на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Ігор Коваль: Генетичне коріння генія має Галицьке походження

     Українські родини чимало разів дарували людству діячів науки і культури, які своєю працею і творчістю ставали відомими у всьому світовому просторі. Саме до таких людей належить один із найвидатніших скульпторів світу ХX століття Григорій Крук. Дуже часто, порівнюючи його мистецьку спадщину з новелами Василя Стефаника, дослідники приходять до висновку, що так само, як покутський письменник уславив родинне село Русів, так інший – село Братишів на Тлумаччині, де митець народився...

Переглядів: 2644 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вчителька державності

     На терені історії України є багато людей, чиї імена були незаслужено забуті. Наш обов’язок повернути їм їхню славу і честь. Серед них і Іванна Омелянівна Блажксвнч – вчителька, громадська діячка, письменниця. Вона безмірно любила дітей, бо завжди вбачали в них краще майбутнє України, виховувала українську гомінку дітвору в дитячих садках, школах, писала для них твори.

Переглядів: 2498 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Мар’яна Рудак: Про події в області

     Долю Верхньо-Струтинського родовища кам’яної солі нарешті вирішено
Друге засідання поспіль депутати Івано-Франківської обласної ради намагалися вирішити подальшу долю Верхньо-Струтинського родовища кам’яної солі. Мешканці цього рожнятівського села категорично проти солевидобутку на своїй території. Два тижні тому в обласній раді не знайшлося достатньо голосів, щоб надати товариству “Карпатнафтохім” дозволу на розробку родовища...

Переглядів: 1921 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ярослав Поташник: Про події в районі

     Робочий тиждень розпочався з турбот
З обговорення основних питань життєдіяльності району на нараді із заступниками розпочав робочий тиждень голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин.
Крім того, впродовж тижня керівник району провів нараду з керівниками управлінь і відділів районної державної адміністрації та здійснив прийом громадян з особистих питань.

Переглядів: 1525 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Зворотна сторона заробітчанства

     Було свято. Пізно ввечері молода сім’я поверталася із гостей додому. Не встигнувши на останній рейсовий автобус, вирішили викликати таксі. Приємний жіночий голос попросив кілька хвилин почекати і машина приїде за названою адресою.

Переглядів: 1945 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У районі підтримали людей похилого віку

     Чимало добрих справ зроблено у районі Територіальним центром соціального обслуговування з нагоди Дня людей похилого віку та Дня ветерана. Зокрема, у стаціонарному відділенні селища Більшівці та у пункті видачі гарячих обідів міста Галича проведено дні відкритих дверей. Підопічних відвідали спільнота матерів у молитві, які влаштували святкову вечерю та підприємець Г.Гепко, яка доставила продукти харчування. Соціальні працівники передали овочі для потреб пункту. Одяг, овочі та продукти харчування передали представники районної організації Партії регіонів. Відвідали підопічних і представники благодійного фонду «Карітас. Івано-Франківськ. УГКЦ».

Переглядів: 1532 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Реадмісія

     У багатьох українців є свій неповторний досвід життя, а інколи і вижив на чужині. Те, як люди освоюються на новому, місці багато у чому залежить від наявності легальних документів, знання мови, матеріального становища, та ін. умов, які так або інакше впливають на їх адаптацію у новій країні.
Якщо Вам доводилося залишати батьківщину, жити у чужій для вас країні, з різних причин перейти за кордоном у статус нелегального мігранта, або особі, якій відмовлено у наданні притулку чи статусі біженця, або опинитися у будь-якому іншому статусі, що стало причиною повернення Вас в Україну, процедурою добровільного повернення чи в порядку реадмісії, тоді інформація, наведена нижче, саме для вас.

Переглядів: 2747 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Відкриймо свої серця до милосердя

     Всі ми добре пам’ятаємо «геніальний» проект «Дитяча лікарня майбутнього», ініційований дружиною екс-президента Катериною Ющенко. Увесь світ нам аплодував, а ми збирали гроші і плекали надію…
За п’ять років існування проекту зібрано благодійних коштів 119 мільйонів гривень. Загальна сума проекту – 600 млн. гривень. У зв’язку з бюрократичною тяганиною при отриманні дозвільних документів будівництво затяглося, а терміни введення в експлуатацію (2009 р.) було зірвано.

Переглядів: 1414 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Карпати кличуть…

     28 вересня в рамках заходів, присвячених Всесвітньому Дню туризму,  учні 4, 6, 8, 10 класів Дорогівської  ЗОШ, сільський голова с.Дорогів Тимків І.П.,  директор школи Смичок Т.В, заступник директора  з виховної роботи Фрик Л.Б., класні керівники Сідлак Р.В., Фрик С. Л., Козар О.О.,  молоді вчителі Косяк І.Р., Дмитрів  Г.В., Смичок В.Б.  підкорили найвищу вершину Українських Карпат – Говерлу. Ми вирушили в одноденну подорож.

