на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Хто плете тенета навколо державного підприємства?..

     Рибгосп в БурштиніУкраїнські реалії такі, що нерідко законослухняні  і успішні підприємці чи фірми страждають від економічних війн або ж просто від «наїздів». Це слово давно вкоренилося у бізнес-середовище мабуть тому,  що найбільш повно і реально  відображає суть замовних перевірок.
Замовниками, як правило, стають конкуренти по бізнесу або ж інші зацікавлені особи. Мета «наїзду» – створити жертві нестерпні умови при здійсненні повсякденної діяльності, підштовхнути до вчинення помилок. А в результаті – захопити крісло директора і печатку. Зрештою, їх цікавить не діяльність підприємства, а отримання грошей від майна.

Переглядів: 5784 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Рибоводи – чарівники

     Тарас Ув’язДва роки тому на посаду головного рибовода рибгоспу «Галицький» було призначено молодого  випускника Львівського аграрного  вишу Тараса Ув’яза. Професію обрав за стопами батька-ветлікаря, от лиш спеціалізацію іншу – іхтіопатологія  (хвороби риб).  У рибгоспі професія  поглинула все. Тим паче, що має Володимира Романюка – чудового навчителя, колишнього директора  господарства.
Нашим читачам уже відомо, що рибгосп «Галицький» розводить тільки ті види риб, які харчуються фіто- та  зоопланктоном. Тобто водоростями та мікроорганізмами.  А це білий і строкатий  товстолобик, білий амур, великоротий буфало. Є у водоймі канальний сом і короп, інші види риб.

Переглядів: 4769 | Коментарів: 0 Детальніше >>

17 вересня – День рятівника

     Назар СокілУказом Президента України від 12 вересня 2008 року, враховуючи значний внесок працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, а також громадян у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей, встановлено відзначати в Україні щороку 17 вересня День рятівника. Напередодні свята ведемо розмову з начальником Галицького РВ ГУ МНС України в Івано-Франківській області майором служби цивільного захисту Назаром Соколом.
– Назаре Васильовичу, а чому Ваше професійне свято відзначається саме 17 вересня?..

Переглядів: 4359 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На сторожі природних багатств

     Галицький НПП19 вересня – День працівника лісу. Оскільки на території нашого району діє Галицький національний природний парк, тож напередодні професійного свята ми вирішили дізнатися, що ж нового у нашому лісовому господарстві. Про роботу Галицького НПП розповідає його директор Борис Терешкун.
– У цьому році в Галицькому національному природному парку відбулося чимало цікавих подій. По-перше, інформація про парк ввійшла до фотоальбому Василя Пилип’юка «Це моя Україна» – видання, присвяченого національним паркам України і її архітектурним пам’яткам. У ході праці над книгою автор був дуже задоволений роботами начальника наукового відділу НПП Володимира Бучка і лаборанта відділу Василя Маланюка та пообіцяв наступний альбом присвятити саме нашому парку. До речі, за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток заповідної справи та створення нових національних природних парків Володмир Бучко нагороджений Почесною грамотою Міністерства охорони навколишнього середовища України.

Переглядів: 5695 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У Більшівцях встановлено пам’ятний знак євреям – жертвам нацизму

     Євреї в Більшівцях14 вересня в селищі Більшівці на колишньому єврейському цвинтарі відбулося встановлення пам’ятного знака на честь загиблих від рук нацистів у 1941 році 1914 євреїв, мешканців селища.
З цією метою до Більшівців приїхав Григорій Гершзон із сином Елі Гершзоном. Саме вони зайнялися виготовленням пам’ятної плити і попри це знімають документальний фільм про життя і трагедію євреїв смт.Більшівці.
За словами Григорія, тут народився його батько, якому сьогодні вже 89 років, проживає в місті Хайфі (Ізраїль). 30 червня 1941 року батько виїхав із селища і таким чином врятувався від фашистів. Його мама, з дому Попик, загинула того страшного року в Більшівцях. Разом з нею смерть зустріли ще 73 члени великої родини Попик.

Переглядів: 5643 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Жива історія

     Дем’янів, криївкаДнями учні Дем’янівської школи відвідали музей визвольних змагань району та повстанську криївку, де охоче оглядали та уважно слухали розповідь Василя Хованця про те, як у 1946 році вояки УПА Іван Волошин, Степан Слободян, Степан Пунько поклали своє життя за незалежність України. Біля криївки –  пам’ятний хрест. Зворушливо і цікаво звучала розповідь Романа Німого – патріота своєї країни, який намагався донести нам правдиву, неспотворену історію.

Переглядів: 3733 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Організаційні засади діяльності кооперативу

     Михайло СтасюкЗобов’язання із ведення діяльності кооперативу є основним принципом
У кооперативі ризик розподіляється між усіма членами солідарно. Важливо, щоб поведінка одного із членів не приносила шкоди іншим. Підписання зобов’язань по веденню діяльності та інші правила є справою довіри та відповідальності перед кооперативом. Члени є власниками кооперативу, тому мають довіряти кооперативу. А кооператив повинен бути впевненим в надійності членів. Зобов’язання щодо ведення діяльності (в збутових – щодо реалізації продукції, постачальницьких – закупівлі засобів виробництва, сервісних – наданню послуг) дозволяють кооперативу концентрувати значні обсяги продукції, що уможливлює вихід на більш вигідні ринки, закупити засоби виробництва за оптовими цінами, повністю використати потужності матеріально-технічної бази, де фактор прийняття і належне виконання членами своїх зобов’язань є запорукою ефективності роботи кооперативу, а через нього – самих членів...

