, але не дає простору для активного розвитку. Львів, навпаки, – громіздка площина для роздумів, що поглинає тебе, трансформує і відпускає вже іншою. Але й до нього важко пристосуватися. Особливо, якщо чиниш опір.

Переглядів: 2113 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Земельна реформа є однією з ключових у програмі економічних перетворень

     Земельна реформа займає важливе місце у програмі економічних перетворень. Трансформації у сфері земельних відносин розпочалися разом з незалежністю України і тривають уже понад 20 років, але, на жаль, досі багато проблем так і залишилось невирішеними.
Президент України поставив перед Урядом завдання нарешті завершити земельну реформу і вирішити багато наболілих питань у цій важливій сфері, пріоритетними серед яких є:

Переглядів: 1397 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Еколого-економічне обґрунтування сівозмін – шлях до збереження багатих українських земель

     Площа сільськогосподарських угідь України становить 41569,4 тис. гектарів, з них 32478,4 тис. гектарів (78% – рілля, 2409,8 тис. гектарів (5,7%) – сіножаті; 5489,7 тис. гектарів (13,1%) – пасовища; 897,7 тис. гектарів (2,1%) – багаторічні насадження; 320,8 тис. гектарів (0,7%) – перелоги. Загалом земельний фонд України становить 60,4 млн. гектарів.
Фактична розораність території України становить 53,8%, чого немає в жодній країні світу. Для порівняння, у США цей показник становить 27%, у Франції – 42%, у Німеччині – 33%. В середньому на одного жителя України припадає 0,71 га ріллі.

Переглядів: 1448 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Звучи, рідна мово, на землі рідній лийся по вінця…»

     2 вересня 2012 року в Народному домі м.Галича за ініціативи Галицької районної організації Союзу Українок відбулося свято рідної мови. З вітанням до присутніх звернулася керівник організації Валентина Воробій. Благословили учасників заходу отець-мітрат декан Галицького деканату УГКЦ Василій Завірач та митрофорний протоієрей декан Галицький УАПЦ отець Іоан Кузь. Від районної влади  галичан привітав керівник апарату районної ради Мирослав Бобрис, який у своєму виступі зазначив: «...Ми зробимо все належне, щоб зберегти мову. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом.  Бажаю Вам гордості за свою державу і за свою мову».

Переглядів: 1561 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Живи і квітуй Україно!»

     Під такою назвою в Будинку культури с.Кукільники відбувся тематичний концерт, присвячений Дню Незалежності України. Зал переповнений глядачами. Концерт розпочався театралізованою композицією зі свічками, яка завершилася хвилиною мовчання за загиблими за волю України. Лунали вірші і пісні про Україну, про любов до рідного краю, української мови. Вокальний ансамбль «Чорнобривці» БК с.Кукільники заспівав виконали пісні «Як у нас на Україні» та «Моя Україна». Тріо у складі Ірини Януш, Віри Сушко та Христини Сараб виконало пісню «Мова єднання». Чудово виступили із піснями солісти  Надійка Малярчук («Мама і я»),  Анжела Кухарська («Я україночка»), Віра Сушко («Квітка душа»),  Ірина Януш («На зустріч долі»),  Тетяна Гудзь («Я у тебе одна»). Діана Кухарська під власний музичний супровід (бандура) заспівала пісню «Не цурайся пісні». Потішили гуморесками глядачів Ярослав Бук, Ірина Януш, Ірина Штих.

Переглядів: 2861 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Село моє – моя краса і сила»

     Під такою назвою відбулося святкування Дня села Загір’я. Урочистості розпочалися вранішнім Богослужінням в храмі, а потім мешканці села та гості зібралися на віче, яке розпочав молитвою парох о. Микола Добруцький і привітав присутніх із святом. Із щирими вітаннями звернувся до гостей та односельців сільський голова Юрій Остяк. Подяками відзначено пароха о. Миколу Добруцького, педагогічний колектив школи (директор Олександра Бережна), фельдшера Лесю Білущак, багатодітних матерів Ярославу Барановську, Софію Родзінську, Євгенію Сушко, Анну Конрад.

