на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Під покровом Богородиці

     Дорогі друзі і подруги національно-визвольної боротьби 40-50 років, колишні командири, вояки УПА, члени ОУН, станичні, кур’єри, зв’язкові, лікарі, медсестри!
У кожного із нас у пам’яті залишилися спомини про роки нашої визвольної боротьби.
Тоді перед нами, ще зовсім молодими, постав вибір: чи змиритися з режимним свавіллям окупантів, які прийшли на нашу землю і без супротиву піддатися репресіям, як це було у 1939-1941 роках, а чи включитися у боротьбу проти окупантів. За неповних два роки комуно-більшовицькі «визволителі» без суду та слідства розстріляли, замордували тисячі в нічому не винних людей Західної України. Не відрізнявся своєю агресією до українського народу і інший окупант – німецько-фашистський. Ті ж розстріли, концтабори, примусове вивезення українців на рабську працю до Німеччини.

Переглядів: 1736 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ікона – покровителька княжого Галича

     Якщо зважити на той факт, що від давньоруського часу до сучасності не збереглося ікон із храмів Галицько-Волинської Русі, то можна уявити, яке значення мало відкриття, зроблене ленінградським реставратором М.Перцевим у фондах сакрального живопису Київського державного музею українського мистецтва. Сталося це на початку 60-х років минулого століття. Від працівників музею М.Перцев довідався, що старовинну ікону привіз до Києва у 1920 році відомий український дослідник і колекціонер Данило Щербаківський. На звороті іконної дошки він зробив запис: «Покров Пресвятої Богородиці – образ древнього типу. Анголи підіймають Влахернську ризу Богоматері. Східна Галичина. ХІV вік».

Переглядів: 2956 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Про події в області

     Лапароскопічні операції роблять в Івано-Франківську
Порівняно новий крок у медицини – лапароскопічні операції – для прикарпатських медиків – не новинка, зокрема для дитячих хірургів. В обласній дитячій клінічній лікарні вже другий рік поспіль застосовують новітню технологію. Вона дозволяє проводити складні операції без розрізів за допомогою спеціальних відеосистем через проколи на шкірі інструментами діаметром 5-10 мм. Якщо такий метод оперування порівняти зі звичайним, відкритим, то переваг чимало. Лапароскопічні операції – малотравматичні, дають високий косметичний ефект.

Переглядів: 1668 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про події в районі

     Василь Чуднов зустрівся з галичанами
11 жовтня в районі відбулася зустріч народного депутата України Василя Чуднова з керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації та активом району.
Державних службовців цікавили питання проведення адміністративної реформи, підвищення заробітної плати, оптимізація навчальних закладів, завершення будівництва третьої черги районної лікарні, соціальні питання тощо.

Переглядів: 1765 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Запрошуємо до обговорення проекту Державного бюджету України на 2012 рік

     З метою широкого інформування та роз’яснення основних положень проекту Державного бюджету України на 2012 рік, а також залучення громадян до його обговорення на Інтернет-форумі Міністерства фінансів запроваджено рубрику «Обговорюємо проект Державного бюджету на 2012 рік».

Переглядів: 1309 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Термін сплати податків і зборів не переноситься у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій

     Відповідно до п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (далі – ПКУ) податкові декларації, крім випадків, передбачених цим ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
● календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 ПКУ);
● календарному кварталу або календарному півріччю...

Переглядів: 1738 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Подяка

     1 жовтня в усьому світі відзначили Міжнародний день людей похилого віку, проголошений 45-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН, а в Україні з 2005 року це також День ветерана.
Ми, українці, в цей день складаємо глибоку шану всім, хто виборював перемогу в жорстоких боях і самовіддано трудився в тилу. На долю старшого покоління випали і найважчі випробовування у повоєнні роки. Ветерани зробили неоціненний внесок у становлення Української держави, зміцнення її економічного, культурного та інтелектуального потенціалу. В цей день усі суспільні інституції традиційно об’єднуються, щоб віддати шану ветеранам, поспілкуватись, відчути живий дух історії. Тож 1 жовтня можна вважати днем уваги, днем взаєморозуміння, днем соціальної єдності.

