на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Галичани з’єднали береги Дністра

     Вчора, у День соборності, галичани вийшли на автомобільний міст через р.Дністер. Вони утворили тут своєрідний ланцюг єднання від одного берега річки до іншого, щоб у такий спосіб продемонструвати своє прагнення жити у мирній єдиній державі, яку б не роз’єднували  ані мовні, ані політичні бар’єри. 

Переглядів: 724 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Війна триває, і нема їй кінця. Українські військові продовжують утримувати позиції в Донецькому аеропорту коштом величезних зусиль. Якщо раніше йшлося про рішучий намір наступати й звільняти окуповані території, то тепер такої можливості немає. Бойовики зруйнували міст на Путилівській розв’язці, заблокувавши вхід до центру Донецька. Ситуація на цій території «застигла» у форматі утримування позицій та відбиття перманентних атак ворога. Не припиняється обстріл с. Піски. Вся зона АТО аж кипить від «гарячих точок».

Переглядів: 684 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Свято Водохреща в Галичі

     Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреща. Православні та греко-католики  відзначають його 19 січня.Незважаючи на рясний дощ, того дня у Галичі на р.Дністер був справжній  ажіотаж. Після Богослужіння у церкві Різдва Христового містяни процесійно рушили до річки, де відбувалося освячення води. Декан Галицького деканату УГКЦ о.Ігор Броновський та сотрудник церкви о.Володимир Кузюк здійснили обряд освячення, зануривши у Дністрові хвилі хрест.

Переглядів: 817 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Допомога військовим

     Минулого тижня в зону АТО доставлено понад 10 тонн допомоги, зібраної громадськістю Галицького, Рогатинського, Тлумацького та Тисменицького районів. Це маскувальні сіті, генератори, взуття,одяг, спальні мішки, продукти харчування, питна вода, засоби гігієни тощо. Збір та доставку вантажу було організовано членами Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнської спілки ветеранів Афганістану. У складі супроводу також були галичани – Михайло Вітовський та Генадій Гущук.

Переглядів: 891 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Відкритий лист Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад

     Ми, члени Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, керівники органів місцевого самоврядування, які представляють інтереси більше, ніж 8,5 тис. сільських громад та 14 млн населення України, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася в державі.Україна стоїть на зламі історії, коли вершиться доля нашої держави, її сьогодення й майбутнє. Революція Гідності поставила перед нами завдання збудувати нову незалежну демократичну державу Україну, країну з європейськими цінностями, про що неодноразово наголошував Президент України у своїх виступах.

Переглядів: 761 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Казкова подорож у Садибу Миколая

     В Україні День Святого Миколая  здавна був довгоочікуваним та веселим святом. На нього з нетерпінням чекають діти та дорослі. Садиба Святого Миколая розташована серед мальовничої природи українських Карпат у Косівському районі Івано-Франківської області. Саме цей регіон  вважають серцем Гуцульщини та її мистецьким центром. І саме сюди, завдяки  «Карітас-Відень» в рамках проекту «Денний центр»,  за сприяння районної ради ГО «Довір’я» мали можливість приїхати відвідувачі Галицького центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Довір’я”.

Переглядів: 884 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чи бути Криму українським?... Погляд галичанина

     Свого часу у газеті «Галицьке слово» вже розповідалося про працю у Феодосії на посадах директора школи та завідувача відділом освіти міськвиконкому Чаграка В.О., який з ярликом «бандерівця-западенця» переміг на перших демократичних виборах до міської ради, був серед засновників та першим головою місцевого осередку товариства «Просвіта» ВУТ імені Тараса Шевченка. За його сприяння  у місті було відкрито дві українські школи, вперше на рівні місцевої влади   урочисто відзначено 180-річчя від дня народження Тараса Шевченка, а в російськомовних школах чимало учнів залучено до вивчення української мови.Нещодавно наш земляк повернувся із поїздки до анексованого Криму. Розмову  з Володимиром Омеляновичем записав Мар’ян Грінер, член НСЖУ, просвітянин.

Переглядів: 1235 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пам’ятаймо славу Крутів…

     97 років відділяють нас від подій, які відбулися 29 січня 1918 р. Тож давайте зазирнемо в ті січневі дні, відкриємо ще одну сторінку нашої історії, усвідомимо суть трагедії, ім’я якої – Крути. Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин. 

Переглядів: 743 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Йосиф Чачковський та його діти

     Історична наука цікава не тільки подіями. Особисто мені більше імпонують постаті, які були учасниками тих подій і їх, власне, творили. Цікавою особистістю, на мою думку, є Йосиф Чачковський. Сучасникам це прізвище не скаже нічого. А ось свого часу цю людину  добре знали на теренах Галичини. Він - відомий математик і педагог, чиє ім’я із трепетом та любов’ю вимовляли усі, хто його знав. На жаль, історичні відомості про нього є досить скупими. І все ж навіть за тим, що нам відомо про нього, ми можемо відтворити його історичний портрет. 

Переглядів: 1141 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Правила поведінки на водоймах взимку

     От і морози. Стовпчик термометра впевнено тримається на мінусових позначках. Наші водойми поступово вкриваються першою ще тонкою та ненадійною кригою. Вона завжди небезпечна, а до того ж ще й зрадлива: без шуму та тріску крига раптово провалюється під ногами. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижчою за 0°С)- для одного пішохода завтовшки не менше, ніж  5-7 см;-для групи людей (масові переправи пішки) завтовшки не менше, ніж 15 см , за умов масового катання на ковзанах – 25 см;-для переправи вантажного автомобіля - завтовшки 55 см, трактора – 40-60 см. 

Переглядів: 1178 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Рятуємо мешканців лісу!

     Одним із видів диких тварин, які занесені до Червоної книги України та Європейського  червоного списку зі статусом  «вразливий», є лісовий кіт (Felis sylvestris).  Ці тварини раніше мали мисливський статус. Ще півстоліття тому вони зустрічались на наших теренах, зокрема, в долині Дністра. Зараз їх популяція  в Україні оцінюється в 400- 500 особин, основна частина якої припадає на Закарпатську область. Водяться вони на Буковині і в гірських районах Передкарпаття.

Переглядів: 1036 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net