на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Тюрми у Маріямполі не буде

     Тюрми у мальовничому Маріямполі більше не буде! Жіночу виправну колонію перенесуть у с. Турка Коломийського району.
Про це 18 жовтня голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк домовився з головою Державної пенітенціарної служби України Олександром Лісіцковим в рамках його офіційного візиту на Івано-Франківщину.
За словами очільника Прикарпаття, Маріямпіль – святе місце, більше того – там, де тепер тюрма, колись був монастир, тому перенести її деінде конче необхідно. Натомість влада планує відкрити у Маріямполі школу-інтернат для дітей-сиріт, якою опікуватиметься управління освіти та церква. Виправну колонію (№128) планується облаштувати в приміщенні колишньої військової частини біля с.Турка.

Переглядів: 1508 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Мені страшно за мій народ.
Наскільки міцний зв’язок між українцями? Схід і Захід тепер – мов нещасливі чоловік і дружина по обидва боки холодного ліжка, яких не єднає нічого, окрім пут Гіменея. Люди не відчувають себе своїми на території власної держави. Обтяжені гострою потребою боротьби за існування (але чомусь не на широкому геополітичному полі, а на локальному відтинку дійсності, який безпосередньо стосується конкретного індивіда та його рідних), а ще сумнівами, стереотипами на кшталт «у нас немає свободи», «ми економічно бідна країна», «навіщо йти на ті вибори, якщо і так нічого не зміниться», українці ніяк не можуть вилікуватися від хронічного синдрому раба і боягуза, який передавався їм із покоління у покоління з молоком кривавої Історії, вічно вагітної лихоліттями.

Переглядів: 1316 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Діяльність влади впродовж тижня

      14 жовтня 2012 року делегація Галицького району, яку очолила керівник апарату районної державної адміністрації Надія Кицела, взяла участь в урочистих заходах з нагоди святкування 70-річчя УПА в м.Івано-Франківську.
 15 жовтня 2012 року голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин провів особистий прийом громадян. Жителі району порушили наступні  питання: земельне, житлове, виплата матеріальної допомоги та пенсії.

Переглядів: 1600 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Частіше спілкування із су’єктами госпдарюваня – запорука своєчасного наповнення доходної частини бюджету

     «З початку року до бюджетів усіх рівнів платниками податків Галицького району сплачено 182,9 млн гривень, що становить 118,3%  прогнозних показників.Таких показників вдалося досягти завдяки підвищенню рівня добровільної сплати податків і налагодження партнерських стосунків між владою і бізнесом, податковою службою і платниками», – наголосила під час чергової зустрічі з платниками податку на додану вартість  начальник ДПІ у Галицькому районі Олександра Верещак.

Переглядів: 1868 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Створення державного земельного банку дозволить забезпечити ефективне управління державними землями та пільгове кредитування малого і середнього бізнесу на селі

     Верховна Рада України 6 вересня 2012 року ухвалила Закон України  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної  та комунальної власності”, яким доручено Кабінету Міністрів України передати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності до статутного капіталу державного земельного банку, який стовідсотково належить державі та не підлягає приватизації.

Переглядів: 1476 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“А Я ВИЖИВ...

     всім смертям наперекір”, – стверджує у споминах колишній політв’язень Микола Яцків.
Він наш колега, журналіст за покликанням, постійний автор «Галицького слова», довголітній політв’язень, голова Галицької районної станиці Братства вояків ОУН-УПА.
Після першого арешту до нього невідомими шляхами у СІЗО пробрався батько і наостаннє сказав: «Якщо пропадаєш, сину, то пропадай чесно». Але син не загинув, пройшов сталінські концтабори, часи так званої відлиги, відпрацював на сибірських будовах, повернувся додому, одружився, має сина Геннадія, доньку Нелю та онуків.

Переглядів: 1439 | Коментарів: 1 Детальніше >>

“Коли ви вмирали, вам дзвони не грали...”

      12 жовтня в читальній залі Галицькій ЦБ відбувся вечір-спомин «Пам’ятає про вас Україна й не забуде ще сотні віків» , присвячений 70-річчю створення УПА. На заході були присутні учні 10-х класів Галицької ЗОШ №1 (кл. керівники Михальчук Л.В. та Чуйко С.Р.). Працівники відділу обслуговування Галицької центральної бібліотеки Мединська Оксана, Венгрин Марія, Сєдова Наталія, Петраш Галина, Кузів Людмила перенесли нас у ті часи, коли славні вояки УПА мужньо боролися за незалежну Україну. Учні школи та гімназії Вікторія Ксьондзик, Андрій Штогрин та Денис Іванів читали вірші. Художній керівник Народного дому с. Крилос Ганна Сорочинська виконала низку пісень про УПА. Скорботною хвилиною мовчання пом’янули загиблих героїв визвольної боротьби...

Переглядів: 3011 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Військово-спортивне свято

     12 жовтня на базі. спорткомплексу «Колос» у місті Галичі відбулося військово-спортивне свято, приурочене 70-річчю створення УПА, в якому взяли участь всі загальноосвітні навчальні заклади району І-ІІІ ступенів.
Захід був організований відділом освіти і відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.
Урочисте свято розпочалось із шикування команд учасників змагань, виконання ритуалів та стройового маршу із піснею «Десь там далеко, на Волині...».
З вітальним словом до учасників змагань звернулись військовий комісар Галицько-Рогатинського об’єднаного військового комісаріату Борис Ястрембський, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту  РДА Осакандр Чабак, головний спеціаліст відділу освіти Іван Йосифів. Виступаючі відзначили героїчну роль УПА в розбудові української незалежної держави.