Переглядів: 1780 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Не допустити втрати європейської перспективи України

     Віталій Кличко висловлює обурення вироком, винесеним екс-прем’єру Юлії Тимошенко. Політик, який зараз перебуває з робочим візитом у США, заявив, що розцінює це як розправу над одним з політичних опонентів влади. Він підніматиме питання репресій проти опозиції в Україні на всіх зустрічах з американськими високопосадовцями.

Переглядів: 1500 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Профілактика протиправної поведінки неповнолітніх: проблеми та шляхи їх вирішення

     Україна будує національну демократичну і правову державу. На цьому шляху виник тугий вузол соціально-економічних і правничих проблем, з якими, на жаль, молода країна йде у третє тисячоліття. У життя наше приходять нові поняття і прагнення, які не всі можуть адекватно сприйняти і реалізувати. Це породжує зневіру, бездуховність, схиляння перед чужим і наносним, втрату своїх історичних культурних і духовних цінностей.

Переглядів: 4609 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Запровадження автоматизованої системи державного земельного кадастру – рішучий крок до завершення земельної реформи в країні

     Атестована система реєстрації землі, що запрацює в Україні вже з 2012 року
Керівники Держземагенства та представники Світового банку взяли участь у тестуванні автоматизованої системи кадастру, яка, як планується, має бути створена в Україні до липня 2012 року. Подія відбулася на Вінниччині в рамках проведення місії Світового банку з метою впровадження Проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру». Автоматизована система кадастру створюється в рамках Проекту Світового банку.

Переглядів: 2206 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Як постала УПА в Галичині

     Загальновідомим є факт, що Українська Повстанська Армія зародилась на Волині із партизанських загонів командира Тараса Боровця («Бульби»). Партизанська боротьба на Волині мала свої особливості, які опирались на  тамтешні теренові умови. В основному перші українські повстанці воювали із німцями, однак їхні дії носили локальний характер. Це був вияв спротиву німецькому окупаційному режимові. Проте саме ці частини стали авангардом національної боротьби українців за свою незалежну державу.

Переглядів: 2358 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Повстанськими стежками

     Синьо-жовтий прапор витанцьовував на тлі безтурботного, флегматичного неба. Його гордо тримав у руках Назар, тримав непорушно, але так міцно, ніби найдорогоцінніший кришталь. Попри нього всі рухались у своїх справах: той прив’язував спальний мішок, той шукав рюкзак у гімназії, хтось просто снував без діла. О дев’ятій годині прозвучала команда до виходу в похід . Серце забилось швидше, цікавість окутала мене. Якесь дивне почуття підносило кожного з нас високо-високо і тільки на нашу вимогу опускало на тверду землю. Напевно, то було почуття патріотизму.

Переглядів: 1809 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Козацькому роду – нема переводу»

     14 жовтня вся громадськість нашого краю відзначає 69-у річницю створення УПА, армії, яка на власному прикладі показала, на що здатен людський дух, якщо він базується на ідеї власної незалежності.
Армія без тилу, для якої фронт був усюди, де ступив чобіт окупанта. Армія, що одночасно проголосила війну гітлерівському фашизму, сталінському більшовизму. І навіть у найважчих умовах не зрадила свій народ.

Переглядів: 3730 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Основне завдання – виростити і зберегти

     Структурні перетворення сільгоспвиробництва, свідками яких ми є останні півтора року,  підтверджують необхідність глибокого аналізу стану і перспектив розвитку аграрної галузі. Адже практично закінчився сільськогосподарський рік, урожай зібрано, а проблем не поменшало. Мабуть, саме тому сьогодні постала гостра необхідність у виробленні виваженої політики в аграрному секторі району.
Перший крок у цьому напрямку запропонували зробити журналісти «Галицького слова», які вирішили відвідати кілька господарств району і запросити керівників господарств до діалогу.
А почати  нашу розмову ми вирішили з управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації. Наш співрозмовник – начальник управління Володимир Гловацький.