Переглядів: 2626 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Невідомий Франко: захоплення, звички

     Іванові Франкові із вшануванням  у день його народження не поталанило. Загалом про  нього широко згадуємо  тільки у роки відзначення так званих  круглих дат. Ось  цьогорічна дата від дня його народження пройшла якось непомітно. Можливо, це пов’язано  із відзначенням річниці Незалежності України, а  може ми уже так захоплені виборами, що й забуваємо про тих титанів духу, котрі усе своє життя і непосильну працю поклали на вівтар нашої свободи. То ж нехай оці зібрані за різними джерелами матеріали стануть нашою даниною пам’яті про Людину, яка має стати для нас взірцем самоусвідомлення і самовдосконалення на кожному місці, де б ми не працювали і на кожній посаді, яку б не обіймали.

Переглядів: 6982 | Коментарів: 1 Детальніше >>

За крок до Нобелівської премії

     Ще одна маловідома сумна сторінка біографії І. Франка: запізне висунення його кандидатури на Нобелівську премію. Взимку 1915 року референт слов’янських літератур Нобелівського інституту при Шведській Академії наук і член цієї академії, відомий у Європі славіст, поет і перекладач А. Єнсен отримав листа з Відня від доктора філософії
Й. Застирця (1873–1943) – священика, громадського та освітнього діяча, учителя гімназії у Львові, Бучачі, Тернополі, Відні, організатора бурс, редактора «Нової ради» у Львові (1919–1920). А. Єнсена – дослідника творчості О. Пушкіна, М. Лермонтова, А. Міцкевича – зацікавила українська література: написав розвідку про «Енеїду» І. Котляревського, захопився творами Т. Шевченка, І. Франка.

Переглядів: 3989 | Коментарів: 1 Детальніше >>

До брата у Підгірки

     Коли їхати з Івано-Франківська до Калуша, то у селі Підгірки, що увійшло тепер в межі центру хіміків Прикарпаття, увагу проїжджих привертає невеликий будинок із вивіскою «Музей-оселя Івана Франка». Яким чином це село пов’язане із долею Каменяра, ми спробували з’ясувати.
На початку ХХ століття до цього села навідалися два брати Онуфрій та Іван Франки. Прибули обоє, щоб придбати помешкання для Онуфрія, старшого брата. Оглянувши запропоновану на продаж хату та город, брати вирішили  купити. Так у 1904 році Онуфрій Франко разом з дружиною та дітьми  переїхали до Підгірок.  З того часу, як свідчать історичні джерела, листи та спогади,

Переглядів: 1972 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Поезія

     Цю літературну добірку  ми вирішили присвятити річниці незалежності України. Батьківщина, отчий край, рідна країна завжди зачіпали струни душі  кожного поета. Про це легко писати, адже слова про те, що людина відчуває, що бачить уперше, самі лягають на папір. Вони можуть бути різними: патетичними або зболеними, радісними чи сумними. Але вони, що народились у глибині душі автора, немов перли, є справжніми. Зрештою кожен хоче це виразити по-своєму. Але найбільше, що  утверджують поети у своїх віршах про Україну, – це любов. Без цього почуття, без розуміння того, чим насправді є для нас рідна земля, ніколи не напишеться жодного рядка.
На одній сторінці зібралися сьогодні автори різних поколінь, відомі і не дуже. Однак ми залишаємо за ними  усіма право творчого самовираження.

Переглядів: 2115 | Коментарів: 2 Детальніше >>

НАЙГОЛОВНІШЕ В ОСВІТІ – ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ

     Напередодні Дня фізичної культури і спорту ми спілкувалися із головним спеціалістом відділу освіти Іваном Йосифівим про справи у шкільному спорті району.
Охоплення учнів загальноосвітніх навчальних закладів фізичним вихованням і спортивно-масовою роботою, опіка над їхнім здоров’ям – ключові завдання, над якими працює відділ освіти та вчителі фізичної культури навчально-виховних закладів, працівники галузі фізичної культури і спорту району.

