на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
За останні 15 років в районі народилася перша трійня

     Народилася трійняНародження дитини – завжди в сім’ї радість. Якщо двоє дітей, то і радість подвоюється… А коли у сім’ї троє, четверо, п’ятеро дітей? Хоч, звичайно, є чимало проблем, проте що може зрівнятися зі щастям, яке дарують батькам усміхнені дитячі личка? Недарма кажуть, що найдорожче намисто на шиї жінки – це дитячі руки, які її обнімають…
Уп’ятеро помножилося сімейне щастя родини Росоловських із Дем’янова. Оксана Валеріївна та Олександр Ярославович виховували двох діточок – Данилка та Христинку, а 19 вересня їх сім’я поповнилася ще трьома малюками: Кирилком, Веронікою та Каріною. Це перша трійня, що народилася у нашому районі за останні...

Переглядів: 3968 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Мета підносить людину над буденністю

     Зіновій Леонідович БереговськийЗакінчується каденція Івано-Франківської обласної ради V демократичного скликання. Одним із керівників ради, а саме першим заступником її голови, є наш земляк Зіновій Леонідович Береговський.
З цією цікавою людиною випала нагода поспілкуватися нашому кореспонденту.
Як тільки прорізається досвіток, а туман стелиться долом, над селом Набережне у сизу млу врізаються дзвінкі голоси півнів. Понад дахами поволі встає вранішнє сонце, умите росою, яке торкає своїм промінням хрести невеличкої дерев’яної церкви і розливає жовто-гарячі плями на східному боці бань.

Переглядів: 4760 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Буде хліб – буде й пісня»

     Брус Василь ХомичЦей крилатий вислів у всі часи вселяв у нас оптимізм, віру в краще життя.
Ним і закінчив свою розмову з нашим кореспондентом заступник голови облдержадміністрації Василь Брус, до якого ми звернулися, щоб дізнатись про стан справ у сільському господарстві області, перспективи його розвитку.
– Василю Хомичу, на завершенні сільськогосподарський рік. Усі знаємо, що був він нелегким через несприятливі погодні умови та низку інших причин. Тож якими є його підсумки? Наскільки область забезпечила себе сільгосппродукцією?
– Сільськогосподарський рік, що завершується, був надзвичайно складним для селян. Несприятливі погодні умови (часті зливні дощі, градобої, підтоплення) завдали серйозної шкоди агроформуванням та господарствам населення...

Переглядів: 4883 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Якісній Україні – якісні депутати

     Вибори - 2010“Місцеві вибори 31 жовтня – крок до якісної зміни політичного ландшафту країни”, – стверджує політолог та один із лідерів партії Єдиний Центр Ігор Попов. За його словами, вперше місцева кампанія проходить без прив’язки до парламентської, тому тільки добре побудовані партії з розгалуженою мережею осередків зможуть гідно виступити на цих виборах і провести своїх кандидатів до місцевих рад.
Проте далеко не всі партії, в тому числі й парламентські, нині готові витримати такий іспит. На цьому тлі серед учасників виборчих перегонів яскраво виділяється Єдиний Центр.

Переглядів: 3942 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Завершено Проекти

     "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"У районі тривають урочисті заходи, приурочені завершенню проектів  в рамках Програми Євросоюзу та Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. Зокрема, 10 жовтня відбулося урочисте завершення впровадження громадською організацією «Добробут» мікропроекту «Енергозберігаючі заходи в дитячому садку «Теремок» села Залуква» в рамках вищезгаданої Програми. За проектом у дитячому дошкільному закладі перекрито дах, впорядковано територію, замінено теплотрасу.  Котельню перевели на альтернативний вид опалення – дрова, що дасть змогу зекономити кошти і покращити тепловий режим у садочку.

Переглядів: 3574 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Бескидів краса у снах не в’яне

     Бескидів краса у снах не в’янеПам’ятним віче та панахидою за жертвами депортації 10 жовтня біля пам’ятного знака депортованим українцям у місті Галичі розпочалися пам’ятні заходи, приурочені 65-й річниці депортації українців із території Польщі.
Учасників віче привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Бродович, міський голова міста Галича Орест Трачик, міський голова міста Бурштина Ярослав Громко. Від обласного правління товариства «Лемківщина» до галицьких лемків звернувся Мирослав Слепко, а від лемківської громади району слова подяки висловив очільник районного товариства Михайло Фучила.
Священики Галицького деканату УГКЦ отці Ігор Броновський, Володимир Кузюк та декан Галицької УАПЦ протоієрей Іоан Кузь відслужили панахиду пам’яті.

