на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
“Мрія Карпат” втілює в реальність мрії галичан

     Джан Дір у галичі на полі У селі Васильківці Гусятинського району на Тернопіллі вже кілька років поспіль працює сільськогосподарське підприємство,  яке  об’єднало навколо себе ряд сільськогосподарських виробників і створило групу компаній «Мрія», до якої увійшли компанії «Мрія Центр», «Мрія Північ», «Мрія Схід» та «Мрія Карпат». Її очолює Герой України, добрий господар і чуйна людина Іван Миколайович Гута.

Переглядів: 5829 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Окрилені музою

     Окрилені музою, скрипкаВсе проходить, а музика залишається вічною. У далекому 1970 році було вирішено створити у селищі Більшівці філіал Галицької музичної школи, щоб і там діти мали змогу долучитись до творення вічного мистецтва.
Троє перших вчителів, а це М.Рабарська – Кшебет, О.Лисак та Л.Лашків, навчали гри на інструментах своїх вихованців у трьох невеличких кімнатах, які й класами важко було назвати.
Лише у 1981 році філія отримала  приміщення, в якому знаходиться й до сьогоднішнього дня. А 18 вересня 1990 року рішенням обласної ради та наказом управління культури  облвиконкому в селищі Більшівці було відкрито окрему юридичну  одиницю – Більшівцівську дитячу музичну школу.

Переглядів: 5019 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Через проблеми – до успіху

     Корови на ферміКоли працюєш сам на сам з ринковою стихією, вижити важко. Та все ж, незважаючи на проблеми, які сьогодні виникають у сільськогосподарських підприємств, виробники намагаються оминати гострі кути.
Певним чином намагається допомагати господарством і держава, втілюючи в життя цілий ряд економічних програм. «Селекція в тваринництві» – це одна з тих, яка діяла в Україні до 2010 року. Мінагрополітики вирішив продовжити дію даної програми. У зв’язку з цим було вирішено провести атестацію племінних господарств щодо підтвердження наданого їм статусу.
 У Галицькому районі цей статус надано трьом підприємствам. ПАФ «Бовшівська» має статус племзаводу з розведення української чорно-рябої молочної худоби.

Переглядів: 4377 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Оподаткування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

      Михайло Стасюк,  головний спеціаліст із забезпечення та координації розвитку фермерських і особистих селянських господарств управління АПР Галицької РДАПроблемним і неузгодженим на законодавчому рівні на сьогоднішній день є питання щодо надання сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам статусу юридичної особи як неприбуткової організації.
Згідно з пунктом 7.11 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» до неприбуткових установ і організацій може бути віднесено установи і організації, перелічені в підпункті 7.11.1. пункту 7.11 Закону, за умови дотримання ними вимог, встановлених цим пунктом.

Переглядів: 7559 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Проблеми підлітка у період адаптації до навчання: середня ланка школи

     Діти вчатьсяВ охороні психічного здоров’я дітей та підлітків важлива роль належить адаптації до нових умов середовища. Проте будь-які зміни не минають безслідно. Щоб дитині успішно подолати цей перехідний кризовий етап свого життя на момент вступу до середньої ланки школи, вона має успішно засвоїти всі вимоги молодшої школи. До того ж слід зважати на специфічні особливості перебігу процесу адаптації дитини до нових умов.

Переглядів: 4977 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Мене усиновили...

     Мене усиновилиКожного дня  все більше громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей, обділених долею. Реальним свідченням дієвої уваги нашої держави щодо забезпечення права дитини, яка за різних обставин життя втратила рідних батьків, є підтримка сімейних форм виховання. Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Внаслідок усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти і стає сином чи донькою.
Кількість українців, які бажають усиновити дитину, зростає щорічно. У 2009 році громадяни України всиновили 2381 дитину, що на 15% більше порівняно з 2008 роком (2055 малюків).

Переглядів: 6423 | Коментарів: 1 Детальніше >>

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

     ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ - НАРИТНИК Тетяня МиколаївнаУКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 925/2010 “Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти” за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну наукову і педагогічну діяльність, високий професіоналізм присвоєно почесні звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ» двом освітянам із нашої області, зокрема нашій землячці - НАРИТНИК Тетяні Миколаївні, учительці Бурштинської загальноосвітньої школи І-III ступенів № 2.