Переглядів: 1760 | Коментарів: 0 Детальніше >>

70-ті роковини УПА

     Напередодні 70-річчя УПА у Бурштині пройшла піша хода ветеранів визвольних змагань, керівників влади, інтелігенції, учнівської та студентської молоді міста до могили воїнів-повстанців, що знаходиться на центральному кладовищі. Колону очолив муніципальний духовий оркестр.
Там відбулося покладання вінків, далі колона попрямувала до символічної могили, де за традицією відбувається урочисте віче.
Священослужителі Бурштина відправили панахиду за полеглими, до підніжжя могили покладено вінки від громадськості міста.
Міський голова Бурштина Петро Курляк привітав ветеранів з урочистою подією та вручив голові районної станиці Братства вояків ОУН-УПА Миколі Яцківу Почесний знак за заслуги перед містом.

Переглядів: 1311 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Стежками бойових звитяг

     Думка за думкою заставляє працювати мій мозок... Це стає поштовхом для організації даного пішого походу. Третій раз гімназисти намагаються хоча б трохи відчути, як було в 44-му в лісах саме Галицького району. Цього разу зголосилось піти у похід 15 гімназистів та 5 учнів Кінашівської ЗОШ І-ІІІ ст. разом із керівниками С. Михашулою, І. Камінським. та В. Ліушем.

Переглядів: 1572 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Повстанська муза йшла за мною…»

     Під такою назвою  з ініціативи дирекції Височанської ЗОШ І-ІІ ст. та при підтримці відомого та почесного краєзнавця Прикарпаття Зеновія Бойчука відбулися літературні читання поезій повстанського поета, публіциста, драматурга та редактора підпільного журналу «Чорний ліс» Михайла Дяченка.
До участі у літературних читаннях запрошено учнів сусідніх шкіл. Дякуємо дирекції Вікторівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Комарівської ЗОШ І-ІІІ ст., Бринської ЗОШ І-ІІ ст., які представили своїх читців, вокалістів та ансамблі.
У виконанні учнів прозвучали поезії Михайла Дяченка, Марти Гай, Миколи Яцківа.

Переглядів: 1683 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Козацькими стежками України

     “А ми тую козацькую славу збережемо” – це не тільки давно відомий вислів, який звучить на урочистостях, святах, – це девіз відважених і талановитих юнаків і дівчат, які є членами військово-спортивного об’єднання “Україна молода” при Бурштинській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №3 Галицького району Івано-Франківської області. Виховна система школи побудована на засадах козацької педагогіки, має свою структуру, основні напрями і завдання.

Переглядів: 2689 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До епідемії грипу

     Україну очікують дві хвилі епідемії грипу: наприкінці жовтня – в листопаді 2012 року та у лютому 2013 року.
Епідемія грипу пов’язана із нестійкими погодніми умовами – вогкість і сльота сприяють зниженню активності імунітету. В поточному році українців будуть підстерігати нові штами вірусу грипу. Про це йшлося нещодавно на  черговій нараді галицьких медиків.

Переглядів: 1487 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“Ярослав Осмомисл – мудрий і могутній правитель”

     Є в історії постаті, життя і діяльність яких визначальні для того чи іншого періоду нашої минувшини. Середньовічний час розквіту Галицької держави на провідну роль висунув князя Ярослава Володимировича, який за свою державницьку мудрість був прозваний у народі Осмомислом.
Постать цього галицького правителя на історичному тлі є цікавою і неординарною. Адже саме він на тому фундаменті, що заклав його батько Володимирко, звів міцну і сильну споруду своєї держави - мирної, стабільної, військово незалежної і дипломатичної. У цьому і є велич Осмомисла в ті часи, коли визначальну роль у суспільних відносинах відігравала сила, поставити на перше місце розум, могла тільки людина непересічна, харизматична.

Переглядів: 4675 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Заходи пожежної безпеки для агітпунктів та виборчих дільниць

     Відповідальність за забезпечення пожежної безпеки агітпунктів та виборчих дільниць покладається на керівників підприємств, агроформувань, установ та організацій, у приміщеннях яких вони розміщені, а також на голів виборчих дільниць, голів селищних та сільських рад.

Переглядів: 1539 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Незадекларована праця в Україні

     Незадекларовану працю ще називають прихованою працею, неформальною зайнятістю, «тіньовою», нелегальною або «чорною» роботою та, найчастіше, - неофіційним працевлаштуванням.
Найбільш поширеними видами незадекларованої праці в Україні є:
- відсутність реєстрації підприємства або підприємницької діяльності відповідно до вимог національного законодавства;

Переглядів: 1910 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чемпіонат області з волейболу

     12 жовтня у двох залах міста Галича тривали спортивні баталії Чемпіонату області з волейболу серед дівчат 1999 року народження та молодших. Сюди з’їхались команди дитячо-юнацьких спортивних шкіл Івано-Франківщини.
Головний суддя змагань Іван Микульський розподілив учасників на дві групи. Одна змагалась в спортивній залі Галицької ЗОШ №1, а друга – в спорткомплексі міста.

Переглядів: 2096 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net