на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Вшанували пам’ять творців Західно-Української Народної Республіки

     Село Медуха — батьківщина Дмитра Вітовського. В історії цього села є сторінка прояву загальнолюдської любові до Дмитра  Вітовського. Бо  коли 2 липня 1915 року його сотня проходила через рідне село, селяни побудували тріумфальну браму,  стрільців зустріли з квітами. А вже у 1997 році тут возвеличився пам’яник вірному сину українського народу. Село ще не знищене, як і живий патріотичний дух односельців. Вони гордо бережуть пам’ять про національного героя. Дмитра Вітовського в селі пам’ятають, адже кожного року тут, біля підніжжя пам’яника, збирається багато людей.

Переглядів: 1497 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Психологи радять: для того, щоб позбутися страхів, руйнівних стереотипів, комплексів та духовних патологій, необхідно викоренити зі свідомості такі дієслова, як «боюся», «не хочу», «не можу». Тоді індивід мобілізується, спрямовує енергію на швидку реабілітацію, абстрагується від всепоглинаючого впливу побутових проблем, відновлює резерви духовних сил і спроможний зробити будь-що. Головне – вірити без тіні сумніву і не лінуватися докласти чимало зусиль.

Переглядів: 1282 | Коментарів: 1 Детальніше >>

«Нам треба навчитися дивитись на світ українськими очима», –

     говорить художник-дизайнер Євген Когут і переконливо доводить це своїми аматорськими конвертами. У творчому доробку Євгена Когута близько п’ятдесяти конвертів. Високохудожні, професійно виконані вони ще раз привертають нашу увагу до історії, культури, мистецтва України.
Більшість із творчого доробку Євгена Когута присвячено визвольним змаганням українства, його героям. Серед таких:...

Переглядів: 2424 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Діяльність влади впродовж тижня

      5 листопада 2012 року голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин провів особистий прийом громадян. Питання, з якими зверталися люди до керівника району, стосувалися виділення матеріальної допомоги та земельних відносин. У ході розгляду кожного звернення заявникам було надано роз’яснення щодо порушених проблем, а їх вирішення взято під особистий контроль голови районної державної адміністрації.

Переглядів: 1529 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Як сплачувати єдиний соціальний внесок

     З 13 жовтня 2012 року набрав чинності Закон України від 18.09.2012 №5292-VI “Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Законом встановлено, що платники – юридичні особи (крім гірничих підприємств) зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. Гірничі підприємства єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, зобов’язані сплачувати не пізніше 28 числа наступного місяця. Періодом, за який зазначені платники подають звітність до територіального органу Пенсійного фонду (звітним періодом), є календарний місяць.

Переглядів: 1423 | Коментарів: 0 Детальніше >>

В Галицькому центрі обслуговування платників податків реалізовуються новації податкової служби

     Така думка 14-х респодентів, які оцінили роботу центру, 10 з яких дали оцінку “відмінно”, а 4 – “добре”.
Основні завдання, які виконує центр це комплекс послуг з отримання дозвільних документів, податкових консультацій, удосконалення процесу приймання податкової звітності від суб’єктів господарювання, забезпечення швидкого доступу платника до інформації. З часу роботи сервісного центру працівниками податкової надано більше 500 дозвільних документів, понад 2,5 тисячі довідок різних форм  та  майже 400 податкових консультацій.
Для індивідуального підходу до кожного платника та ефективної системи обслуговування запроваджено посаду  консультанта-модератора,  який допомагає платникам у пошуку відповідної інформації на стендах, заповненні документів тощо.

Переглядів: 1251 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Галицький бал» транслюватимуть у Німеччині та Грузії

     В Івано-Франківську відбудеться другий «Галицький бал», який цьогоріч уже набув статусу всеукраїнського.
Організаторами свята традиційно виступила Молодіжна адміністрація області та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
На бал запрошено більше 200 осіб з усіх регіонів України, а також очікують гостей з Німеччини, Польщі та Грузії.

Переглядів: 1655 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вифлеємська зірка зійшла над Мединею

     Вивчаючи різні ділянки галицького краєзнавства, кожне нове повідомлення про невідому мені персоналію, я сприймав, як маленьке наукове відкриття. Декілька років тому в поле мого краєзнавчого зору потрапила постать професора із США, доктора економічних наук Любомира Коваля. У коротеньких біографічних даних про нього, поміщених в економічних довідниках та енциклопедіях, значиться: «Народився в с. Мединя Галицького району».