Переглядів: 6539 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Житлова субсидія – допомога тим, хто її потребує!

     На порозі новий опалювальний сезон і знову мова йде про субсидії, тим більше, що останнім часом різко зросли тарифи на житлово-комунальні послуги та ціна на природний газ.
Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг поширюються на громадян, які проживають у житлових приміщеннях державного та громадського фонду, в тому числі, у гуртожитках приватного житлового фонду та призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсяг визначеного обов’язкового відсотка платежу. А він становить 15% середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Переглядів: 3847 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“Треба навчитись відстоювати свої права”

     Уявіть, що Ви роботодавець і Вам потрібні працівники. Який фактор вибору буде для Вас привілейованим – статевий чи фаховий?
З початком ХХ століття жінки поступово прийшли до рівних прав з чоловіками. Тепер найкрасивіша половина людства займає посади, про які вони колись навіть не могли і мріяти. Вважалося, що чоловік – це господар дому, а жінка – берегиня обителі. Що змінилося сьогодні, наскільки виросла суспільно-соціальна потреба в жінках-фахівцях?..  
Для того, щоб дати відповіді на ці запитання, 14 вересня 2010 року в Галицькому центрі зайнятості проведено круглий стіл з питань реалізації гендерної політики в нашому районі.

Переглядів: 4329 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Відбулось чергове засідання колегії

     Проект Державного бюджету на 2011 рік став предметом розгляду на засіданні Ради регіонів при Президенті України, яке відбулось 9 вересня. Про результати розгляду громадськість краю поінформував 11 вересня на колегії Івано-Франківської облдержадміністрації голова ОДА Михайло Вишиванюк.
З його слів, якщо на сьогоднішній день ми живемо за бюджетом споживання, то розроблений на основі нового Бюджетного кодексу України Державний бюджет на 2011 рік в разі його затвердження Верховною Радою буде бюджетом розвитку.
Зокрема, в проекті головного фінансового документу країни суттєво збільшено асигнування на галузі освіти, охорони здоров’я, культури, а також на фінансування діяльності Збройних сил України. «Окремо 10 мільярдів гривень, - зазначив губернатор, – виділено на розвиток територій. Значну суму коштів отримають також місцеві бюджети».

Переглядів: 3935 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Галицький грифон» виграли бурштинці

     «Галицький грифон» пейнтбол11 вересня 2010 року в м.Галичі пройшов Перший пейнтбольний турнір “ГАЛИЦЬКИЙ ГРИФОН” на кубок м. Галича. Організатором турніру була туристична компанія “ГАЛИЧИНА-ТУР” за підтримки Галицької міської ради та пейнтбольного клубу “Скорпіон” (м. Тернопіль).
Інформаційна підтримка – газета “Галицьке слово” та ТРК “РАІ”.
Попри всі перешкоди турнір вдався. Не підвела і погода, яка була наче на замовлення сухою і свіжою.
Заявки на участь в турнірі подали 4 комади: “Тризуб” (смт. Більшівці та с.Задністрянське), “Терористи” (с. Задністрянське), “РаІ” (м. Бурштин), та комада “Ветерани”, до складу якої входили представники не тільки нашого району, а й обласного центру.

Переглядів: 5763 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Головне управління статистики Івано-Франківської області інформує

     Заробітна плата найманих працівників на підприємствах, в організаціях у січні-червні 2010 року
Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників, зайнятих на підприємствах, в установах, організаціях (з кількістю працівників 10 і більше осіб), розташованих на території Галицького району, у січні–червні п.р. становила 2203 грн. і у 2,5 раза перевищила рівень мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатної особи (з 1 квітня п.р. 884 грн.), і перевищила середньо-обласний показник на 21,4%. За рівнем оплати праці серед міст і районів області Галицький район посів друге  місце  після  Долинського району...

Переглядів: 4240 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вечір-спомин

     Володимир МайкутСкільки б літ не виділила доля людині, скільки б поколінь не пройшло вздовж і впоперек безмежними просторами України, кожен із сущих залишить свій неповторний слід в історії держави, в історії роду, залишиться у пам’яті рідних, друзів, колег.
11 вересня відбувся вечір – спомин, присвячений світлій пам’яті покійного Василя Володимировича Майкута.
48 літ – лиш мить у вселеннім вимірі, і так мало у людськім житті. У народі кажуть, що не марно вік прожив, коли зростив дітей, посадив сад і збудував хату.
Василь Володимирович Майкут виростив дітей та не повінував, не дочекав онуків, правнуків.

Переглядів: 2062 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щоденні спостереження за готівковими операціями

     Податківці Галицького району посилили контроль за суб’єктами господарювання, які працюють з готівкою, -підприємствами торгівлі, громадського харчування, сфери послуг тощо.
Працівники відділу оподаткування юридичних осіб широко застосовують хронометраж або спостереження, що вважається однією з найефективніших форм контролю за обсягами проведених готівкових операцій суб’єктом господарювання протягом дня.

Переглядів: 3626 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net