Переглядів: 5368 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Їм сурми не грали…

     Ніна Вівчаренко14 червня 1925 року у подружжя Василя та Софії Вівчаренко народилися друга дочка.
Родина в той час проживала в селі Поплавники, де Василь Іванович вчителював. Новонароджену дочку на прохання батьків священик охрестив подвійним ім’ям Наталія-Неоніла, про що свідчить запис в церковній книзі.
Але батькам краще було її називати ласкаво Нінуся. Так серед друзів та дорослих її називали панною Ніною. Батько Василь Іванович, уродженець с.Угринів, що біля Івано-Франківська, закінчив вчительську гімназію, а потім був покликаний до австрійської армії, де прослужив (після відповідного навчання) фельдшером.

Переглядів: 5645 | Коментарів: 2 Детальніше >>

«Ти знаєш, дитино, на що ти йдеш?..»

     Ліуш (Курас) Павліна ІванівнаЛіуш (Курас) Павліна Іванівна (на фото праворуч) народилася 25 грудня 1925 р. в с.Нараївка (Гербутів) Галицького р-ну Івано-Франківської обл. Закінчила початкову школу, після чого допомагала батькам вести домашнє господарство, працювала в полі.
– Батьки мені прищеплювали любов не тільки до праці, а й любов до України. Навчали мене українських пісень, багато читала творів Т.Шевченка, Лесі Українки. Своїх батьків я поважала за добру пораду і тверде слово. Що сказав батько, то для мене було законом. В селі працювала «Просвіта». Сюди сходилася молодь. Я брала активну участь у всіх заходах. Тут було дуже цікаво. Ми виступали із концертами, ставили п’єси, читали заборонену літературу. Коли у Більшівцях була створена організація «Луг», я разом із дівчатами туди і вступила.

Переглядів: 3986 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Просіть прощення

     Незважаючи на те, що урядова комісія у 2009р. на підставі архівних документів, вивчаючи і досліджуючи боротьбу УПА, зробила обґрунтований висновок про те, що УПА боролася проти різних окупантів за незалежність Української Соборної держави, однак комуністи в Україні, особливо комуністи-депутати у Верховній Раді і приєднані до них українофоби продовжують оббріхувати правду про боротьбу УПА.
Дивує те, що більшість наших народних депутатів з Галичини у Верховній Раді спокійно вислуховують цей брехливий галас. Хіба мало є аргументів для відповіді?.. Саме злочинні дії комуністичної влади на теренах Західної України спонукали український народ до збройної боротьби. Хіба не каральні органи КДБ і МВС під час Другої світової війни, відступаючи розстріляли, замордували в тюрмах більше мільйона політичних в’язнів?

Переглядів: 4831 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Вершину підкорено!

     Гора Хом’якГрупа височанців , у складі якої були батьки , учні, вчителі та парох церкви Іван Петляк здійснили сходження на гору Хом’як. Підкорення Карпатської вершини приурочене 50-річчю відкриття Височанської школи.
Гора Хом’як , висота якої становить 1545 м над рівнем моря, належить до хребта Горгани, частини Карпат, вершини яких мають круті схили, покриті кам’яними розсипами-горганами. Від цього слова і походить назва хребта. Вершина зовні одним нагадує піраміду Хеопса, для інших – схожа на спину ховрашка, тому її назва Хом’як. Звідси відкривається чудовий краєвид на Чорногірський хребет з найвищими вершинами України (Говерла – 2061 м, Петрос – 2020 м та Довбушанка – 1754 м).

Переглядів: 4921 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Полиньмо душею в “сонячний куточок”

     фотоПерше вересня… Букети жоржин… Наша перша вчителька, яка була і залишається для мене ідеалом жіноцтва, порядності та любові до дітей.
Цьогоріч своєрідний ювілей. У кожної людини є той маленький «сонячний куточок», куди душечка постійно лине. Цей сонячний промінчик дитинства завжди зігріває, коли на серці холодно, смутно…
І дія ця підсилюється в стократ, коли переглядаєш світлини того щасливого, безтурботного часу.
Я хочу звернутися до Вас з великим проханням: якщо є можливість – надрукуйте, будь ласка, мого листа і світлину.
Можливо, хтось пізнає себе, порине у світ дитинства, у світ приємних спогадів, хоча б на хвильку забуде про турботи сьогодення.
Хочу привітати всіх своїх однокласників, а в їх особі нашого Ярослава Громка, який знайшов себе у служінні громаді.
Його діяння і справи говорять самі за себе.