Переглядів: 4042 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Звітує Івано-Франківська обласна рада п’ятого демократичного скликання

     За період з травня 2006 року на сьогоднішній день  головою Івано-Франківської обласної ради Ігорем Олійником було скликано 40 сесій обласної ради п’ятого демократичного скликання, з них – 11 позачергових. Впродовж цього часу на пленарних засіданнях було прийнято 1166 рішень з найактуальніших і нагальних проблемних питань регіонального масштабу, що виникали в процесі діяльності обласної ради, в інтересах реалізації завдань і функцій державної влади та місцевого самоврядування, враховуючи думку всіх депутатів та виборців.

Переглядів: 3747 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Свято квітів

     Свято квітівСьогодні свято. Це зауважив кожен, хто лиш переступив шкільний поріг. У просторому вестибюлі – справжнє квіткове королівство. Аж настрій піднімається, а на душі стає так сонячно. Підходимо ближче, читаємо: «Щедра осінь», «Лебедине озеро», «Крізь терни йшли до тебе, Україно», «Єднаймось, брати-галичани» і ще, і ще… Багато квіткових композицій. Скільки любові і фантазії вклали у них діти!  З яким ентузіазмом захищали! Тут можна було почути цікаві  вірші і загадки, послухати ліричні і патріотичні пісні, навіть подивитися танок. Так учні розкривали тему кожної композиції.

Переглядів: 10064 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Лікуємо волосся

     Лікуємо волоссяДуже часто чую, що жінки скаржаться на проблеми з волоссям. Січуться кінчики, не піддається укладці, а головне – пучками випадає. Кажуть, які косметичні засоби вже не випробовували – лікувальні шампуні, креми, маски, – а нічого не допомагає. А спробуймо звернутись до арсеналу наших мам та бабусь. Адже ніяких «Алотонів» та «Плацент-формул» тоді ще й близько не було, мили волосся яєчним жовтком, кислим молоком та відварами з трав, а волосся мали таке, що не одна сучасна модниця позаздрить.
Тому подаємо народні рецепти, які допоможуть полікувати пошкоджене волосся, повернути йому силу та блиск.

Переглядів: 12082 | Коментарів: 4 Детальніше >>

Чи варто вмовляти дитину доїдати?

     НедоїданняСкільки і як їсть малюк?
Ці питання, напевно, найбільш активно обговорюються мамами та бабусями. І не дивно, адже здоров’я дитини безпосередньо залежить від його харчування. Кожна мама намагається дати малюку кращі продукти, приготувати їх за  найвигадливішими рецептами. Не дивно, що тебе може засмутити і навіть образити, якщо страва, в яку ти вклала душу, дитина не доїсть. А якщо це буде повторюватися постійно? Тут уже крім образ підключається і хвилювання: чи достатньо малюк отримує поживних речовин, не відіб’ється це недоїдання на його здоров’ї?

Переглядів: 3332 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Прикмети вишивальниць

     три ангеликиМабуть, нема у нашому краї жінки, яка не вміла і не любила б вишивати. Вишиті рушники, картини, серветки є у кожній хаті в Галичині. Але те, що у вишивальниць є свої прикмети, в які вони вірять і які, за їх словами, справджуються, знає не кожен. У жіночих форумах прочитали  дуже цікаві  відомості. Пропонуємо їх до уваги галицьких вишивальниць.
Найзнаменитіша серед вишивальниць прикмета - вишивка трьох янголят. Якщо жінка довго не може завагітніти, треба вишити янголяток зі складеними у молитві ручками.

Переглядів: 5533 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Випадкове загоряння чи зумисний підпал?..

     Пожежа в Новому Мартинові«Веселе» чергування видалося у рятувальників району вночі з 4 на 5 жовтня. О 22:35 год. 4 жовтня на пункт зв’язку  самостійної державної пожежної частини №22 м.Галич надійшло повідомлення про пожежу в приміщенні недіючого клубу села Новий Мартинів. На місце події негайно виїхали черговий караул ППЧ-17 м.Бурштин, черговий караул СДПЧ-22 м.Галич, ВПЛ ГУ МНС в області, а також оперативна служба РВ УМВС...

Переглядів: 1666 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net