Переглядів: 2146 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Про земельну реформу

     Земельна політика держави концентрується на остаточному розв’язанні проблем розвитку відносин власності на землю, формуванні цивілізованого ринку земель, розвитку іпотечного кредитування, удосконаленні системи земельних платежів, підвищенні ефективності державного управління земельними ресурсами, поліпшенню організації державного контролю за використанням і охороною земель. На виконання нагальних завдань сьогодення у сфері земельних відносин спрямовано прийняття Верховною Радою України за основу законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт)”.

Переглядів: 2157 | Коментарів: 0 Детальніше >>

День української писемності і мови

     Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

Переглядів: 3274 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Твори корифеїв українського малярства в Галичі

     26 жовтня в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка творів українських митців. На ній представлені мистецькі роботи таких відомих художників, як Т. Яблонська, М.Глущенко та ін.  
Відкрив захід заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи Семен Побуцький. Він, зокрема, наголосив, що це 10-а мистецька виставка має всеукраїнський рівень і організована завдяки співпраці НЗДГ з Музеєм мистецтв Прикарпаття.

Переглядів: 1638 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Полеглі в боях заслуговують пошани»

     У №48 (1682) часопису «Галицьке слово» за 2011 рік було надруковано статтю «Полеглі в боях заслуговують пошани», вона стосувалася проблематики австро-німецьких поховань на кладовищі Галич-Гора. Впродовж останнього року було зібрано додатковий матеріал, який висвітлює тематику військових поховань ХХ століття на терені м. Галича. Його ми пропонуємо читачам, зацікавленим історією рідного краю.

Переглядів: 2912 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Пам’ятки національного значення Галицького та Коломийського районів внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

     Прикарпаття багате пам’ятками культурної спадщини. Кожен район нашої області має свої цікаві та неповторні об’єкти. Частина з цих пам’яток отримала свій статус («пам’ятка») в радянський період – доби Української РСР, інші – в незалежній Україні. Разом з тим, існувала певна проблематика зі статусом цих об’єктів, оскільки вони, як пам’ятки, не були занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України – згідно Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Переглядів: 2586 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щось треба робити!

     Бездомних собак у Бурштині стільки розвелося, що скоро вулицями не можна буде ходити спокійно. Їх повно скрізь: в центрі міста, біля садочків, шкіл, лікарні, ринків, під’їздів будинків, на дитячих майданчиках, де можна щось перехопити. Іноді поводяться спокійно, іноді агресивно, небезпечно, створюють гавкіт на цілий квартал. Саме такий лемент, який, власне, і заставив мене взятися за ручку, нещодавно я почула біля міської ради. Знали вони куди прийти. Та, на жаль, на це ніхто не відреагував, навіть не прогнав. І  не через те , що добре ставляться до «друга людини», просто вдають, що не чують, бо не можуть дати собі ради з собаками.

Переглядів: 1598 | Коментарів: 0 Детальніше >>

головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує

     Окремі показники
діяльності малих підприємств у 2011 році
Кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тисяч осіб наявного населення Галицького району у 2011 році становила 37 одиниць, що відповідає 9 місцю серед міст та районів області. Частка їх у загальній кількості підприємств району склала 97,5%. Близько половини підприємств малого бізнесу орієнтовані на невиробничі види діяльності; зокрема, 23,0% – займаються торгівлею, ремонтом автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку; 13,0% – операціями з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям. У сільському господарстві, мисливстві, лісовому господарстві зосереджено 21,7% малих підприємств, у промисловості – 17,0%, у будівництві – 12,6%.

Переглядів: 2143 | Коментарів: 0 Детальніше >>

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

     В Україні за офіційними даними, кожен п’ятдесятий житель має діабет і кожен двохсотий залежить від інсуліну.
При діабеті організм людини не може належним чином використовувати та зберігати поживні речовини, які він отримує з їжі та які перетворюються на один з видів цукру – глюкозу – основний вид «палива» для організму. З рухом крові глюкоза потрапляє у всі частини тіла людини.

Переглядів: 1387 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net