Переглядів: 2023 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Долаємо вершини

     Одним з найкрасивіших місць України є Карпати. Тисячі туристів ваблять вони смерековими лісами, зеленими полонинами. І якщо вони вас взяли в «полон», то вже не відпустять ніколи.
Зачаровані горами ще студентами керівник туристсько-краєзнавчого гуртка Володимир Федорняк та практичний психолог Галицького районного Центру дитячої та юнацької творчості Степан Липовецький 1 жовтня разом зі своїми вихованцями, учнями Комарівської ЗОШ, здійснили сходження на найвищу вершину Українських Карпат – гору Говерлу.

Переглядів: 2179 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щирі оплески глядачів

     Нещадавно у Будинку культури с. Вікторів відбувся концерт за участю творчого колективу “Дністрові зорі” (керівник Я. Глушко) та народного аматорського колективу с. Залуква (керівник І. Сорочинська), які приємно дивували глядачів українськими естрадними та народними піснями.
Теплими оплесками вітали співаків Тетяну Гудзь, Петра Николина, Іванну Сорочинську, чоловіче вокальне тріо (керівнмк Я. Глушко).

Переглядів: 2127 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Заробітна плата в „конверті” – життя без майбутнього

     Сьогодні, коли з прийняттям Податкового кодексу розпочато проведення реформ в економічній та податковій сфері, триває процес змін трудового та пенсійного законодавства, вже не може влаштовувати ані державу, ані роботодавців, ані, тим більше, найманих працівників тіньова економіка, нелегальні доходи, зарплата «у конверті», які роками вкорінювалися в наше життя, і вже багато хто їх став сприймати як норму.

Переглядів: 1531 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Роз’яснення фізичним особам за спрощеною системою оподаткування (фіксованому та єдиному податках)

     У зв’язку з набранням чинності з липня 2010 року Закону України “Про внесення змін до Законів України “Про державний бюджет на 2010 рік” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний та фіксований податки), зобов’язані сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду у розмірі одного мінімального розміру страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перераховано до Пенсійного фонду (42% від суми єдиного або 10 % від фіксованого податку).

Переглядів: 1561 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Доповнено перелік обов’язкових реквізитів, що повинна містити податкова накладна

     Перелік обов’язкових реквізитів, що повинна містити податкова накладна, доповнено новим реквізитом „код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України)”.
 Такі зміни до пункту 201.1 статті 201 Розділу V „Податок на додану вартість” Податкового кодексу України передбачені Законом України від 07.07.11 №3609-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм  Податкового кодексу України”, який набув чинності 06.08.11.

Переглядів: 1520 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Трохи про медицину

     Лікар в Україні більше, ніж професія. Будь-яка професія в цивілізованому світі в першу чергу передбачає отримання за працю відповідної заробітної плати. Навіть головний принцип соціалізму в цій галузі передбачав: «Від кожного — за здібностями, кожному — за потребами». Однак сьогодні в Україні підсобний робітник на будівництві в обласному центрі має в півтора – два рази більший заробіток, а в зоні Буковелю – більше. Інше питання що підсобник тільки бере гроші в кишеню, а в лікаря ще буде пенсія, як доживе.

Переглядів: 1637 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Небезпечний паштет

     У понеділок в реанімаційному відділенні обласної клінічної інфекційної лікарні померла мешканка району С. з діагнозом ботулізм. Причиною захворювання стало вживання м’ясного паштету, виготовленого в домашніх умовах!

Переглядів: 1724 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Захід обласного масштабу

     Днями у Бурштинському навчально-виховному комплексі проводилась педагогічна практика слухачів Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти.
Ці курси, на які з’їхалися вчителі початкових класів, мали на меті продемонструвати новітні технології, які використовують у Бурштинському навчально-виховному закладі /створений у 1997 році, діє 7 класів та 3 дошкільні групи, в яких навчається і виховується 200 дітей/.

Переглядів: 1526 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Профілактика короткозорості у дітей

     Повноцінний зір є надзвичайно важливим в житті кожної людини. Він займає провідне місце в багатогранній  трудовій діяльності людини, починаючи з дитячого, особливо шкільного віку.
Проблема короткозорості – одна з найбільш актуальних проблем сьогодення не тільки як медична. Вона набуває державного значення.    
Короткозорість, яка досить часто зустрічається серед підлітків, є не лише перешкодою для вибору професії. Прогресування короткозорості призводить до інвалідності.

Переглядів: 3897 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спортивні новини

     1 жовтня 2011 року в Івано-Франківську відбулися фінальні змагання з міні-футболу серед команд медичних закладів області. Змагання проводились в залік восьмої спартакіади Івано-Франківської організації профспілки працівників охорони здоров’я.
 Медики-галичани увійшли до фінальних змагань, перемігши у відбіркових іграх команди з Богородчан, Яремча, Лисця, які проводились 17 вересня у місті Богородчани.

Переглядів: 2545 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Осінній призов

     Третього жовтня в Галицькому Народному домі урочисто проводжали до війська призовників району. На добру службу благословив їх о. Ігор Броновський.
– У вас розпочався третій етап життя – етап зрілості, відповідальності. Від сьогодні ви виконуєте новий обов’язок. Ви будете захищати свою родяину і Батьківщину. Кожен з вас повинен зрозуміти, що служити Україні – це честь справжнього чоловіка. Пишайтесь цим і пам’ятайте про це, – наголосив о. Ігор і вручив кожному призовнику образочки Архистратига Михаїла.

Переглядів: 1867 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net