Переглядів: 1609 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Порядок проходження громадянами альтернативної (невійськової) служби

     Згідно Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством.

Переглядів: 2989 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Медичний огляд школярів

     Щорічно у закладах охорони здоров’я (а не у школах) проводяться обов’язкові медичні огляди дітей шкільного віку. Такі огляди необхідно проводити раз у рік і неодмінно в присутності батьків чи особи що їх заміняє. Також за їхньою згодою, після лікарського огляду, згідно з їх календарем будуть здійснюватися профілактичні щеплення. Крім того, в присутності батьків лікар повинен заповнювати довідку про стан здоров’я дитини і надавати свої рекомендації. Ця довідка є дійсною протягом року з часу її видачі.

Переглядів: 3822 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Управляння статистики в Івано-Франківській області повідомляє

     Про освітній рівень населення області

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, у 2012 році в області проживає 1276,3 тис. осіб, вік яких передбачає наявність освіти (6 років і старші), із яких повну вищу освіту має 11,8% населення, неповну вищу – 15,8%, базову вищу – 2,4%, повну загальну середню ¬– 40,9%, базову загальну середню – 16,1% та початкову загальну середню – 7,4%. Професійно-технічну освіту здобуло  17,5% мешканців області.
Серед областей Карпатського економічного району найбільша питома вага осіб із повною вищою освітою у  Львівській (22,0%), повною  загальною середньою – у Закарпатській (46,8%) областях.

Переглядів: 1298 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Безпека газопостачання – проблема сьогодення. Порушив правила безпеки – чекай біди!

     Шановні споживачі природного газу! Пам’ятайте: нехтуючи правилами безпеки, можна не тільки постраждати самому, а й покалічити близьких та рідних, зовсім незнайомих людей, зруйнувати свою і сусідські квартири, житлові та громадські будівлі.
Тому завжди потрібно пам’ятати, що найменше порушення правил безпеки систем газопостачання, норм та інструкцій у газовому господарстві може призвести до людських жертв та руйнування будинків.
Галицьке УЕГГ звертається до споживачів природного газу, житлово-комунальних організацій, власників громадських будівель та інших споживачів газу із проханням негайно провести роботу із забезпеченням:
утримання газових приладів, димових та вентиляційних каналів і оголовків на них у належному технічному стані;

Переглядів: 1899 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До відома жителів району

     Управління агропромислового розвитку Галицької районної державної адміністрації повідомляє, що Постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2012 року №741 затверджено зміни в частині виплати дотації за молодняк ВРХ, що утримується в господарствах населення.
У разі утримання фізичними особами в своїх господарствах молоднику, набутого шляхом його переміщення від інших власників, бюджетна дотація за молодняк виплачується у розмірі 250 гривень за кожні повні три місяці його утримання в такому господарстві до досягнення ним п’ятнадцятимісячного віку.  

Переглядів: 1149 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Раки люблять чисту воду

     Прісноводні раки з’явились близько 130 мільйонів років тому, в Юрському періоді. Їх зовнішній вигляд з тих часів практично не змінився.
Тіло вкрите панциром з хітину, просякнутим кальцієм. Цей легкий, проте твердий хітиновий покрив захищає м’які частини тіла рака. Крім того, він слугує раку зовнішнім скелетом, до якого зсередини прикріплюються м’язи. Хітиновий покрив практично не розтягується, тому ріст раків відбувається нерівномірно. Періодично старий покрив, що вже став тісним для організму, відстає від тіла, а під ним утворюється новий. Відбувається линька: старий покрив тріскається і з нього виходить рак, вкритий м’яким та безколірним хітином. Рак швидко росте, а хітин насичується кальцієм та твердне. Тоді ріст припиняється до нової линьки. Линяють раки кілька разів на рік.

Переглядів: 2076 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net