на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
У Галичі відзначили 70-річчя депортації етнічних українців з території Польщі

     9 листопада 2014 року у місті Галичі відбулися поминальні заходи з нагоди відзначення 70-річчя депортації етнічних українців з території Польщі. Щоб згадати трагічну сторінку в українській історії, до пам’ятника депортованим українцям прийшли керівники районної та міської влади, представники лемківських громад району, духовенства, учнівська молодь та галичани. 

Переглядів: 941 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Систематичне зростання цін - не перспектива, а щоденна дійсність. Вона вдало замаскувалася у передвиборчу агітацію нардепів, багатовимірну підтримку ЄС і США та дещо хитрий метод розгортання: щотижня продукти, засоби особистої гігієни, канцтовари, одяг, взуття etc. дорожчають. Дещо - на кількадесят копійок, щось - на пару гривень. Збільшення тарифів на комунальні послуги та проблеми з наданням субсидій державою відчуваються особливо гостро: незахищені верстви населення не на жарт хвилюються, як пережити майбутню зиму на фоні майже статичних стипендій/зарплат/пенсій. 

Переглядів: 859 | Коментарів: 0 Детальніше >>

В збереженні ефективного агробізнесу зацікавлені усі

     Цього року попри рекордні врожаї сільгоспвиробники переживають важкі часи. Падіння світових цін на продовольство, знецінення гривні, збільшення витрат на добрива, паливо, засоби захисту рослин, а також навантаження за валютними кредитами поставило в складне становище багато підприємців і навіть великі агрохолдинги. Генеральний директор групи компаній «Мрія» поділився своїм баченням щодо збереження аграрного бізнесу в сучасних умовах. 

Переглядів: 969 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щодо надання права на пільговий проїзд дітям із багатодітних сімей

     Законом України «Про охорону дитинства» визначено, що діти з багатодітних сімей користуються правом безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі-  та міжобласних,  незалежно від відстані та місця проживання. 

Переглядів: 1147 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Увага! Потрібні добровольці

     Галицько-Рогатинський ОРВК запрошує військовозобов’язаних осіб рядового, сержантського та офіцерського складу для проходження служби у резерві Збройних Сил України. Резервісти Збройних Сил України — це громадяни України, які у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формуваннях на підставі контракту.

Переглядів: 897 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Канадці навчали прикарпатських та одеських суддів

     Реалізовуючи спільний українсько-канадський проект, на базі Івано-Франківського міського суду відбувся семінар для прикарпатських адвокатів та суддів із досудового врегулювання спорів. До Івано-Франківська прибули канадські юристи із провінції Саскачеван Тоні Маркес та Алан Макінтайр. Також в семінарі взяли участь судді з Прикарпаття та Одеської області, адвокати підприємств та установ та керівник Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.

Переглядів: 838 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Відзначили кращих працівників сільського господарства району

     12 листопада 2014 року делегація Галицького району на чолі з першим заступником голови райдержадміністрації Назаром Соколом взяла участь в урочистих заходах з нагоди відзначення в області Дня працівника сільського господарства, що відбулися в Івано-Франківську.

Переглядів: 863 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Обговорено питання ремонту доріг району

     Питанню ремонту дороги на ділянці «Залуква-Бринь» була присвячена нарада, яку 11 листопада 2014 року провів голова райдержадміністрації Володимир Чуйко. На нараду були запрошені перший заступник голови райдержадміністрації Назар Сокіл, начальник філії «Рогатинська ДЕД» Василь Третяк, начальник філії «Галицький автодор» Степан Генза, начальник управління осушних систем і протипаводкових споруд Микола Кусяк, начальник відділу житлово-комунального господарства,  будівництва та інфраструктури райдержадміністрації Мирослава Чабак та голови місцевих рад. 

Переглядів: 981 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Даноша» допомагає українським пораненим бійцям

     Одинадцять поранених учасників АТО з Калуського, Надвірнянського та Коломийського районів Івано-Франківщини отримають грошову допомогу 68 тис. грн. Громадська ініціатива «Поранені SOS» та компанія «Даноша» продовжують проект з допомоги прикарпатцям, які отримали бойові поранення на Сході України.  Загалом від початку спільного проекту, який стартував у середині вересня, «Даноша» виділила кошти для 35 військовиків, які були тяжко поранені і лікувалися у військових шпиталях. 

Переглядів: 790 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Забезпечити прозорість земельних відносин та розширити повноваження місцевих рад

На виконання доручення Віце-Прем’єр-Міністра України В.Б. Гройсмана рішенням колегії Держземагентства України запроваджено перший етап заходів реформування сфери земельних відносин в Україні, спрямованих на забезпечення прозорості земельних відносин та розширення повноважень місцевих рад. Так, з 15 жовтня 2014 року обов’язковим стало врахування позиції органів місцевого самоврядування у питаннях розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. 