Переглядів: 3949 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Правовий всеобуч

     Правовий всеобучШановна редакціє «Галицького слова»!
Я передплачую і з цікавістю перечитую кожний номер Вашої газети.
В ній є цікава і корисна рубрика “Правовий всеобуч”. Прошу, щоб кваліфікований юрист дав пораду. Думаю, що її потребує багато читачів.
Я із сім’єю проживаю в Бурштині, а старенька мама – у селі. Матері виповнилось 77 років, вона має свій маєток, який ми підтримуємо, матері допомагаємо в усьому. На моє ім’я мама склала заповіт. У мене є ще молодша сестра, яка на цей спадок не претендує. Я мамі зичу ще багато років життя, але всі ми – смертні.
Порадьте: як і коли найпрактичніше переписати спадщину на себе, щоб мінімум – клопоту, а головне – дешевше обійшлось.
Щиро Вам вдячна Ваша читачка Є.Ф.

Переглядів: 4841 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Попелюшка поспішає на свято Осені до Загірської школи

     Попелюшка  поспішає на свято Осені до Загірської школиНещодавно мудра Осінь-трудівниця гостинно запросила учнів школи, вчителів, батьків у свою чарівну казку на прекрасне свято «Осінь – чудова пора. Любить осінь дітвора!». Ранок підготували учні 4 класу (вчителі Підгайна Г.М., Бура М.С.). «Вона прийшла до нас, мов добра казка, мов чарівний сон, який бачиш лише у щасливому дитинстві. Помах Осені чарівною паличкою створює картини дивовижної краси», – захоплено розповідають четвертокласники.

Переглядів: 10065 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Ах, дороги! Ох, дороги! Ух!..

     Проїхати автошляхами нашого району сьогодні не просто. На деяких ділянках – яма на ямі, різної форми та глибини. А також вибоїни і тріщини на асфальті…
Їхати такою дорогою нелегко.
Ремонт, ремонт і ще раз ремонт потрібен нашим дорогам, причому негайний і якісний, бо те, як у нас латають діри на асфальті, якісним ремонтом не назовеш. Ефект від латання дір – нульовий, адже за два-три дні  ця латка просто порветься, і на її місці утвориться нова.
Директор філії «Галицький автодор» Степан Генза визнає, що такий спосіб ремонту  — неефективний, але якщо не робити й цього, то завтра їхати нашими дорогами буде неможливо.

Переглядів: 3563 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Із життя сільської школи

     спортзал у Деліївській школіЩе з 90-х років минулого століття великий просторий спортзал у Деліївській школі не опалювався. Через це в зимовий період займатися фізкультурою для учнів школи було великою проблемою. Тому під час колегії райдержадміністрації очільник району Григорій Івасишин дав доручення  відділу освіти провести опалення до спортзалу. І вже 15 жовтня  відбулося урочисте відкриття оновленого теплого спортивного залу, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Григорій Івасишин, його заступник Ірина Чернега, начальник відділу освіти РДА Василь Матіїв (на фото) та сільський голова Делієва Василь Мальона. На честь цієї події, а також з нагоди 68-річниці створення УПА тут відбулися спортивні змагання «Старти надій», в яких взяли участь учні 5-9 класів Тумирської, Бишівської, Дубовецької, Маріямпільської  шкіл та господарі.

Переглядів: 4096 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Медицина Прикарпаття

     Протягом звітного періоду обласної ради п’ятого демократичного скликання на потреби галузі охорони здоров’я краю з бюджету області виділено 3 мільярди 302 мільйони гривень. Для порівняння, галузеві видатки 2004 року були на рівні 192 мільйони гривень, а в 2009р. зросли до 773 мільйонів. За чотири з половиною роки за ці кошти в Івано-Франківську здійснено реконструкцію хірургічного корпусу обласної клінічної лікарні, онкологічного диспансеру, інфекційної лікарні, недобудоване приміщення психоневрологічного диспансеру переобладнано під перинатальний центр.

Переглядів: 3950 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net