Переглядів: 2340 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Прийом громадян у місті Галичі народним депутатом України Валерієм Келестиним

     12 жовтня 2011 року в приміщенні Галицької районної ради з 10-ї години проводився прийом громадян народним депутатом Верховної Ради України. Парламентарій проводив зустріч у Галицькому районі вперше і галичани взагалі досі практично не мали такої можливості поділитися з наболілими питаннями і проблемами як особистого характеру, так і галузевих напрямків з депутатом такого рівня.

Переглядів: 1758 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Дбайливий догляд з осені — гарантія високого врожаю

     Втрати врожаю від бур’янів, які засмічують посіви озимини з осені (мак польовий, підмаренник чіпкий, талабан польовий, грицики, кучерявець Софії, ромашка непахуча, волошка синя, гірчиця польова, редька дика, будяки, осот польовий, молокан татарський) можуть сягати до 30%. Крім того, нині збільшилася частка озимого ріпаку в сівозміні, що призвело до засмічення площ падалицею цієї культури.

Переглядів: 1639 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Читати чи не читати

     Книги — кораблі думки, які мандрують хвилями часу і бережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління. (Ф. Бекон)
«Читаючи, людина переживає віки», – сказав колись  російський письменник Олександр Герцин і я з ним абсолютно згідна. Книга – це своєрідний портал між століттями. Адже кожного разу, відкриваючи ту чи іншу книгу, ми добровільно проживаємо чиєсь життя. Чи то історію Роббі з роману Еріка Ремарка «Три товариші», чи крокуємо слідами Холдена з повісті Джерома Селінджера «Над прірвою у житі».

Переглядів: 1935 | Коментарів: 0 Детальніше >>

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

     Оздоровлення тіла потрібно починати насамперед із душі. Про це говорив Христос, проповідували апостоли і християнські подвижники. Всім нам відома приказки древніх римлян «В здоровому тілі – здоровий дух»?
Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. Фізичне здоров’я неможливе без психічного здоров’я.

Переглядів: 1961 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Обмін досвідом і народження нових творчих ідей

      На базі Маріямпільської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся постійнодіючий районний семінар методичного об’єднання викладачів предмету “Захист Вітчизни”.
Програма семінару передбачала огляд навчально-матеріальної бази школи, яка є найкращою серед загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів. Директор школи Степан Кицька ознайомив присутніх з визначними місцями села та історією школи. Цікавою була екскурсія в шкільному музеї історії села Маріямпіль.

Переглядів: 1780 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Любити без пафосу…

     “Любити українське” – ось головний слоган сьогодення. Тарас Шевченко чи Ірена Карпа, сало чи борщ – треба любити все, що made in Ukraine. За що, чому і як саме любити – ніхто не пояснює. Нам просто “вдовбують” це вчителі, політики, веде пропаганду телебачення. І от ми вже й самі ходимо, накручені, як годинники, щиро віримо, що так і треба, що вся ця любов – істина, що вона іде від серця!

Переглядів: 1684 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Живе у пам’яті народній

     9 жовтня  минуло 125 років  від дня народження письменниці , громадської діячки ХХ ст. Іванни Омелянівни Блажкевич (09.10.1886-02.03.1977р). Цього дня  у Залуквянському Будинку культури Галицького району зібралися поціновувачі творчості Іванни Блажкевич ,серед яких вчителі та учні Залуквянської ЗОШ, батьківська громадськість ,вдячні залуквяни ,що прийшли  на учнівсько-батьківську конференцію ,ініціатором проведення  якої виступив директор школи Володимир Чаграк . Глядачі у залі мали можливість  переглянути прекрасне дійство «Пам’яті Іванни Блажкевич присвячуємо»,сценаристом та режисером якого є заступник директора Зоряна Івасишин.

Переглядів: 1880 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net