Переглядів: 860 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицька школа готується до ювілею

     Незабаром Галицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 відзначатиме свій 75-літній ювілей. Напередодні свята кореспондент «Галицького слова» зустрілася з директором школи Марією Арсенівною Савчук.

Переглядів: 1301 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Проявіть милосердя та не залишайтесь осторонь чужої біди!

     Просимо всіх небайдужих проявити милосердя та допомогти зібрати кошти на лікування дитини, позбавленої батьківського піклування – Глухової Аліни Олексіївни, 29.01.2008р.н., жительки с.Німшин Галицького району Івано-Франківської області.Розрахунковий рахунок відкритий на ім’я опікуна дитини - Кузьми Анни Петрівни в Івано-Франківському ОУАТ «Ощадбанк». Реквізити отримувача: №26200000119624, МФО: 336503. За додатковою інформацією звертайтеся до Служби у справах дітей Галицької районної державної адміністрації. Тел. 21-340.

Переглядів: 924 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Похід польського короля Казимира ІІІ в Галичину. Початок захоплення Польщею українських земель (1349 р., 665 років)

     Смерть Юрія ІІ, останнього з роду Романовичів, поклала кінець Галицько-Волинській державі. Бояри, усунувши князя-католика, обрали собі володарем литовського князя Любарта-Дмитра, що був посвоячений з Романовичами. Він був православної віри і мав популярність на Волині. Бояри думали оперти Галицько-Волинське князівство на союз з Литовською державою, яка набирала тоді  все більшої сили і значення. Любарт взяв під свою владу не лише Волинь, але й Галичину .

Переглядів: 4601 | Коментарів: 4 Детальніше >>

20 років на шляху збереження й популяризації історії Галича

     4 листопада 2014 року Національний заповідник «Давній Галич» відзначив своє 20-річчя. На стрічці часу – це невеликий проміжок, проте вже помітні певні напрацювання та чималі перспективи. За 20-річне існування заповідник сформувався у дієву структуру, головним завданням якої є дослідження, відновлення, збереження та популяризація історико-культурної спадщини Галича.

Переглядів: 1076 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Михайло Шекета – лікар і патріот

     Є люди, які живуть довго навіть після своєї смерті. Вони живуть у пам’яті людей. І це не обов’язково мусять бути величні  історичні постаті, про яких дізнаємося зі сторінок книг. Це можуть бути люди, котрі живуть поруч, ходять із нами на роботу, разом сидять за одним столом під час святкувань. Просто їх виділяє серед нас надзвичайна гуманність, підкріплена високим і самовідданим професіоналізмом. До таких людей у Галичі безперечно належить лікар Михайло Шекета.

Переглядів: 1296 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вплив куріння на майбутніх мам

     Части можна почути, як дівчата і молоді жінки говорять: «Куріння -нічого страшного. Багато людей курять і мають здорових  дітей». Таку поведінку можна вважати злочином. Потрібно подумати про майбутнє дітей, які дихають тютюновим димом з перших днів життя. І дійсно,  формування майбутньої дитини відбувається вже в перші 12 тижнів вагітності. Вплив тютюнового диму на дитину ще  до її народження призводить до різних негативних наслідків у її розвитку. 

Переглядів: 971 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вибирайте самі: куріння або здоров’я!

     В цивілізованому світі останнім часом курців значно поменшало. Тоді, як Україну, навпаки, така тенденція обійшла стороною. У нас за останні 20 років поширеність куріння зросла майже на 15%. Курять більше 40% населення старше 15 років. За останні п’ять років кількість курящих - представниць прекрасної статі - збільшилася в три рази. Третина всіх смертельних випадків від онкозахворювань викликана саме курінням, а причиною раку легенів у 90% випадків стає куріння.

Переглядів: 901 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Увага акція!

     Українське державне підприємство поштового зв»язку «Укрпошта» оголошує проведення з 01 жовтня до 20 грудня 2014 року Акції «Подаруй дитині радість читання!».      Участь в Акції є добровільною та в якій можуть взяти участь як фізичні, так і юридичні особи. Акція відбувається в рамках передплатної компанії на 2015рік та приурочена до Дня Святого Миколая, новорічних і Різдвяних свят.Мета Акції: привернення уваги широкого кола громадян до проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення доступу вихованців дитячих соціальних закладів до друкованих газет і журналів, заохочення дітей до читання періодичних друкованих видань,сприяння розвитку вітчизняних друкованих видань.

Переглядів: 732 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Новини з ДЮСШ

     10 жовтня 2014 року в Івано-Франківську відбувся чемпіонат області з баскетболу серед учнів ДЮСШ 2001 -2002 р. н. Дівчата Галицької ДЮСШ  впевнено перемогли команди Івано-Франківської ДЮСШ №2, обласну ДЮСШ  м. Івано-Франківська  та команду дівчат Болехова.  Тренер Галицької команди  - Олег КРОПЕЛЬНИЦЬКИЙ. Хлопчики цього віку Галицької ДЮСШ зайняли 4 місце (із 8 команд нашої області).

Переглядів: 791 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net